Lierse zet traditie verder en strikt Belgisch keeperstalent

49
Lierse zet traditie verder en strikt Belgisch keeperstalent

Lierse is aan het seizoen in de Challenger Pro League begonnen met een zes op negen en kan dus best tevreden zijn over zijn start. De Pallieters zijn netjes mee in de subtop van het klassement, maar dat weerhoudt hen er niet van om zich nog te versterken.

Met hun laatste aanwinst zetten ze zelfs een opmerkelijke traditie verder. De voorbije jaren ging Lierse immers vaak jonge Belgische doelmannen ophalen die aanvankelijk een grote toekomst voorspeld werden, maar de grote doorbraak niet konden forceren. Zo belandden bijvoorbeeld Jens Teunckens en Maxime Delanghe op het Lisp.

LEES OOK: 'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Lierse huurt Peersman van PSV

In dat rijtje mag nu ook de naam van Kjell Peersman gezet worden. De 20-jarige doelman wordt dit seizoen gehuurd van PSV, zo bevestigden beide clubs intussen.

Peersman is de zoon van oud-Rode Duivel Tristan Peersman (ex-Anderlecht) en belandde al op zeer jonge leeftijd in de jeugd van PSV. Daar leek hij voorbestempeld om de toekomstige doelman van de A-ploeg te worden en belandde hij als tiener al in de A-kern.

Lierse troeft Brøndby af

Na enkele zware blessures stagneerde zijn ontwikkeling echter en hij werd intussen in de pikorde gepasseerd door leeftijdsgenoot Niek Schiks. Daardoor was Peersman vorig seizoen zelfs geen eerste keuze meer bij Jong PSV. Daar speelde hij de voorbije seizoenen wel 35 wedstrijden in de Nederlandse Keuken Kampioen Divisie.

Een vertrek bij PSV was deze zomer wel aangewezen en ook de Deense topclub Brøndby toonde interesse, maar Peersman koos uiteindelijk voor Lierse. Daar zal hij de concurrentie aan moeten gaan met Jarno De Smet om de nummer één onder de lat te worden.

Zal hij eerste doelman worden bij Lierse?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

35
35
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

49
49
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

30
30
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

91
91
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

49
49
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

125
125
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

155
155
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

53
53
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

21
21
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

103
103
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

132
132
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

358
358
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

357
357
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

265
265
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

213
213
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

59
59
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

34
34
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

27
27
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

49
49
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

99
99
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

166
166
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

103
103
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

109
109
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws