TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn het nog hectische slotdagen in deze mercato. Paars-Wit is vooral nog op zoek naar een creatieve middenvelder en een flankaanvaller en daarvoor doen verschillende grote namen de ronde. Voor de eerste positie werden bijvoorbeeld Dennis Praet en Davy Klaassen genoemd.

Het duo is echter ook in beeld bij Antwerp. Klaassen zou voorlopig echter niet warm lopen voor een transfer naar België en wacht af, terwijl Praet intussen juist wél brood zou beginnen zien in een terugkeer naar eigen land. Het zou echter de Great Old zijn die in pole-positie ligt voor de ex-Gouden Schoen.

Anderlecht dreigt dus achter het net te vissen, zoals het ook bij een aantal flankaanvallers deed. Zo tekende Silas zoals verwacht dinsdagavond bij Rode Ster Belgrado, dat de Congolees huurt van Stuttgart met een aankoopoptie van 10 miljoen euro. Ook de naam van Mike Trésor viel even, maar hij zal niet komen.

Uiteindelijk zou Anderlecht wel uitpakken met de komst van Samuel Edozie. De 21-jarige Engelse jeugdinternational is een jeugdproduct van Manchester City en zou dit seizoen gehuurd worden van Southampton, waar hij geen uitzicht had op een basisplaats. Ook de naam van Divock Origi, helemaal op een zijspoor bij AC Milan, valt echter nog in het Lotto Park.

Daarnaast deed Anderlecht ook nog een opvallende transfer met de komst van Joren Dom. De 34-jarige middenvelder tekende voor één seizoen en moet wat extra ervaring en fysieke kracht bijbrengen aan RSCA Futures, waar de kern dit seizoen verder piepjong oogt.

Het hoopt in de komende dagen ook nog een oplossing te vinden voor Amadou Diawara en Alexis Flips, die niet in de plannen van Brian Riemer voorkomen. Het duo werd zelfs naar de B-kern verwezen als aansporing om alsnog een nieuwe club te vinden.

Bij Club Brugge maken ze de komende dagen dan weer vooral werk van een vertrek van Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Kamal Sowah. Voor de drie spelers is er geen plaats meer, maar een transfer bleef tot dusver uit. Met het oog op de toekomst werd ook het contract van toptalent Jesse Bisiwu (16) verlengd tot 2027.

De eerste trainerswissel van het seizoen is ook al een feit. STVV zette dinsdag immers Christian Lattanzio op straat. De Italiaan werd al na zes wedstrijden ontslagen als gevolg van de gemiste competitiestart. Felice Mazzu lijkt de grootste kandidaat om hem op te volgen.

Union heeft nog een offensiefje ingezet op de transfermarkt. Het rondde nog twee extra inkomende transfers af. Met Sofiane Boufal haalde het een flankaanvaller met de nodige adelbrieven transfervrij binnen, terwijl Ousseynou Niang, een 22-jarige winger uit Senegal, nog overkwam van FC Riga.

Voor welke club kan Praet best kiezen?

Meest recent

'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

4
4
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

17
17
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

16
16
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

34
34
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

50
50
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

55
55
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

123
123
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

452
452
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

125
125
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

23
23
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

191
191
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

227
227
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

170
170
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

430
430
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

249
249
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

147
147
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

674
674
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

151
151
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

48
48
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

52
52
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

180
180
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

183
183
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

635
635

Meer sportnieuws