TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn het nog hectische slotdagen in deze mercato. Paars-Wit is vooral nog op zoek naar een creatieve middenvelder en een flankaanvaller en daarvoor doen verschillende grote namen de ronde. Voor de eerste positie werden bijvoorbeeld Dennis Praet en Davy Klaassen genoemd.

Het duo is echter ook in beeld bij Antwerp. Klaassen zou voorlopig echter niet warm lopen voor een transfer naar België en wacht af, terwijl Praet intussen juist wél brood zou beginnen zien in een terugkeer naar eigen land. Het zou echter de Great Old zijn die in pole-positie ligt voor de ex-Gouden Schoen.

Anderlecht dreigt dus achter het net te vissen, zoals het ook bij een aantal flankaanvallers deed. Zo tekende Silas zoals verwacht dinsdagavond bij Rode Ster Belgrado, dat de Congolees huurt van Stuttgart met een aankoopoptie van 10 miljoen euro. Ook de naam van Mike Trésor viel even, maar hij zal niet komen.

Uiteindelijk zou Anderlecht wel uitpakken met de komst van Samuel Edozie. De 21-jarige Engelse jeugdinternational is een jeugdproduct van Manchester City en zou dit seizoen gehuurd worden van Southampton, waar hij geen uitzicht had op een basisplaats. Ook de naam van Divock Origi, helemaal op een zijspoor bij AC Milan, valt echter nog in het Lotto Park.

Daarnaast deed Anderlecht ook nog een opvallende transfer met de komst van Joren Dom. De 34-jarige middenvelder tekende voor één seizoen en moet wat extra ervaring en fysieke kracht bijbrengen aan RSCA Futures, waar de kern dit seizoen verder piepjong oogt.

Het hoopt in de komende dagen ook nog een oplossing te vinden voor Amadou Diawara en Alexis Flips, die niet in de plannen van Brian Riemer voorkomen. Het duo werd zelfs naar de B-kern verwezen als aansporing om alsnog een nieuwe club te vinden.

Bij Club Brugge maken ze de komende dagen dan weer vooral werk van een vertrek van Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Kamal Sowah. Voor de drie spelers is er geen plaats meer, maar een transfer bleef tot dusver uit. Met het oog op de toekomst werd ook het contract van toptalent Jesse Bisiwu (16) verlengd tot 2027.

De eerste trainerswissel van het seizoen is ook al een feit. STVV zette dinsdag immers Christian Lattanzio op straat. De Italiaan werd al na zes wedstrijden ontslagen als gevolg van de gemiste competitiestart. Felice Mazzu lijkt de grootste kandidaat om hem op te volgen.

Union heeft nog een offensiefje ingezet op de transfermarkt. Het rondde nog twee extra inkomende transfers af. Met Sofiane Boufal haalde het een flankaanvaller met de nodige adelbrieven transfervrij binnen, terwijl Ousseynou Niang, een 22-jarige winger uit Senegal, nog overkwam van FC Riga.

Voor welke club kan Praet best kiezen?

Meest recent

Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

8
8
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

145
145
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

158
158
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

84
84
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

58
58
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

223
223
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

61
61
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

480
480
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

156
156
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

186
186
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

57
57
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

107
107
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

120
120
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

123
123
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

98
98
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

39
39
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

211
211
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

363
363
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

576
576
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

485
485
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich moet bewijzen. De sportief ...

392
392
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

442
442
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

435
435
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd dan ...

693
693
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

650
650

Meer sportnieuws