Absurd: waarom Rode Duivels 1500km van huis 'thuis' spelen

door
 Absurd: waarom Rode Duivels 1500km van huis 'thuis' spelen

Na het mislukte EK moeten de Rode Duivels vandaag voor het eerst terug aan de bak. De Belgen staan voor een 'thuiswedstrijd' tegen Israël, al wordt die interland wel op een absurde afstand gespeeld. Een blik achter de hallucinante reden hiervoor.

LEES OOK: Vandenbempt vreest voor Courtois: "Tielemans achterna"

Streep door belabberde rekening voetbalbond

Het Nagyerdei stadion in Debrecen is éénmalig de thuishaven voor Tedesco en co in deze Nations League. Uiteraard heeft de oorlog in Gaza hier veel mee te maken maar waarom wordt er dan juist in Hongarije gespeeld? Het Nieuwsblad trok alvast op onderzoek en kwam tot enkele opvallende conclusies.

Dat Israël überhaupt mag deelnemen aan de Nations League, zorgt al voor controverse. Rusland werd al vroeg uitgesloten van Europese competities vanwege de oorlogssituatie maar voor Isräel wordt er voorlopig een uitzondering gemaakt. Bij de FIFA loopt er wel een klacht van Palestina tegen de deelname van de tegenstander van de Rode Duivels.

De Belgische voetbalbond zocht aanvankelijk met man en macht naar een Belgisch stadion, maar zowat alle stadsbesturen zeiden njet tegen de vraag om de interland daar te spelen. Onder meer Luik, Brussel, Leuven, Antwerpen en Brugge zagen het veiligheidsrisico niet zitten door de gespannen situatie in het Midden-Oosten. Het risico van een aanslag is veel te groot momenteel.

Hongaarse propagandamachine

Sowieso een stevige streep door de rekening van de voetbalbond, dat de inkomsten misloopt uit de ticketverkoop. Er werd uiteindelijk doorgeschakeld en... Viktor Orban bood een oplossing. De premier van Hongarije staat bekend als sportgek en probeert steeds meer grote evenementen richting zijn land te halen. De twee wedstrijden tegen Israël worden trouwens in Orban-land afgewerkt.

De Hongaarse premier is vooral ook extreem nationalistisch en vindt zijn gelijke bij andere Europese leiders zoals onder meer... Netanyahu. De twee hebben de strijd tegen Islamisering gemeen en maar wat graag bood Orban zijn Israëlische collega een helpende hand. De afgelopen jaren was Hongarije maar liefst 32 keer gastheer voor 'neutrale' wedstrijden.

Naast de goede banden met Netanyahu staat Orban ook bekend als een 'vriend' van... Vladimir Poetin. Er zouden zelfs plannen zijn om in Hongarije ook een interland te spelen tegen het verbannen Rusland. De EU kijkt ondertussen vol argwaan toe richting deze 'gevaarlijke' politieke spelletjes, met de Rode Duivels als ongewilde radar in dit hallucinant verhaal.

Hadden de Rode Duivels een statement moeten maken door hun kat te sturen?

Meest recent

Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

51
51
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

72
72
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

59
59
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

157
157
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

438
438
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

132
132
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

346
346
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

150
150
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

332
332
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

84
84
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

245
245
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

406
406
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

313
313
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

249
249
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

58
58
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

184
184
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

444
444
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

83
83
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

1620
1620
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

209
209
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

491
491
Noa Lang kookt nieuwe hit: ‘Noano’ groot succes in Turkije

Noa Lang voelt zich in zijn sas bij Galatasaray. De voormalige buitenspeler van Club Brugge kreeg ...

69
69
Alderweireld laat niemand onberoerd met tv-getuigenis

Sommige bekentenissen verwacht je niet van een topvoetballer. Op het veld oogt alles vaak perfect. ...

98
98
Coucke wil ijsimperium, maar plannen smelten weg

Marc Coucke is een ondernemer pur sang en is uitgegroeid tot één van de grootste ...

102
102
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

168
168

Meer sportnieuws