'Riemer onverbiddelijk: Anderlecht dumpt duo in B-kern'

door
'Riemer onverbiddelijk: Anderlecht dumpt duo in B-kern'

Nadat het eerder al een oplossing vond voor Kristian Arnstad en Ishaq Abdulrazak staat Anderlecht op het punt om Louis Patris bij STVV te stallen. Toch dreigt Jesper Fredberg niet van alle overtollige ballast verlost te geraken.

Een paar andere overbodige pionnen lijken namelijk gewoon op post te blijven in het Lotto Park. Zo blijft het nog steeds oorverdovend stil rond zowel Amadou Diawara als Alexis Flips, die op het middenveld allebei niet langer in Brian Riemer zijn plannen passen.

LEES OOK: Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Riemer dumpt Diawara

In afwachting van een eventuele transfer namen de Brusselaars volgens Het Laatste Nieuws daarom nu een drastische beslissing. Flips en Diawara moeten tot dan hun conditie onderhouden bij de B-kern. Een poging om hen hardhandig richting de exit te duwen.

Of dat ook zal lukken is weliswaar nog maar ten zeerste de vraag. Nu de transfermarkt in alsmaar meer landen haar deuren sluit, slinkt de kans alleszins zienderogen dat er zich alsnog een potentiële overnemer aanbiedt voor het overbodige duo grootverdieners.

Fredberg flopt met Flips

Te meer omdat ze allebei niet bereid blijken om in te leveren op hun loodzware salarissen. Diawara zijn contract loopt gelukkig volgende zomer af, maar Flips ligt nog tot midden 2028 vast bij Paars-Wit. Voor hem kan een uitleenbeurt misschien dus soelaas brengen.

Al bleek een tijdelijk verblijf in Turkije het afgelopen halfjaar weinig beterschap te bieden. Afwachten of een of andere exotische bestemming op de valreep nog een uitweg biedt, maar zowel Flips als Diawara hebben hun laatste match voor RSCA allicht dus gespeeld.

Wie kan RSCA nog het best gebruiken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

33
33
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

26
26
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

25
25
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

94
94
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

73
73
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

247
247
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

229
229
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

65
65
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

384
384
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

102
102
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

405
405
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

186
186
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

331
331
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

518
518
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

236
236
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

159
159
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

273
273
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

56
56
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

417
417
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

361
361
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

69
69
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

388
388
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

187
187
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

210
210
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

113
113

Meer sportnieuws