Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

door
Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

Als technisch directeur van het Referee Department laat Jonathan Lardot wekelijks zijn licht schijnen enkele beslissingen van de arbitrage. Behalve de penalty voor Union tegen Anderlecht nam hij nog enkele fases onder de loep.

Zo ging het tevens over de afgekeurde goal van Vincent Janssen in de topper tussen AA Gent en Antwerp, die volgens zijn coach Jonas De Roeck voor discussie vatbaar was. In de ogen van Lardot is er van een zogenaamde grijze zone hier evenwel geen sprake.

LEES OOK: Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Hands van Janssen

De spits van de Great Old devieerde het leer in doel met zijn armen, die zich weliswaar in een natuurlijke positie bevonden om zijn gezicht te beschermen. Dat speelt volgens de huidige reglementen echter geen enkele rol, zo verduidelijkt Lardot nog maar eens.

"Rechtstreeks scoren na een contact met de hand is niet toegestaan. Correcte houding of niet: alleen het contact telt dan. Omdat de bal hier daarna direct in doel verdwijnt, is het dus een juiste beslissing van de scheidsrechter om de goal af te keuren", klinkt het.

Fossey ontsnapt

Voorts was er ook nog een opvallend moment in de partij tussen OH Leuven en Standard. Marlon Fossey lijkt de bal op te rapen nog voor die de doellijn overschrijdt. "Dit kon een strafschop zijn, mits het nodige bewijs daarvoor kon worden geleverd", aldus Lardot.

"De VAR heeft alle mogelijke beelden gecheckt en geen duidelijk bewijs gevonden om de ref naar het scherm te roepen. Terecht geen interventie dus", luidt het. Een uitleg die in Extra Time door Hein Vanhaezebrouck wel op het nodige hoongelach wordt onthaald.

Nog opmerkelijk: de handsfases in de Brugse derby en Beerschot-Dender worden niet besproken. Nochtans lijkt er daar meer ruimte voor interpretatie.

Vindt u de huidige regels rond hands logisch?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

26
26
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

5
5
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

43
43
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

37
37
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

61
61
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

33
33
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

38
38
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

85
85
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

32
32
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

77
77
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

49
49
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

180
180
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

370
370
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

51
51
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

212
212
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

40
40
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

65
65
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

100
100
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

96
96
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

618
618
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

263
263
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

183
183
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

160
160
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

334
334
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

47
47

Meer sportnieuws