Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

1364
Fredberg schittert: Anderlecht scoort meesterlijke JPL-deal

Anderlecht heeft Alexis Flips op de laatste dag van de transferperiode verhuurd aan Charleroi. De Fransman, die vorig jaar voor 4 miljoen euro werd aangetrokken, wist zijn potentieel bij paars-wit niet waar te maken en kreeg dit seizoen amper speeltijd. Na een uitleenbeurt aan Ankaragücü hoopte Flips op een tweede kans, maar de club besloot hem alsnog te laten vertrekken. Charleroi betaalt zijn volledige salaris van één miljoen euro per jaar en heeft een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro, wat heel veel ruimte vrijmaakt in het salarishuis van paars-wit.

LEES OOK: Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

Flips kreeg tweede kans bij Anderlecht

Brian Riemer gebruikte de zomerstage om zijn kern intern te evalueren en te bepalen wie in aanmerking zou kunnen komen voor de A-ploeg. Hij bekeek ook hoe huurling Alexis Flips terugkeerde uit Turkije.

Voor de Fransman was dit dé kans om zich te bewijzen bij paars-wit. Anderlecht had hoge verwachtingen van Flips toen ze hem vorig jaar voor 4 miljoen euro aantrokken van Stade Reims.

Hij werd beschouwd als een sleutelspeler, een prominente aanwinst, en mogelijk de ontbrekende schakel in het paars-witte project. Flips zou de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval.

Zijn eerste seizoen bij Anderlecht verliep echter teleurstellend. De Fransman presteerde onder de verwachtingen en moest afrekenen met stevige concurrentie van onder meer Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren.

Na een uitleenperiode bij Ankaragücü kreeg Flips deze zomer een herkansing om zijn potentieel waar te maken bij Anderlecht.

Flips maakte indruk als nummer acht

Anderlecht had nog steeds vertrouwen in Alexis Flips. Daarom besloot de club hem vorig seizoen zonder aankoopoptie uit te lenen aan Ankaragücü. Het was altijd het plan van beide partijen om het maximale uit hun samenwerking te halen.

Flips toonde zich bijzonder gretig tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen, en er was oorspronkelijk geen sprake van dat hij per se moest vertrekken uit het Lotto Park. De Fransman blonk uit in zijn nieuwe rol als nummer 8 en werd zelfs getipt om dit seizoen eindelijk door te breken bij Anderlecht.

Bovendien voelde hij zich gelukkig in Brussel en gewaardeerd binnen de groep. Zijn doel was om een vaste basisspeler te worden bij paars-wit, en ook coach Brian Riemer maakte geen geheim van zijn waardering voor het profiel van Flips.

Opnieuw afgeserveerd: er was een wonder nodig voor Flips

De heropleving van Alexis Flips bleek van korte duur. Dit seizoen kwam hij slechts één minuut in actie in vijf competitiewedstrijden, en drie keer haalde hij zelfs de wedstrijdselectie niet.

Er was een wonder nodig voordat hij een echte kans kreeg bij Anderlecht. “Hij moet nergens meer op hopen”, schreef Le Soir medio augustus. Flips moest deze zomer vertrekken om ruimte vrij te maken in het salarishuis van Anderlecht.

De Fransman trainde al enige tijd met de B-kern en de club was zelfs bereid hem met verlies te laten gaan. Een oplossing vinden voor de Franse middenvelder bleek echter allesbehalve eenvoudig.

RC Lens toonde interesse, net als enkele clubs uit de Jupiler Pro League, maar zijn stevige salaris van één miljoen euro per jaar vormde een groot obstakel.

Charleroi betaalt één miljoen euro salaris en heeft aankoopoptie van 2,7 miljoen

Sporting Charleroi wilde op deadline day van de zomemercato een spits en een aanvallende middenvelder halen. Voor die eerste positie haalden de Carolo’s Grejohn Kyei op huur van Standard, en voor laatste positie Alexis Flips.

Charleroi wilde de Fransman zelfs vroeg in de transferperiode aantrekken, net zoals KV Kortrijk, maar toen vormden de eisen van Anderlecht een probleem. Uiteindelijk hebben de twee clubs allebei water in de wijn gedaan.

Volgens La Dernière Heure betreft het een huurbeurt zonder vergoeding en een niet-verplichte aankoopoptie van 2,7 miljoen euro. In ruil daarvoor dekken de Zebra’s het volledige salaris van de middenvelder wat niet van de poes is met één miljoen euro per jaar.

Flips moest een echte kans gekregen hebben bij Anderlecht

Meest recent

Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

0
0
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

5
5
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

5
5
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

46
46
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

2
2
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

20
20
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

135
135
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

39
39
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

92
92
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

46
46
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

45
45
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

209
209
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

113
113
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

312
312
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

20
20
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

491
491
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

261
261
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

357
357
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

372
372
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

453
453
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

591
591
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

489
489
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

476
476
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

75
75
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

76
76

Meer sportnieuws