AA Gent pakt nog uit met smaakmaker Belgische club

428 stemmen
AA Gent pakt nog uit met smaakmaker Belgische club

AA Gent kreeg deze zomer alweer af te rekenen met het vertrek van een aantal sterkhouders en een wisselvallig seizoensbegin. De Buffalo's plaatsten zich wel voor de league phase van de Conference League, maar staan in de competitie voorlopig pas op een twaalfde plaats. Er is dus zeker nog ruimte voor verbetering.

Wouter Vrancken kreeg de voorbije weken echter te maken met heel wat verloop in zijn kern. Zo verloor hij sinds de start van het seizoen nog Julien De Sart (Al-Rayyan), Tarik Tissoudali (PAOK) en Hyun-seok Hong (Mainz), terwijl hij ook een tijdje niet op Jordan Torunarigha kon rekenen omdat die met een transfer in het hoofd zat.

LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent haalt Vancsa weg bij Lommel

Daar stond tegenover dat de Gentse aanwinsten nog wat tijd nodig hadden om zich te integreren, al liet bijvoorbeeld Mathias Delorge wel al zeer mooie dingen zien. Nu pakt Gent ook nog uit met de komst van een andere speler die vorig seizoen een smaakmaker was op de Belgische velden.

Ze kondigen immers aan dat ze Zalan Vancsa nog wegplukken bij Lommel. De 19-jarige Hongaarse aanvaller was vorig seizoen één van de uitblinkers in de Challenger Pro League, waar hij goed was voor twaalf goals en vijf assists. Deze zomer wou de City Football Group hem echter te gelde maken en uiteindelijk kan Gent profiteren.

Aankoopoptie, geen verplichting

Ze strikken Vancsa op huurbasis met een aankoopoptie, die in tegenstelling tot eerdere berichten niet verplicht is. "Zalán is het soort talent dat nog zeer moeilijk te vinden is aan een haalbare prijs", jubelt technisch directeur Arnar Vidarsson. "We zijn dus heel blij dat we dit konden afronden."

"Hij is een type dat we nog niet in onze kern hadden: iemand voor de nummer 10-positie, een verfijnde en technisch sterke speler met scorend vermogen", gaat Vidarsson verder. Hij vraagt tegelijk wel nog tijd voor de piepjonge aanwinst. "Aanvallende spelers dragen vaak de grootste verantwoordelijkheid omdat ze de doelpunten moeten maken. Zalán heeft heel veel talent, maar is ook nog jong. Laat ons dus wat geduld hebben en intussen onze spelers onvoorwaardelijk steunen."

Goede transfer van AA Gent?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

8
8
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

52
52
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

28
28
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

46
46
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

270
270
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

69
69
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

114
114
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

437
437
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

54
54
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

233
233
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

350
350
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1242
1242
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

539
539
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

175
175
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

789
789
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

586
586
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

273
273
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

135
135
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

202
202
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

62
62
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws