Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

2257
Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

Kamal Sowah, ooit een recordaankoop van Club Brugge voor 9 miljoen euro, heeft zijn potentieel nooit waar kunnen maken in het blauw-zwart shirt. Na een teleurstellende huurperiode bij Standard, waar hij ook niet wist te overtuigen, is hij nu voor het tweede jaar op rij overbodig verklaard door de club. Ondanks een sterke Champions League-wedstrijd onder Carl Hoefkens, kreeg hij geen speelminuten meer van latere trainers als Scott Parker, Rik De Mil en Ronny Deila, die hem niet meer in hun plannen opnamen.

LEES OOK: Loting UCL: Club kent al zijn potentiële tegenstanders

Club Brugge met de handen in het haar

Op woensdag werden de spelerslijsten voor de Champions League ingediend, waardoor Club Brugge geen nieuwe versterkingen meer zal toevoegen aan de selectie in deze zomermercato.

De Belgische landskampioen richt zich nu op het vinden van een oplossing voor de spelers die ze dringend willen lozen. Kamal Sowah, Dedryck Boyata en Faitout Maouassa staan al enige tijd op de uitgaande lijst.

Sowah, die vorig seizoen werd verhuurd aan Standard, is al lange tijd een blok aan het been van Club Brugge. De Ghanees, ooit de recordtransfer van 9 miljoen euro in 2021, heeft zijn potentieel in Brugge zelden kunnen waarmaken.

Ondanks een nieuwe kans begin vorig seizoen, waren er deze zomer absoluut geen plannen om hem te behouden. Sowah staat al maanden te koop en volgens Sacha Tavolieri zouden er gesprekken gaande zijn met FC Juarez, de voorlaatste club in de Liga MX.

Hoewel een overgang naar Mexico op clubniveau mogelijk is, blijft de vraag of Sowah zelf voor dit avontuur openstaat. Dit zal waarschijnlijk afhangen van de beschikbare alternatieven, aangezien de meeste transfermarkten inmiddels gesloten zijn.

Uitleenbeurt Standard ook geen succes: aanvaller ontspoort compleet

Kamal Sowah kwam twee jaar geleden al in de vergeetput terecht bij Club Brugge. Rik De Mil, destijds hoofdcoach ad-interim, liet hem geen enkele minuut spelen tijdens de laatste twaalf resterende wedstrijden van het seizoen 2022-23, en in het opvolgende tussenseizoen zei Ronny Deila dat de Ghanees niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Zijn huurbeurt naar Standard vorig seizoen, gesteund door zijn sterke band met coach Carl Hoefkens, moest de kentering betekening voor de dure flopaankoop van 9 miljoen euro. Op Sclessin bracht Sowah echter ook geen meerwaarde en zijn impact op het was onbestaande.

Het was onwaarschijnlijk dat Standard zijn aankoopoptie van €3 miljoen zou activeren, waardoor hij eind vorig seizoen met hangende pootjes terugkeerde naar Brugge.

Parker, De Mil én Deila negeerden Sowah

Bij Club Brugge was het enkel Carl Hoefkens die Kamal Sowah in staat stelde om op zijn best te presteren. Een opmerkelijk hoogtepunt waarop de Ghanees uitblonk, was tijdens de 1-0 overwinning van Club Brugge tegen Bayer Leverkusen in de groepsfase van de Champions League.

Hij zwerfde rond de diepe spits Ferran Jutglà en groeide uit tot een cruciale speler in de historische Champions League-campagne van Club Brugge. Eindelijk leek Sowah zijn prijskaartje van 9 miljoen euro te rechtvaardigen.

Maar hij kwam alleen onder Hoefkens volledig tot zijn recht. Scott Parker gebruikte hem soms, maar zijn opvolger ad-interim Rik De Mil liet hem geen enkele keer spelen. De Mil verwachtte van Sowah dat hij meer betrokkenheid toonde binnen het team en ook meer drive en positiviteit uitstraalde.

De beslissing van De Mil om Kamal Sowah gedurende de laatste twaalf (!) wedstrijden in de jaargang 2022-23 niet in actie te laten komen, markeerde het begin van het einde voor de Ghanees bij Club Brugge.

Terwijl andere teleurstellende A-kern spelers, zoals Jack Hendry en Dedryck Boyata, een nieuwe kans kregen onder de nieuwe coach Ronny Deila, werd Sowah onmiddellijk als persona non grata beschouwd. Deila zei onomwonden dat Kamal Sowah niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Sowah óók geflopt bij Standard

Carl Hoefkens werd begin vorig seizoen ook op zijn wenken bediend met de huur (met aankoopoptie) van Kamal Sowah, zijn voormalige poulain bij Club Brugge. De Ghanees onderhield een speciale band met Hoefkens van tijdens hun periode bij Club Brugge vorig seizoen.

“Mijn connectie met Hoefkens blijft de beste die ik ooit gevoeld heb met een coach”, zei Sowah. “Het was alles wat ik nodig had”, zei de Ghanees aan De Zondag. Hoewel er een goede band was tussen Sowah en Hoefkens, had de aanvaller het lange tijd moeilijk bij zijn nieuwe club.

Ook onder Ivan Leko, de opvolger van de ontslagen Hoefkens, had Sowah geen dragende rol in de ploeg. Hij was zelden betrokken bij gevaarlijke aanvallen en speelde zelden overtuigende wedstrijden.

Sowah is eerder een werker of marathonloper dan als een voetballer met surplus. “Moeilijk om te weten waar hij voor gebruikt wordt”, stelde La Dernière Heure vast. Sowah werd wel gewaardeerd om zijn mentaliteit, instelling en professionaliteit, maar zijn rendement en sportieve bijdrage bleven teleurstellend.

Zowel Hoefkens als Leko stelden Sowah doorgaans op in de basisopstelling, voornamelijk vanwege zijn harde werk en toewijding, maar ook omdat er simpelweg geen betere opties voorhanden waren in de selectie van Standard.

Verdient Sowah een tweede kans bij Club Brugge?

Meest recent

Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

80
80
AA Gent aan zet: "Belangrijkste match uit mijn carrière"

Bij AA Gent is het vanavond van moeten. De Buffalo’s moeten aan de bak tegen Hibernian. In ...

23
23
Hoe héél Anderlecht hunkert naar dit moment

RSC Anderlecht is op weg naar de groepsfase van de Europa League. Tegen Kaimat Almaty mag het niet ...

129
129
Loting UCL: Club kent al zijn potentiële tegenstanders

De voorrondes van de Champions League zitten erop, de 36 deelnemers aan de League Phase zijn gekend. ...

213
213
Mbappé heerst in Madrid; pijnlijke bekerblamage Hayen

Real Madrid heeft zijn eerste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen. In de 4-1-overwinning tegen ...

64
64
UCL: Lukaku naar Champions League, verrassende debutant

Romelu Lukaku zal dit seizoen in de League Phase van de Champions League te bewonderen zijn. ...

218
218
Witte rook: 'Club Brugge heeft miljoenenaanwinst beet'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het bezoek aan AA Gent van aanstaande zondag, wat in ...

639
639
Tielemans naar United: PL-icoon plakt straf cijfer op transfer

Youri Tielemans versierde in het tussenseizoen redelijk onverwacht een droomtransfer naar Manchester ...

84
84
"Grote fan" - Deschacht tipt JPL-smaakmaker bij Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt grotendeels klaar met zijn transferwerk aan inkomende zijde. Maar ook bij ...

363
363
Courtois sneert na transfersoap: "Jammer voor hem"

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

200
200
Hommeles op Bosuil: 'geen begrip' voor nukkige smaakmaker

Met een overwachte 7 op 9 kan Antwerp FC dik tevreden zijn over de start van het seizoen tot dusver. ...

722
722
Spectaculaire kaping Ordoñez: nieuwste details duiken op

Een dikke week voor het sluiten van de zomermercato, nadert ook de transfersoap rond Joel ...

450
450
'City blijft doordraven: nieuwe transferbom van 130 miljoen'

Manchester City rondde woensdag de komsty af van Ayyoub Bouaddi, die voor zo'n 100 miljoen euro ...

213
213
‘Mourinho duwt Courtois richting afscheid bij Rode Duivels’

José Mourinho maakt van Thibaut Courtois opnieuw een absolute steunpilaar bij Real Madrid. ...

720
720
De Mil meldt enorme opsteker voor Gent in Europese return

Club Brugge en Union zijn al zeker van de league phase van respectievelijk de Champions en Europa ...

242
242
Heel wat interesse voor Bundesliga-Belg: "Ik zou liegen..."

Deze zomer gaat heel veel aandacht uit naar de Rode Duivels die al een transfer gemaakt hebben of ...

100
100
CEO STVV gooit transferplannen op tafel

STVV zorgt dit seizoen sowieso al voor een primeur door voor de allereerste keer een Europese ...

144
144
Lierse pakt uit en haalt ex-speler van Man City

Voor Lierse is het een wisselvallig seizoensbegin geweest. Het kreeg in zijn openingsmatch in de ...

52
52
Cvetkovic spreekt klare taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten en het huiswerk is nog niet af. Na het ...

383
383
'Club krijgt wat het wil: straffe twist rond Ordoñez'

De kassa heeft bij Club Brugge deze zomer al stevig gerinkeld. Het kreeg van Inter 23 miljoen euro ...

437
437
Alvarez-saga speelt weer op: Barça en Atletico in de clinch

Het einde van de zomermercato nadert en dus kennen enkele dossiers nog hun laatste stuiptrekkingen. ...

97
97
Vitor Bruno vraagt om versterking: "Dat lijkt me duidelijk"

Anderlecht probeert donderdagavond de kwalificatie voor de league phase van de Europa League over de ...

621
621
'Genk schiet in actie: WK-ganger op komst'

Voor KRC Genk is de competitiestart met slechts vier op negen een tegenvaller geworden. De ...

660
660
Stankovic komt met héél lovende woorden over Club Brugge

Internazionale besloot de terugkoopoptie van 23 miljoen euro te activeren bij Club Brugge om ...

1147
1147
'Atlético Madrid informeer naar ex-topper Jupiler Pro League'

Atlético Madrid is op zoek naar een aanvaller. Ze probeerden al eens bij Matias ...

47
47

Meer sportnieuws