Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

2257
Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

Kamal Sowah, ooit een recordaankoop van Club Brugge voor 9 miljoen euro, heeft zijn potentieel nooit waar kunnen maken in het blauw-zwart shirt. Na een teleurstellende huurperiode bij Standard, waar hij ook niet wist te overtuigen, is hij nu voor het tweede jaar op rij overbodig verklaard door de club. Ondanks een sterke Champions League-wedstrijd onder Carl Hoefkens, kreeg hij geen speelminuten meer van latere trainers als Scott Parker, Rik De Mil en Ronny Deila, die hem niet meer in hun plannen opnamen.

LEES OOK: Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge met de handen in het haar

Op woensdag werden de spelerslijsten voor de Champions League ingediend, waardoor Club Brugge geen nieuwe versterkingen meer zal toevoegen aan de selectie in deze zomermercato.

De Belgische landskampioen richt zich nu op het vinden van een oplossing voor de spelers die ze dringend willen lozen. Kamal Sowah, Dedryck Boyata en Faitout Maouassa staan al enige tijd op de uitgaande lijst.

Sowah, die vorig seizoen werd verhuurd aan Standard, is al lange tijd een blok aan het been van Club Brugge. De Ghanees, ooit de recordtransfer van 9 miljoen euro in 2021, heeft zijn potentieel in Brugge zelden kunnen waarmaken.

Ondanks een nieuwe kans begin vorig seizoen, waren er deze zomer absoluut geen plannen om hem te behouden. Sowah staat al maanden te koop en volgens Sacha Tavolieri zouden er gesprekken gaande zijn met FC Juarez, de voorlaatste club in de Liga MX.

Hoewel een overgang naar Mexico op clubniveau mogelijk is, blijft de vraag of Sowah zelf voor dit avontuur openstaat. Dit zal waarschijnlijk afhangen van de beschikbare alternatieven, aangezien de meeste transfermarkten inmiddels gesloten zijn.

Uitleenbeurt Standard ook geen succes: aanvaller ontspoort compleet

Kamal Sowah kwam twee jaar geleden al in de vergeetput terecht bij Club Brugge. Rik De Mil, destijds hoofdcoach ad-interim, liet hem geen enkele minuut spelen tijdens de laatste twaalf resterende wedstrijden van het seizoen 2022-23, en in het opvolgende tussenseizoen zei Ronny Deila dat de Ghanees niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Zijn huurbeurt naar Standard vorig seizoen, gesteund door zijn sterke band met coach Carl Hoefkens, moest de kentering betekening voor de dure flopaankoop van 9 miljoen euro. Op Sclessin bracht Sowah echter ook geen meerwaarde en zijn impact op het was onbestaande.

Het was onwaarschijnlijk dat Standard zijn aankoopoptie van €3 miljoen zou activeren, waardoor hij eind vorig seizoen met hangende pootjes terugkeerde naar Brugge.

Parker, De Mil én Deila negeerden Sowah

Bij Club Brugge was het enkel Carl Hoefkens die Kamal Sowah in staat stelde om op zijn best te presteren. Een opmerkelijk hoogtepunt waarop de Ghanees uitblonk, was tijdens de 1-0 overwinning van Club Brugge tegen Bayer Leverkusen in de groepsfase van de Champions League.

Hij zwerfde rond de diepe spits Ferran Jutglà en groeide uit tot een cruciale speler in de historische Champions League-campagne van Club Brugge. Eindelijk leek Sowah zijn prijskaartje van 9 miljoen euro te rechtvaardigen.

Maar hij kwam alleen onder Hoefkens volledig tot zijn recht. Scott Parker gebruikte hem soms, maar zijn opvolger ad-interim Rik De Mil liet hem geen enkele keer spelen. De Mil verwachtte van Sowah dat hij meer betrokkenheid toonde binnen het team en ook meer drive en positiviteit uitstraalde.

De beslissing van De Mil om Kamal Sowah gedurende de laatste twaalf (!) wedstrijden in de jaargang 2022-23 niet in actie te laten komen, markeerde het begin van het einde voor de Ghanees bij Club Brugge.

Terwijl andere teleurstellende A-kern spelers, zoals Jack Hendry en Dedryck Boyata, een nieuwe kans kregen onder de nieuwe coach Ronny Deila, werd Sowah onmiddellijk als persona non grata beschouwd. Deila zei onomwonden dat Kamal Sowah niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Sowah óók geflopt bij Standard

Carl Hoefkens werd begin vorig seizoen ook op zijn wenken bediend met de huur (met aankoopoptie) van Kamal Sowah, zijn voormalige poulain bij Club Brugge. De Ghanees onderhield een speciale band met Hoefkens van tijdens hun periode bij Club Brugge vorig seizoen.

“Mijn connectie met Hoefkens blijft de beste die ik ooit gevoeld heb met een coach”, zei Sowah. “Het was alles wat ik nodig had”, zei de Ghanees aan De Zondag. Hoewel er een goede band was tussen Sowah en Hoefkens, had de aanvaller het lange tijd moeilijk bij zijn nieuwe club.

Ook onder Ivan Leko, de opvolger van de ontslagen Hoefkens, had Sowah geen dragende rol in de ploeg. Hij was zelden betrokken bij gevaarlijke aanvallen en speelde zelden overtuigende wedstrijden.

Sowah is eerder een werker of marathonloper dan als een voetballer met surplus. “Moeilijk om te weten waar hij voor gebruikt wordt”, stelde La Dernière Heure vast. Sowah werd wel gewaardeerd om zijn mentaliteit, instelling en professionaliteit, maar zijn rendement en sportieve bijdrage bleven teleurstellend.

Zowel Hoefkens als Leko stelden Sowah doorgaans op in de basisopstelling, voornamelijk vanwege zijn harde werk en toewijding, maar ook omdat er simpelweg geen betere opties voorhanden waren in de selectie van Standard.

Verdient Sowah een tweede kans bij Club Brugge?

Meest recent

Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

62
62
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

30
30
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

41
41
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

20
20
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

43
43
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

60
60
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

148
148
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

16
16
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

310
310
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

125
125
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

64
64
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

259
259
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

287
287
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

32
32
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

141
141
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

214
214
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

155
155
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

186
186
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

103
103
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

649
649
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

60
60
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

153
153
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

159
159
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

428
428
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

236
236

Meer sportnieuws