‘Helse kostenpost Dendoncker: Anderlecht betaalt zich krom’

door
‘Helse kostenpost Dendoncker: Anderlecht betaalt zich krom’

Anderlecht heeft met Leander Dendoncker een grote naam binnengehaald, maar de deal was een forse financiële uitdaging. De club moest aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, waarbij Dendoncker een deel van zijn Engelse salaris inleverde en Aston Villa meewerkte aan een betaalbare constructie. Toch blijft zijn salaris een zware last voor Anderlecht, dat bovendien een aankoopoptie van 7 miljoen euro heeft.

LEES OOK: Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Directe impact Dendoncker: loopwonder met vier longen

Anderlecht was op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder met ervaring die rust en structuur kan brengen. In Leander Dendoncker vonden ze het perfecte profiel.

De 32-voudige Rode Duivel komt op huurbasis naar Sporting, met een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro. Dendoncker wordt gezien als de ideale vervanger van Thomas Delaney en moet vanuit een lagere rol zorgen voor meer voetbalvermogen.

Hij moet de offensieve middenvelders meer bewegingsvrijheid bieden, de ploeg meer rust en gestalte brengen. “Met hem worden er misschien counters uitgehaald die we nu tegenkregen en stijgt het vertrouwen. Hij heeft massa’s ervaring”, zei Brian Riemer vorig weekend na de match tegen Union SG.

Hoewel van Dendoncker geen doelpunten of veel assists worden verwacht, biedt hij andere cruciale kwaliteiten. De 29-jarige beschikt over een groot loopvermogen met vier longen in zijn lichaam, is gedisciplineerd en voert zijn taken altijd feilloos uit.

“Maar hij is geen doelpuntenmaker of spektakelspeler die alle problemen kan oplossen”, stelde Franky Van der Elst eerder al in Het Nieuwsblad.

De perfecte box-to-box-middenvelder voor Anderlecht

Leander Dendoncker kan de perfecte box-to-box-middenvelder van Anderlecht worden. Hij zal echter eerst de concurrentiestrijd moeten aangaan met Mats Rits, die momenteel de enige controleur is in het team van coach Brian Riemer.

Voormalig ploeggenoot Olivier Deschacht is ervan overtuigd dat Dendoncker een uitstekende aanwinst is voor Anderlecht. Hij noemt hem zelfs de ideale transfer voor paars-wit.

Volgens Deschacht past Dendoncker beter als een ‘8’ dan als een ‘6’ in de huidige ploeg van Anderlecht, omdat hij te veel energie in zijn spel legt en dynamisch is om louter als verdedigende middenvelder te fungeren.

Daarnaast brengt Dendoncker niet alleen zijn talenknobbel mee, maar ook zijn wedstrijdmentaliteit, wat hem ongetwijfeld een waardevolle kracht in de Anderlecht-kleedkamer zal maken.

“De intensiteit en de drive die ik bij Anderlecht mis, die heeft hij wel”, aldus Deschacht in HLN. Na de interlandbreak, op 14 september tegen Westerlo, zal Dendoncker zonder ongelukken zijn (tweede) officiële debuut maken voor de club.

Voorafgaand zal hij donderdag broodnodige wedstrijdritme opdoen in een oefenwedstrijd achter gesloten deuren tegen KV Mechelen.

Anderlecht betaalt zich blauw aan Dendoncker: “Helse kostenpost”

Anderlecht heeft met Leander Dendoncker een grote naam binnengehaald, maar deze deal was allesbehalve zo eenvoudig als het leek. Volgens Het Nieuwsblad moest de club aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, vooral op financieel vlak.

Dendoncker zou een aanzienlijk deel van zijn riante Engelse salaris hebben ingeleverd, terwijl ook Aston Villa bereid was om mee te denken over het opzetten van een betaalbare huurconstructie.

Bovendien beschikt Anderlecht ook over een forse aankoopoptie van 7 miljoen euro, die wel in termijnen kan worden betaald.

Toch blijft het salaris van Dendoncker een zware last op het salarisbudget van paars-wit. “Een helse kostenpost”, schreef Sudpresse zelfs. De aandeelhouders van Anderlecht zouden zelfs hun verantwoordelijkheid moeten nemen vanwege het gebrek aan grote uitgaande transfers, op die van Zeno Debast naar Sporting CP na.

Ze hebben de risico’s van deze huurdeal, inclusief de aankoopoptie, bewust moeten accepteren om Dendoncker binnen te halen.

Is de komst van Dendoncker deze zware inspanning waard?

Meest recent

Bijltjsdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

0
0
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

14
14
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

96
96
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

42
42
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

143
143
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

367
367
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

290
290
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

125
125
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

296
296
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

270
270
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

157
157
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

652
652
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

224
224
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

344
344
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

202
202
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

161
161
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

28
28
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

48
48
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

144
144
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

136
136
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

202
202
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

199
199
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

73
73
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

320
320
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

161
161

Meer sportnieuws