Vermoedelijke 11: Tedesco zit nog met één vraagteken

399
Vermoedelijke 11: Tedesco zit nog met één vraagteken

Het EK werd deze zomer een ontgoocheling voor de Rode Duivels, maar die bladzijde kan stilaan helemaal omgedraaid worden. Vrijdagavond komen ze een eerste keer in actie sinds het toernooi, want om 20u45 trappen ze hun nieuwe campagne in de Nations League op gang.

Dat doen ze met een thuiswedstrijd tegen Israël, al zal dat enkel op papier een thuismatch zijn. Omdat geen enkele Belgische stad de organisatie van de partij durfde opnemen uit vrees voor de veiligheid, moesten de Duivels immers uitwijken naar Debrecen in Hongarije.

LEES OOK: 'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Tedesco sleutelt aan elftal na EK

Daar lijkt bondscoach Domenico Tedesco meteen enkele stevige wijzigingen door te voeren in zijn basiself ten opzichte van het EK. Vooral aan de defensie en de voorhoede zal er wellicht flink getimmerd worden. Dat komt uiteraard door de afwezigheid van Jan Vertonghen, die na het EK op pensioen ging, en Romelu Lukaku, die paste voor dit interlandluik omdat hij slechts één invalbeurt bij Napoli in de benen heeft.

Daarnaast gaf Tedesco ook aan dat hij wil experimenteren op de flanken, wat hem ertoe aanzette om Yannick Carrasco en Leandro Trossard thuis te laten. De verwachting is dat al die factoren ertoe zullen leiden dat drie jeugdproducten van Club Brugge hun kans in de basis zullen krijgen.

Kansen voor Club Brugge-producten

Loïs Openda neemt als diepe spits immers de plaats in van Lukaku, terwijl vanop de rechterflank wellicht Charles De Ketelaere zijn kans zal krijgen. Tedesco liet al uitschijnen dat hij vaker een beroep zal doen op de aanvaller van Atalanta, die op het EK slechts een vijftal minuten van de bank kwam.

Achterin lijkt Maxim De Cuyper dan weer zijn kans te krijgen. Hij neemt plaats op de linksachter omdat Theate na het afhaken van Vertonghen naar het centrum schuift. Het enige twijfelgeval lijkt dan weer nog de rechtsachter te zijn. Het Nieuwsblad vermoedt dat Tedesco zal kiezen voor Thomas Meunier na een goed seizoensbegin bij Lille, terwijl Het Laatste Nieuws denkt dat de bondscoach toch vast zal houden aan Timothy Castagne, die bij Fulham dit seizoen nog niet van de bank kwam.

De vermoedelijke elf van de Rode Duivels tegen Israël

Casteels - Castagne/Meunier, Faes, Theate, De Cuyper - Onana, Tielemans, De Bruyne - De Ketelaere, Openda, Doku

Wie moet als rechtsachter starten?

Meest recent

Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

30
30
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

5
5
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

19
19
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

96
96
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

338
338
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

51
51
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

81
81
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

146
146
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

99
99
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

58
58
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

85
85
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

108
108
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

184
184
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

404
404
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

228
228
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

38
38
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

164
164
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

178
178
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

420
420
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

105
105
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

464
464
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

199
199
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

55
55

Meer sportnieuws