Lierse zet traditie verder en strikt Belgisch keeperstalent

49 stemmen
Lierse zet traditie verder en strikt Belgisch keeperstalent

Lierse is aan het seizoen in de Challenger Pro League begonnen met een zes op negen en kan dus best tevreden zijn over zijn start. De Pallieters zijn netjes mee in de subtop van het klassement, maar dat weerhoudt hen er niet van om zich nog te versterken.

Met hun laatste aanwinst zetten ze zelfs een opmerkelijke traditie verder. De voorbije jaren ging Lierse immers vaak jonge Belgische doelmannen ophalen die aanvankelijk een grote toekomst voorspeld werden, maar de grote doorbraak niet konden forceren. Zo belandden bijvoorbeeld Jens Teunckens en Maxime Delanghe op het Lisp.

LEES OOK: Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Lierse huurt Peersman van PSV

In dat rijtje mag nu ook de naam van Kjell Peersman gezet worden. De 20-jarige doelman wordt dit seizoen gehuurd van PSV, zo bevestigden beide clubs intussen.

Peersman is de zoon van oud-Rode Duivel Tristan Peersman (ex-Anderlecht) en belandde al op zeer jonge leeftijd in de jeugd van PSV. Daar leek hij voorbestempeld om de toekomstige doelman van de A-ploeg te worden en belandde hij als tiener al in de A-kern.

Lierse troeft Brøndby af

Na enkele zware blessures stagneerde zijn ontwikkeling echter en hij werd intussen in de pikorde gepasseerd door leeftijdsgenoot Niek Schiks. Daardoor was Peersman vorig seizoen zelfs geen eerste keuze meer bij Jong PSV. Daar speelde hij de voorbije seizoenen wel 35 wedstrijden in de Nederlandse Keuken Kampioen Divisie.

Een vertrek bij PSV was deze zomer wel aangewezen en ook de Deense topclub Brøndby toonde interesse, maar Peersman koos uiteindelijk voor Lierse. Daar zal hij de concurrentie aan moeten gaan met Jarno De Smet om de nummer één onder de lat te worden.

Zal hij eerste doelman worden bij Lierse?

Meest recent

'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

9
9
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

68
68
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

128
128
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

84
84
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

68
68
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

283
283
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

203
203
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

240
240
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

46
46
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

101
101
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

159
159
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

230
230
'Sibierski rondt zeer bizarre transfer af'

Antoine Sibierski lijkt eindelijk een tandje bij te zetten op de transfermarkt. Oliver Antman werd ...

323
323
'Club Brugge haalt slag thuis: topclub haakt af na geweigerd bod'

Bij Club Brugge vertrekt er een halve basisploeg, waardoor de andere jongens wellicht geen transfer ...

412
412
KRC Genk in spoor van Club Brugge: héél straffe cijfers

KRC Genk is een club die al vele jaren enorme stappen voorwaarts zet. De transfer van Konstantinos ...

542
542
De Cat krijgt mokerslag: recordtransfer wordt gevangenis

Nathan De Cat is nog maar pas bij Hoffenheim, maar hij wordt meteen stevig aan banden gelegd. Zelfs ...

454
454
'Union SG verrast met komst ex-smaakmaker uit de JPL'

Union SG verkocht Kjell Scherpen aan Ipswich Town, dus er moet een nieuwe keeper naar het Dudenpark ...

180
180
Hoe Karetsas KRC Genk toch laat dromen van 40 miljoen euro

Konstantinos Karetsas zal weldra zijn transfer naar Borussia Dortmund afronden. KRC Genk passeert ...

136
136
Club Brugge neemt nieuwe start: andere aanpak is nodig

Club Brugge neemt het vrijdagavond in de supercup op tegen Union SG. Blauw-Zwart zal na vijf magere ...

736
736
Eerlijke Bruno speelt open kaart bij Anderlecht

D-day voor RSC Anderlecht. Winnen, op welke manier dan ook, is een must tegen Hammarby. De druk ...

295
295
'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

739
739
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

640
640
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

157
157
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

825
825
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

523
523

Meer sportnieuws