Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

2257
Zware klap: Club Brugge brutaal afgezet door ‘sterspeler’

Kamal Sowah, ooit een recordaankoop van Club Brugge voor 9 miljoen euro, heeft zijn potentieel nooit waar kunnen maken in het blauw-zwart shirt. Na een teleurstellende huurperiode bij Standard, waar hij ook niet wist te overtuigen, is hij nu voor het tweede jaar op rij overbodig verklaard door de club. Ondanks een sterke Champions League-wedstrijd onder Carl Hoefkens, kreeg hij geen speelminuten meer van latere trainers als Scott Parker, Rik De Mil en Ronny Deila, die hem niet meer in hun plannen opnamen.

LEES OOK: ‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Club Brugge met de handen in het haar

Op woensdag werden de spelerslijsten voor de Champions League ingediend, waardoor Club Brugge geen nieuwe versterkingen meer zal toevoegen aan de selectie in deze zomermercato.

De Belgische landskampioen richt zich nu op het vinden van een oplossing voor de spelers die ze dringend willen lozen. Kamal Sowah, Dedryck Boyata en Faitout Maouassa staan al enige tijd op de uitgaande lijst.

Sowah, die vorig seizoen werd verhuurd aan Standard, is al lange tijd een blok aan het been van Club Brugge. De Ghanees, ooit de recordtransfer van 9 miljoen euro in 2021, heeft zijn potentieel in Brugge zelden kunnen waarmaken.

Ondanks een nieuwe kans begin vorig seizoen, waren er deze zomer absoluut geen plannen om hem te behouden. Sowah staat al maanden te koop en volgens Sacha Tavolieri zouden er gesprekken gaande zijn met FC Juarez, de voorlaatste club in de Liga MX.

Hoewel een overgang naar Mexico op clubniveau mogelijk is, blijft de vraag of Sowah zelf voor dit avontuur openstaat. Dit zal waarschijnlijk afhangen van de beschikbare alternatieven, aangezien de meeste transfermarkten inmiddels gesloten zijn.

Uitleenbeurt Standard ook geen succes: aanvaller ontspoort compleet

Kamal Sowah kwam twee jaar geleden al in de vergeetput terecht bij Club Brugge. Rik De Mil, destijds hoofdcoach ad-interim, liet hem geen enkele minuut spelen tijdens de laatste twaalf resterende wedstrijden van het seizoen 2022-23, en in het opvolgende tussenseizoen zei Ronny Deila dat de Ghanees niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Zijn huurbeurt naar Standard vorig seizoen, gesteund door zijn sterke band met coach Carl Hoefkens, moest de kentering betekening voor de dure flopaankoop van 9 miljoen euro. Op Sclessin bracht Sowah echter ook geen meerwaarde en zijn impact op het was onbestaande.

Het was onwaarschijnlijk dat Standard zijn aankoopoptie van €3 miljoen zou activeren, waardoor hij eind vorig seizoen met hangende pootjes terugkeerde naar Brugge.

Parker, De Mil én Deila negeerden Sowah

Bij Club Brugge was het enkel Carl Hoefkens die Kamal Sowah in staat stelde om op zijn best te presteren. Een opmerkelijk hoogtepunt waarop de Ghanees uitblonk, was tijdens de 1-0 overwinning van Club Brugge tegen Bayer Leverkusen in de groepsfase van de Champions League.

Hij zwerfde rond de diepe spits Ferran Jutglà en groeide uit tot een cruciale speler in de historische Champions League-campagne van Club Brugge. Eindelijk leek Sowah zijn prijskaartje van 9 miljoen euro te rechtvaardigen.

Maar hij kwam alleen onder Hoefkens volledig tot zijn recht. Scott Parker gebruikte hem soms, maar zijn opvolger ad-interim Rik De Mil liet hem geen enkele keer spelen. De Mil verwachtte van Sowah dat hij meer betrokkenheid toonde binnen het team en ook meer drive en positiviteit uitstraalde.

De beslissing van De Mil om Kamal Sowah gedurende de laatste twaalf (!) wedstrijden in de jaargang 2022-23 niet in actie te laten komen, markeerde het begin van het einde voor de Ghanees bij Club Brugge.

Terwijl andere teleurstellende A-kern spelers, zoals Jack Hendry en Dedryck Boyata, een nieuwe kans kregen onder de nieuwe coach Ronny Deila, werd Sowah onmiddellijk als persona non grata beschouwd. Deila zei onomwonden dat Kamal Sowah niet meer in de plannen van Club Brugge paste.

Sowah óók geflopt bij Standard

Carl Hoefkens werd begin vorig seizoen ook op zijn wenken bediend met de huur (met aankoopoptie) van Kamal Sowah, zijn voormalige poulain bij Club Brugge. De Ghanees onderhield een speciale band met Hoefkens van tijdens hun periode bij Club Brugge vorig seizoen.

“Mijn connectie met Hoefkens blijft de beste die ik ooit gevoeld heb met een coach”, zei Sowah. “Het was alles wat ik nodig had”, zei de Ghanees aan De Zondag. Hoewel er een goede band was tussen Sowah en Hoefkens, had de aanvaller het lange tijd moeilijk bij zijn nieuwe club.

Ook onder Ivan Leko, de opvolger van de ontslagen Hoefkens, had Sowah geen dragende rol in de ploeg. Hij was zelden betrokken bij gevaarlijke aanvallen en speelde zelden overtuigende wedstrijden.

Sowah is eerder een werker of marathonloper dan als een voetballer met surplus. “Moeilijk om te weten waar hij voor gebruikt wordt”, stelde La Dernière Heure vast. Sowah werd wel gewaardeerd om zijn mentaliteit, instelling en professionaliteit, maar zijn rendement en sportieve bijdrage bleven teleurstellend.

Zowel Hoefkens als Leko stelden Sowah doorgaans op in de basisopstelling, voornamelijk vanwege zijn harde werk en toewijding, maar ook omdat er simpelweg geen betere opties voorhanden waren in de selectie van Standard.

Verdient Sowah een tweede kans bij Club Brugge?

Meest recent

Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

22
22
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

141
141
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

87
87
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

57
57
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

92
92
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

70
70
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

99
99
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

23
23
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

30
30
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

43
43
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

119
119
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

118
118
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

94
94
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

138
138
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

472
472
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

418
418
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

415
415
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

489
489
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

578
578
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

438
438
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

127
127
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

58
58
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

51
51
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

146
146
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

199
199

Meer sportnieuws