TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

834 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn het nog hectische slotdagen in deze mercato. Paars-Wit is vooral nog op zoek naar een creatieve middenvelder en een flankaanvaller en daarvoor doen verschillende grote namen de ronde. Voor de eerste positie werden bijvoorbeeld Dennis Praet en Davy Klaassen genoemd.

Het duo is echter ook in beeld bij Antwerp. Klaassen zou voorlopig echter niet warm lopen voor een transfer naar België en wacht af, terwijl Praet intussen juist wél brood zou beginnen zien in een terugkeer naar eigen land. Het zou echter de Great Old zijn die in pole-positie ligt voor de ex-Gouden Schoen.

Anderlecht dreigt dus achter het net te vissen, zoals het ook bij een aantal flankaanvallers deed. Zo tekende Silas zoals verwacht dinsdagavond bij Rode Ster Belgrado, dat de Congolees huurt van Stuttgart met een aankoopoptie van 10 miljoen euro. Ook de naam van Mike Trésor viel even, maar hij zal niet komen.

Uiteindelijk zou Anderlecht wel uitpakken met de komst van Samuel Edozie. De 21-jarige Engelse jeugdinternational is een jeugdproduct van Manchester City en zou dit seizoen gehuurd worden van Southampton, waar hij geen uitzicht had op een basisplaats. Ook de naam van Divock Origi, helemaal op een zijspoor bij AC Milan, valt echter nog in het Lotto Park.

Daarnaast deed Anderlecht ook nog een opvallende transfer met de komst van Joren Dom. De 34-jarige middenvelder tekende voor één seizoen en moet wat extra ervaring en fysieke kracht bijbrengen aan RSCA Futures, waar de kern dit seizoen verder piepjong oogt.

Het hoopt in de komende dagen ook nog een oplossing te vinden voor Amadou Diawara en Alexis Flips, die niet in de plannen van Brian Riemer voorkomen. Het duo werd zelfs naar de B-kern verwezen als aansporing om alsnog een nieuwe club te vinden.

Bij Club Brugge maken ze de komende dagen dan weer vooral werk van een vertrek van Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Kamal Sowah. Voor de drie spelers is er geen plaats meer, maar een transfer bleef tot dusver uit. Met het oog op de toekomst werd ook het contract van toptalent Jesse Bisiwu (16) verlengd tot 2027.

De eerste trainerswissel van het seizoen is ook al een feit. STVV zette dinsdag immers Christian Lattanzio op straat. De Italiaan werd al na zes wedstrijden ontslagen als gevolg van de gemiste competitiestart. Felice Mazzu lijkt de grootste kandidaat om hem op te volgen.

Union heeft nog een offensiefje ingezet op de transfermarkt. Het rondde nog twee extra inkomende transfers af. Met Sofiane Boufal haalde het een flankaanvaller met de nodige adelbrieven transfervrij binnen, terwijl Ousseynou Niang, een 22-jarige winger uit Senegal, nog overkwam van FC Riga.

Voor welke club kan Praet best kiezen?

Meest recent

'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

771
771
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

73
73
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

187
187
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

298
298
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

186
186
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

708
708
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

301
301
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

197
197
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

264
264
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

272
272
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

64
64
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

51
51
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

489
489
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

188
188
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

38
38
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

140
140
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

365
365
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

265
265
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

77
77
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

126
126
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

268
268
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

110
110
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

668
668
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

481
481
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

225
225

Meer sportnieuws