TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn het nog hectische slotdagen in deze mercato. Paars-Wit is vooral nog op zoek naar een creatieve middenvelder en een flankaanvaller en daarvoor doen verschillende grote namen de ronde. Voor de eerste positie werden bijvoorbeeld Dennis Praet en Davy Klaassen genoemd.

Het duo is echter ook in beeld bij Antwerp. Klaassen zou voorlopig echter niet warm lopen voor een transfer naar België en wacht af, terwijl Praet intussen juist wél brood zou beginnen zien in een terugkeer naar eigen land. Het zou echter de Great Old zijn die in pole-positie ligt voor de ex-Gouden Schoen.

Anderlecht dreigt dus achter het net te vissen, zoals het ook bij een aantal flankaanvallers deed. Zo tekende Silas zoals verwacht dinsdagavond bij Rode Ster Belgrado, dat de Congolees huurt van Stuttgart met een aankoopoptie van 10 miljoen euro. Ook de naam van Mike Trésor viel even, maar hij zal niet komen.

Uiteindelijk zou Anderlecht wel uitpakken met de komst van Samuel Edozie. De 21-jarige Engelse jeugdinternational is een jeugdproduct van Manchester City en zou dit seizoen gehuurd worden van Southampton, waar hij geen uitzicht had op een basisplaats. Ook de naam van Divock Origi, helemaal op een zijspoor bij AC Milan, valt echter nog in het Lotto Park.

Daarnaast deed Anderlecht ook nog een opvallende transfer met de komst van Joren Dom. De 34-jarige middenvelder tekende voor één seizoen en moet wat extra ervaring en fysieke kracht bijbrengen aan RSCA Futures, waar de kern dit seizoen verder piepjong oogt.

Het hoopt in de komende dagen ook nog een oplossing te vinden voor Amadou Diawara en Alexis Flips, die niet in de plannen van Brian Riemer voorkomen. Het duo werd zelfs naar de B-kern verwezen als aansporing om alsnog een nieuwe club te vinden.

Bij Club Brugge maken ze de komende dagen dan weer vooral werk van een vertrek van Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Kamal Sowah. Voor de drie spelers is er geen plaats meer, maar een transfer bleef tot dusver uit. Met het oog op de toekomst werd ook het contract van toptalent Jesse Bisiwu (16) verlengd tot 2027.

De eerste trainerswissel van het seizoen is ook al een feit. STVV zette dinsdag immers Christian Lattanzio op straat. De Italiaan werd al na zes wedstrijden ontslagen als gevolg van de gemiste competitiestart. Felice Mazzu lijkt de grootste kandidaat om hem op te volgen.

Union heeft nog een offensiefje ingezet op de transfermarkt. Het rondde nog twee extra inkomende transfers af. Met Sofiane Boufal haalde het een flankaanvaller met de nodige adelbrieven transfervrij binnen, terwijl Ousseynou Niang, een 22-jarige winger uit Senegal, nog overkwam van FC Riga.

Voor welke club kan Praet best kiezen?

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

18
18
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

18
18
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

62
62
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

42
42
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

30
30
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

127
127
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

162
162
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

35
35
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

97
97
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

347
347
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

87
87
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

71
71
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

688
688
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

190
190
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

182
182
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

184
184
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

184
184
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

440
440
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

55
55
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

162
162
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

29
29
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

259
259
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

398
398
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

172
172

Meer sportnieuws