Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

2257 stemmen
Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

Kamal Sowah, ooit een recordaankoop van Club Brugge voor 9 miljoen euro, heeft zijn potentieel nooit waar kunnen maken in het blauw-zwart shirt. Na een teleurstellende huurperiode bij Standard, waar hij ook niet wist te overtuigen, is hij nu voor het tweede jaar op rij overbodig verklaard door de club. Ondanks een sterke Champions League-wedstrijd onder Carl Hoefkens, kreeg hij geen speelminuten meer van latere trainers als Scott Parker, Rik De Mil en Ronny Deila, die hem niet meer in hun plannen opnamen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

Club Brugge met de handen in het haar

Op woensdag werden de spelerslijsten voor de Champions League ingediend, waardoor Club Brugge geen nieuwe versterkingen meer zal toevoegen aan de selectie in deze zomermercato.

De Belgische landskampioen richt zich nu op het vinden van een oplossing voor de spelers die ze dringend willen lozen. Kamal Sowah, Dedryck Boyata en Faitout Maouassa staan al enige tijd op de uitgaande lijst.

Sowah, die vorig seizoen werd verhuurd aan Standard, is al lange tijd een blok aan het been van Club Brugge. De Ghanees, ooit de recordtransfer van 9 miljoen euro in 2021, heeft zijn potentieel in Brugge zelden kunnen waarmaken.

Ondanks een nieuwe kans begin vorig seizoen, waren er deze zomer absoluut geen plannen om hem te behouden. Sowah staat al maanden te koop en volgens Sacha Tavolieri zouden er gesprekken gaande zijn met FC Juarez, de voorlaatste club in de Liga MX.

Hoewel een overgang naar Mexico op clubniveau mogelijk is, blijft de vraag of Sowah zelf voor dit avontuur openstaat. Dit zal waarschijnlijk afhangen van de beschikbare alternatieven, aangezien de meeste transfermarkten inmiddels gesloten zijn.

Uitleenbeurt Standard ook geen succes: aanvaller ontspoort compleet

Kamal Sowah kwam twee jaar geleden al in de vergeetput terecht bij Club Brugge. Rik De Mil, destijds hoofdcoach ad-interim, liet hem geen enkele minuut spelen tijdens de laatste twaalf resterende wedstrijden van het seizoen 2022-23, en in het opvolgende tussenseizoen zei Ronny Deila dat de Ghanees niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Zijn huurbeurt naar Standard vorig seizoen, gesteund door zijn sterke band met coach Carl Hoefkens, moest de kentering betekening voor de dure flopaankoop van 9 miljoen euro. Op Sclessin bracht Sowah echter ook geen meerwaarde en zijn impact op het was onbestaande.

Het was onwaarschijnlijk dat Standard zijn aankoopoptie van €3 miljoen zou activeren, waardoor hij eind vorig seizoen met hangende pootjes terugkeerde naar Brugge.

Parker, De Mil én Deila negeerden Sowah

Bij Club Brugge was het enkel Carl Hoefkens die Kamal Sowah in staat stelde om op zijn best te presteren. Een opmerkelijk hoogtepunt waarop de Ghanees uitblonk, was tijdens de 1-0 overwinning van Club Brugge tegen Bayer Leverkusen in de groepsfase van de Champions League.

Hij zwerfde rond de diepe spits Ferran Jutglà en groeide uit tot een cruciale speler in de historische Champions League-campagne van Club Brugge. Eindelijk leek Sowah zijn prijskaartje van 9 miljoen euro te rechtvaardigen.

Maar hij kwam alleen onder Hoefkens volledig tot zijn recht. Scott Parker gebruikte hem soms, maar zijn opvolger ad-interim Rik De Mil liet hem geen enkele keer spelen. De Mil verwachtte van Sowah dat hij meer betrokkenheid toonde binnen het team en ook meer drive en positiviteit uitstraalde.

De beslissing van De Mil om Kamal Sowah gedurende de laatste twaalf (!) wedstrijden in de jaargang 2022-23 niet in actie te laten komen, markeerde het begin van het einde voor de Ghanees bij Club Brugge.

Terwijl andere teleurstellende A-kern spelers, zoals Jack Hendry en Dedryck Boyata, een nieuwe kans kregen onder de nieuwe coach Ronny Deila, werd Sowah onmiddellijk als persona non grata beschouwd. Deila zei onomwonden dat Kamal Sowah niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Sowah óók geflopt bij Standard

Carl Hoefkens werd begin vorig seizoen ook op zijn wenken bediend met de huur (met aankoopoptie) van Kamal Sowah, zijn voormalige poulain bij Club Brugge. De Ghanees onderhield een speciale band met Hoefkens van tijdens hun periode bij Club Brugge vorig seizoen.

“Mijn connectie met Hoefkens blijft de beste die ik ooit gevoeld heb met een coach”, zei Sowah. “Het was alles wat ik nodig had”, zei de Ghanees aan De Zondag. Hoewel er een goede band was tussen Sowah en Hoefkens, had de aanvaller het lange tijd moeilijk bij zijn nieuwe club.

Ook onder Ivan Leko, de opvolger van de ontslagen Hoefkens, had Sowah geen dragende rol in de ploeg. Hij was zelden betrokken bij gevaarlijke aanvallen en speelde zelden overtuigende wedstrijden.

Sowah is eerder een werker of marathonloper dan als een voetballer met surplus. “Moeilijk om te weten waar hij voor gebruikt wordt”, stelde La Dernière Heure vast. Sowah werd wel gewaardeerd om zijn mentaliteit, instelling en professionaliteit, maar zijn rendement en sportieve bijdrage bleven teleurstellend.

Zowel Hoefkens als Leko stelden Sowah doorgaans op in de basisopstelling, voornamelijk vanwege zijn harde werk en toewijding, maar ook omdat er simpelweg geen betere opties voorhanden waren in de selectie van Standard.

Verdient Sowah een tweede kans bij Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

54
54
'Kassa rinkelt bij Union: jackpot van 34 miljoen'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

6
6
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

141
141
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

94
94
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

239
239
'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

260
260
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

53
53
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

537
537
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

258
258
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

849
849
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

185
185
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

1009
1009
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

446
446
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

184
184
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1172
1172
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

506
506
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1151
1151
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

175
175
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

643
643
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

592
592
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

425
425
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

419
419
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

941
941
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

194
194
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

87
87

Meer sportnieuws