Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

door
Lardot geeft De Roeck ongelijk en ontleedt bizarre fases

Als technisch directeur van het Referee Department laat Jonathan Lardot wekelijks zijn licht schijnen enkele beslissingen van de arbitrage. Behalve de penalty voor Union tegen Anderlecht nam hij nog enkele fases onder de loep.

Zo ging het tevens over de afgekeurde goal van Vincent Janssen in de topper tussen AA Gent en Antwerp, die volgens zijn coach Jonas De Roeck voor discussie vatbaar was. In de ogen van Lardot is er van een zogenaamde grijze zone hier evenwel geen sprake.

LEES OOK: Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Hands van Janssen

De spits van de Great Old devieerde het leer in doel met zijn armen, die zich weliswaar in een natuurlijke positie bevonden om zijn gezicht te beschermen. Dat speelt volgens de huidige reglementen echter geen enkele rol, zo verduidelijkt Lardot nog maar eens.

"Rechtstreeks scoren na een contact met de hand is niet toegestaan. Correcte houding of niet: alleen het contact telt dan. Omdat de bal hier daarna direct in doel verdwijnt, is het dus een juiste beslissing van de scheidsrechter om de goal af te keuren", klinkt het.

Fossey ontsnapt

Voorts was er ook nog een opvallend moment in de partij tussen OH Leuven en Standard. Marlon Fossey lijkt de bal op te rapen nog voor die de doellijn overschrijdt. "Dit kon een strafschop zijn, mits het nodige bewijs daarvoor kon worden geleverd", aldus Lardot.

"De VAR heeft alle mogelijke beelden gecheckt en geen duidelijk bewijs gevonden om de ref naar het scherm te roepen. Terecht geen interventie dus", luidt het. Een uitleg die in Extra Time door Hein Vanhaezebrouck wel op het nodige hoongelach wordt onthaald.

Nog opmerkelijk: de handsfases in de Brugse derby en Beerschot-Dender worden niet besproken. Nochtans lijkt er daar meer ruimte voor interpretatie.

Vindt u de huidige regels rond hands logisch?

Meest recent

Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

5
5
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

54
54
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

29
29
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

57
57
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

296
296
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

176
176
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

62
62
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

95
95
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

301
301
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

56
56
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

15
15
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

153
153
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

176
176
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

160
160
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

856
856
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

165
165
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

46
46
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

135
135
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

367
367
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

265
265
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

614
614
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

732
732
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

205
205

Meer sportnieuws