Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

1245
Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge voordat het EK 2024 begon, met de hoop op een toptransfer naar clubs in Engeland, Italië of Duitsland. De verwachte belangstelling bleef echter uit na een teleurstellend EK en een wisselvallig begin van het seizoen. Enkel het Nederlandse Feyenoord toonde concrete interesse, terwijl Skov Olsen zelf droomde van een grotere competitie zoals de Premier League.

De focus ligt nu op het cashen op Skov Olsen in de winter- of zomermercato van volgend jaar, terwijl hij acht Champions League-wedstrijden krijgt om zijn waarde te tonen. Totdat er een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft hij voorlopig bij Club Brugge.

LEES OOK: De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Gek worden van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Hoewel Club Brugge niet per se van plan was om hem te verkopen, leek de zomer een ideaal moment voor beide partijen om afscheid te nemen. Een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro zou waarschijnlijk voldoende zijn geweest.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Skov Olsen begon het seizoen wisselvallig, zonder de overtuiging die nodig is om de aandacht van grote clubs te trekken. “Kan iemand hem alsjeblieft een schop onder zijn kont geven?” schreef De Morgen. “Wat speelt er toch allemaal af in dat hoofd?”

Alleen tegen KRC Genk en Cercle Brugge liet Skov Olsen zijn gebruikelijke niveau zien. “Als ploegmaat of trainer moet je er soms gek van worden,” merkte Het Laatste Nieuws op.

Nergens eerste keuze bij Europese subtop: enkel Feyenoord concreet

De transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, blijft Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

Het Deense mysterie lijkt maar niet te kunnen ontpoppen tot de verwachte toptransfer. Dit ligt niet aan zijn cijfers of potentieel, maar eerder aan zijn mentaliteit, weerbaarheid en drive.

Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje. Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Bovendien droomt Skov Olsen zelf eerder van een transfer naar de Premier League of een andere topcompetitie. “Je gaat Skov Olsen zijnde toch niet naar Feyenoord – gôw, zeg”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Nieuw plan: volgende mercato cashen op Skov Olsen

Feyenoord was naar verluidt bereid ver te gaan voor Andreas Skov Olsen, maar Club Brugge besloot dat zijn vertrek geen noodzaak was. De rekeningen kloppen bij de Belgische landskampioen, zeker na de verkoop van spelers deze zomer voor bijna 60 miljoen euro.

Bovendien ligt de Deense international nog tot 2026 onder contract, waardoor er geen druk was om hem deze zomer te laten gaan.

Hoewel de transfermarkten in Portugal en Denemarken nog open zijn tot maandagavond, en Saudische clubs nog enkele weken actief kunnen zijn, lijkt het erop dat Skov Olsen voorlopig bij Club Brugge blijft.

De bedoeling is nu om volgend jaar in de winter- of zomermercato te cashen op de Deen. Skov Olsen krijgt acht Champions League-wedstrijden om zichzelf in de kijker te spelen. Bovendien is hij nog maar 24 jaar oud.

Afgelopen weekend liet hij in de stadsderby tegen Cercle Brugge opnieuw zien waartoe hij in staat is, toen hij zijn duivels helemaal ontbond in het Jan Breydelstadion. Tenzij er nog een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft Skov Olsen dus minstens tot de wintermercato bij Club Brugge.

Club Brugge moest Skov Olsen verkopen aan Feyenoord

Meest recent

Zidane afgemaakt: “Rode Duivels interesseren hem niet”

De Rode Duivels speelden tegen Frankrijk namens de Nations League. In het Koning Boudewijnstadion ...

79
79
Grote uitblinker bij Duivels én een buis: kranten hard

De Rode Duivels leken lange tijd op weg naar een doelpuntenloos gelijkspel tegen Frankrijk in het ...

137
137
Revelatie Lavia laat frustraties de vrije loop na Frankrijk

De Rode Duivels waren lange tijd de evenknie van Frankrijk in het Koning Boudewijnstadion, maar in ...

60
60
Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

24
24
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

79
79
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

136
136
'Kompany spreekt contacten aan: bizarre opvolger Neuer'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

66
66
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

145
145
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

59
59
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

245
245
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

226
226
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

51
51
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

60
60
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

112
112
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

40
40
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

124
124
Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

60
60
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

25
25
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

52
52
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

119
119
Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

47
47
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

24
24
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

87
87
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

383
383
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

28
28

Meer sportnieuws