Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

door
Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

Als technisch directeur van het Referee Department laat Jonathan Lardot wekelijks zijn licht schijnen enkele beslissingen van de arbitrage. Behalve de penalty voor Union tegen Anderlecht nam hij nog enkele fases onder de loep.

Zo ging het tevens over de afgekeurde goal van Vincent Janssen in de topper tussen AA Gent en Antwerp, die volgens zijn coach Jonas De Roeck voor discussie vatbaar was. In de ogen van Lardot is er van een zogenaamde grijze zone hier evenwel geen sprake.

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Hands van Janssen

De spits van de Great Old devieerde het leer in doel met zijn armen, die zich weliswaar in een natuurlijke positie bevonden om zijn gezicht te beschermen. Dat speelt volgens de huidige reglementen echter geen enkele rol, zo verduidelijkt Lardot nog maar eens.

"Rechtstreeks scoren na een contact met de hand is niet toegestaan. Correcte houding of niet: alleen het contact telt dan. Omdat de bal hier daarna direct in doel verdwijnt, is het dus een juiste beslissing van de scheidsrechter om de goal af te keuren", klinkt het.

Fossey ontsnapt

Voorts was er ook nog een opvallend moment in de partij tussen OH Leuven en Standard. Marlon Fossey lijkt de bal op te rapen nog voor die de doellijn overschrijdt. "Dit kon een strafschop zijn, mits het nodige bewijs daarvoor kon worden geleverd", aldus Lardot.

"De VAR heeft alle mogelijke beelden gecheckt en geen duidelijk bewijs gevonden om de ref naar het scherm te roepen. Terecht geen interventie dus", luidt het. Een uitleg die in Extra Time door Hein Vanhaezebrouck wel op het nodige hoongelach wordt onthaald.

Nog opmerkelijk: de handsfases in de Brugse derby en Beerschot-Dender worden niet besproken. Nochtans lijkt er daar meer ruimte voor interpretatie.

Vindt u de huidige regels rond hands logisch?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

7
7
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

9
9
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

28
28
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

73
73
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

153
153
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

52
52
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

68
68
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

41
41
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

180
180
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

61
61
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

100
100
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

286
286
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

127
127
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

174
174
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

135
135
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

101
101
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

463
463
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

91
91
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

164
164

Meer sportnieuws