Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

1245
Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge voordat het EK 2024 begon, met de hoop op een toptransfer naar clubs in Engeland, Italië of Duitsland. De verwachte belangstelling bleef echter uit na een teleurstellend EK en een wisselvallig begin van het seizoen. Enkel het Nederlandse Feyenoord toonde concrete interesse, terwijl Skov Olsen zelf droomde van een grotere competitie zoals de Premier League.

De focus ligt nu op het cashen op Skov Olsen in de winter- of zomermercato van volgend jaar, terwijl hij acht Champions League-wedstrijden krijgt om zijn waarde te tonen. Totdat er een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft hij voorlopig bij Club Brugge.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

Gek worden van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Hoewel Club Brugge niet per se van plan was om hem te verkopen, leek de zomer een ideaal moment voor beide partijen om afscheid te nemen. Een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro zou waarschijnlijk voldoende zijn geweest.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Skov Olsen begon het seizoen wisselvallig, zonder de overtuiging die nodig is om de aandacht van grote clubs te trekken. “Kan iemand hem alsjeblieft een schop onder zijn kont geven?” schreef De Morgen. “Wat speelt er toch allemaal af in dat hoofd?”

Alleen tegen KRC Genk en Cercle Brugge liet Skov Olsen zijn gebruikelijke niveau zien. “Als ploegmaat of trainer moet je er soms gek van worden,” merkte Het Laatste Nieuws op.

Nergens eerste keuze bij Europese subtop: enkel Feyenoord concreet

De transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, blijft Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

Het Deense mysterie lijkt maar niet te kunnen ontpoppen tot de verwachte toptransfer. Dit ligt niet aan zijn cijfers of potentieel, maar eerder aan zijn mentaliteit, weerbaarheid en drive.

Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje. Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Bovendien droomt Skov Olsen zelf eerder van een transfer naar de Premier League of een andere topcompetitie. “Je gaat Skov Olsen zijnde toch niet naar Feyenoord – gôw, zeg”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Nieuw plan: volgende mercato cashen op Skov Olsen

Feyenoord was naar verluidt bereid ver te gaan voor Andreas Skov Olsen, maar Club Brugge besloot dat zijn vertrek geen noodzaak was. De rekeningen kloppen bij de Belgische landskampioen, zeker na de verkoop van spelers deze zomer voor bijna 60 miljoen euro.

Bovendien ligt de Deense international nog tot 2026 onder contract, waardoor er geen druk was om hem deze zomer te laten gaan.

Hoewel de transfermarkten in Portugal en Denemarken nog open zijn tot maandagavond, en Saudische clubs nog enkele weken actief kunnen zijn, lijkt het erop dat Skov Olsen voorlopig bij Club Brugge blijft.

De bedoeling is nu om volgend jaar in de winter- of zomermercato te cashen op de Deen. Skov Olsen krijgt acht Champions League-wedstrijden om zichzelf in de kijker te spelen. Bovendien is hij nog maar 24 jaar oud.

Afgelopen weekend liet hij in de stadsderby tegen Cercle Brugge opnieuw zien waartoe hij in staat is, toen hij zijn duivels helemaal ontbond in het Jan Breydelstadion. Tenzij er nog een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft Skov Olsen dus minstens tot de wintermercato bij Club Brugge.

Club Brugge moest Skov Olsen verkopen aan Feyenoord

Meest recent

Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

0
0
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

25
25
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

69
69
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

88
88
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

36
36
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

38
38
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

83
83
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

61
61
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

50
50
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

102
102
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

242
242
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

60
60
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

155
155
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

115
115
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

411
411
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

154
154
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

262
262
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

111
111
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

429
429
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

165
165
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

354
354
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

245
245
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

203
203
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

167
167

Meer sportnieuws