Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

2257
Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

Kamal Sowah, ooit een recordaankoop van Club Brugge voor 9 miljoen euro, heeft zijn potentieel nooit waar kunnen maken in het blauw-zwart shirt. Na een teleurstellende huurperiode bij Standard, waar hij ook niet wist te overtuigen, is hij nu voor het tweede jaar op rij overbodig verklaard door de club. Ondanks een sterke Champions League-wedstrijd onder Carl Hoefkens, kreeg hij geen speelminuten meer van latere trainers als Scott Parker, Rik De Mil en Ronny Deila, die hem niet meer in hun plannen opnamen.

LEES OOK: ‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Club Brugge met de handen in het haar

Op woensdag werden de spelerslijsten voor de Champions League ingediend, waardoor Club Brugge geen nieuwe versterkingen meer zal toevoegen aan de selectie in deze zomermercato.

De Belgische landskampioen richt zich nu op het vinden van een oplossing voor de spelers die ze dringend willen lozen. Kamal Sowah, Dedryck Boyata en Faitout Maouassa staan al enige tijd op de uitgaande lijst.

Sowah, die vorig seizoen werd verhuurd aan Standard, is al lange tijd een blok aan het been van Club Brugge. De Ghanees, ooit de recordtransfer van 9 miljoen euro in 2021, heeft zijn potentieel in Brugge zelden kunnen waarmaken.

Ondanks een nieuwe kans begin vorig seizoen, waren er deze zomer absoluut geen plannen om hem te behouden. Sowah staat al maanden te koop en volgens Sacha Tavolieri zouden er gesprekken gaande zijn met FC Juarez, de voorlaatste club in de Liga MX.

Hoewel een overgang naar Mexico op clubniveau mogelijk is, blijft de vraag of Sowah zelf voor dit avontuur openstaat. Dit zal waarschijnlijk afhangen van de beschikbare alternatieven, aangezien de meeste transfermarkten inmiddels gesloten zijn.

Uitleenbeurt Standard ook geen succes: aanvaller ontspoort compleet

Kamal Sowah kwam twee jaar geleden al in de vergeetput terecht bij Club Brugge. Rik De Mil, destijds hoofdcoach ad-interim, liet hem geen enkele minuut spelen tijdens de laatste twaalf resterende wedstrijden van het seizoen 2022-23, en in het opvolgende tussenseizoen zei Ronny Deila dat de Ghanees niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Zijn huurbeurt naar Standard vorig seizoen, gesteund door zijn sterke band met coach Carl Hoefkens, moest de kentering betekening voor de dure flopaankoop van 9 miljoen euro. Op Sclessin bracht Sowah echter ook geen meerwaarde en zijn impact op het was onbestaande.

Het was onwaarschijnlijk dat Standard zijn aankoopoptie van €3 miljoen zou activeren, waardoor hij eind vorig seizoen met hangende pootjes terugkeerde naar Brugge.

Parker, De Mil én Deila negeerden Sowah

Bij Club Brugge was het enkel Carl Hoefkens die Kamal Sowah in staat stelde om op zijn best te presteren. Een opmerkelijk hoogtepunt waarop de Ghanees uitblonk, was tijdens de 1-0 overwinning van Club Brugge tegen Bayer Leverkusen in de groepsfase van de Champions League.

Hij zwerfde rond de diepe spits Ferran Jutglà en groeide uit tot een cruciale speler in de historische Champions League-campagne van Club Brugge. Eindelijk leek Sowah zijn prijskaartje van 9 miljoen euro te rechtvaardigen.

Maar hij kwam alleen onder Hoefkens volledig tot zijn recht. Scott Parker gebruikte hem soms, maar zijn opvolger ad-interim Rik De Mil liet hem geen enkele keer spelen. De Mil verwachtte van Sowah dat hij meer betrokkenheid toonde binnen het team en ook meer drive en positiviteit uitstraalde.

De beslissing van De Mil om Kamal Sowah gedurende de laatste twaalf (!) wedstrijden in de jaargang 2022-23 niet in actie te laten komen, markeerde het begin van het einde voor de Ghanees bij Club Brugge.

Terwijl andere teleurstellende A-kern spelers, zoals Jack Hendry en Dedryck Boyata, een nieuwe kans kregen onder de nieuwe coach Ronny Deila, werd Sowah onmiddellijk als persona non grata beschouwd. Deila zei onomwonden dat Kamal Sowah niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Sowah óók geflopt bij Standard

Carl Hoefkens werd begin vorig seizoen ook op zijn wenken bediend met de huur (met aankoopoptie) van Kamal Sowah, zijn voormalige poulain bij Club Brugge. De Ghanees onderhield een speciale band met Hoefkens van tijdens hun periode bij Club Brugge vorig seizoen.

“Mijn connectie met Hoefkens blijft de beste die ik ooit gevoeld heb met een coach”, zei Sowah. “Het was alles wat ik nodig had”, zei de Ghanees aan De Zondag. Hoewel er een goede band was tussen Sowah en Hoefkens, had de aanvaller het lange tijd moeilijk bij zijn nieuwe club.

Ook onder Ivan Leko, de opvolger van de ontslagen Hoefkens, had Sowah geen dragende rol in de ploeg. Hij was zelden betrokken bij gevaarlijke aanvallen en speelde zelden overtuigende wedstrijden.

Sowah is eerder een werker of marathonloper dan als een voetballer met surplus. “Moeilijk om te weten waar hij voor gebruikt wordt”, stelde La Dernière Heure vast. Sowah werd wel gewaardeerd om zijn mentaliteit, instelling en professionaliteit, maar zijn rendement en sportieve bijdrage bleven teleurstellend.

Zowel Hoefkens als Leko stelden Sowah doorgaans op in de basisopstelling, voornamelijk vanwege zijn harde werk en toewijding, maar ook omdat er simpelweg geen betere opties voorhanden waren in de selectie van Standard.

Verdient Sowah een tweede kans bij Club Brugge?

Meest recent

Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

21
21
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

33
33
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

287
287
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

158
158
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

167
167
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

29
29
AA Gent strikt goudhaantje: contract tot medio 2030

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

77
77
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

477
477
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

84
84
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

512
512
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

153
153
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

833
833
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

79
79
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

84
84
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1085
1085
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

61
61
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

69
69
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

238
238
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

158
158
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

413
413
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

190
190
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

93
93
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

154
154
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

273
273
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

114
114

Meer sportnieuws