Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

door
Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

Als technisch directeur van het Referee Department laat Jonathan Lardot wekelijks zijn licht schijnen enkele beslissingen van de arbitrage. Behalve de penalty voor Union tegen Anderlecht nam hij nog enkele fases onder de loep.

Zo ging het tevens over de afgekeurde goal van Vincent Janssen in de topper tussen AA Gent en Antwerp, die volgens zijn coach Jonas De Roeck voor discussie vatbaar was. In de ogen van Lardot is er van een zogenaamde grijze zone hier evenwel geen sprake.

LEES OOK: Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

Hands van Janssen

De spits van de Great Old devieerde het leer in doel met zijn armen, die zich weliswaar in een natuurlijke positie bevonden om zijn gezicht te beschermen. Dat speelt volgens de huidige reglementen echter geen enkele rol, zo verduidelijkt Lardot nog maar eens.

"Rechtstreeks scoren na een contact met de hand is niet toegestaan. Correcte houding of niet: alleen het contact telt dan. Omdat de bal hier daarna direct in doel verdwijnt, is het dus een juiste beslissing van de scheidsrechter om de goal af te keuren", klinkt het.

Fossey ontsnapt

Voorts was er ook nog een opvallend moment in de partij tussen OH Leuven en Standard. Marlon Fossey lijkt de bal op te rapen nog voor die de doellijn overschrijdt. "Dit kon een strafschop zijn, mits het nodige bewijs daarvoor kon worden geleverd", aldus Lardot.

"De VAR heeft alle mogelijke beelden gecheckt en geen duidelijk bewijs gevonden om de ref naar het scherm te roepen. Terecht geen interventie dus", luidt het. Een uitleg die in Extra Time door Hein Vanhaezebrouck wel op het nodige hoongelach wordt onthaald.

Nog opmerkelijk: de handsfases in de Brugse derby en Beerschot-Dender worden niet besproken. Nochtans lijkt er daar meer ruimte voor interpretatie.

Vindt u de huidige regels rond hands logisch?

Meest recent

'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

28
28
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

193
193
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

213
213
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

201
201
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

92
92
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

74
74
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

80
80
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

59
59
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

52
52
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

65
65
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

189
189
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

201
201
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

43
43
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

206
206
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

47
47
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

179
179
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

288
288
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

50
50
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

54
54
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

189
189

Meer sportnieuws