‘Helse kostenpost Dendoncker: Anderlecht betaalt zich krom’

986
‘Helse kostenpost Dendoncker: Anderlecht betaalt zich krom’

Anderlecht heeft met Leander Dendoncker een grote naam binnengehaald, maar de deal was een forse financiële uitdaging. De club moest aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, waarbij Dendoncker een deel van zijn Engelse salaris inleverde en Aston Villa meewerkte aan een betaalbare constructie. Toch blijft zijn salaris een zware last voor Anderlecht, dat bovendien een aankoopoptie van 7 miljoen euro heeft.

LEES OOK: Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

Directe impact Dendoncker: loopwonder met vier longen

Anderlecht was op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder met ervaring die rust en structuur kan brengen. In Leander Dendoncker vonden ze het perfecte profiel.

De 32-voudige Rode Duivel komt op huurbasis naar Sporting, met een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro. Dendoncker wordt gezien als de ideale vervanger van Thomas Delaney en moet vanuit een lagere rol zorgen voor meer voetbalvermogen.

Hij moet de offensieve middenvelders meer bewegingsvrijheid bieden, de ploeg meer rust en gestalte brengen. “Met hem worden er misschien counters uitgehaald die we nu tegenkregen en stijgt het vertrouwen. Hij heeft massa’s ervaring”, zei Brian Riemer vorig weekend na de match tegen Union SG.

Hoewel van Dendoncker geen doelpunten of veel assists worden verwacht, biedt hij andere cruciale kwaliteiten. De 29-jarige beschikt over een groot loopvermogen met vier longen in zijn lichaam, is gedisciplineerd en voert zijn taken altijd feilloos uit.

“Maar hij is geen doelpuntenmaker of spektakelspeler die alle problemen kan oplossen”, stelde Franky Van der Elst eerder al in Het Nieuwsblad.

De perfecte box-to-box-middenvelder voor Anderlecht

Leander Dendoncker kan de perfecte box-to-box-middenvelder van Anderlecht worden. Hij zal echter eerst de concurrentiestrijd moeten aangaan met Mats Rits, die momenteel de enige controleur is in het team van coach Brian Riemer.

Voormalig ploeggenoot Olivier Deschacht is ervan overtuigd dat Dendoncker een uitstekende aanwinst is voor Anderlecht. Hij noemt hem zelfs de ideale transfer voor paars-wit.

Volgens Deschacht past Dendoncker beter als een ‘8’ dan als een ‘6’ in de huidige ploeg van Anderlecht, omdat hij te veel energie in zijn spel legt en dynamisch is om louter als verdedigende middenvelder te fungeren.

Daarnaast brengt Dendoncker niet alleen zijn talenknobbel mee, maar ook zijn wedstrijdmentaliteit, wat hem ongetwijfeld een waardevolle kracht in de Anderlecht-kleedkamer zal maken.

“De intensiteit en de drive die ik bij Anderlecht mis, die heeft hij wel”, aldus Deschacht in HLN. Na de interlandbreak, op 14 september tegen Westerlo, zal Dendoncker zonder ongelukken zijn (tweede) officiële debuut maken voor de club.

Voorafgaand zal hij donderdag broodnodige wedstrijdritme opdoen in een oefenwedstrijd achter gesloten deuren tegen KV Mechelen.

Anderlecht betaalt zich blauw aan Dendoncker: “Helse kostenpost”

Anderlecht heeft met Leander Dendoncker een grote naam binnengehaald, maar deze deal was allesbehalve zo eenvoudig als het leek. Volgens Het Nieuwsblad moest de club aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, vooral op financieel vlak.

Dendoncker zou een aanzienlijk deel van zijn riante Engelse salaris hebben ingeleverd, terwijl ook Aston Villa bereid was om mee te denken over het opzetten van een betaalbare huurconstructie.

Bovendien beschikt Anderlecht ook over een forse aankoopoptie van 7 miljoen euro, die wel in termijnen kan worden betaald.

Toch blijft het salaris van Dendoncker een zware last op het salarisbudget van paars-wit. “Een helse kostenpost”, schreef Sudpresse zelfs. De aandeelhouders van Anderlecht zouden zelfs hun verantwoordelijkheid moeten nemen vanwege het gebrek aan grote uitgaande transfers, op die van Zeno Debast naar Sporting CP na.

Ze hebben de risico’s van deze huurdeal, inclusief de aankoopoptie, bewust moeten accepteren om Dendoncker binnen te halen.

Is de komst van Dendoncker deze zware inspanning waard?

Meest recent

Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

5
5
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

2
2
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

7
7
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

73
73
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

22
22
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

50
50
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

54
54
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

232
232
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

372
372
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

111
111
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

267
267
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

135
135
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

108
108
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

480
480
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

571
571
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

782
782
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

77
77
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

654
654
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1137
1137
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

167
167

Meer sportnieuws