Vermoedelijke 11: Tedesco zit nog met één vraagteken

door
Vermoedelijke 11: Tedesco zit nog met één vraagteken

Het EK werd deze zomer een ontgoocheling voor de Rode Duivels, maar die bladzijde kan stilaan helemaal omgedraaid worden. Vrijdagavond komen ze een eerste keer in actie sinds het toernooi, want om 20u45 trappen ze hun nieuwe campagne in de Nations League op gang.

Dat doen ze met een thuiswedstrijd tegen Israël, al zal dat enkel op papier een thuismatch zijn. Omdat geen enkele Belgische stad de organisatie van de partij durfde opnemen uit vrees voor de veiligheid, moesten de Duivels immers uitwijken naar Debrecen in Hongarije.

LEES OOK: Club Brugge komt met update over blessure Seys

Tedesco sleutelt aan elftal na EK

Daar lijkt bondscoach Domenico Tedesco meteen enkele stevige wijzigingen door te voeren in zijn basiself ten opzichte van het EK. Vooral aan de defensie en de voorhoede zal er wellicht flink getimmerd worden. Dat komt uiteraard door de afwezigheid van Jan Vertonghen, die na het EK op pensioen ging, en Romelu Lukaku, die paste voor dit interlandluik omdat hij slechts één invalbeurt bij Napoli in de benen heeft.

Daarnaast gaf Tedesco ook aan dat hij wil experimenteren op de flanken, wat hem ertoe aanzette om Yannick Carrasco en Leandro Trossard thuis te laten. De verwachting is dat al die factoren ertoe zullen leiden dat drie jeugdproducten van Club Brugge hun kans in de basis zullen krijgen.

Kansen voor Club Brugge-producten

Loïs Openda neemt als diepe spits immers de plaats in van Lukaku, terwijl vanop de rechterflank wellicht Charles De Ketelaere zijn kans zal krijgen. Tedesco liet al uitschijnen dat hij vaker een beroep zal doen op de aanvaller van Atalanta, die op het EK slechts een vijftal minuten van de bank kwam.

Achterin lijkt Maxim De Cuyper dan weer zijn kans te krijgen. Hij neemt plaats op de linksachter omdat Theate na het afhaken van Vertonghen naar het centrum schuift. Het enige twijfelgeval lijkt dan weer nog de rechtsachter te zijn. Het Nieuwsblad vermoedt dat Tedesco zal kiezen voor Thomas Meunier na een goed seizoensbegin bij Lille, terwijl Het Laatste Nieuws denkt dat de bondscoach toch vast zal houden aan Timothy Castagne, die bij Fulham dit seizoen nog niet van de bank kwam.

De vermoedelijke elf van de Rode Duivels tegen Israël

Casteels - Castagne/Meunier, Faes, Theate, De Cuyper - Onana, Tielemans, De Bruyne - De Ketelaere, Openda, Doku

Wie moet als rechtsachter starten?

Meest recent

Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

1
1
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

7
7
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

182
182
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

64
64
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

282
282
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

43
43
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

62
62
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

211
211
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

152
152
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

435
435
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

115
115
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

507
507
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

175
175
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

592
592
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

171
171
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

899
899
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

382
382
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

73
73
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

56
56
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

403
403
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

28
28
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

130
130
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

166
166
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

165
165
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

105
105

Meer sportnieuws