Mokio komt met pijnlijke onthulling voor Baro & co

513 stemmen
Mokio komt met pijnlijke onthulling voor Baro & co

AA Gent nam deze zomer met pijn in het hart afscheid van Jorthy Mokio. Die koos er uiteindelijk voor om naar Ajax te verkassen. Tegenover Het Laatste Nieuws sprak de 16-jarige verdediger over zijn vertrek bij de Buffalo's.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Mokio koos voor Ajax

Mokio leek even op weg naar FC Barcelona, maar koos dus voor Ajax. Daar maakte hij ondertussen al zijn debuut voor het eerste elftal. Toch was AA Gent niet kansloos geweest om hem te houden, als Hein Vanhaezebrouck coach was gebleven. 

"De club had een heel mooi plan voor me klaarliggen en ik kan me er goed ontwikkelen. Ik heb veel ploegen bezocht, maar mijn voorkeur ging altijd uit naar Ajax. Barcelona? Ik vond het te vroeg. Wie weet over een jaar of zes, maar ik voel me goed bij Ajax", zei hij over zijn keuze voor de Amsterdammers.

Hein Vanhaezebrouck

AA Gent likte dus zijn wonden. "Afscheid nemen van Gent was moeilijk. Dat Hein Vanhaezebrouck er niet meer zat, maakte wel een verschil. Ik voelde me goed bij hem. Mocht hij nog trainer zijn bij Gent, dan was er echt nog een kans dat ik gebleven was", verklaarde hij nog.

Een teken dat Sam Baro, Arnar Vidarsson en Wouter Vrancken niet die impact hadden op hem. Onder Vanhaezebrouck kreeg hij zijn eerste minuten op het hoogste niveau. De coach stond in het verleden al bekend als iemand die jonge spelers kansen durft geven als ze daarvoor in aanmerking kwamen.

🚀

Maakte Mokio de goede keuze?

Meest recent

Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

34
34
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

195
195
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

245
245
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

84
84
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

72
72
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

152
152
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

631
631
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

358
358
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

352
352
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

37
37
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

252
252
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

42
42
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

33
33
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

653
653
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

552
552
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

126
126
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

357
357
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

87
87
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

441
441
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

386
386
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

154
154
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

716
716
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

150
150

Meer sportnieuws