Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

1495 stemmen
Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

Jean Butez staat al een jaar in de etalage bij Antwerp FC, en hij blijft een knelpunt voor de club. Ondanks verwoede pogingen om de Franse doelman te verkopen, is er vandaag nog steeds geen transfer tot stand gekomen. Vorige zomer en winter hoopte de Great Old op al een deal, maar concrete aanbiedingen bleven uit, behalve van Anderlecht.

De Brusselaars waren geïnteresseerd, maar stuitten op de hoge vraagprijs van Antwerp FC. Butez, die nog tot 2027 onder contract staat op de Bosuil, zit nu op de tribune terwijl Senne Lammens als eerste keeper speelt. Analisten zoals Hein Vanhaezebrouck vinden het zonde van Butez' talent, vooral omdat hij nog steeds de beste doelman van België is. De situatie blijft gespannen, met Antwerp FC die worstelt om een oplossing te vinden.

LEES OOK: Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Butez al een jaar lang in de etalage van Antwerp FC

Vorige zomer plaatste Antwerp FC Jean Butez voor de eerste keer in het uitstalraam in de hoop op een transfer, en tegelijkertijd werd de wissel van de wacht voorbereid door Senne Lammens binnen te halen als vervanger.

Butez stond toen op het verlanglijstje van clubs als Fiorentina, Nottingham Forest, Villarreal en Burnley FC, en RAFC droomde van 10 miljoen euro, maar uiteindelijk kwam er geen transfer tot stand.

In december was Antwerp FC nog steeds bereid  om Butez te verkopen. Bij een aantrekkelijk bod mocht de doelman vertrekken, een beslissing die deels werd ingegeven door de financiële realiteit van de club en deels door sportieve overwegingen.

De Standaard berichtte eveneens dat Butez in januari opnieuw op de markt kwam, zelfs mogelijk tegen een verlaagde prijs, omdat hij op dat moment de opkomende talentvolle Lammens in de weg stond.

Enkel Anderlecht toonde interesse

Antwerp FC hoopte zowel vorige zomer als afgelopen winter dat Jean Butez de club zou verlaten. In april was Butez’ zaakwaarnemer alweer volop bezig met het vinden van een nieuwe club voor hem.

In de voorbije maanden klonk het dat Butez een van de grootste kandidaat vertrekkers was bij Antwerp FC, maar er heerste lange tijd geen concrete interesse voor de Franse doelman.

De Great Old paste in de vorige wintermercato al een verlaagde prijs toe, en toen kwam er ook geen aanbieding binnen. Er was geen sprake meer van interesse van clubs uit de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship. Er was slechts één club die concrete belangstelling toont in Butez en dat was… RSC Anderlecht.

Anderlecht onderhandelde over de komst van de Antwerpse doelman, die de nummer 1 moest worden in het Lotto Park.

Antwerp zelfs bereid om Butez aan concurrent te verkopen

Jean Butez moest de vervanger worden van Kasper Schmeichel, die zijn aflopende contract bij Anderlecht niet verlengde. Sporting toonde vorige winter bovendien ook al interesse, nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Toen gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, maar die kwam er niet.

Ondanks een tweejarig contract zou Antwerp niet moeilijk doen over de verkoop van Butez, aangezien ze dit nu al twee mercato’s proberen. RAFC verkeert in een complexe financiële situatie en er zijn weinig geïnteresseerden voor de Fransman. Een vertrek naar Anderlecht leek voor alle partijen een rendabele oplossing.

Het vooruitzicht op Europees voetbal sprak hem aan en Anderlecht zou bereid zijn zijn royale salaris van Antwerp FC over te nemen.

Anderlecht wilde geen financiële uitspattingen doen voor Butez

Sudinfo meldde echter al snel dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wilde doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat.

Hoewel Butez een transfer naar het buitenland verkoos, was er geen concrete belangstelling vanuit die kanten. Dit betekende dat hij de deur voor Anderlecht niet volledig sloot, maar één ding is zeker: paars-wit zou hem zeker niet voor niets krijgen.

“Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad. Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto.

Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.” De hoge prijs vormde voornamelijk een struikelblok voor de transfer van Butez naar Anderlecht.

Beste doelman van België zit in de tribune

Anderlecht en Jean Butez hebben geen akkoord bereikt, wat Antwerp FC met een groot probleem opzadelt. De Great Old probeert al drie transferperiodes op rij om hun doelman te verkopen, maar heeft nog steeds geen geschikte koper gevonden.

Nu de transfermarkten in de grootste Europese competities gesloten zijn, lijkt er ook deze zomer geen transfer in zicht. De buitenlandse interesse is sterk afgenomen, en intussen is de jonge Senne Lammens doorgeschoven naar de positie van eerste keeper.

Hierdoor is Butez en zijn zware contract niet langer rendabel. Dit seizoen heeft de Fransman nog geen enkele keer deel uitgemaakt van de wedstrijdselectie. Hein Vanhaezebrouck vindt het zonde van zoveel talent.

De analist stelt in Het Nieuwsblad dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

 “Een fenomeen als Butez loste veel op door te ­anticiperen, te coachen. ­Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben”, aldus Vanhaezebrouck.

Zal Butez dit jaar nog bij Antwerp blijven?

Meest recent

'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

19
19
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

27
27
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

246
246
'Na Tzolis en Stankovic: nog twee sterkhouders weg bij Club'

Club Brugge deed al de nodige uitgaande transfers. Blauw-Zwart gaat weer heel veel geld kunnen ...

401
401
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

266
266
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

135
135
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

195
195
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

96
96
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

144
144
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

572
572
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

117
117
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

455
455
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

314
314
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

679
679
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

161
161
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

394
394
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

309
309
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

283
283
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

271
271
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

115
115
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

438
438
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

654
654
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1323
1323
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

403
403

Meer sportnieuws