Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

1245
Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge voordat het EK 2024 begon, met de hoop op een toptransfer naar clubs in Engeland, Italië of Duitsland. De verwachte belangstelling bleef echter uit na een teleurstellend EK en een wisselvallig begin van het seizoen. Enkel het Nederlandse Feyenoord toonde concrete interesse, terwijl Skov Olsen zelf droomde van een grotere competitie zoals de Premier League.

De focus ligt nu op het cashen op Skov Olsen in de winter- of zomermercato van volgend jaar, terwijl hij acht Champions League-wedstrijden krijgt om zijn waarde te tonen. Totdat er een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft hij voorlopig bij Club Brugge.

LEES OOK: Compper met handen in het haar: “Drama voor Antwerp”

Gek worden van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Hoewel Club Brugge niet per se van plan was om hem te verkopen, leek de zomer een ideaal moment voor beide partijen om afscheid te nemen. Een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro zou waarschijnlijk voldoende zijn geweest.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Skov Olsen begon het seizoen wisselvallig, zonder de overtuiging die nodig is om de aandacht van grote clubs te trekken. “Kan iemand hem alsjeblieft een schop onder zijn kont geven?” schreef De Morgen. “Wat speelt er toch allemaal af in dat hoofd?”

Alleen tegen KRC Genk en Cercle Brugge liet Skov Olsen zijn gebruikelijke niveau zien. “Als ploegmaat of trainer moet je er soms gek van worden,” merkte Het Laatste Nieuws op.

Nergens eerste keuze bij Europese subtop: enkel Feyenoord concreet

De transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, blijft Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

Het Deense mysterie lijkt maar niet te kunnen ontpoppen tot de verwachte toptransfer. Dit ligt niet aan zijn cijfers of potentieel, maar eerder aan zijn mentaliteit, weerbaarheid en drive.

Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje. Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Bovendien droomt Skov Olsen zelf eerder van een transfer naar de Premier League of een andere topcompetitie. “Je gaat Skov Olsen zijnde toch niet naar Feyenoord – gôw, zeg”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Nieuw plan: volgende mercato cashen op Skov Olsen

Feyenoord was naar verluidt bereid ver te gaan voor Andreas Skov Olsen, maar Club Brugge besloot dat zijn vertrek geen noodzaak was. De rekeningen kloppen bij de Belgische landskampioen, zeker na de verkoop van spelers deze zomer voor bijna 60 miljoen euro.

Bovendien ligt de Deense international nog tot 2026 onder contract, waardoor er geen druk was om hem deze zomer te laten gaan.

Hoewel de transfermarkten in Portugal en Denemarken nog open zijn tot maandagavond, en Saudische clubs nog enkele weken actief kunnen zijn, lijkt het erop dat Skov Olsen voorlopig bij Club Brugge blijft.

De bedoeling is nu om volgend jaar in de winter- of zomermercato te cashen op de Deen. Skov Olsen krijgt acht Champions League-wedstrijden om zichzelf in de kijker te spelen. Bovendien is hij nog maar 24 jaar oud.

Afgelopen weekend liet hij in de stadsderby tegen Cercle Brugge opnieuw zien waartoe hij in staat is, toen hij zijn duivels helemaal ontbond in het Jan Breydelstadion. Tenzij er nog een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft Skov Olsen dus minstens tot de wintermercato bij Club Brugge.

Club Brugge moest Skov Olsen verkopen aan Feyenoord

Meest recent

Straffe JPL-revelatie staat op: “Nieuwe Osimhen”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver en de analisten maken al een eerste balans op. Bij KRC ...

5
5
OPTA verrast: Union grote favoriet, Anderlecht hinkt achter

Optastats is een gerenommeerd databureau dat voor de start van de competities telkens datagerichte ...

29
29
Compper met handen in het haar: “Drama voor Antwerp”

Royal Antwerp FC was goed aan het seizoen begonnen, maar kreeg de afgelopen weken heel wat klappen. ...

48
48
Charmeoffensief Mark van Bommel faalt: Rode Duivel stopt

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekend. De ...

104
104
Vitor Bruno verbaast met Anderlecht-duo voor Lyon

RSC Anderlecht neemt het in de Europa League op tegen Olympique Lyon. De eerste speeldag van de ...

248
248
"Ik ga u een lap geven"-Van Gucht brengt BV tot kookpunt

Het avontuur van Ruben Van Gucht in De Verraders blijft nazinderen. De getalenteerde presentator ...

57
57
‘Anderlecht ving bot: toptarget ontploft compleet'

RSC Anderlecht werd afgelopen zomer met verschillende targets in verband gebracht. Antoine Sibierski ...

196
196
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht genadeloos, Club aast op toptalent’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

231
231
Schok in Nederland: assistent slaat tanden uit speler

Er heerst een schokgolf in Nederland na een gigantische vechtpartij. In de derby tussen ...

86
86
Goots merkt Antwerp-evolutie op: “Dat moet ambitie zijn”

Royal Antwerp FC is onder Marvin Compper weer aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Ook het vertrek van ...

107
107
'Lammens uit de ploeg? Plots zware twijfel bij Man Utd'

De opmars van Senne Lammens is indrukwekkend. Na zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester ...

208
208
Defour vreest JPL-ontslag: “Weinig krediet bij de fans”

De Jupiler Pro League is zes speeldagen ver, maar er zijn al clubs waar het heet begint te worden. ...

169
169
Mertens liet Napoli achter: Kat onthult schokkende reden

Het leven naast een absolute publiekslieveling heeft zo zijn voordelen, maar ook een keerzijde. Kat ...

88
88
Lukaku compleet afgemaakt in Turkije: “Echt belachelijk!”

Romelu Lukaku heeft zijn start in Turkije volledig gemist. De afgelopen weken begon Big Rom telkens ...

244
244
Nieuwe supertransfer voor Club: "Hij valt niet te houden"

Club Brugge haalde tijdens de voorbije mercato's riante bedragen op met de verkoop van verschillende ...

425
425
Lastige keuze Van Bommel: grote JPL-verrassing in selectie?

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

185
185
Donkere wolken pakken zich samen boven opvolger KV Oostende

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KVDO, de opvolger van KV Oostende. Wat zich de voorbije ...

65
65
De Bruyne helemaal terug: Italianen smullen van reactie na doelpunt

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend zijn eerste basisplaats van het seizoen in de Serie A. En ...

106
106
'Harde taal bij Anderlecht: eerste wintervertrekker bepaald'

RSC Anderlecht deed tijdens de voorbije zomermercato een waslijst aan spelers van de hand. Maar niet ...

454
454
Ophef na penalty Club: voetbalhart bloedt bij analisten

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp FC. Al bij al een verdiende overwinning, maar Blauw-Zwart ...

1106
1106
'Thorup moet ingrijpen: grote verandering in basiself Genk'

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

346
346
'Van Bommel broedt op waanzinnige Bisiwu-stunt’

Mark van Bommel houdt Jesse Bisiwu opvallend dicht in de gaten. De achttienjarige winger wacht bij ...

354
354
Crisis bij KVK: nieuwe details ontslag Jonckheere bekend

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een dramatische ...

450
450
Soap Adedeji-Sternberg: Club Brugge maakt kapitale fout

Het publiek van KRC Genk lijkt stilaan weer vergevingsgezind ten opzichte van Noah ...

649
649
Co-leider Gent zet enorme stap: "Is iedereen het over eens"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

163
163

Meer sportnieuws