TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Jupiler Pro League

Antwerp zal op de valreep nog een fraaie slag slaan op de transfermarkt. De Great Old staat immers op het punt om Dennis Praet te strikken. De Rode Duivel gaf woensdag zijn jawoord voor de transfer en zou donderdag al zijn medische testen afleggen, waarna hij een contract voor twee jaar zou tekenen.

Praet werd de voorbije maanden ook gelinkt aan Anderlecht, dat de hele zomer zocht naar een creatieve middenvelder. Die zal uiteindelijk echter niet meer komen. Woensda haalde Paars-Wit met Samuel Edozie wel nog een flankaanvaller binnen. De 21-jarige Engelsman wordt gehuurd van Southampton. Dat was echter meteen de laatste inkomende transfer van de zomer.

De naam van Divock Origi viel ook nog even bij Anderlecht, maar hij zal niet komen. De ex-Rode Duivel werd aangeboden in het Lotto Park, maar zijn looneisen liggen veel te hoog voor Anderlecht. AC Milan hoopt dat er vanuit Turkije nog een oplossing komt voor de spits. Ook de pistes rond Antonin Barak (Fiorentina) en Robert Skov, die uiteindelijk bij Union Berlin tekende, werden geschrapt.

De komende dagen zal Jesper Fredberg zich vooral focussen op het lozen van enkele overbodige spelers. Zo moeten Amadou Diawara en Alexis Flips nog altijd vertrekken. Daarnaast is de toekomst van Marco Kana ook nog steeds onduidelijk. Luca Monticelli vertrok dan weer naar Hellas Verona.

Club Brugge hoopt de komende dagen ook nog van enkele spelers verlost te raken. Zo is er mogelijk een opmerkelijke oplossing in de maak voor Kamal Sowah. De Ghanese aanvaller zou zowaar naar Mexico kunnen verkassen, waar FC Juarez zich gemeld zou hebben voor zijn komst.

AA Gent pakte woensdag nog uit met een mooie dubbelslag. Met Zalan Vancsa strikte het nog een smaakmaker uit 1B - de jonge Hongaar wordt van Lommel gehuurd met aankoopoptie. Daarna werd ook de transfer van Aimé Omgba na een maandenlange soap nog afgerond. De Nederlandse middenvelder komt over van NAC Breda, maar zal eerst wel nog enkele maanden in de lappenmand liggen.

Charleroi zou nog zaakjes willen doen met KRC Genk. De Carolo's zoeken nog een spits en zouden hun zinnen gezet hebben op Andi Zeqiri. Met Genk vonden ze snel een akkoord over een uitleenbeurt, maar de Zwitser zou voorlopig geen trek hebben in een overgang naar Mambourg.

Buitenland

Real Madrid haalde deze zomer stevig uit met de komst van Kylian Mbappé en zou nu al bepaald hebben welke ster het volgende zomer wil binnenhalen. De Koninklijke zou dan immers van Rodri zijn volgende Galactico willen maken. De middenvelder zal dan nog twee jaar contract hebben bij Manchester City en zou wel openstaan voor een transfer, al blijft ook bijtekenen bij City een optie.

Na amper een halfjaar zou Gift Orban alweer kunnen vertrekken bij Lyon. De ex-spits van AA Gent kon in Frankrijk geen basisplaats veroveren en nu zou Trabzonspor zich gemeld hebben. De Turken bieden 1 miljoen euro om de Nigeriaan te huren met een aankoopoptie van 6 miljoen. Dat zou een stevig verlies zijn ten opzichte van de bijna 20 miljoen die Lyon in januari nog aan Gent betaalde.

Mag Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

21
21
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

89
89
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

138
138
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

32
32
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

177
177
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

93
93
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

100
100
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

75
75
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

183
183
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

74
74
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

135
135
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1188
1188
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

65
65
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

76
76
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

518
518
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

236
236
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

154
154
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

138
138
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1060
1060
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

395
395
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

889
889

Meer sportnieuws