Vermoedelijke 11: Tedesco zit nog met één vraagteken

door
Vermoedelijke 11: Tedesco zit nog met één vraagteken

Het EK werd deze zomer een ontgoocheling voor de Rode Duivels, maar die bladzijde kan stilaan helemaal omgedraaid worden. Vrijdagavond komen ze een eerste keer in actie sinds het toernooi, want om 20u45 trappen ze hun nieuwe campagne in de Nations League op gang.

Dat doen ze met een thuiswedstrijd tegen Israël, al zal dat enkel op papier een thuismatch zijn. Omdat geen enkele Belgische stad de organisatie van de partij durfde opnemen uit vrees voor de veiligheid, moesten de Duivels immers uitwijken naar Debrecen in Hongarije.

LEES OOK: Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Tedesco sleutelt aan elftal na EK

Daar lijkt bondscoach Domenico Tedesco meteen enkele stevige wijzigingen door te voeren in zijn basiself ten opzichte van het EK. Vooral aan de defensie en de voorhoede zal er wellicht flink getimmerd worden. Dat komt uiteraard door de afwezigheid van Jan Vertonghen, die na het EK op pensioen ging, en Romelu Lukaku, die paste voor dit interlandluik omdat hij slechts één invalbeurt bij Napoli in de benen heeft.

Daarnaast gaf Tedesco ook aan dat hij wil experimenteren op de flanken, wat hem ertoe aanzette om Yannick Carrasco en Leandro Trossard thuis te laten. De verwachting is dat al die factoren ertoe zullen leiden dat drie jeugdproducten van Club Brugge hun kans in de basis zullen krijgen.

Kansen voor Club Brugge-producten

Loïs Openda neemt als diepe spits immers de plaats in van Lukaku, terwijl vanop de rechterflank wellicht Charles De Ketelaere zijn kans zal krijgen. Tedesco liet al uitschijnen dat hij vaker een beroep zal doen op de aanvaller van Atalanta, die op het EK slechts een vijftal minuten van de bank kwam.

Achterin lijkt Maxim De Cuyper dan weer zijn kans te krijgen. Hij neemt plaats op de linksachter omdat Theate na het afhaken van Vertonghen naar het centrum schuift. Het enige twijfelgeval lijkt dan weer nog de rechtsachter te zijn. Het Nieuwsblad vermoedt dat Tedesco zal kiezen voor Thomas Meunier na een goed seizoensbegin bij Lille, terwijl Het Laatste Nieuws denkt dat de bondscoach toch vast zal houden aan Timothy Castagne, die bij Fulham dit seizoen nog niet van de bank kwam.

De vermoedelijke elf van de Rode Duivels tegen Israël

Casteels - Castagne/Meunier, Faes, Theate, De Cuyper - Onana, Tielemans, De Bruyne - De Ketelaere, Openda, Doku

Wie moet als rechtsachter starten?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

179
179
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

124
124
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

167
167
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

22
22
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

189
189
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

80
80
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

603
603
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

260
260
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

517
517
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

105
105
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

447
447
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

66
66
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

513
513
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

328
328
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

262
262
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

161
161
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

376
376
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

347
347
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

522
522
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

46
46
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

408
408
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

235
235
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

430
430
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

547
547

Meer sportnieuws