Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

1495
Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

Jean Butez staat al een jaar in de etalage bij Antwerp FC, en hij blijft een knelpunt voor de club. Ondanks verwoede pogingen om de Franse doelman te verkopen, is er vandaag nog steeds geen transfer tot stand gekomen. Vorige zomer en winter hoopte de Great Old op al een deal, maar concrete aanbiedingen bleven uit, behalve van Anderlecht.

De Brusselaars waren geïnteresseerd, maar stuitten op de hoge vraagprijs van Antwerp FC. Butez, die nog tot 2027 onder contract staat op de Bosuil, zit nu op de tribune terwijl Senne Lammens als eerste keeper speelt. Analisten zoals Hein Vanhaezebrouck vinden het zonde van Butez' talent, vooral omdat hij nog steeds de beste doelman van België is. De situatie blijft gespannen, met Antwerp FC die worstelt om een oplossing te vinden.

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Butez al een jaar lang in de etalage van Antwerp FC

Vorige zomer plaatste Antwerp FC Jean Butez voor de eerste keer in het uitstalraam in de hoop op een transfer, en tegelijkertijd werd de wissel van de wacht voorbereid door Senne Lammens binnen te halen als vervanger.

Butez stond toen op het verlanglijstje van clubs als Fiorentina, Nottingham Forest, Villarreal en Burnley FC, en RAFC droomde van 10 miljoen euro, maar uiteindelijk kwam er geen transfer tot stand.

In december was Antwerp FC nog steeds bereid  om Butez te verkopen. Bij een aantrekkelijk bod mocht de doelman vertrekken, een beslissing die deels werd ingegeven door de financiële realiteit van de club en deels door sportieve overwegingen.

De Standaard berichtte eveneens dat Butez in januari opnieuw op de markt kwam, zelfs mogelijk tegen een verlaagde prijs, omdat hij op dat moment de opkomende talentvolle Lammens in de weg stond.

Enkel Anderlecht toonde interesse

Antwerp FC hoopte zowel vorige zomer als afgelopen winter dat Jean Butez de club zou verlaten. In april was Butez’ zaakwaarnemer alweer volop bezig met het vinden van een nieuwe club voor hem.

In de voorbije maanden klonk het dat Butez een van de grootste kandidaat vertrekkers was bij Antwerp FC, maar er heerste lange tijd geen concrete interesse voor de Franse doelman.

De Great Old paste in de vorige wintermercato al een verlaagde prijs toe, en toen kwam er ook geen aanbieding binnen. Er was geen sprake meer van interesse van clubs uit de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship. Er was slechts één club die concrete belangstelling toont in Butez en dat was… RSC Anderlecht.

Anderlecht onderhandelde over de komst van de Antwerpse doelman, die de nummer 1 moest worden in het Lotto Park.

Antwerp zelfs bereid om Butez aan concurrent te verkopen

Jean Butez moest de vervanger worden van Kasper Schmeichel, die zijn aflopende contract bij Anderlecht niet verlengde. Sporting toonde vorige winter bovendien ook al interesse, nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Toen gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, maar die kwam er niet.

Ondanks een tweejarig contract zou Antwerp niet moeilijk doen over de verkoop van Butez, aangezien ze dit nu al twee mercato’s proberen. RAFC verkeert in een complexe financiële situatie en er zijn weinig geïnteresseerden voor de Fransman. Een vertrek naar Anderlecht leek voor alle partijen een rendabele oplossing.

Het vooruitzicht op Europees voetbal sprak hem aan en Anderlecht zou bereid zijn zijn royale salaris van Antwerp FC over te nemen.

Anderlecht wilde geen financiële uitspattingen doen voor Butez

Sudinfo meldde echter al snel dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wilde doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat.

Hoewel Butez een transfer naar het buitenland verkoos, was er geen concrete belangstelling vanuit die kanten. Dit betekende dat hij de deur voor Anderlecht niet volledig sloot, maar één ding is zeker: paars-wit zou hem zeker niet voor niets krijgen.

“Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad. Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto.

Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.” De hoge prijs vormde voornamelijk een struikelblok voor de transfer van Butez naar Anderlecht.

Beste doelman van België zit in de tribune

Anderlecht en Jean Butez hebben geen akkoord bereikt, wat Antwerp FC met een groot probleem opzadelt. De Great Old probeert al drie transferperiodes op rij om hun doelman te verkopen, maar heeft nog steeds geen geschikte koper gevonden.

Nu de transfermarkten in de grootste Europese competities gesloten zijn, lijkt er ook deze zomer geen transfer in zicht. De buitenlandse interesse is sterk afgenomen, en intussen is de jonge Senne Lammens doorgeschoven naar de positie van eerste keeper.

Hierdoor is Butez en zijn zware contract niet langer rendabel. Dit seizoen heeft de Fransman nog geen enkele keer deel uitgemaakt van de wedstrijdselectie. Hein Vanhaezebrouck vindt het zonde van zoveel talent.

De analist stelt in Het Nieuwsblad dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

 “Een fenomeen als Butez loste veel op door te ­anticiperen, te coachen. ­Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben”, aldus Vanhaezebrouck.

Zal Butez dit jaar nog bij Antwerp blijven?

Meest recent

Tedesco zwaar in de nesten: coach zit met groot probleem

Domenico Tedeco is alweer ontslagen. Na amper 99 dagen mocht hij zijn koffers pakken bij Bologna. ...

16
16
Zorgt Van Bommel voor verrassende Duivel bij KRC Genk?

Vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend. Er worden veel namen genoemd als ...

27
27
Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

372
372
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

41
41
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

28
28
Stunt blijft uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

129
129
Union winnaar Europa League? CEO reageert na straffe voorspelling

Union SG slaagde er uiteindelijk niet in om zich via de voorrondes te plaatsen voor de League Phase ...

100
100
Erfgenaam Vanaken gezocht: "Hij had geen plaats bij beste Club"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

350
350
Anderlecht ziet sterretjes tegen Lyon: "Hij is een ramp"

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang ...

246
246
Genk sputtert voorin: duo geslachtofferd in basiself?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

439
439
Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

96
96
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

96
96
Anderlecht maakt indruk: opvallende voorspelling Lyon-coach

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

304
304
‘Van Bommel blaast De Bruyne-comeback zelf op’

Kevin De Bruyne lijkt zijn basisplaats bij Napoli opnieuw te veroveren, maar dreigt die straks net ...

236
236
Openda en Duranville? Lyon-ster geeft ongezouten analyse

Bij Olympique Lyon staat vanavond Loïs Openda wellicht in de basis, Julien Duranville mag ...

48
48
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

137
137
Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Club Brugge begon met hoge verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar in de aanloop naar de ...

420
420
Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

255
255
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

107
107
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

487
487
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

300
300
"Soms denk ik in bed..."-Kat Kerkhofs onthult twijfels

Soms lijkt het alsof alles vanzelf gaat wanneer je vanop de eerste rij naar het leven van een ...

50
50
Vier jaar geleden de RSCA-ster tegen Lyon: nu actief in Serie A

RSC Anderlecht speelde vier jaar geleden een galamatch in het Lotto Park tegen Olympique Lyon. Ze ...

97
97
Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

259
259
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

154
154

Meer sportnieuws