'Anderlecht mag nóg twee namen van verlanglijst schrappen'

door
'Anderlecht mag nóg twee namen van verlanglijst schrappen'

Het worden nog zeer drukke uren voor Jesper Fredberg, die in allerijl nog de laatste vacatures in de kern van Anderlecht probeert in te vullen. De voorbije dagen werd nog nadrukkelijk gezocht naar een creatieve middenvelder en een flankaanvaller. Voor die posities werden heel wat pistes bewandeld.

Voor de positie van nummer tien mikt of mikte Anderlecht bijvoorbeeld op spelers als Christian Eriksen, Dennis Praet en Davy Klaassen. Dat zijn stuk voor stuk bekende namen, maar Fredberg had nog een andere mogelijkheid op het oog.

LEES OOK: 'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

Barak was een optie voor de tien

Sacha Tavolieri weet dat ook Antonin Barak op het lijstje stond. De 29-jarige was deze zomer nog met Tsjechië aanwezig op het EK en moet deze zomer vertrekken bij Fiorentina. Anderlecht kon hem huren met aankoopoptie, waarbij het slechts de helft van zijn loon moest betalen.

Barak wou zelf graag naar het Lotto Park komen, maar uiteindelijk werd Anderlecht afgetroefd door Kasimpasa. De Turken legden wellicht een voorstel op tafel dat aanlokkelijker was voor Fiorentina.

Anderlecht dacht ook aan Skov

Voor de flank lag dan weer ook het profiel van Robert Skov op tafel. De 28-jarige was transfervrij op te halen nadat deze zomer zijn contract bij Hoffenheim niet verlengd werd. Fredberg en Brian Riemer zagen uiteraard graag nog een landgenoot komen.

Uiteindelijk besliste Anderlecht toch om in te zetten op de komst van Samuel Edozie, die gehuurd zal worden van Southampton. Skov heeft zelf intussen ook al zijn handtekening gezet onder een contract bij Union Berlin.

Had Anderlecht vol voor Barak moeten gaan?

Meest recent

'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

6
6
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

36
36
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

82
82
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

259
259
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

15
15
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

100
100
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

36
36
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

482
482
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

182
182
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

103
103
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

135
135
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

339
339
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

45
45
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

116
116
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1396
1396
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

534
534
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

620
620
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

20
20
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

219
219
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

437
437
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

338
338
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

292
292
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

238
238
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

278
278
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

112
112

Meer sportnieuws