‘Helse kostenpost Dendoncker: Anderlecht betaalt zich krom’

986 stemmen
‘Helse kostenpost Dendoncker: Anderlecht betaalt zich krom’

Anderlecht heeft met Leander Dendoncker een grote naam binnengehaald, maar de deal was een forse financiële uitdaging. De club moest aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, waarbij Dendoncker een deel van zijn Engelse salaris inleverde en Aston Villa meewerkte aan een betaalbare constructie. Toch blijft zijn salaris een zware last voor Anderlecht, dat bovendien een aankoopoptie van 7 miljoen euro heeft.

LEES OOK: 'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Directe impact Dendoncker: loopwonder met vier longen

Anderlecht was op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder met ervaring die rust en structuur kan brengen. In Leander Dendoncker vonden ze het perfecte profiel.

De 32-voudige Rode Duivel komt op huurbasis naar Sporting, met een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro. Dendoncker wordt gezien als de ideale vervanger van Thomas Delaney en moet vanuit een lagere rol zorgen voor meer voetbalvermogen.

Hij moet de offensieve middenvelders meer bewegingsvrijheid bieden, de ploeg meer rust en gestalte brengen. “Met hem worden er misschien counters uitgehaald die we nu tegenkregen en stijgt het vertrouwen. Hij heeft massa’s ervaring”, zei Brian Riemer vorig weekend na de match tegen Union SG.

Hoewel van Dendoncker geen doelpunten of veel assists worden verwacht, biedt hij andere cruciale kwaliteiten. De 29-jarige beschikt over een groot loopvermogen met vier longen in zijn lichaam, is gedisciplineerd en voert zijn taken altijd feilloos uit.

“Maar hij is geen doelpuntenmaker of spektakelspeler die alle problemen kan oplossen”, stelde Franky Van der Elst eerder al in Het Nieuwsblad.

De perfecte box-to-box-middenvelder voor Anderlecht

Leander Dendoncker kan de perfecte box-to-box-middenvelder van Anderlecht worden. Hij zal echter eerst de concurrentiestrijd moeten aangaan met Mats Rits, die momenteel de enige controleur is in het team van coach Brian Riemer.

Voormalig ploeggenoot Olivier Deschacht is ervan overtuigd dat Dendoncker een uitstekende aanwinst is voor Anderlecht. Hij noemt hem zelfs de ideale transfer voor paars-wit.

Volgens Deschacht past Dendoncker beter als een ‘8’ dan als een ‘6’ in de huidige ploeg van Anderlecht, omdat hij te veel energie in zijn spel legt en dynamisch is om louter als verdedigende middenvelder te fungeren.

Daarnaast brengt Dendoncker niet alleen zijn talenknobbel mee, maar ook zijn wedstrijdmentaliteit, wat hem ongetwijfeld een waardevolle kracht in de Anderlecht-kleedkamer zal maken.

“De intensiteit en de drive die ik bij Anderlecht mis, die heeft hij wel”, aldus Deschacht in HLN. Na de interlandbreak, op 14 september tegen Westerlo, zal Dendoncker zonder ongelukken zijn (tweede) officiële debuut maken voor de club.

Voorafgaand zal hij donderdag broodnodige wedstrijdritme opdoen in een oefenwedstrijd achter gesloten deuren tegen KV Mechelen.

Anderlecht betaalt zich blauw aan Dendoncker: “Helse kostenpost”

Anderlecht heeft met Leander Dendoncker een grote naam binnengehaald, maar deze deal was allesbehalve zo eenvoudig als het leek. Volgens Het Nieuwsblad moest de club aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, vooral op financieel vlak.

Dendoncker zou een aanzienlijk deel van zijn riante Engelse salaris hebben ingeleverd, terwijl ook Aston Villa bereid was om mee te denken over het opzetten van een betaalbare huurconstructie.

Bovendien beschikt Anderlecht ook over een forse aankoopoptie van 7 miljoen euro, die wel in termijnen kan worden betaald.

Toch blijft het salaris van Dendoncker een zware last op het salarisbudget van paars-wit. “Een helse kostenpost”, schreef Sudpresse zelfs. De aandeelhouders van Anderlecht zouden zelfs hun verantwoordelijkheid moeten nemen vanwege het gebrek aan grote uitgaande transfers, op die van Zeno Debast naar Sporting CP na.

Ze hebben de risico’s van deze huurdeal, inclusief de aankoopoptie, bewust moeten accepteren om Dendoncker binnen te halen.

Is de komst van Dendoncker deze zware inspanning waard?

Meest recent

Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

0
0
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

27
27
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

58
58
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

91
91
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

32
32
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

28
28
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

255
255
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

146
146
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

229
229
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

129
129
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

200
200
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

102
102
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

355
355
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

159
159
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

296
296
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

205
205
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

129
129
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

143
143
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

108
108
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

821
821
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

242
242
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

228
228
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

839
839

Meer sportnieuws