Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

door
Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

Jean Butez staat al een jaar in de etalage bij Antwerp FC, en hij blijft een knelpunt voor de club. Ondanks verwoede pogingen om de Franse doelman te verkopen, is er vandaag nog steeds geen transfer tot stand gekomen. Vorige zomer en winter hoopte de Great Old op al een deal, maar concrete aanbiedingen bleven uit, behalve van Anderlecht.

De Brusselaars waren geïnteresseerd, maar stuitten op de hoge vraagprijs van Antwerp FC. Butez, die nog tot 2027 onder contract staat op de Bosuil, zit nu op de tribune terwijl Senne Lammens als eerste keeper speelt. Analisten zoals Hein Vanhaezebrouck vinden het zonde van Butez' talent, vooral omdat hij nog steeds de beste doelman van België is. De situatie blijft gespannen, met Antwerp FC die worstelt om een oplossing te vinden.

LEES OOK: ‘Overmars haalt uit: deze naam moet Antwerp redden’

Butez al een jaar lang in de etalage van Antwerp FC

Vorige zomer plaatste Antwerp FC Jean Butez voor de eerste keer in het uitstalraam in de hoop op een transfer, en tegelijkertijd werd de wissel van de wacht voorbereid door Senne Lammens binnen te halen als vervanger.

Butez stond toen op het verlanglijstje van clubs als Fiorentina, Nottingham Forest, Villarreal en Burnley FC, en RAFC droomde van 10 miljoen euro, maar uiteindelijk kwam er geen transfer tot stand.

In december was Antwerp FC nog steeds bereid  om Butez te verkopen. Bij een aantrekkelijk bod mocht de doelman vertrekken, een beslissing die deels werd ingegeven door de financiële realiteit van de club en deels door sportieve overwegingen.

De Standaard berichtte eveneens dat Butez in januari opnieuw op de markt kwam, zelfs mogelijk tegen een verlaagde prijs, omdat hij op dat moment de opkomende talentvolle Lammens in de weg stond.

Enkel Anderlecht toonde interesse

Antwerp FC hoopte zowel vorige zomer als afgelopen winter dat Jean Butez de club zou verlaten. In april was Butez’ zaakwaarnemer alweer volop bezig met het vinden van een nieuwe club voor hem.

In de voorbije maanden klonk het dat Butez een van de grootste kandidaat vertrekkers was bij Antwerp FC, maar er heerste lange tijd geen concrete interesse voor de Franse doelman.

De Great Old paste in de vorige wintermercato al een verlaagde prijs toe, en toen kwam er ook geen aanbieding binnen. Er was geen sprake meer van interesse van clubs uit de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship. Er was slechts één club die concrete belangstelling toont in Butez en dat was… RSC Anderlecht.

Anderlecht onderhandelde over de komst van de Antwerpse doelman, die de nummer 1 moest worden in het Lotto Park.

Antwerp zelfs bereid om Butez aan concurrent te verkopen

Jean Butez moest de vervanger worden van Kasper Schmeichel, die zijn aflopende contract bij Anderlecht niet verlengde. Sporting toonde vorige winter bovendien ook al interesse, nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Toen gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, maar die kwam er niet.

Ondanks een tweejarig contract zou Antwerp niet moeilijk doen over de verkoop van Butez, aangezien ze dit nu al twee mercato’s proberen. RAFC verkeert in een complexe financiële situatie en er zijn weinig geïnteresseerden voor de Fransman. Een vertrek naar Anderlecht leek voor alle partijen een rendabele oplossing.

Het vooruitzicht op Europees voetbal sprak hem aan en Anderlecht zou bereid zijn zijn royale salaris van Antwerp FC over te nemen.

Anderlecht wilde geen financiële uitspattingen doen voor Butez

Sudinfo meldde echter al snel dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wilde doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat.

Hoewel Butez een transfer naar het buitenland verkoos, was er geen concrete belangstelling vanuit die kanten. Dit betekende dat hij de deur voor Anderlecht niet volledig sloot, maar één ding is zeker: paars-wit zou hem zeker niet voor niets krijgen.

“Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad. Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto.

Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.” De hoge prijs vormde voornamelijk een struikelblok voor de transfer van Butez naar Anderlecht.

Beste doelman van België zit in de tribune

Anderlecht en Jean Butez hebben geen akkoord bereikt, wat Antwerp FC met een groot probleem opzadelt. De Great Old probeert al drie transferperiodes op rij om hun doelman te verkopen, maar heeft nog steeds geen geschikte koper gevonden.

Nu de transfermarkten in de grootste Europese competities gesloten zijn, lijkt er ook deze zomer geen transfer in zicht. De buitenlandse interesse is sterk afgenomen, en intussen is de jonge Senne Lammens doorgeschoven naar de positie van eerste keeper.

Hierdoor is Butez en zijn zware contract niet langer rendabel. Dit seizoen heeft de Fransman nog geen enkele keer deel uitgemaakt van de wedstrijdselectie. Hein Vanhaezebrouck vindt het zonde van zoveel talent.

De analist stelt in Het Nieuwsblad dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

 “Een fenomeen als Butez loste veel op door te ­anticiperen, te coachen. ­Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben”, aldus Vanhaezebrouck.

🔥 Wat iedereen nu leest

'Grote Champions League-verandering voor België'
'Grote Champions League-verandering voor België'
‘Genadeloos oordeel: Anderlecht dumpt Thorgan Hazard’
‘Genadeloos oordeel: Anderlecht dumpt Thorgan Hazard’

Zal Butez dit jaar nog bij Antwerp blijven?

Meest recent

Van der Heyden heeft Belgische toptransfer helemaal beet

Een bijzonder opvallende transfer in de Jupiler Pro League. Siebe Van der Heyden is officieel een ...

40
40
Ivanovic weg of niet? Bormans schept zeer klare taal

Zoek niet naar Franjo Ivanovic vanavond tegen Royal Antwerp FC. De Kroatische aanvaller zit niet in ...

20
20
Club slaat keihard toe, Anderlecht vreest: “Indrukwekkend”

Club Brugge heeft met Aleksandar Stankovic een derde zomeraanwinst voorgesteld. Hij kostte 9 miljoen ...

257
257
Drama voor Anderlecht: zomeraanwinst maanden out

RSC Anderlecht blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Paars-Wit heeft weer veel blessures ...

226
226
'Renard zorgt voor grote transferverrassing bij Anderlecht'

Olivier Renard voert een verjongingskuur door bij RSC Anderlecht, waar tot dusver haast uitsluitend ...

100
100
'Club Brugge verrast: vijfde zomeraanwinst in de pijplijn'

Met de komst van Aleksandar Stankovic staat de teller nu op vier nieuwkomers bij Club Brugge, waar ...

527
527
'De Bruyne zorgt nu al voor Napoli-conflict'

Napoli staat op zijn kop: Kevin De Bruyne zet zijn handtekening en brengt een schokeffect in de ...

381
381
Nieuwe nummer 1 in Genk: Fink hakt keepersknoop door

KRC Genk trapt zondag het nieuwe seizoen af op het veld van Club Brugge. De typeploeg van Thorsten ...

235
235
Hayen incasseert mokerslag van formaat bij Club Brugge

Club Brugge moet meteen op de afspraak zijn, want als opener krijgt de vicekampioen met KRC Genk ...

532
532
Boskamp deelt triest nieuws dat door merg en been gaat

Johan Boskamp heeft ondertussen de gezegende leeftijd van 76 jaar, toch is zijn voetbalblik nog ...

1854
1854
Hasi likt wonden: ziekenboeg Anderlecht breidt verder uit

RSC Anderlecht begon het seizoen met een krappe 1-0 zege tegen het bescheiden BK Häcken. ...

323
323
Hayen speelt open kaart over situatie rond Jashari

Nadat het in de Supercup de maat nam van Union krijgt Club Brugge op de openingsspeeldag met KRC ...

340
340
Simone Biles na ingrijpende operatie gewilder dan ooit

Ze is misschien geen voetbalster, maar Simone Biles weet als geen ander hoe je in de spotlights ...

103
103
KAA Gent blijft gaan op zomermercato: topaanwinst binnen

KAA Gent staat dicht bij de komst van Siebe Van der Heyden, maar de Buffalo’s zijn nog lang ...

255
255
Daarom haakte Club Brugge af: giga-transfersom Ngonge

Cyril Ngonge werd een tijdje geleden in verband gebracht met een terugkeer naar Club Brugge. De ...

201
201
‘Alle lichten op groen: KAA Gent stunt met Rode Duivel’

KAA Gent kende een teleurstellend seizoen in de Jupiler Pro League en hoopt met Ivan Leko op een ...

450
450
Grote doorbraak? Bounida laat monden openvallen bij Ajax

Rayane Bounida maakte vorig seizoen indruk bij de reserves van Ajax in de Keuken Kampioen Divisie. ...

141
141
Adem Zorgane deelt ferm steekje uit aan Antwerp

Union SG pakte uit met de komst van Adem Zorgane. De middenvelder kwam deze zomermercato over ...

210
210
Tristan Degreef roept oorlogstaal bij Anderlecht

RSC Anderlecht won de heenwedstrijd in de voorronde van de Europa League met het kleinste verschil ...

582
582
'Grote Champions League-verandering voor België'

De Europese clubcompetities zijn weer van start gegaan en twee Belgische clubs kwamen in actie. Het ...

902
902
'Droomtransfer Lammens dichterbij na opvallende wending'

Antwerp begint straks om 20u45 aan zijn seizoen met de opener in de Jupiler Pro League tegen ...

540
540
'Patro Eisden shopt opnieuw in Jupiler Pro League'

Patro Eisden kwam vorig seizoen bijzonder dicht bij de Jupiler Pro League, maar moest in de barrage ...

45
45
'Bayern drukt door: megadeal voor Kompany in de maak'

Bayern München beleeft een moeizame transferzomer. Het strikte met Jonathan Tah en Tom Bischof ...

91
91
'Geen Standard: Witsel verrast met volgende stap'

Standard was deze zomer al bijzonder actief en haalde daarbij enkele oude glorieën terug. Met ...

1111
1111
Opsteker voor Essevee: sensatie blijft langer aan boord

Zulte Waregem maakt zaterdag zijn rentree in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen KV ...

71
71

Meer sportnieuws