Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

1245
Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge voordat het EK 2024 begon, met de hoop op een toptransfer naar clubs in Engeland, Italië of Duitsland. De verwachte belangstelling bleef echter uit na een teleurstellend EK en een wisselvallig begin van het seizoen. Enkel het Nederlandse Feyenoord toonde concrete interesse, terwijl Skov Olsen zelf droomde van een grotere competitie zoals de Premier League.

De focus ligt nu op het cashen op Skov Olsen in de winter- of zomermercato van volgend jaar, terwijl hij acht Champions League-wedstrijden krijgt om zijn waarde te tonen. Totdat er een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft hij voorlopig bij Club Brugge.

LEES OOK: Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Gek worden van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Hoewel Club Brugge niet per se van plan was om hem te verkopen, leek de zomer een ideaal moment voor beide partijen om afscheid te nemen. Een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro zou waarschijnlijk voldoende zijn geweest.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Skov Olsen begon het seizoen wisselvallig, zonder de overtuiging die nodig is om de aandacht van grote clubs te trekken. “Kan iemand hem alsjeblieft een schop onder zijn kont geven?” schreef De Morgen. “Wat speelt er toch allemaal af in dat hoofd?”

Alleen tegen KRC Genk en Cercle Brugge liet Skov Olsen zijn gebruikelijke niveau zien. “Als ploegmaat of trainer moet je er soms gek van worden,” merkte Het Laatste Nieuws op.

Nergens eerste keuze bij Europese subtop: enkel Feyenoord concreet

De transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, blijft Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

Het Deense mysterie lijkt maar niet te kunnen ontpoppen tot de verwachte toptransfer. Dit ligt niet aan zijn cijfers of potentieel, maar eerder aan zijn mentaliteit, weerbaarheid en drive.

Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje. Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Bovendien droomt Skov Olsen zelf eerder van een transfer naar de Premier League of een andere topcompetitie. “Je gaat Skov Olsen zijnde toch niet naar Feyenoord – gôw, zeg”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Nieuw plan: volgende mercato cashen op Skov Olsen

Feyenoord was naar verluidt bereid ver te gaan voor Andreas Skov Olsen, maar Club Brugge besloot dat zijn vertrek geen noodzaak was. De rekeningen kloppen bij de Belgische landskampioen, zeker na de verkoop van spelers deze zomer voor bijna 60 miljoen euro.

Bovendien ligt de Deense international nog tot 2026 onder contract, waardoor er geen druk was om hem deze zomer te laten gaan.

Hoewel de transfermarkten in Portugal en Denemarken nog open zijn tot maandagavond, en Saudische clubs nog enkele weken actief kunnen zijn, lijkt het erop dat Skov Olsen voorlopig bij Club Brugge blijft.

De bedoeling is nu om volgend jaar in de winter- of zomermercato te cashen op de Deen. Skov Olsen krijgt acht Champions League-wedstrijden om zichzelf in de kijker te spelen. Bovendien is hij nog maar 24 jaar oud.

Afgelopen weekend liet hij in de stadsderby tegen Cercle Brugge opnieuw zien waartoe hij in staat is, toen hij zijn duivels helemaal ontbond in het Jan Breydelstadion. Tenzij er nog een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft Skov Olsen dus minstens tot de wintermercato bij Club Brugge.

Club Brugge moest Skov Olsen verkopen aan Feyenoord

Meest recent

Grote verliezer bij Rode Duivels: van titularis tot 'plan C'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

8
8
Miljoenenkater Club Brugge: topaankoop maakt zich onmogelijk

Club Brugge wist de voorbije jaren gouden zaken te doen op de transfermarkt. Maar niet alle deals ...

146
146
Meteen een klik: Rode Duivel doet ogen Van Bommel fonkelen

Na de 3-0-overwinning tegen Turkije, kunnen de Rode Duivels maandag met het nodige vertrouwen ...

58
58
'Barcelona stippelt droomplan uit: sensationele comeback'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

141
141
Situatie City escaleert: doorstart in vijfde klasse?

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Monstersom Tresoldi; nieuwe parel Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

De Rode Duivels nemen het maandag weer op tegen Frankrijk namens de vierde groepsmatch van de ...

275
275
Straffe wending in rel rond Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft de gemoederen in Portugal bezighouden. De superster verliet de nationale ...

73
73
De zwakke schakel? Vanaken de gebeten hond na Turkije

Mark van Bommel verraste met zijn basisopstelling tegen Turkije. Hans Vanaken, Youri Tielemans en ...

360
360
"Maak u kenbaar!" Ruben Van Gucht doet dwingende oproep

Ruben Van Gucht is op zoek naar een onbekende die hem de voorbije dagen diep wist te raken. Terwijl ...

35
35
Land weigert tegen Argentinië te spelen: “Historische klucht”

Argentinië speelt tijdens de interlandbreak enkele opvallende oefeninterlands. De oefenmatch ...

62
62
Anderlecht bezorgt Beale nachtmerries: “Elke nacht”

Zulte Waregem is goed aan het seizoen begonnen onder Michael Beale. De oefenmeester heeft Essevee ...

125
125
Alarm rond Lukaku bij Rode Duivels: “Dit is de beste optie”

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar de score was toch stevig overdreven. ...

155
155
Ronaldo-rel splijt Portugal: Fernandes grijpt in

Bruno Fernandes heeft zijn landgenoten opgeroepen om zich niet te laten verdelen door de rel rond ...

93
93
Moet Lommel SK ook vrezen door crisis Manchester City?

Als het stormt in Manchester, druppelt het in Lommel. De fraudezaak rond Manchester City wordt dan ...

87
87
Croonen pakt uit met straffe Genk-cijfers: “Hier zijn we trots op”

Bij KRC Genk zijn de prestaties op het veld wisselvallig, maar naast het veld zijn ze al jaren ...

143
143
Na 70 goals en 97 assists: ex-toptalent Club zoekt club

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Jason Denayer, Adnan Januzaj en Zakkari ...

325
325
Van Bommel haalt de bijl boven: Nainggolan-scenario dreigt

Mark van Bommel heeft het al eens gedaan. Bij Antwerp zette hij twee sterkhouders opzij die niet in ...

477
477
Van Dreyer tot Janssen: MLS is zéér ‘Belgisch’ getint

Over de Major League Soccer wordt in Europa nog te vaak smalend gedaan. Het niveau is er echter ...

52
52
Klopp aan zet: JPL-uitblinker klopt stevig op de deur

Duitsland is een nieuw tijdperk ingegaan onder Jürgen Klopp. Die aanziet de Nations League als ...

97
97
Van Bommel lost plots hét probleem van Garcia op

Het afgelopen WK was een goede ervaring voor de Rode Duivels. Alles zat in dat WK en de kwartfinale ...

302
302
'Genk wil succesvol transferrecept opnieuw herhalen'

Voor KRC Genk is het tot dusver een zeer moeilijk seizoensbegin gebleken. De Limburgers zagen midden ...

123
123
Opvallend: ex-Jonge Duivel (28) bijna T1 in eerste amateur

België heeft de voorbije jaren heel wat talent geproduceerd, maar niet alle jonge talenten ...

75
75
Yamal loodst Spanje weer naar winst, eerste zege Pocognoli

Ook na drie wedstrijden heeft Spanje nog steeds een foutloos rapport in de Nations League. Het legde ...

74
74
Persconferentie voor Ierland-Israël loopt bijna wéér uit de hand

De meest gespannen wedstrijd van deze interlandperiode tot dusver was niet één van de ...

57
57

Meer sportnieuws