Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

door
Enorme paniek: Butez houdt Antwerp FC in wurggreep

Jean Butez staat al een jaar in de etalage bij Antwerp FC, en hij blijft een knelpunt voor de club. Ondanks verwoede pogingen om de Franse doelman te verkopen, is er vandaag nog steeds geen transfer tot stand gekomen. Vorige zomer en winter hoopte de Great Old op al een deal, maar concrete aanbiedingen bleven uit, behalve van Anderlecht.

De Brusselaars waren geïnteresseerd, maar stuitten op de hoge vraagprijs van Antwerp FC. Butez, die nog tot 2027 onder contract staat op de Bosuil, zit nu op de tribune terwijl Senne Lammens als eerste keeper speelt. Analisten zoals Hein Vanhaezebrouck vinden het zonde van Butez' talent, vooral omdat hij nog steeds de beste doelman van België is. De situatie blijft gespannen, met Antwerp FC die worstelt om een oplossing te vinden.

LEES OOK: 'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Butez al een jaar lang in de etalage van Antwerp FC

Vorige zomer plaatste Antwerp FC Jean Butez voor de eerste keer in het uitstalraam in de hoop op een transfer, en tegelijkertijd werd de wissel van de wacht voorbereid door Senne Lammens binnen te halen als vervanger.

Butez stond toen op het verlanglijstje van clubs als Fiorentina, Nottingham Forest, Villarreal en Burnley FC, en RAFC droomde van 10 miljoen euro, maar uiteindelijk kwam er geen transfer tot stand.

In december was Antwerp FC nog steeds bereid  om Butez te verkopen. Bij een aantrekkelijk bod mocht de doelman vertrekken, een beslissing die deels werd ingegeven door de financiële realiteit van de club en deels door sportieve overwegingen.

De Standaard berichtte eveneens dat Butez in januari opnieuw op de markt kwam, zelfs mogelijk tegen een verlaagde prijs, omdat hij op dat moment de opkomende talentvolle Lammens in de weg stond.

Enkel Anderlecht toonde interesse

Antwerp FC hoopte zowel vorige zomer als afgelopen winter dat Jean Butez de club zou verlaten. In april was Butez’ zaakwaarnemer alweer volop bezig met het vinden van een nieuwe club voor hem.

In de voorbije maanden klonk het dat Butez een van de grootste kandidaat vertrekkers was bij Antwerp FC, maar er heerste lange tijd geen concrete interesse voor de Franse doelman.

De Great Old paste in de vorige wintermercato al een verlaagde prijs toe, en toen kwam er ook geen aanbieding binnen. Er was geen sprake meer van interesse van clubs uit de Premier League, Serie A, La Liga of de Championship. Er was slechts één club die concrete belangstelling toont in Butez en dat was… RSC Anderlecht.

Anderlecht onderhandelde over de komst van de Antwerpse doelman, die de nummer 1 moest worden in het Lotto Park.

Antwerp zelfs bereid om Butez aan concurrent te verkopen

Jean Butez moest de vervanger worden van Kasper Schmeichel, die zijn aflopende contract bij Anderlecht niet verlengde. Sporting toonde vorige winter bovendien ook al interesse, nadat Butez' makelaar hem bij de club had aangeboden. Toen gaf de Franse doelman echter de voorkeur aan een transfer naar het buitenland, maar die kwam er niet.

Ondanks een tweejarig contract zou Antwerp niet moeilijk doen over de verkoop van Butez, aangezien ze dit nu al twee mercato’s proberen. RAFC verkeert in een complexe financiële situatie en er zijn weinig geïnteresseerden voor de Fransman. Een vertrek naar Anderlecht leek voor alle partijen een rendabele oplossing.

Het vooruitzicht op Europees voetbal sprak hem aan en Anderlecht zou bereid zijn zijn royale salaris van Antwerp FC over te nemen.

Anderlecht wilde geen financiële uitspattingen doen voor Butez

Sudinfo meldde echter al snel dat Anderlecht geen financiële uitspattingen wilde doen voor de doelman van Antwerp FC, terwijl The Great Old enkele miljoenen eist voor Butez, die nog tot 2027 onder contract staat.

Hoewel Butez een transfer naar het buitenland verkoos, was er geen concrete belangstelling vanuit die kanten. Dit betekende dat hij de deur voor Anderlecht niet volledig sloot, maar één ding is zeker: paars-wit zou hem zeker niet voor niets krijgen.

“Butez is voor mij de beste keeper in België van de laatste jaren. Maar of Anderlecht hem kan betalen?” vroeg Hein Vanhaezebrouck zich ook al af in Het Nieuwsblad. Ook Silvio Proto uitte Dans La Vestiaire zijn twijfels over de prijs. “8 miljoen voor Butez? Ze hadden die prijs nooit moeten stellen”, aldus Proto.

Kevin Sauvage voegde toe: “Butez heeft alles in huis om nummer één te worden bij Anderlecht, maar hij kost te veel.” De hoge prijs vormde voornamelijk een struikelblok voor de transfer van Butez naar Anderlecht.

Beste doelman van België zit in de tribune

Anderlecht en Jean Butez hebben geen akkoord bereikt, wat Antwerp FC met een groot probleem opzadelt. De Great Old probeert al drie transferperiodes op rij om hun doelman te verkopen, maar heeft nog steeds geen geschikte koper gevonden.

Nu de transfermarkten in de grootste Europese competities gesloten zijn, lijkt er ook deze zomer geen transfer in zicht. De buitenlandse interesse is sterk afgenomen, en intussen is de jonge Senne Lammens doorgeschoven naar de positie van eerste keeper.

Hierdoor is Butez en zijn zware contract niet langer rendabel. Dit seizoen heeft de Fransman nog geen enkele keer deel uitgemaakt van de wedstrijdselectie. Hein Vanhaezebrouck vindt het zonde van zoveel talent.

De analist stelt in Het Nieuwsblad dat Lammens nog niet op het niveau van Butez zit, die volgens hem nog steeds de beste doelman van België is.

 “Een fenomeen als Butez loste veel op door te ­anticiperen, te coachen. ­Ipswich Town betaalde 10 miljoen voor Muric van Burnley. Daar snap ik niets van. Is er dan niemand die de Belgische competitie kent? Voor zeven miljoen had het Butez kunnen hebben”, aldus Vanhaezebrouck.

Zal Butez dit jaar nog bij Antwerp blijven?

Meest recent

Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

4
4
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

96
96
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

322
322
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

118
118
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

240
240
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

60
60
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

52
52
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

50
50
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

35
35
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

191
191
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

66
66
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

139
139
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

204
204
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

392
392
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

120
120
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

178
178
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

128
128
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

654
654
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

621
621
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

47
47
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

403
403
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

194
194
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

218
218
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

257
257
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

497
497

Meer sportnieuws