Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

1245
Grote puinhoop: Club Brugge wordt gek van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen had mentaal al afscheid genomen van Club Brugge voordat het EK 2024 begon, met de hoop op een toptransfer naar clubs in Engeland, Italië of Duitsland. De verwachte belangstelling bleef echter uit na een teleurstellend EK en een wisselvallig begin van het seizoen. Enkel het Nederlandse Feyenoord toonde concrete interesse, terwijl Skov Olsen zelf droomde van een grotere competitie zoals de Premier League.

De focus ligt nu op het cashen op Skov Olsen in de winter- of zomermercato van volgend jaar, terwijl hij acht Champions League-wedstrijden krijgt om zijn waarde te tonen. Totdat er een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft hij voorlopig bij Club Brugge.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

Gek worden van Skov Olsen

Andreas Skov Olsen mentaal al afscheid genomen van Club Brugge nog voordat het EK 2024 begon. Hij zag het toernooi als een springplank naar de Europese top, in de hoop de aandacht te trekken van clubs uit grote competities zoals die in Engeland, Italië, en Duitsland.

Hoewel Club Brugge niet per se van plan was om hem te verkopen, leek de zomer een ideaal moment voor beide partijen om afscheid te nemen. Een transfersom van ongeveer 20 miljoen euro zou waarschijnlijk voldoende zijn geweest.

Na een teleurstellend EK bleef de verwachte interesse in Skov Olsen echter uit. Waar hij op gehoopt had, gebeurde niet. Een sterk begin van het nieuwe seizoen zou hem het nodige zetje kunnen geven om eindelijk de stap naar de Europese top te maken. Maar ook dat kwam er niet van.

Skov Olsen begon het seizoen wisselvallig, zonder de overtuiging die nodig is om de aandacht van grote clubs te trekken. “Kan iemand hem alsjeblieft een schop onder zijn kont geven?” schreef De Morgen. “Wat speelt er toch allemaal af in dat hoofd?”

Alleen tegen KRC Genk en Cercle Brugge liet Skov Olsen zijn gebruikelijke niveau zien. “Als ploegmaat of trainer moet je er soms gek van worden,” merkte Het Laatste Nieuws op.

Nergens eerste keuze bij Europese subtop: enkel Feyenoord concreet

De transfermarkt kwam dit jaar traag op gang, en ondanks het sluiten van de vijf grootste Europese competities én de Nederlandse Eredivisie, blijft Andreas Skov Olsen nog steeds bij Club Brugge.

Het Deense mysterie lijkt maar niet te kunnen ontpoppen tot de verwachte toptransfer. Dit ligt niet aan zijn cijfers of potentieel, maar eerder aan zijn mentaliteit, weerbaarheid en drive.

Volgens Het Laatste Nieuws stond Skov Olsen bij de Europese subtop slechts als tweede, derde of zelfs vierde keuze op het verlanglijstje. Clubs uit de middenmoot van de top vijf competities hadden simpelweg niet het budget om Club Brugge te overtuigen, terwijl Brugge op hun beurt niet van plan was om hem voor minder dan zijn waarde te laten gaan.

Op deadline day van de Nederlandse mercato toonde Feyenoord serieuze interesse in de Deense winger, maar de vraagprijs van 15 tot 20 miljoen euro bleek onhaalbaar voor de Rotterdammers.

Bovendien droomt Skov Olsen zelf eerder van een transfer naar de Premier League of een andere topcompetitie. “Je gaat Skov Olsen zijnde toch niet naar Feyenoord – gôw, zeg”, zei Marc Degryse in Het Laatste Nieuws.

Nieuw plan: volgende mercato cashen op Skov Olsen

Feyenoord was naar verluidt bereid ver te gaan voor Andreas Skov Olsen, maar Club Brugge besloot dat zijn vertrek geen noodzaak was. De rekeningen kloppen bij de Belgische landskampioen, zeker na de verkoop van spelers deze zomer voor bijna 60 miljoen euro.

Bovendien ligt de Deense international nog tot 2026 onder contract, waardoor er geen druk was om hem deze zomer te laten gaan.

Hoewel de transfermarkten in Portugal en Denemarken nog open zijn tot maandagavond, en Saudische clubs nog enkele weken actief kunnen zijn, lijkt het erop dat Skov Olsen voorlopig bij Club Brugge blijft.

De bedoeling is nu om volgend jaar in de winter- of zomermercato te cashen op de Deen. Skov Olsen krijgt acht Champions League-wedstrijden om zichzelf in de kijker te spelen. Bovendien is hij nog maar 24 jaar oud.

Afgelopen weekend liet hij in de stadsderby tegen Cercle Brugge opnieuw zien waartoe hij in staat is, toen hij zijn duivels helemaal ontbond in het Jan Breydelstadion. Tenzij er nog een onverwacht monsterbod binnenkomt, blijft Skov Olsen dus minstens tot de wintermercato bij Club Brugge.

Club Brugge moest Skov Olsen verkopen aan Feyenoord

Meest recent

Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

0
0
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

15
15
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

103
103
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

20
20
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

131
131
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

211
211
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

266
266
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

135
135
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

52
52
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

141
141
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

118
118
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

98
98
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

333
333
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

118
118
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

38
38
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

201
201
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

97
97
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

424
424
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

134
134
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

899
899
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

900
900
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

629
629
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

169
169
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

298
298
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

620
620

Meer sportnieuws