Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

door
Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

Als technisch directeur van het Referee Department laat Jonathan Lardot wekelijks zijn licht schijnen enkele beslissingen van de arbitrage. Behalve de penalty voor Union tegen Anderlecht nam hij nog enkele fases onder de loep.

Zo ging het tevens over de afgekeurde goal van Vincent Janssen in de topper tussen AA Gent en Antwerp, die volgens zijn coach Jonas De Roeck voor discussie vatbaar was. In de ogen van Lardot is er van een zogenaamde grijze zone hier evenwel geen sprake.

LEES OOK: Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

Hands van Janssen

De spits van de Great Old devieerde het leer in doel met zijn armen, die zich weliswaar in een natuurlijke positie bevonden om zijn gezicht te beschermen. Dat speelt volgens de huidige reglementen echter geen enkele rol, zo verduidelijkt Lardot nog maar eens.

"Rechtstreeks scoren na een contact met de hand is niet toegestaan. Correcte houding of niet: alleen het contact telt dan. Omdat de bal hier daarna direct in doel verdwijnt, is het dus een juiste beslissing van de scheidsrechter om de goal af te keuren", klinkt het.

Fossey ontsnapt

Voorts was er ook nog een opvallend moment in de partij tussen OH Leuven en Standard. Marlon Fossey lijkt de bal op te rapen nog voor die de doellijn overschrijdt. "Dit kon een strafschop zijn, mits het nodige bewijs daarvoor kon worden geleverd", aldus Lardot.

"De VAR heeft alle mogelijke beelden gecheckt en geen duidelijk bewijs gevonden om de ref naar het scherm te roepen. Terecht geen interventie dus", luidt het. Een uitleg die in Extra Time door Hein Vanhaezebrouck wel op het nodige hoongelach wordt onthaald.

Nog opmerkelijk: de handsfases in de Brugse derby en Beerschot-Dender worden niet besproken. Nochtans lijkt er daar meer ruimte voor interpretatie.

Vindt u de huidige regels rond hands logisch?

Meest recent

Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

17
17
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

8
8
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

27
27
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

42
42
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

41
41
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

53
53
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

100
100
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

67
67
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

207
207
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

19
19
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

100
100
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

234
234
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

65
65
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

141
141
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

34
34
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

236
236
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

793
793
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

964
964
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

183
183
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

375
375
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

143
143
Hasi out bij Anderlecht? Renard spreekt klare taal

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

145
145
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

420
420
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

420
420

Meer sportnieuws