Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

door
Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

Anderlecht heeft Alexis Flips op de laatste dag van de transferperiode verhuurd aan Charleroi. De Fransman, die vorig jaar voor 4 miljoen euro werd aangetrokken, wist zijn potentieel bij paars-wit niet waar te maken en kreeg dit seizoen amper speeltijd. Na een uitleenbeurt aan Ankaragücü hoopte Flips op een tweede kans, maar de club besloot hem alsnog te laten vertrekken. Charleroi betaalt zijn volledige salaris van één miljoen euro per jaar en heeft een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro, wat heel veel ruimte vrijmaakt in het salarishuis van paars-wit.

LEES OOK: Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Flips kreeg tweede kans bij Anderlecht

Brian Riemer gebruikte de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie in aanmerking zou kunnen komen voor de A-ploeg. Hij bekeek ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije.

Voor de Fransman was dit dé kans om zich te bewijzen bij paars-wit. Anderlecht had hoge verwachtingen van Flips toen ze hem vorig jaar voor 4 miljoen euro aantrokken van Stade Reims.

Hij werd beschouwd als een sleutelspeler, een prominente aanwinst, en mogelijk de ontbrekende schakel in het paars-witte project. Flips zou de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval.

Zijn eerste seizoen bij Anderlecht verliep echter teleurstellend. De Fransman presteerde onder de verwachtingen en moest afrekenen met stevige concurrentie van onder meer Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

Na een uitleenperiode bij Ankaragücü kreeg Flips deze zomer een herkansing om zijn potentieel waar te maken bij Anderlecht.

Flips maakte indruk als nummer acht

Anderlecht had nog steeds vertrouwen in Alexis Flips. Daarom besloot de club hem vorig seizoen zonder aankoopoptie uit te lenen aan Ankaragücü. Het was altijd het plan van beide partijen om het maximale uit hun samenwerking te halen.

Flips toonde zich bijzonder gretig tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, en er was oorspronkelijk geen sprake van dat hij per se moest vertrekken uit het Lotto Park. De Fransman blonk uit in zijn nieuwe rol als nummer 8 en werd zelfs getipt om dit seizoen eindelijk door te breken bij Anderlecht.

Bovendien voelde hij zich gelukkig in Brussel en gewaardeerd binnen de groep. Zijn doel was om een vaste basisspeler te worden bij paars-wit, en ook coach Brian Riemer maakte geen geheim van zijn waardering voor het profiel van Flips.

Opnieuw afgeserveerd: er was een wonder nodig voor Flips

De heropleving van Alexis Flips bleek van korte duur. Dit seizoen kwam hij slechts één minuut in actie in vijf competitiewedstrijden, en drie keer haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Er was een wonder nodig voordat hij een echte kans kreeg bij Anderlecht. “Hij moet nergens meer op hopen”, schreef Le Soir medio augustus. Flips moest deze zomer vertrekken om ruimte vrij te maken in het salarishuis van Anderlecht.

De Fransman trainde al enige tijd met de B-kern en de club was zelfs bereid hem met verlies te laten gaan. Een oplossing vinden voor de Franse middenvelder bleek echter allesbehalve eenvoudig.

RC Lens toonde interesse, net als enkele clubs uit de Jupiler Pro League, maar zijn stevige salaris van één miljoen euro per jaar vormde een groot obstakel.

Charleroi betaalt één miljoen euro salaris en heeft aankoopoptie van 2,7 miljoen

Sporting Charleroi wilde op deadline day van de zomemercato een spits en een aanvallende middenvelder halen. Voor die eerste positie haalden de Carolo’s Grejohn Kyei op huur van Standard, en voor laatste positie Alexis Flips.

Charleroi wilde de Fransman zelfs vroeg in de transferperiode aantrekken, net zoals KV Kortrijk, maar toen vormden de eisen van Anderlecht een probleem. Uiteindelijk hebben de twee clubs allebei water in de wijn gedaan.

Volgens La Dernière Heure betreft het een huurbeurt zonder vergoeding en een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro. In ruil daarvoor dekken de Zebra’s het volledige salaris van de middenvelder wat niet van de poes is met één miljoen euro per jaar.

Flips moest een echte kans gekregen hebben bij Anderlecht

Meest recent

Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

5
5
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

15
15
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

122
122
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

131
131
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

48
48
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

89
89
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

153
153
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

62
62
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

56
56
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

96
96
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

32
32
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

83
83
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

305
305
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

113
113
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

406
406
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

123
123
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

197
197
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

303
303
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

407
407
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

81
81
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

145
145
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

577
577
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

157
157

Meer sportnieuws