Onthuld: ‘Anderlecht zag pion ei zo na nog vertrekken’

219 stemmen
Onthuld: ‘Anderlecht zag pion ei zo na nog vertrekken’

RSC Anderlecht is nog volop bezig om toppers binnen te halen, maar het moest bijna onverwacht afscheid nemen van een pion. Tweede doelman Mads Kikkenborg kreeg plots een aanbieding vanuit Denemarken.

Kikkenborg kon in eigen land aan de slag gaan bij Brondy. Daar zou hij echter ook tweede viool moeten spelen achter de pas aangetrokken Patrick Pentz. Dat zag Kikkenborg dan weer niet zitten en uiteindelijk koos de goalie ervoor te blijven.

LEES OOK: Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

Colin Coosemans

Na het vertrek van Kasper Schmeichel leek Anderlecht een nieuwe doelman aan te trekken, maar uiteindelijk lijkt Colin Coosemans de nummer één onder de lat te worden. Dat betekent dus weer een reserverol voor Kikkenborg, maar mogelijk komt de Deen in andere competities in actie.

Brondy waagde zijn kans nog op het einde van transfermarkt zo laat het Deense Tipsbladet weten. Kikkenborg bleef liever reservedoelman bij Anderlecht. De 24-jarige doelman kwam in de winter van 2024 voor 1,3 miljoen euro over van het Deense Lyngby.

Wéér reserve

Bij Anderlecht heeft Kikkenborg nog een contract tot 2028 met een marktwaarde van 700.000 euro. De Deense jeugdinternational moet echter genoegen nemen met een reserverol achter Coosemans, die volledig zijn kans heeft gegrepen in de Jupiler Pro League.

Kikkenborg speelde na zijn transfer van Lyngby nog geen enkele wedstrijd voor Anderlecht. In de Deense hoogste klasse heeft hij 33 matchen op de teller staan met 51 tegendoelpunten en vijf clean sheets. Ook na het vertrek van landegenoot Schmeichel zit Kikkenborg aan de bank gekluisterd.

Een goede keuze van Kikkenborg?

Meest recent

AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

7
7
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

29
29
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

32
32
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

293
293
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

204
204
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

78
78
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

742
742
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

287
287
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

352
352
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

421
421
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

120
120
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

464
464
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

102
102
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

33
33
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

246
246
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

252
252
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

236
236
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

617
617
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

168
168
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

190
190
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

213
213
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

291
291
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

386
386
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

211
211
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

507
507

Meer sportnieuws