'Anderlecht verbaast vriend en vijand met Europese lijst'

door
'Anderlecht verbaast vriend en vijand met Europese lijst'

Hoewel de transfermarkt in België nog tot vrijdagnacht geopend is lag de deadline voor de ploegen met een Europees ticket al op gisterennacht, toen de spelerslijsten moesten worden ingediend. Zo ook bij Anderlecht, waar Brian Riemer met een stevige verrassing op de proppen kwam.

Via de officiële kanalen publiceerde de UEFA zopas namelijk de selectie die de Brusselaars hebben ingediend. Net als de overige nieuwkomers Jan-Carlo Simic, Mathias Zanka Jorgensen, Thomas Foket en Leander Dendoncker is ook nieuwste aanwinst Samuel Edozie vanzelfsprekend van de partij. Opvallend genoeg geldt dat ook voor Alexis Flips.

LEES OOK: Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

Herkansing voor Flips?

Samen met Amadou Diawara, van wie zoals verwacht dan geen weer geen spoor te bekennen valt, werd hij in afwachting van een oplossing nochtans naar de B-kern gestuurd en zelfs verwijderd van de clubwebsite. Volgens zowel Het Nieuwsblad als Het Laatste Nieuws zoekt de 24-jarige Fransman weliswaar nog steeds bij voorkeur andere oorden op.

Zo valt het niet uit te sluiten dat pakweg Turkije, waar de zomermercato pas later haar deuren sluit, weer een uitweg biedt voor Flips. In tegenstelling tot Diawara, wiens verhaal in het Lotto Park er een jaar voor zijn contract afloopt definitief opzit, komt de aanvallende middenvelder dus echter wel nog in aanmerking om aan te teden in de Europa League.

Riemer moet roteren

Benieuwd of Riemer hem ook daadwerkelijk opnieuw zal opvissen en kansen gunnen. Nu hij vermoedelijk geen nieuwe spelverdeler meer mag verwelkomen zou Flips, die nog tot medio 2028 vastligt, alleszins nog wel eens handig van pas kunnen komen. Te meer omdat de coach wellicht meer zal roteren om de drukkere kalender het hoofd te bieden.

Aangezien hij zich desnoods ook op de flanken uit de slag trekt kan de peperdure flop dus dienen om de kern nog wat uit te breiden. Opvallend: hoewel hij nog tot nieuwjaar in de lappenmand ligt maakt ook Thorgan Hazard deel uit van de selectie. Mogelijk is hij inzetbaar wanneer Anderlecht het eind januari opneemt tegen Viktoria Pilsen en Hoffenheim.

Lijst niet correct?

Nog een opmerkelijke constatering: ook Kristian Arnstad en Luca Monticelli hun namen staan momenteel nog op de lijst. Nochtans namen zij ondertussen al afscheid van Paars-Wit. Mogelijk staan er dus nog een aantal foutjes op de website van de UEFA. Nog even afwachten dus of Flips effectief mag hopen op een herkansing bij de recordkampioen.

Flips verdient nog een kans

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

39
39
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

179
179
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

34
34
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

65
65
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

59
59
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

114
114
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

262
262
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

173
173
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

84
84
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

197
197
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

239
239
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

400
400
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

350
350
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

244
244
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

40
40
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

144
144
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

45
45
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

172
172
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

83
83
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

366
366
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

95
95
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

102
102
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

182
182

Meer sportnieuws