TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

door
TRANSFERUURTJE: 'Real kiest volgende Galactico, Antwerp strikt Praet'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Jupiler Pro League

Antwerp zal op de valreep nog een fraaie slag slaan op de transfermarkt. De Great Old staat immers op het punt om Dennis Praet te strikken. De Rode Duivel gaf woensdag zijn jawoord voor de transfer en zou donderdag al zijn medische testen afleggen, waarna hij een contract voor twee jaar zou tekenen.

Praet werd de voorbije maanden ook gelinkt aan Anderlecht, dat de hele zomer zocht naar een creatieve middenvelder. Die zal uiteindelijk echter niet meer komen. Woensda haalde Paars-Wit met Samuel Edozie wel nog een flankaanvaller binnen. De 21-jarige Engelsman wordt gehuurd van Southampton. Dat was echter meteen de laatste inkomende transfer van de zomer.

De naam van Divock Origi viel ook nog even bij Anderlecht, maar hij zal niet komen. De ex-Rode Duivel werd aangeboden in het Lotto Park, maar zijn looneisen liggen veel te hoog voor Anderlecht. AC Milan hoopt dat er vanuit Turkije nog een oplossing komt voor de spits. Ook de pistes rond Antonin Barak (Fiorentina) en Robert Skov, die uiteindelijk bij Union Berlin tekende, werden geschrapt.

De komende dagen zal Jesper Fredberg zich vooral focussen op het lozen van enkele overbodige spelers. Zo moeten Amadou Diawara en Alexis Flips nog altijd vertrekken. Daarnaast is de toekomst van Marco Kana ook nog steeds onduidelijk. Luca Monticelli vertrok dan weer naar Hellas Verona.

Club Brugge hoopt de komende dagen ook nog van enkele spelers verlost te raken. Zo is er mogelijk een opmerkelijke oplossing in de maak voor Kamal Sowah. De Ghanese aanvaller zou zowaar naar Mexico kunnen verkassen, waar FC Juarez zich gemeld zou hebben voor zijn komst.

AA Gent pakte woensdag nog uit met een mooie dubbelslag. Met Zalan Vancsa strikte het nog een smaakmaker uit 1B - de jonge Hongaar wordt van Lommel gehuurd met aankoopoptie. Daarna werd ook de transfer van Aimé Omgba na een maandenlange soap nog afgerond. De Nederlandse middenvelder komt over van NAC Breda, maar zal eerst wel nog enkele maanden in de lappenmand liggen.

Charleroi zou nog zaakjes willen doen met KRC Genk. De Carolo's zoeken nog een spits en zouden hun zinnen gezet hebben op Andi Zeqiri. Met Genk vonden ze snel een akkoord over een uitleenbeurt, maar de Zwitser zou voorlopig geen trek hebben in een overgang naar Mambourg.

Buitenland

Real Madrid haalde deze zomer stevig uit met de komst van Kylian Mbappé en zou nu al bepaald hebben welke ster het volgende zomer wil binnenhalen. De Koninklijke zou dan immers van Rodri zijn volgende Galactico willen maken. De middenvelder zal dan nog twee jaar contract hebben bij Manchester City en zou wel openstaan voor een transfer, al blijft ook bijtekenen bij City een optie.

Na amper een halfjaar zou Gift Orban alweer kunnen vertrekken bij Lyon. De ex-spits van AA Gent kon in Frankrijk geen basisplaats veroveren en nu zou Trabzonspor zich gemeld hebben. De Turken bieden 1 miljoen euro om de Nigeriaan te huren met een aankoopoptie van 6 miljoen. Dat zou een stevig verlies zijn ten opzichte van de bijna 20 miljoen die Lyon in januari nog aan Gent betaalde.

Mag Anderlecht tevreden zijn over zijn mercato?

Meest recent

Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

8
8
Vannieuwkerke grijpt naar keel met hartverscheurend nieuws

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

10
10
Eindelijk doorbraak van Rode Duivel? "Hoop op grotere rol"

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

14
14
'Mokio doet Ajax daveren: knaltransfer op komst'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

12
12
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

8
8
Garcia vs pers: Duivels nemen duidelijk standpunt in

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

47
47
'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

137
137
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

84
84
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

227
227
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

29
29
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

150
150
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

52
52
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

228
228
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

67
67
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

357
357
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

194
194
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

425
425
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

262
262
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

68
68
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

120
120
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

218
218
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

146
146
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

114
114
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

105
105
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

170
170

Meer sportnieuws