TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

382
TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

Jupiler Pro League

Antwerp zal op de valreep nog een fraaie slag slaan op de transfermarkt. De Great Old staat immers op het punt om Dennis Praet te strikken. De Rode Duivel gaf woensdag zijn jawoord voor de transfer en zou donderdag al zijn medische testen afleggen, waarna hij een contract voor twee jaar zou tekenen.

Praet werd de voorbije maanden ook gelinkt aan Anderlecht, dat de hele zomer zocht naar een creatieve middenvelder. Die zal uiteindelijk echter niet meer komen. Woensda haalde Paars-Wit met Samuel Edozie wel nog een flankaanvaller binnen. De 21-jarige Engelsman wordt gehuurd van Southampton. Dat was echter meteen de laatste inkomende transfer van de zomer.

De naam van Divock Origi viel ook nog even bij Anderlecht, maar hij zal niet komen. De ex-Rode Duivel werd aangeboden in het Lotto Park, maar zijn looneisen liggen veel te hoog voor Anderlecht. AC Milan hoopt dat er vanuit Turkije nog een oplossing komt voor de spits. Ook de pistes rond Antonin Barak (Fiorentina) en Robert Skov, die uiteindelijk bij Union Berlin tekende, werden geschrapt.

De komende dagen zal Jesper Fredberg zich vooral focussen op het lozen van enkele overbodige spelers. Zo moeten Amadou Diawara en Alexis Flips nog altijd vertrekken. Daarnaast is de toekomst van Marco Kana ook nog steeds onduidelijk. Luca Monticelli vertrok dan weer naar Hellas Verona.

Club Brugge hoopt de komende dagen ook nog van enkele spelers verlost te raken. Zo is er mogelijk een opmerkelijke oplossing in de maak voor Kamal Sowah. De Ghanese aanvaller zou zowaar naar Mexico kunnen verkassen, waar FC Juarez zich gemeld zou hebben voor zijn komst.

AA Gent pakte woensdag nog uit met een mooie dubbelslag. Met Zalan Vancsa strikte het nog een smaakmaker uit 1B - de jonge Hongaar wordt van Lommel gehuurd met aankoopoptie. Daarna werd ook de transfer van Aimé Omgba na een maandenlange soap nog afgerond. De Nederlandse middenvelder komt over van NAC Breda, maar zal eerst wel nog enkele maanden in de lappenmand liggen.

Charleroi zou nog zaakjes willen doen met KRC Genk. De Carolo's zoeken nog een spits en zouden hun zinnen gezet hebben op Andi Zeqiri. Met Genk vonden ze snel een akkoord over een uitleenbeurt, maar de Zwitser zou voorlopig geen trek hebben in een overgang naar Mambourg.

Buitenland

Real Madrid haalde deze zomer stevig uit met de komst van Kylian Mbappé en zou nu al bepaald hebben welke ster het volgende zomer wil binnenhalen. De Koninklijke zou dan immers van Rodri zijn volgende Galactico willen maken. De middenvelder zal dan nog twee jaar contract hebben bij Manchester City en zou wel openstaan voor een transfer, al blijft ook bijtekenen bij City een optie.

Na amper een halfjaar zou Gift Orban alweer kunnen vertrekken bij Lyon. De ex-spits van AA Gent kon in Frankrijk geen basisplaats veroveren en nu zou Trabzonspor zich gemeld hebben. De Turken bieden 1 miljoen euro om de Nigeriaan te huren met een aankoopoptie van 6 miljoen. Dat zou een stevig verlies zijn ten opzichte van de bijna 20 miljoen die Lyon in januari nog aan Gent betaalde.

Mag Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

37
37
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

48
48
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

20
20
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

25
25
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

53
53
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

47
47
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

47
47
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

86
86
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

220
220
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

56
56
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

141
141
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

110
110
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

388
388
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

153
153
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

241
241
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

107
107
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

420
420
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

165
165
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

343
343
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

239
239
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

195
195
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

164
164
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

136
136
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

233
233

Meer sportnieuws