Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken: "Heb er mijn idee over"

62
Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken:

De Rode Duivels proberen deze week een frisse start te nemen met wedstrijden in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Voor de aanvang van dat tweeluik kwam bondscoach Domenico Tedesco wel nog eens uitgebreid terug op het voorbije EK, waarop de Duivels de verwachtingen niet konden inlossen.

Er kwam de voorbije maanden immers heel wat kritiek op Tedesco na een schamele vier op negen in de groepsfase tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne en daarna een roemloze uitschakeling door Frankrijk in de achtste finale. Ook het spelniveau kon maar weinigen bekoren.

LEES OOK: Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Mea culpa van Tedesco kwam te laat

Bij het bekendmaken van zijn selectie kwam de bondscoach met een volledige analyse van het toernooi, waarbij hij mea culpa sloeg. Hij gaf onder meer toe dat hij zich te veel aangepast had aan de tegenstanders en onvoldoende uitgegaan was van de sterktes van zijn elftal.

Maar die schuldbekentenis kon lang niet iedereen overtuigen. Ook Philippe Albert blijft kritisch. "Ze komt te laat", vindt de analist bij Sudpresse. "Ik had graag gezien dat Tedesco nog tijdens het EK met de voetjes op de grond beland was, zonder te wachten op de start van de Nations League."

Oprechtheid in twijfel getrokken

Volgens hem had de kritiek tijdens het toernooi al de nodige belletjes moeten doen rinkelen. "De kritiek had zijn zelfreflexie kunnen en zelfs moeten voeden, maar hij werkte in Duitsland met oogkleppen op. Of die introspectie er kwam op zijn eigen initiatief of onder invloed, dat weet alleen hij. Maar ik heb er wel mijn idee over", aldus Albert.

Velen denken dat de analyse van Tedesco hem vooral ingefluisterd werd vanuit de bondstop, in de hoop om zo de brokken met pers en publiek na het toernooi te kunnen lijmen. Maar helemaal is dat dus voorlopig niet gelukt, enkel goede prestaties in de komende maanden zullen daar wellicht voor kunnen zorgen.

Ben je het eens met Albert?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

16
16
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

33
33
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

33
33
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

102
102
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

76
76
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

43
43
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

51
51
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

217
217
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

92
92
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

344
344
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

304
304
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws