Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

door
Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

Anderlecht heeft Alexis Flips op de laatste dag van de transferperiode verhuurd aan Charleroi. De Fransman, die vorig jaar voor 4 miljoen euro werd aangetrokken, wist zijn potentieel bij paars-wit niet waar te maken en kreeg dit seizoen amper speeltijd. Na een uitleenbeurt aan Ankaragücü hoopte Flips op een tweede kans, maar de club besloot hem alsnog te laten vertrekken. Charleroi betaalt zijn volledige salaris van één miljoen euro per jaar en heeft een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro, wat heel veel ruimte vrijmaakt in het salarishuis van paars-wit.

LEES OOK: Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Flips kreeg tweede kans bij Anderlecht

Brian Riemer gebruikte de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie in aanmerking zou kunnen komen voor de A-ploeg. Hij bekeek ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije.

Voor de Fransman was dit dé kans om zich te bewijzen bij paars-wit. Anderlecht had hoge verwachtingen van Flips toen ze hem vorig jaar voor 4 miljoen euro aantrokken van Stade Reims.

Hij werd beschouwd als een sleutelspeler, een prominente aanwinst, en mogelijk de ontbrekende schakel in het paars-witte project. Flips zou de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval.

Zijn eerste seizoen bij Anderlecht verliep echter teleurstellend. De Fransman presteerde onder de verwachtingen en moest afrekenen met stevige concurrentie van onder meer Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

Na een uitleenperiode bij Ankaragücü kreeg Flips deze zomer een herkansing om zijn potentieel waar te maken bij Anderlecht.

Flips maakte indruk als nummer acht

Anderlecht had nog steeds vertrouwen in Alexis Flips. Daarom besloot de club hem vorig seizoen zonder aankoopoptie uit te lenen aan Ankaragücü. Het was altijd het plan van beide partijen om het maximale uit hun samenwerking te halen.

Flips toonde zich bijzonder gretig tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, en er was oorspronkelijk geen sprake van dat hij per se moest vertrekken uit het Lotto Park. De Fransman blonk uit in zijn nieuwe rol als nummer 8 en werd zelfs getipt om dit seizoen eindelijk door te breken bij Anderlecht.

Bovendien voelde hij zich gelukkig in Brussel en gewaardeerd binnen de groep. Zijn doel was om een vaste basisspeler te worden bij paars-wit, en ook coach Brian Riemer maakte geen geheim van zijn waardering voor het profiel van Flips.

Opnieuw afgeserveerd: er was een wonder nodig voor Flips

De heropleving van Alexis Flips bleek van korte duur. Dit seizoen kwam hij slechts één minuut in actie in vijf competitiewedstrijden, en drie keer haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Er was een wonder nodig voordat hij een echte kans kreeg bij Anderlecht. “Hij moet nergens meer op hopen”, schreef Le Soir medio augustus. Flips moest deze zomer vertrekken om ruimte vrij te maken in het salarishuis van Anderlecht.

De Fransman trainde al enige tijd met de B-kern en de club was zelfs bereid hem met verlies te laten gaan. Een oplossing vinden voor de Franse middenvelder bleek echter allesbehalve eenvoudig.

RC Lens toonde interesse, net als enkele clubs uit de Jupiler Pro League, maar zijn stevige salaris van één miljoen euro per jaar vormde een groot obstakel.

Charleroi betaalt één miljoen euro salaris en heeft aankoopoptie van 2,7 miljoen

Sporting Charleroi wilde op deadline day van de zomemercato een spits en een aanvallende middenvelder halen. Voor die eerste positie haalden de Carolo’s Grejohn Kyei op huur van Standard, en voor laatste positie Alexis Flips.

Charleroi wilde de Fransman zelfs vroeg in de transferperiode aantrekken, net zoals KV Kortrijk, maar toen vormden de eisen van Anderlecht een probleem. Uiteindelijk hebben de twee clubs allebei water in de wijn gedaan.

Volgens La Dernière Heure betreft het een huurbeurt zonder vergoeding en een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro. In ruil daarvoor dekken de Zebra’s het volledige salaris van de middenvelder wat niet van de poes is met één miljoen euro per jaar.

Flips moest een echte kans gekregen hebben bij Anderlecht

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

15
15
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

72
72
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

151
151
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

59
59
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

176
176
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

26
26
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

218
218
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

169
169
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

396
396
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

83
83
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

615
615
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1082
1082
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

363
363
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

306
306
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

313
313
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

470
470
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

488
488
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

222
222
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

404
404
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

100
100
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

230
230
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

994
994
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

232
232
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

55
55
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

49
49

Meer sportnieuws