Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken: "Heb er mijn idee over"

62 stemmen
Oprechtheid Tedesco in twijfel getrokken:

De Rode Duivels proberen deze week een frisse start te nemen met wedstrijden in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Voor de aanvang van dat tweeluik kwam bondscoach Domenico Tedesco wel nog eens uitgebreid terug op het voorbije EK, waarop de Duivels de verwachtingen niet konden inlossen.

Er kwam de voorbije maanden immers heel wat kritiek op Tedesco na een schamele vier op negen in de groepsfase tegen Slowakije, Roemenië en Oekraïne en daarna een roemloze uitschakeling door Frankrijk in de achtste finale. Ook het spelniveau kon maar weinigen bekoren.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Mea culpa van Tedesco kwam te laat

Bij het bekendmaken van zijn selectie kwam de bondscoach met een volledige analyse van het toernooi, waarbij hij mea culpa sloeg. Hij gaf onder meer toe dat hij zich te veel aangepast had aan de tegenstanders en onvoldoende uitgegaan was van de sterktes van zijn elftal.

Maar die schuldbekentenis kon lang niet iedereen overtuigen. Ook Philippe Albert blijft kritisch. "Ze komt te laat", vindt de analist bij Sudpresse. "Ik had graag gezien dat Tedesco nog tijdens het EK met de voetjes op de grond beland was, zonder te wachten op de start van de Nations League."

Oprechtheid in twijfel getrokken

Volgens hem had de kritiek tijdens het toernooi al de nodige belletjes moeten doen rinkelen. "De kritiek had zijn zelfreflexie kunnen en zelfs moeten voeden, maar hij werkte in Duitsland met oogkleppen op. Of die introspectie er kwam op zijn eigen initiatief of onder invloed, dat weet alleen hij. Maar ik heb er wel mijn idee over", aldus Albert.

Velen denken dat de analyse van Tedesco hem vooral ingefluisterd werd vanuit de bondstop, in de hoop om zo de brokken met pers en publiek na het toernooi te kunnen lijmen. Maar helemaal is dat dus voorlopig niet gelukt, enkel goede prestaties in de komende maanden zullen daar wellicht voor kunnen zorgen.

Ben je het eens met Albert?

Meest recent

Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

16
16
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

4
4
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

40
40
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

33
33
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

472
472
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

368
368
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

131
131
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

23
23
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

281
281
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

293
293
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

307
307
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

296
296
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

333
333
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

43
43
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

170
170
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

487
487
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

232
232
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

109
109
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

328
328
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

111
111
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

419
419
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

138
138
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

83
83
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

57
57

Meer sportnieuws