Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

1495
Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

Jean Butez staat al een jaar in de etalage bij Antwerp FC, en hij blijft een knelpunt voor de club. Ondanks verwoede pogingen om de Franse doelman te verkopen, is er vandaag nog steeds geen transfer tot stand gekomen. Vorige zomer en winter hoopte de Great Old op al een deal, maar concrete aanbiedingen bleven uit, behalve van Anderlecht.

De Brusselaars waren geïnteresseerd, maar stuitten op de hoge vraagprijs van Antwerp FC. Butez, die nog tot 2027 onder contract staat op de Bosuil, zit nu op de tribune terwijl Senne Lammens als eerste keeper speelt. Analisten zoals Hein Vanhaezebrouck vinden het zonde van Butez' talent, vooral omdat hij nog steeds de beste doelman van België is. De situatie blijft gespannen, met Antwerp FC die worstelt om een oplossing te vinden.

LEES OOK: Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Butez al een jaar lang in de etalage van Antwerp FC

Vorige zomer plaatste Antwerp FC Jean Butez voor de eerste keer in het uitstalraam in de hoop op een transfer, en tegelijkertijd werd de wissel van de wacht voorbereid door Senne Lammens binnen te halen als vervanger.

Butez stond toen op het verlanglijstje van clubs als Fiorentina, Nottingham Forest, Villarreal en Burnley FC, en RAFC droomde van 10 miljoen euro, maar uiteindelijk kwam er geen transfer tot stand.

In december was Antwerp FC nog steeds bereid  om Butez te verkopen. Bij een aantrekkelijk bod mocht de doelman vertrekken, een beslissing die deels werd ingegeven door de financiële realiteit van de club en deels door sportieve overwegingen.

De Standaard berichtte eveneens dat Butez in januari opnieuw op de markt kwam, zelfs mogelijk tegen een verlaagde prijs, omdat hij op dat moment de opkomende talentvolle Lammens in de weg stond.

Enkel Anderlecht toonde interesse

Antwerp FC hoopte zowel vorige zomer als afgelopen winter dat Jean Butez de club zou verlaten. In april was Butez’ zaakwaarnemer alweer volop bezig met het vinden van een nieuwe club voor hem.

In de voorbije maanden klonk het dat Butez een van de grootste kandidaat vertrekkers was bij Antwerp FC, maar er heerste lange tijd geen concrete interesse voor de Franse doelman.

De Great Old paste in de vorige wintermercato al een verlaagde prijs toe, en toen kwam er ook geen aanbieding binnen. Er was geen sprake meer van interesse van clubs uit de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship. Er was slechts één club die concrete belangstelling toont in Butez en dat was… RSC Anderlecht.

Anderlecht onderhandelde over de komst van de Antwerpse doelman, die de nummer 1 moest worden in het Lotto Park.

Antwerp zelfs bereid om Butez aan concurrent te verkopen

Jean Butez moest de vervanger worden van Kasper Schmeichel, die zijn aflopende contract bij Anderlecht niet verlengde. Sporting toonde vorige winter bovendien ook al interesse, nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Toen gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, maar die kwam er niet.

Ondanks een tweejarig contract zou Antwerp niet moeilijk doen over de verkoop van Butez, aangezien ze dit nu al twee mercato’s proberen. RAFC verkeert in een complexe financiële situatie en er zijn weinig geïnteresseerden voor de Fransman. Een vertrek naar Anderlecht leek voor alle partijen een rendabele oplossing.

Het vooruitzicht op Europees voetbal sprak hem aan en Anderlecht zou bereid zijn zijn royale salaris van Antwerp FC over te nemen.

Anderlecht wilde geen financiële uitspattingen doen voor Butez

Sudinfo meldde echter al snel dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wilde doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat.

Hoewel Butez een transfer naar het buitenland verkoos, was er geen concrete belangstelling vanuit die kanten. Dit betekende dat hij de deur voor Anderlecht niet volledig sloot, maar één ding is zeker: paars-wit zou hem zeker niet voor niets krijgen.

“Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad. Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto.

Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.” De hoge prijs vormde voornamelijk een struikelblok voor de transfer van Butez naar Anderlecht.

Beste doelman van België zit in de tribune

Anderlecht en Jean Butez hebben geen akkoord bereikt, wat Antwerp FC met een groot probleem opzadelt. De Great Old probeert al drie transferperiodes op rij om hun doelman te verkopen, maar heeft nog steeds geen geschikte koper gevonden.

Nu de transfermarkten in de grootste Europese competities gesloten zijn, lijkt er ook deze zomer geen transfer in zicht. De buitenlandse interesse is sterk afgenomen, en intussen is de jonge Senne Lammens doorgeschoven naar de positie van eerste keeper.

Hierdoor is Butez en zijn zware contract niet langer rendabel. Dit seizoen heeft de Fransman nog geen enkele keer deel uitgemaakt van de wedstrijdselectie. Hein Vanhaezebrouck vindt het zonde van zoveel talent.

De analist stelt in Het Nieuwsblad dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

 “Een fenomeen als Butez loste veel op door te ­anticiperen, te coachen. ­Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben”, aldus Vanhaezebrouck.

🚀

Zal Butez dit jaar nog bij Antwerp blijven?

Meest recent

Club Brugge-Genk: op de sukkel bij AC Milan, held bij Ajax

Club Brugge en KRC Genk nemen het vandaag op tegen elkaar. De twee teams hebben de beste track ...

0
0
‘Oorlog bij Fenerbahçe: Lukaku compleet vernederd’

Romelu Lukaku kreeg bij Fenerbahçe eindelijk waar hij al weken op wachtte: een basisplaats. ...

235
235
KRC Genk weet nu al: toptransfer na amper één seizoen

KRC Genk is een club die een zeer goed aankoopbeleid heeft. De Limburgers hebben niet de middelen om ...

31
31
Hoe Kompany een moderne kunstenaar op noppen creëerde

Vincent Kompany is een coach die spelers beter maakt. Dat bewijst hij ondertussen al heel zijn ...

35
35
Helemaal ontbolsterd onder Leko: nieuwe sterkhouder bij Club

Ivan Leko is met Club Brugge inzake resultaten goed gestart aan het seizoen. Onder de Kroaat is ...

110
110
Kopzorgen om Bentayeb: Bruno geeft eerste reactie

Het RSC Anderlecht gelukt om de interland-break in te zetten met een overtuigende prestatie. ...

183
183
Staande ovatie bij Anderlecht: kranten geven dikke 8 op 10

RSC Anderlecht heeft zijn Europese nederlaag tegen Olympique Lyon op passende wijze doorgespoeld. Op ...

610
610
Cercle Brugge pakt 3 op 21: Friis luidt alarmbel

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

105
105
Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De Spaanse kampioen won tot dusver al zijn ...

44
44
Anderlecht blinkt: Winkler passeert twee maal langs kassa

Komt de interlandbreak ongelegen voor Anderlecht of niet? De recordkampioen speelde vanavond een ...

252
252
Gefrustreerd KV mist gouden kans op eerste zege in Limburg

Met het ingaan van de interlandbreak blijft KV Mechelen voorlopig vruchteloos jagen op een eerste ...

67
67
Mazzu herleeft bij Eupen en zet opmars voort in CPL

De Panda's lijken klaar om een rol van betekenis te spelen in de Challenger Pro League. Onder ...

46
46
"Zij lopen op laatste benen" - Nieuwe afscheidsronde bij Duivels?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

193
193
Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

KRC Genk is één van de vele Belgische clubs die voor een groot deel afhankelijk zijn ...

278
278
Leko dropt selectie: Club krijgt fikse opsteker voor Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

258
258
Nieuwe leider in Bundesliga; comeback Inter in Serie A-clash

In de Duitse Bundesliga heeft Borussia Dortmund de leidersplaats zaterdag verovert. De Italiaanse ...

73
73
Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Waar stopt het voetbalsprookje van Sporting Charleroi? De Zebra's blijven maar door de competitie ...

25
25
‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Kevin De Bruyne zorgde onlangs plots voor grote ongerustheid bij Napoli. De Rode Duivel moest in de ...

159
159
Jelle Vossen verwerkt absolute mokerslag bij Beerschot

Beerschot kende zaterdag een topnamiddag met een overwinning op het veld van Sporting Hasselt, maar ...

440
440
CEO OHL haalt vernietigend uit: "Het klopt voor geen meter"

OH Leuven heeft zaterdag eindelijk de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. De 2-0 ...

138
138
Opvolger KVO in zware crisis: rechter grijpt keihard in

De crisis bij KV Diksmuide Oostende neemt een nieuwe wending. Nadat binnen de club verdeeldheid ...

60
60
Nicky Hayen beleeft absoluut horrorscenario in Engeland

Nicky Hayen heeft opnieuw een flinke klap moeten verwerken in Engeland. Burnley leek zaterdag ...

259
259
Verheye en Kerkhofs balen: Beerschot pakt koppositie

De kraker tussen promovendus Sporting Hasselt en leider Beerschot heeft een nipte zege opgeleverd ...

102
102
OHL tankt vertrouwen: Simons en co vloeren gewonde Wolven

Eindelijk! Dat zal ongetwijfeld het gevoel zijn bij de spelers, staff en supporters van OHL. De ...

19
19
Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

In de Premier League moest Arsenal aan de bak tegen Brighton & Hove Albion. Een pittige ...

32
32

Meer sportnieuws