Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken: "Heb er mijn idee over"

door
Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken:

De Rode Duivels proberen deze week een frisse start te nemen met wedstrijden in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Voor de aanvang van dat tweeluik kwam bondscoach Domenico Tedesco wel nog eens uitgebreid terug op het voorbije EK, waarop de Duivels de verwachtingen niet konden inlossen.

Er kwam de voorbije maanden immers heel wat kritiek op Tedesco na een schamele vier op negen in de groepsfase tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne en daarna een roemloze uitschakeling door Frankrijk in de achtste finale. Ook het spelniveau kon maar weinigen bekoren.

LEES OOK: Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

Mea culpa van Tedesco kwam te laat

Bij het bekendmaken van zijn selectie kwam de bondscoach met een volledige analyse van het toernooi, waarbij hij mea culpa sloeg. Hij gaf onder meer toe dat hij zich te veel aangepast had aan de tegenstanders en onvoldoende uitgegaan was van de sterktes van zijn elftal.

Maar die schuldbekentenis kon lang niet iedereen overtuigen. Ook Philippe Albert blijft kritisch. "Ze komt te laat", vindt de analist bij Sudpresse. "Ik had graag gezien dat Tedesco nog tijdens het EK met de voetjes op de grond beland was, zonder te wachten op de start van de Nations League."

Oprechtheid in twijfel getrokken

Volgens hem had de kritiek tijdens het toernooi al de nodige belletjes moeten doen rinkelen. "De kritiek had zijn zelfreflexie kunnen en zelfs moeten voeden, maar hij werkte in Duitsland met oogkleppen op. Of die introspectie er kwam op zijn eigen initiatief of onder invloed, dat weet alleen hij. Maar ik heb er wel mijn idee over", aldus Albert.

Velen denken dat de analyse van Tedesco hem vooral ingefluisterd werd vanuit de bondstop, in de hoop om zo de brokken met pers en publiek na het toernooi te kunnen lijmen. Maar helemaal is dat dus voorlopig niet gelukt, enkel goede prestaties in de komende maanden zullen daar wellicht voor kunnen zorgen.

Ben je het eens met Albert?

Meest recent

'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

13
13
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

34
34
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

24
24
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

133
133
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

90
90
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

117
117
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

78
78
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

103
103
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

152
152
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

44
44
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

763
763
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

68
68
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

76
76
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

343
343
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

90
90
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

376
376
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

388
388
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

65
65
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

193
193
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

151
151
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

89
89
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

277
277
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

57
57
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

53
53

Meer sportnieuws