STVV stelt opvolger Lattanzio al voor

door
STVV stelt opvolger Lattanzio al voor

Bij het ingaan van de interlandbreak is ook het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro League al een feit. Enkele dagen geleden liet STVV weten dat het alweer afscheid genomen heeft van Christian Lattanzio, die nochtans pas in de zomer aangesteld werd.

De Italiaan betaalt het gelag voor de gemiste competitiestart en moet na een dikke twee maanden alweer opkrassen. STVV heeft na zes speeldagen nog altijd geen wedstrijd gewonnen en is met een drie op achttien weggezakt naar de voorlaatste plaats. De erfenis van het vertrek van Thorsten Fink en vele sterkhouders bleek te zwaar om dragen.

LEES OOK: 'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

STVV en Mazzu zijn helemaal rond

STVV heeft echter niet lang gewacht om een opvolger aan te stellen. Nog voor het ontslag van Lattanzio geofficialiseerd was, zoemde al de naam van Felice Mazzu rond op Stayen. De ex-trainer van Union en Anderlecht heeft zijn terugkeer in de Jupiler Pro League nu ook helemaal beet.

Sacha Tavolieri weet dat Mazzu en STVV vorig weekend al een princiepsakkoord bereikt hadden en dat dinsdagavond ook de laatste details geregeld zijn. Na een laatste gesprek met technisch directeur André Pinto en CEO Takayuki Tateishi zou hij ook al zijn handtekening gezet hebben onder een contract.

Mazzu na zes maanden terug in JPL

Voor Mazzu betekent het een terugkeer op de Belgische velden na een kleine zes maanden afwezigheid. Hij werd in maart immers ontslagen bij Charleroi, vlak na het einde van de reguliere competitie. Hij was er immers niet in geslaagd om de Carolo's uit de Relegation Play-Off te houden.

Nu wacht hem met STVV wellicht opnieuw een helse strijd om diezelfde play-off te ontlopen. De Kanaries zagen vrijwel al hun smaakmakers van vorig seizoen vertrekken en hun vervangers blijken vooralsnog niet van hetzelfde niveau te zijn. Wel wist het enkele dagen geleden met Louis Patris nog een bekende naam weg te halen bij Anderlecht.

Zal Mazzu STVV in de JPL kunnen houden?

Meest recent

'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

0
0
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

2
2
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

10
10
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

67
67
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

116
116
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

66
66
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

216
216
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

204
204
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

254
254
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

91
91
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

396
396
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

239
239
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

124
124
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

79
79
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

217
217
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

429
429
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

374
374
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

158
158
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

218
218
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

549
549
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

938
938
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

102
102

Meer sportnieuws