TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

834 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Grote namen circuleren bij Anderlecht én Antwerp'

In de grootste Europese landen is de zomerse mercato inmiddels gesloten. Maar ploegen uit België en andere kleinere competities kunnen wel nog enkele dagen transfers afronden. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Jupiler Pro League

Bij Anderlecht zijn het nog hectische slotdagen in deze mercato. Paars-Wit is vooral nog op zoek naar een creatieve middenvelder en een flankaanvaller en daarvoor doen verschillende grote namen de ronde. Voor de eerste positie werden bijvoorbeeld Dennis Praet en Davy Klaassen genoemd.

Het duo is echter ook in beeld bij Antwerp. Klaassen zou voorlopig echter niet warm lopen voor een transfer naar België en wacht af, terwijl Praet intussen juist wél brood zou beginnen zien in een terugkeer naar eigen land. Het zou echter de Great Old zijn die in pole-positie ligt voor de ex-Gouden Schoen.

Anderlecht dreigt dus achter het net te vissen, zoals het ook bij een aantal flankaanvallers deed. Zo tekende Silas zoals verwacht dinsdagavond bij Rode Ster Belgrado, dat de Congolees huurt van Stuttgart met een aankoopoptie van 10 miljoen euro. Ook de naam van Mike Trésor viel even, maar hij zal niet komen.

Uiteindelijk zou Anderlecht wel uitpakken met de komst van Samuel Edozie. De 21-jarige Engelse jeugdinternational is een jeugdproduct van Manchester City en zou dit seizoen gehuurd worden van Southampton, waar hij geen uitzicht had op een basisplaats. Ook de naam van Divock Origi, helemaal op een zijspoor bij AC Milan, valt echter nog in het Lotto Park.

Daarnaast deed Anderlecht ook nog een opvallende transfer met de komst van Joren Dom. De 34-jarige middenvelder tekende voor één seizoen en moet wat extra ervaring en fysieke kracht bijbrengen aan RSCA Futures, waar de kern dit seizoen verder piepjong oogt.

Het hoopt in de komende dagen ook nog een oplossing te vinden voor Amadou Diawara en Alexis Flips, die niet in de plannen van Brian Riemer voorkomen. Het duo werd zelfs naar de B-kern verwezen als aansporing om alsnog een nieuwe club te vinden.

Bij Club Brugge maken ze de komende dagen dan weer vooral werk van een vertrek van Dedryck Boyata, Faitout Maouassa en Kamal Sowah. Voor de drie spelers is er geen plaats meer, maar een transfer bleef tot dusver uit. Met het oog op de toekomst werd ook het contract van toptalent Jesse Bisiwu (16) verlengd tot 2027.

De eerste trainerswissel van het seizoen is ook al een feit. STVV zette dinsdag immers Christian Lattanzio op straat. De Italiaan werd al na zes wedstrijden ontslagen als gevolg van de gemiste competitiestart. Felice Mazzu lijkt de grootste kandidaat om hem op te volgen.

Union heeft nog een offensiefje ingezet op de transfermarkt. Het rondde nog twee extra inkomende transfers af. Met Sofiane Boufal haalde het een flankaanvaller met de nodige adelbrieven transfervrij binnen, terwijl Ousseynou Niang, een 22-jarige winger uit Senegal, nog overkwam van FC Riga.

Voor welke club kan Praet best kiezen?

Meest recent

Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

5
5
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

81
81
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

53
53
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

246
246
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

391
391
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

59
59
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

110
110
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

208
208
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

243
243
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

263
263
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

76
76
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

55
55
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

264
264
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

105
105
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

282
282
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

353
353
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

75
75
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

63
63
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

586
586
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

74
74
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

190
190
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

426
426
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

67
67
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

176
176
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

332
332

Meer sportnieuws