‘Helse kostenpost Dendoncker: Anderlecht betaalt zich krom’

door
‘Helse kostenpost Dendoncker: Anderlecht betaalt zich krom’

Anderlecht heeft met Leander Dendoncker een grote naam binnengehaald, maar de deal was een forse financiële uitdaging. De club moest aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, waarbij Dendoncker een deel van zijn Engelse salaris inleverde en Aston Villa meewerkte aan een betaalbare constructie. Toch blijft zijn salaris een zware last voor Anderlecht, dat bovendien een aankoopoptie van 7 miljoen euro heeft.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

Directe impact Dendoncker: loopwonder met vier longen

Anderlecht was op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder met ervaring die rust en structuur kan brengen. In Leander Dendoncker vonden ze het perfecte profiel.

De 32-voudige Rode Duivel komt op huurbasis naar Sporting, met een stevige aankoopoptie van 7 miljoen euro. Dendoncker wordt gezien als de ideale vervanger van Thomas Delaney en moet vanuit een lagere rol zorgen voor meer voetbalvermogen.

Hij moet de offensieve middenvelders meer bewegingsvrijheid bieden, de ploeg meer rust en gestalte brengen. “Met hem worden er misschien counters uitgehaald die we nu tegenkregen en stijgt het vertrouwen. Hij heeft massa’s ervaring”, zei Brian Riemer vorig weekend na de match tegen Union SG.

Hoewel van Dendoncker geen doelpunten of veel assists worden verwacht, biedt hij andere cruciale kwaliteiten. De 29-jarige beschikt over een groot loopvermogen met vier longen in zijn lichaam, is gedisciplineerd en voert zijn taken altijd feilloos uit.

“Maar hij is geen doelpuntenmaker of spektakelspeler die alle problemen kan oplossen”, stelde Franky Van der Elst eerder al in Het Nieuwsblad.

De perfecte box-to-box-middenvelder voor Anderlecht

Leander Dendoncker kan de perfecte box-to-box-middenvelder van Anderlecht worden. Hij zal echter eerst de concurrentiestrijd moeten aangaan met Mats Rits, die momenteel de enige controleur is in het team van coach Brian Riemer.

Voormalig ploeggenoot Olivier Deschacht is ervan overtuigd dat Dendoncker een uitstekende aanwinst is voor Anderlecht. Hij noemt hem zelfs de ideale transfer voor paars-wit.

Volgens Deschacht past Dendoncker beter als een ‘8’ dan als een ‘6’ in de huidige ploeg van Anderlecht, omdat hij te veel energie in zijn spel legt en dynamisch is om louter als verdedigende middenvelder te fungeren.

Daarnaast brengt Dendoncker niet alleen zijn talenknobbel mee, maar ook zijn wedstrijdmentaliteit, wat hem ongetwijfeld een waardevolle kracht in de Anderlecht-kleedkamer zal maken.

“De intensiteit en de drive die ik bij Anderlecht mis, die heeft hij wel”, aldus Deschacht in HLN. Na de interlandbreak, op 14 september tegen Westerlo, zal Dendoncker zonder ongelukken zijn (tweede) officiële debuut maken voor de club.

Voorafgaand zal hij donderdag broodnodige wedstrijdritme opdoen in een oefenwedstrijd achter gesloten deuren tegen KV Mechelen.

Anderlecht betaalt zich blauw aan Dendoncker: “Helse kostenpost”

Anderlecht heeft met Leander Dendoncker een grote naam binnengehaald, maar deze deal was allesbehalve zo eenvoudig als het leek. Volgens Het Nieuwsblad moest de club aanzienlijke inspanningen leveren om de 29-jarige middenvelder voor één seizoen te huren, vooral op financieel vlak.

Dendoncker zou een aanzienlijk deel van zijn riante Engelse salaris hebben ingeleverd, terwijl ook Aston Villa bereid was om mee te denken over het opzetten van een betaalbare huurconstructie.

Bovendien beschikt Anderlecht ook over een forse aankoopoptie van 7 miljoen euro, die wel in termijnen kan worden betaald.

Toch blijft het salaris van Dendoncker een zware last op het salarisbudget van paars-wit. “Een helse kostenpost”, schreef Sudpresse zelfs. De aandeelhouders van Anderlecht zouden zelfs hun verantwoordelijkheid moeten nemen vanwege het gebrek aan grote uitgaande transfers, op die van Zeno Debast naar Sporting CP na.

Ze hebben de risico’s van deze huurdeal, inclusief de aankoopoptie, bewust moeten accepteren om Dendoncker binnen te halen.

Is de komst van Dendoncker deze zware inspanning waard?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

45
45
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

58
58
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

44
44
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

113
113
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

124
124
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

285
285
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

181
181
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

64
64
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

225
225
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

117
117
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

164
164
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

448
448
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

61
61
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

172
172
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

509
509
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

164
164
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

232
232
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

294
294
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

506
506
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

257
257
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

574
574
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

442
442
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

237
237
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

58
58
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

326
326

Meer sportnieuws