Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

door
Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

Anderlecht heeft Alexis Flips op de laatste dag van de transferperiode verhuurd aan Charleroi. De Fransman, die vorig jaar voor 4 miljoen euro werd aangetrokken, wist zijn potentieel bij paars-wit niet waar te maken en kreeg dit seizoen amper speeltijd. Na een uitleenbeurt aan Ankaragücü hoopte Flips op een tweede kans, maar de club besloot hem alsnog te laten vertrekken. Charleroi betaalt zijn volledige salaris van één miljoen euro per jaar en heeft een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro, wat heel veel ruimte vrijmaakt in het salarishuis van paars-wit.

LEES OOK: Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

Flips kreeg tweede kans bij Anderlecht

Brian Riemer gebruikte de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie in aanmerking zou kunnen komen voor de A-ploeg. Hij bekeek ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije.

Voor de Fransman was dit dé kans om zich te bewijzen bij paars-wit. Anderlecht had hoge verwachtingen van Flips toen ze hem vorig jaar voor 4 miljoen euro aantrokken van Stade Reims.

Hij werd beschouwd als een sleutelspeler, een prominente aanwinst, en mogelijk de ontbrekende schakel in het paars-witte project. Flips zou de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval.

Zijn eerste seizoen bij Anderlecht verliep echter teleurstellend. De Fransman presteerde onder de verwachtingen en moest afrekenen met stevige concurrentie van onder meer Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

Na een uitleenperiode bij Ankaragücü kreeg Flips deze zomer een herkansing om zijn potentieel waar te maken bij Anderlecht.

Flips maakte indruk als nummer acht

Anderlecht had nog steeds vertrouwen in Alexis Flips. Daarom besloot de club hem vorig seizoen zonder aankoopoptie uit te lenen aan Ankaragücü. Het was altijd het plan van beide partijen om het maximale uit hun samenwerking te halen.

Flips toonde zich bijzonder gretig tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, en er was oorspronkelijk geen sprake van dat hij per se moest vertrekken uit het Lotto Park. De Fransman blonk uit in zijn nieuwe rol als nummer 8 en werd zelfs getipt om dit seizoen eindelijk door te breken bij Anderlecht.

Bovendien voelde hij zich gelukkig in Brussel en gewaardeerd binnen de groep. Zijn doel was om een vaste basisspeler te worden bij paars-wit, en ook coach Brian Riemer maakte geen geheim van zijn waardering voor het profiel van Flips.

Opnieuw afgeserveerd: er was een wonder nodig voor Flips

De heropleving van Alexis Flips bleek van korte duur. Dit seizoen kwam hij slechts één minuut in actie in vijf competitiewedstrijden, en drie keer haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Er was een wonder nodig voordat hij een echte kans kreeg bij Anderlecht. “Hij moet nergens meer op hopen”, schreef Le Soir medio augustus. Flips moest deze zomer vertrekken om ruimte vrij te maken in het salarishuis van Anderlecht.

De Fransman trainde al enige tijd met de B-kern en de club was zelfs bereid hem met verlies te laten gaan. Een oplossing vinden voor de Franse middenvelder bleek echter allesbehalve eenvoudig.

RC Lens toonde interesse, net als enkele clubs uit de Jupiler Pro League, maar zijn stevige salaris van één miljoen euro per jaar vormde een groot obstakel.

Charleroi betaalt één miljoen euro salaris en heeft aankoopoptie van 2,7 miljoen

Sporting Charleroi wilde op deadline day van de zomemercato een spits en een aanvallende middenvelder halen. Voor die eerste positie haalden de Carolo’s Grejohn Kyei op huur van Standard, en voor laatste positie Alexis Flips.

Charleroi wilde de Fransman zelfs vroeg in de transferperiode aantrekken, net zoals KV Kortrijk, maar toen vormden de eisen van Anderlecht een probleem. Uiteindelijk hebben de twee clubs allebei water in de wijn gedaan.

Volgens La Dernière Heure betreft het een huurbeurt zonder vergoeding en een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro. In ruil daarvoor dekken de Zebra’s het volledige salaris van de middenvelder wat niet van de poes is met één miljoen euro per jaar.

Flips moest een echte kans gekregen hebben bij Anderlecht

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

41
41
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

33
33
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

45
45
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

158
158
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

294
294
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

128
128
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

90
90
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

336
336
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

412
412
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

96
96
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

67
67
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

249
249
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

487
487
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

239
239
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

414
414
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

214
214
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

161
161
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

236
236
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

416
416
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

156
156
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

644
644
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

239
239
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

197
197
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

188
188
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

398
398

Meer sportnieuws