Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken: "Heb er mijn idee over"

door
Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken:

De Rode Duivels proberen deze week een frisse start te nemen met wedstrijden in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Voor de aanvang van dat tweeluik kwam bondscoach Domenico Tedesco wel nog eens uitgebreid terug op het voorbije EK, waarop de Duivels de verwachtingen niet konden inlossen.

Er kwam de voorbije maanden immers heel wat kritiek op Tedesco na een schamele vier op negen in de groepsfase tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne en daarna een roemloze uitschakeling door Frankrijk in de achtste finale. Ook het spelniveau kon maar weinigen bekoren.

LEES OOK: Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

Mea culpa van Tedesco kwam te laat

Bij het bekendmaken van zijn selectie kwam de bondscoach met een volledige analyse van het toernooi, waarbij hij mea culpa sloeg. Hij gaf onder meer toe dat hij zich te veel aangepast had aan de tegenstanders en onvoldoende uitgegaan was van de sterktes van zijn elftal.

Maar die schuldbekentenis kon lang niet iedereen overtuigen. Ook Philippe Albert blijft kritisch. "Ze komt te laat", vindt de analist bij Sudpresse. "Ik had graag gezien dat Tedesco nog tijdens het EK met de voetjes op de grond beland was, zonder te wachten op de start van de Nations League."

Oprechtheid in twijfel getrokken

Volgens hem had de kritiek tijdens het toernooi al de nodige belletjes moeten doen rinkelen. "De kritiek had zijn zelfreflexie kunnen en zelfs moeten voeden, maar hij werkte in Duitsland met oogkleppen op. Of die introspectie er kwam op zijn eigen initiatief of onder invloed, dat weet alleen hij. Maar ik heb er wel mijn idee over", aldus Albert.

Velen denken dat de analyse van Tedesco hem vooral ingefluisterd werd vanuit de bondstop, in de hoop om zo de brokken met pers en publiek na het toernooi te kunnen lijmen. Maar helemaal is dat dus voorlopig niet gelukt, enkel goede prestaties in de komende maanden zullen daar wellicht voor kunnen zorgen.

Ben je het eens met Albert?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

36
36
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

21
21
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

62
62
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

97
97
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

278
278
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

272
272
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

182
182
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

211
211
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

190
190
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

113
113
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

128
128
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

61
61
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

176
176
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

448
448
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

385
385
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

432
432
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

816
816
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

236
236
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

436
436
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws