Engels onthult ware reden achter Club Brugge-exit

door
Engels onthult ware reden achter Club Brugge-exit

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op het aanstaande tweeluik in de Nations League. Eerst is Israël de tegenstander, waarna de Belgen Frankrijk in ogen kijken. Mag Arne Engels (20) zijn debuut maken?

De jonge middenvelder behoort opnieuw tot de kern. Hij maakte ondertussen naam in de Bundesliga bij Augsburg en versierde een fraaie transfer naar Celtic. Met de Schotse topclub neemt hij het in de Champions League op tegen Club Brugge, waar hij zijn opleiding genoot, maar niet doorbrak.

LEES OOK: ‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Engels wilde nieuwe stap zetten

Engels was blij dat Celtic Club treft. "Ik was op weg naar Celtic om mijn contract te tekenen en volgde de loting. Ik hoopte heel hard op Club Brugge als tegenstander. Als dat dan uitkomt, is het fantastisch", vertelde hij dinsdag op de persbabbel van de Duivels.

"Ik vind het leuk om tegen mijn ex-ploeg te spelen. Ik heb daar nog veel vrienden en goede contacten. Ik ben daar weggegaan omdat ik een nieuwe stap in mijn carrière wilde zetten. Ik denk dat dit is gelukt. Ik heb stap voor stap gezet en doe dat nog altijd."

Wat is de ambitie van Engels?

Er werd ook gepolst naar de ambitie van Engels in deze interlandperiode en wat hij de ploeg kan bieden. "Ik kan de Duivels wel wat bijbrengen. Ik wil altijd winnen en heb een goede traptechniek. Maar ik kan nog veel leren bij deze groep."

"Ik heb al bijgeleerd in de voorbereiding op het EK toen ik als reserve bij de groep was. Ik weet niet welke positie ik ga spelen, ik ben polyvalent maar speel het liefste op het middenveld maar ik heb niets te eisen."

Moet Engels al speelminuten krijgen?

Meest recent

‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

15
15
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

95
95
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

55
55
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

284
284
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

114
114
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

100
100
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

123
123
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

105
105
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

176
176
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

170
170
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

182
182
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

309
309
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

223
223
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

359
359
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

158
158
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

173
173
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

107
107
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

234
234
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

867
867
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

227
227
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

577
577
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

400
400
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

246
246
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

279
279
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

173
173

Meer sportnieuws