Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

1364 stemmen
Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

Anderlecht heeft Alexis Flips op de laatste dag van de transferperiode verhuurd aan Charleroi. De Fransman, die vorig jaar voor 4 miljoen euro werd aangetrokken, wist zijn potentieel bij paars-wit niet waar te maken en kreeg dit seizoen amper speeltijd. Na een uitleenbeurt aan Ankaragücü hoopte Flips op een tweede kans, maar de club besloot hem alsnog te laten vertrekken. Charleroi betaalt zijn volledige salaris van één miljoen euro per jaar en heeft een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro, wat heel veel ruimte vrijmaakt in het salarishuis van paars-wit.

LEES OOK: Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Flips kreeg tweede kans bij Anderlecht

Brian Riemer gebruikte de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie in aanmerking zou kunnen komen voor de A-ploeg. Hij bekeek ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije.

Voor de Fransman was dit dé kans om zich te bewijzen bij paars-wit. Anderlecht had hoge verwachtingen van Flips toen ze hem vorig jaar voor 4 miljoen euro aantrokken van Stade Reims.

Hij werd beschouwd als een sleutelspeler, een prominente aanwinst, en mogelijk de ontbrekende schakel in het paars-witte project. Flips zou de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval.

Zijn eerste seizoen bij Anderlecht verliep echter teleurstellend. De Fransman presteerde onder de verwachtingen en moest afrekenen met stevige concurrentie van onder meer Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

Na een uitleenperiode bij Ankaragücü kreeg Flips deze zomer een herkansing om zijn potentieel waar te maken bij Anderlecht.

Flips maakte indruk als nummer acht

Anderlecht had nog steeds vertrouwen in Alexis Flips. Daarom besloot de club hem vorig seizoen zonder aankoopoptie uit te lenen aan Ankaragücü. Het was altijd het plan van beide partijen om het maximale uit hun samenwerking te halen.

Flips toonde zich bijzonder gretig tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, en er was oorspronkelijk geen sprake van dat hij per se moest vertrekken uit het Lotto Park. De Fransman blonk uit in zijn nieuwe rol als nummer 8 en werd zelfs getipt om dit seizoen eindelijk door te breken bij Anderlecht.

Bovendien voelde hij zich gelukkig in Brussel en gewaardeerd binnen de groep. Zijn doel was om een vaste basisspeler te worden bij paars-wit, en ook coach Brian Riemer maakte geen geheim van zijn waardering voor het profiel van Flips.

Opnieuw afgeserveerd: er was een wonder nodig voor Flips

De heropleving van Alexis Flips bleek van korte duur. Dit seizoen kwam hij slechts één minuut in actie in vijf competitiewedstrijden, en drie keer haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Er was een wonder nodig voordat hij een echte kans kreeg bij Anderlecht. “Hij moet nergens meer op hopen”, schreef Le Soir medio augustus. Flips moest deze zomer vertrekken om ruimte vrij te maken in het salarishuis van Anderlecht.

De Fransman trainde al enige tijd met de B-kern en de club was zelfs bereid hem met verlies te laten gaan. Een oplossing vinden voor de Franse middenvelder bleek echter allesbehalve eenvoudig.

RC Lens toonde interesse, net als enkele clubs uit de Jupiler Pro League, maar zijn stevige salaris van één miljoen euro per jaar vormde een groot obstakel.

Charleroi betaalt één miljoen euro salaris en heeft aankoopoptie van 2,7 miljoen

Sporting Charleroi wilde op deadline day van de zomemercato een spits en een aanvallende middenvelder halen. Voor die eerste positie haalden de Carolo’s Grejohn Kyei op huur van Standard, en voor laatste positie Alexis Flips.

Charleroi wilde de Fransman zelfs vroeg in de transferperiode aantrekken, net zoals KV Kortrijk, maar toen vormden de eisen van Anderlecht een probleem. Uiteindelijk hebben de twee clubs allebei water in de wijn gedaan.

Volgens La Dernière Heure betreft het een huurbeurt zonder vergoeding en een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro. In ruil daarvoor dekken de Zebra’s het volledige salaris van de middenvelder wat niet van de poes is met één miljoen euro per jaar.

Flips moest een echte kans gekregen hebben bij Anderlecht

Meest recent

Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

11
11
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

142
142
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

388
388
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

77
77
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

70
70
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

219
219
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

80
80
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

32
32
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

67
67
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

157
157
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

313
313
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

33
33
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

197
197
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

42
42
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

379
379
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

504
504
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

401
401
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

751
751
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

272
272
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

380
380
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

184
184
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

618
618
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

679
679
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

477
477

Meer sportnieuws