Mokio komt met pijnlijke onthulling voor Baro & co

door
Mokio komt met pijnlijke onthulling voor Baro & co

AA Gent nam deze zomer met pijn in het hart afscheid van Jorthy Mokio. Die koos er uiteindelijk voor om naar Ajax te verkassen. Tegenover Het Laatste Nieuws sprak de 16-jarige verdediger over zijn vertrek bij de Buffalo's.

LEES OOK: Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

Mokio koos voor Ajax

Mokio leek even op weg naar FC Barcelona, maar koos dus voor Ajax. Daar maakte hij ondertussen al zijn debuut voor het eerste elftal. Toch was AA Gent niet kansloos geweest om hem te houden, als Hein Vanhaezebrouck coach was gebleven. 

"De club had een heel mooi plan voor me klaarliggen en ik kan me er goed ontwikkelen. Ik heb veel ploegen bezocht, maar mijn voorkeur ging altijd uit naar Ajax. Barcelona? Ik vond het te vroeg. Wie weet over een jaar of zes, maar ik voel me goed bij Ajax", zei hij over zijn keuze voor de Amsterdammers.

Hein Vanhaezebrouck

AA Gent likte dus zijn wonden. "Afscheid nemen van Gent was moeilijk. Dat Hein Vanhaezebrouck er niet meer zat, maakte wel een verschil. Ik voelde me goed bij hem. Mocht hij nog trainer zijn bij Gent, dan was er echt nog een kans dat ik gebleven was", verklaarde hij nog.

Een teken dat Sam Baro, Arnar Vidarsson en Wouter Vrancken niet die impact hadden op hem. Onder Vanhaezebrouck kreeg hij zijn eerste minuten op het hoogste niveau. De coach stond in het verleden al bekend als iemand die jonge spelers kansen durft geven als ze daarvoor in aanmerking kwamen.

Maakte Mokio de goede keuze?

Meest recent

Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

32
32
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

114
114
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

363
363
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

96
96
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

205
205
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

330
330
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

451
451
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

237
237
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

168
168
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

533
533
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

346
346
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

191
191
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

326
326
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

105
105
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

120
120
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

296
296
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

278
278
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

104
104
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

669
669
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

273
273
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

125
125
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

233
233
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

287
287
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

443
443
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

657
657

Meer sportnieuws