Lierse zet traditie verder en strikt Belgisch keeperstalent

49
Lierse zet traditie verder en strikt Belgisch keeperstalent

Lierse is aan het seizoen in de Challenger Pro League begonnen met een zes op negen en kan dus best tevreden zijn over zijn start. De Pallieters zijn netjes mee in de subtop van het klassement, maar dat weerhoudt hen er niet van om zich nog te versterken.

Met hun laatste aanwinst zetten ze zelfs een opmerkelijke traditie verder. De voorbije jaren ging Lierse immers vaak jonge Belgische doelmannen ophalen die aanvankelijk een grote toekomst voorspeld werden, maar de grote doorbraak niet konden forceren. Zo belandden bijvoorbeeld Jens Teunckens en Maxime Delanghe op het Lisp.

LEES OOK: Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

Lierse huurt Peersman van PSV

In dat rijtje mag nu ook de naam van Kjell Peersman gezet worden. De 20-jarige doelman wordt dit seizoen gehuurd van PSV, zo bevestigden beide clubs intussen.

Peersman is de zoon van oud-Rode Duivel Tristan Peersman (ex-Anderlecht) en belandde al op zeer jonge leeftijd in de jeugd van PSV. Daar leek hij voorbestempeld om de toekomstige doelman van de A-ploeg te worden en belandde hij als tiener al in de A-kern.

Lierse troeft Brøndby af

Na enkele zware blessures stagneerde zijn ontwikkeling echter en hij werd intussen in de pikorde gepasseerd door leeftijdsgenoot Niek Schiks. Daardoor was Peersman vorig seizoen zelfs geen eerste keuze meer bij Jong PSV. Daar speelde hij de voorbije seizoenen wel 35 wedstrijden in de Nederlandse Keuken Kampioen Divisie.

Een vertrek bij PSV was deze zomer wel aangewezen en ook de Deense topclub Brøndby toonde interesse, maar Peersman koos uiteindelijk voor Lierse. Daar zal hij de concurrentie aan moeten gaan met Jarno De Smet om de nummer één onder de lat te worden.

Zal hij eerste doelman worden bij Lierse?

Meest recent

Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

12
12
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

29
29
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

213
213
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

123
123
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

245
245
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

276
276
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

344
344
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

327
327
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

103
103
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

48
48
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

41
41
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

130
130
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

152
152
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

42
42
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

37
37
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

91
91
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

119
119
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

55
55
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

130
130
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

76
76
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

271
271
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

47
47
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

264
264
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

389
389
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

103
103

Meer sportnieuws