'KBVB slaat bal wéér mis met gigantische ontslagvergoeding'

201 stemmen
'KBVB slaat bal wéér mis met gigantische ontslagvergoeding'

Piet Vandendriessche werd ontslagen als CEO van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Ondanks dat er financiële problemen zijn bij de KBVB zal er toch een gigantische ontslagvergoeding moeten worden overgeschreven.

Het Laatste Nieuws laat weten dat het ontslag van de 59-jarige Vandendriessche een flinke duit zal kosten. Hij was amper acht maanden actief als CEO bij de KBVB. Weer een stevige financiële mokerslag voor de KBVB.

LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Géén grootverdiener

Vandendriessche was naar verluidt géén grootverdiener bij de KBVB. Voorganger Peter Bossaert kreeg zo’n 500.000 euro bruto plus een bonus van 100.000 euro en Vandendriessche verdiende de helft daarvan. Hij wilde dan ook dolgraag aan de slag bij KBVB en vond het loon geen struikelblok.

Na zijn baan als CEO bij consultancybureau Deloitte nam Vandendriessche een jaar rust tot de KBVB op de proppen kwam. Hij wilde een maatschappelijke impact maken. Dat avontuur draaide uiteindelijk uit op een fiasco. Toch zal Vandendriessche nu een ferme som mogen verwachten.

Vroegtijdig einde contract

Door het vroegtijdig beëindigen van het contract van Vandendriessche moet de KBVB maar liefst 400.000 euro overschrijven. Dat is een ferme som voor een noodlijdende organisatie. Het is al aan het bezuinigen op verschillende vlakken dus is dit een flinke domper om te slikken. 

Na het ontslag van Vandendriessche zal ook het contract van Frank Vercauteren niet worden verlengd. De technisch directeur zal echter geen ontslagvergoeding ontvangen want zijn verbintenis loopt gewoon af. Bondscoach Domenico Tedesco is (voorlopig?) nog veilig.

Vind jij het beleid van de KBVB ronduit slecht?

Meest recent

Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

7
7
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

0
0
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

20
20
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

142
142
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

23
23
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

67
67
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

81
81
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

45
45
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

111
111
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

183
183
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

34
34
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

51
51
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

60
60
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

111
111
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

87
87
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

35
35
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

185
185
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

214
214
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

476
476
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

232
232
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

352
352
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

34
34
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

47
47
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

191
191
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

227
227

Meer sportnieuws