Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken: "Heb er mijn idee over"

62 stemmen
Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken:

De Rode Duivels proberen deze week een frisse start te nemen met wedstrijden in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Voor de aanvang van dat tweeluik kwam bondscoach Domenico Tedesco wel nog eens uitgebreid terug op het voorbije EK, waarop de Duivels de verwachtingen niet konden inlossen.

Er kwam de voorbije maanden immers heel wat kritiek op Tedesco na een schamele vier op negen in de groepsfase tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne en daarna een roemloze uitschakeling door Frankrijk in de achtste finale. Ook het spelniveau kon maar weinigen bekoren.

LEES OOK: Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

Mea culpa van Tedesco kwam te laat

Bij het bekendmaken van zijn selectie kwam de bondscoach met een volledige analyse van het toernooi, waarbij hij mea culpa sloeg. Hij gaf onder meer toe dat hij zich te veel aangepast had aan de tegenstanders en onvoldoende uitgegaan was van de sterktes van zijn elftal.

Maar die schuldbekentenis kon lang niet iedereen overtuigen. Ook Philippe Albert blijft kritisch. "Ze komt te laat", vindt de analist bij Sudpresse. "Ik had graag gezien dat Tedesco nog tijdens het EK met de voetjes op de grond beland was, zonder te wachten op de start van de Nations League."

Oprechtheid in twijfel getrokken

Volgens hem had de kritiek tijdens het toernooi al de nodige belletjes moeten doen rinkelen. "De kritiek had zijn zelfreflexie kunnen en zelfs moeten voeden, maar hij werkte in Duitsland met oogkleppen op. Of die introspectie er kwam op zijn eigen initiatief of onder invloed, dat weet alleen hij. Maar ik heb er wel mijn idee over", aldus Albert.

Velen denken dat de analyse van Tedesco hem vooral ingefluisterd werd vanuit de bondstop, in de hoop om zo de brokken met pers en publiek na het toernooi te kunnen lijmen. Maar helemaal is dat dus voorlopig niet gelukt, enkel goede prestaties in de komende maanden zullen daar wellicht voor kunnen zorgen.

Ben je het eens met Albert?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

178
178
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

75
75
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

35
35
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

169
169
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

189
189
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

574
574
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

175
175
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

73
73
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

214
214
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

540
540
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

525
525
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

363
363
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

602
602
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

271
271
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1069
1069
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

674
674
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

491
491
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

156
156

Meer sportnieuws