TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Real Madrid – Marseille zindert na: “Een grote schande!”

Jupiler Pro League

Antwerp zal op de valreep nog een fraaie slag slaan op de transfermarkt. De Great Old staat immers op het punt om Dennis Praet te strikken. De Rode Duivel gaf woensdag zijn jawoord voor de transfer en zou donderdag al zijn medische testen afleggen, waarna hij een contract voor twee jaar zou tekenen.

Praet werd de voorbije maanden ook gelinkt aan Anderlecht, dat de hele zomer zocht naar een creatieve middenvelder. Die zal uiteindelijk echter niet meer komen. Woensda haalde Paars-Wit met Samuel Edozie wel nog een flankaanvaller binnen. De 21-jarige Engelsman wordt gehuurd van Southampton. Dat was echter meteen de laatste inkomende transfer van de zomer.

De naam van Divock Origi viel ook nog even bij Anderlecht, maar hij zal niet komen. De ex-Rode Duivel werd aangeboden in het Lotto Park, maar zijn looneisen liggen veel te hoog voor Anderlecht. AC Milan hoopt dat er vanuit Turkije nog een oplossing komt voor de spits. Ook de pistes rond Antonin Barak (Fiorentina) en Robert Skov, die uiteindelijk bij Union Berlin tekende, werden geschrapt.

De komende dagen zal Jesper Fredberg zich vooral focussen op het lozen van enkele overbodige spelers. Zo moeten Amadou Diawara en Alexis Flips nog altijd vertrekken. Daarnaast is de toekomst van Marco Kana ook nog steeds onduidelijk. Luca Monticelli vertrok dan weer naar Hellas Verona.

Club Brugge hoopt de komende dagen ook nog van enkele spelers verlost te raken. Zo is er mogelijk een opmerkelijke oplossing in de maak voor Kamal Sowah. De Ghanese aanvaller zou zowaar naar Mexico kunnen verkassen, waar FC Juarez zich gemeld zou hebben voor zijn komst.

AA Gent pakte woensdag nog uit met een mooie dubbelslag. Met Zalan Vancsa strikte het nog een smaakmaker uit 1B - de jonge Hongaar wordt van Lommel gehuurd met aankoopoptie. Daarna werd ook de transfer van Aimé Omgba na een maandenlange soap nog afgerond. De Nederlandse middenvelder komt over van NAC Breda, maar zal eerst wel nog enkele maanden in de lappenmand liggen.

Charleroi zou nog zaakjes willen doen met KRC Genk. De Carolo's zoeken nog een spits en zouden hun zinnen gezet hebben op Andi Zeqiri. Met Genk vonden ze snel een akkoord over een uitleenbeurt, maar de Zwitser zou voorlopig geen trek hebben in een overgang naar Mambourg.

Buitenland

Real Madrid haalde deze zomer stevig uit met de komst van Kylian Mbappé en zou nu al bepaald hebben welke ster het volgende zomer wil binnenhalen. De Koninklijke zou dan immers van Rodri zijn volgende Galactico willen maken. De middenvelder zal dan nog twee jaar contract hebben bij Manchester City en zou wel openstaan voor een transfer, al blijft ook bijtekenen bij City een optie.

Na amper een halfjaar zou Gift Orban alweer kunnen vertrekken bij Lyon. De ex-spits van AA Gent kon in Frankrijk geen basisplaats veroveren en nu zou Trabzonspor zich gemeld hebben. De Turken bieden 1 miljoen euro om de Nigeriaan te huren met een aankoopoptie van 6 miljoen. Dat zou een stevig verlies zijn ten opzichte van de bijna 20 miljoen die Lyon in januari nog aan Gent betaalde.

Mag Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

'Clement versiert plots zéér verrassende knaltransfer'

Gaat Philippe Clement een van de komende dagen opnieuw aan de slag gaan? Het zou zomaar kunnen, want ...

4
4
Rode Duivels krijgen geweldig nieuws voor cruciale match

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op het voorbije interlandluik, want zowel tegen ...

5
5
Ploegmaat velt eerste oordeel over Lammens bij Man Utd

Voorlopig zit Senne Lammens nog in de wachtkamer bij Manchester United. Onze landgenoot werd op 1 ...

30
30
Hayen schenkt klare wijn over beschikbaarheid Seys

Club Brugge begint donderdag om 18u45 aan zijn avontuur in de Champions League met een ...

64
64
Guardiola velt straf oordeel over reünie met De Bruyne

Er staan nog heel wat interessante affiches op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

79
79
Pocognoli prikkelt Ait El Hadj na heerlijke solo

Bij Union hebben ze dinsdagnacht ongetwijfeld een feestje gebouwd na hun glorieuze debuut in de ...

30
30
'Club Brugge zet alles op alles voor sterkhouder'

Club Brugge begint pas donderdag aan zijn avontuur in de Champions League, wanneer om 18u45 AS ...

130
130
'Mourinho maakt cirkel rond met straffe comeback'

Eind augustus werd José Mourinho ontslagen bij Fenerbahçe, nadat hij er niet in ...

54
54
'Trossard krijgt na glansrol belangrijke toekomstboodschap'

Leandro Trossard liet dinsdagavond nog eens zien van goudwaarde te zijn voor Arsenal. Samen met ...

96
96
Gert Verheyen openhartig: ‘Ja, het ging toen om vrouwen…’

Voormalig Rode Duivel Gert Verheyen staat al jaren bekend als een nuchtere analist, een man met ...

110
110
Dé meest verrassende Belg in CL: "We willen stunten"

Dinsdag werd de league phase van het nieuwe seizoen in de Champions League helemaal op gang getrapt. ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Bommetje bij Club, Genk haalt oude bekende'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

258
258
Hayen krijgt vlak voor AS Monaco cruciaal blessurenieuws

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen AS Monaco. Blauw-Zwart wil het ...

346
346
Real Madrid – Marseille zindert na: “Een grote schande!”

De Champions Leage-clash tegen Real Madrid en Olympique Marseille was er één om duimen ...

220
220
'Straffe Belgische comeback Philippe Clement'

Philippe Clement kende in België grote successen bij Club Brugge, maar in het buitenland ging ...

492
492
Bosz snoeihard na pijnlijke nederlaag tegen Union SG

Union SG zorgde voor een grote stunt door PSV met 1-3 te verslaan in eigen huis. De Nederlandse ...

207
207
"Terugkeer naar Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht haalde met Lucas Biglia en Yves Vanderhaeghe twee oude bekenden terug naar het Lotto ...

504
504
Van Gaal doet Nederland daveren met schokkende onthulling

Louis van Gaal mag dan al jaren geleden gestopt zijn als trainer, zijn naam blijft geregeld opduiken ...

142
142
Benjamin Mendy verrast compleet met nieuwe transfer

Sinds de verkrachtingszaak rondom Benjamin Mendy en zijn gedwongen vertrek bij Manchester City, gaat ...

38
38
Boeckx doet boekje open: dé reden voor 'Mignolet-breuk'

Simon Mignolet staat morgen onder de lat tegen AS Monaco. 'Big Si' stond er dit seizoen altijd in de ...

818
818
Kompany luidt alarmbel: "Het verschil is veel te groot"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. De troepen van Vincent Kompany wonnen de ...

155
155
STVV heeft succesformule gevonden: “Ons daar op focussen"

STVV kende een goede mercato. Sportief en financieel leverde sportief directeur André Pinto ...

65
65
'Mourinho zorgt voor trainersbom vlak na UCL-afgang'

De eerste speelavond van de Champions League heeft enkele opvallende resultaten opgeleverd. Naast de ...

101
101
Club of Monaco? Clement plakt percentage op Brugse kansen

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

312
312
Rode Duivel grote verliezer na eerste Champions League-avond

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

171
171

Meer sportnieuws