TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Jupiler Pro League

Antwerp zal op de valreep nog een fraaie slag slaan op de transfermarkt. De Great Old staat immers op het punt om Dennis Praet te strikken. De Rode Duivel gaf woensdag zijn jawoord voor de transfer en zou donderdag al zijn medische testen afleggen, waarna hij een contract voor twee jaar zou tekenen.

Praet werd de voorbije maanden ook gelinkt aan Anderlecht, dat de hele zomer zocht naar een creatieve middenvelder. Die zal uiteindelijk echter niet meer komen. Woensda haalde Paars-Wit met Samuel Edozie wel nog een flankaanvaller binnen. De 21-jarige Engelsman wordt gehuurd van Southampton. Dat was echter meteen de laatste inkomende transfer van de zomer.

De naam van Divock Origi viel ook nog even bij Anderlecht, maar hij zal niet komen. De ex-Rode Duivel werd aangeboden in het Lotto Park, maar zijn looneisen liggen veel te hoog voor Anderlecht. AC Milan hoopt dat er vanuit Turkije nog een oplossing komt voor de spits. Ook de pistes rond Antonin Barak (Fiorentina) en Robert Skov, die uiteindelijk bij Union Berlin tekende, werden geschrapt.

De komende dagen zal Jesper Fredberg zich vooral focussen op het lozen van enkele overbodige spelers. Zo moeten Amadou Diawara en Alexis Flips nog altijd vertrekken. Daarnaast is de toekomst van Marco Kana ook nog steeds onduidelijk. Luca Monticelli vertrok dan weer naar Hellas Verona.

Club Brugge hoopt de komende dagen ook nog van enkele spelers verlost te raken. Zo is er mogelijk een opmerkelijke oplossing in de maak voor Kamal Sowah. De Ghanese aanvaller zou zowaar naar Mexico kunnen verkassen, waar FC Juarez zich gemeld zou hebben voor zijn komst.

AA Gent pakte woensdag nog uit met een mooie dubbelslag. Met Zalan Vancsa strikte het nog een smaakmaker uit 1B - de jonge Hongaar wordt van Lommel gehuurd met aankoopoptie. Daarna werd ook de transfer van Aimé Omgba na een maandenlange soap nog afgerond. De Nederlandse middenvelder komt over van NAC Breda, maar zal eerst wel nog enkele maanden in de lappenmand liggen.

Charleroi zou nog zaakjes willen doen met KRC Genk. De Carolo's zoeken nog een spits en zouden hun zinnen gezet hebben op Andi Zeqiri. Met Genk vonden ze snel een akkoord over een uitleenbeurt, maar de Zwitser zou voorlopig geen trek hebben in een overgang naar Mambourg.

Buitenland

Real Madrid haalde deze zomer stevig uit met de komst van Kylian Mbappé en zou nu al bepaald hebben welke ster het volgende zomer wil binnenhalen. De Koninklijke zou dan immers van Rodri zijn volgende Galactico willen maken. De middenvelder zal dan nog twee jaar contract hebben bij Manchester City en zou wel openstaan voor een transfer, al blijft ook bijtekenen bij City een optie.

Na amper een halfjaar zou Gift Orban alweer kunnen vertrekken bij Lyon. De ex-spits van AA Gent kon in Frankrijk geen basisplaats veroveren en nu zou Trabzonspor zich gemeld hebben. De Turken bieden 1 miljoen euro om de Nigeriaan te huren met een aankoopoptie van 6 miljoen. Dat zou een stevig verlies zijn ten opzichte van de bijna 20 miljoen die Lyon in januari nog aan Gent betaalde.

Mag Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

0
0
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

2
2
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

26
26
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

114
114
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

27
27
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

16
16
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

80
80
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

214
214
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

222
222
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

182
182
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

198
198
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

66
66
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

181
181
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

253
253
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

328
328
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

84
84
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

120
120
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

333
333
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

672
672
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

113
113
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

145
145
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

499
499
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

29
29
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

471
471
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

301
301

Meer sportnieuws