Vanhaezebrouck geeft ex-club stevige veeg uit de pan

door
Vanhaezebrouck geeft ex-club stevige veeg uit de pan

Ondanks het feit dat hij geen coach meer is, houdt Hein Vanhaezebrouck het Belgisch voetbal nauwlettend in de gaten. Bij Het Nieuwsblad analyseerde hij de transferbewegingen van enkele grote Belgische clubs. 

Zo had Vanhaezebrouck alleen maar goeie dingen te vertellen over de afgelopen transferperiode van Club Brugge. "Kijk, Club Brugge heeft 28 miljoen gespendeerd aan spelers die volgens Transfermarkt een marktwaarde vertegenwoordigen van 51 miljoen. En voor 56 miljoen verkocht, aan spelers die 53 miljoen waard zijn. Goed gedaan."

Flater KAA Gent

Voor ex-club KAA Gent was de voormalige oefenmeester heel wat strenger. "AA Gent kocht in voor 15,5 miljoen, terwijl die spelers 13,6 miljoen waard zijn. En ze verkochten voor 22 miljoen, maar de marktwaarde van de vertrekkers was 33 miljoen."

Vanhaezebrouck weet perfect wat sommige spelers bij de Buffalo's waard zijn. "Hong voor vier miljoen? Sorry, dat is dik onder de prijs. Net als de 2,2 miljoen voor Tissoudali, zelfs al is hij 31 jaar. Tien miljoen voor Fernandez-Pardo is niet slecht voor iemand die een paar maanden in de eerste ploeg meedraaide."

"Maar hij wordt ook verkocht om ruimte te maken voor anderen. Laat hem een jaar extra schitteren en dan krijg je er misschien 20, 25 miljoen voor. Zoals Gift Orban en Malick Fofana onder hun marktwaarde werden verkocht.”

Antwerp

Ook Antwerp liet enkele steken vallen in de afgelopen transferperiode. "Ekkelenkamp voor 5 miljoen naar Udinese: ook te weinig voor iemand die altijd speelde en Antwerp mee kampioen maakte", ging Vanhaezebrouck verder.

"Twaalf miljoen voor Mandela Keita is mooi, maar ook hij had het potentieel om zeker 20 miljoen te krijgen. Of Arthur Vermeeren. Blijft hij langer, dan is hij ook tegen de 30 miljoen waard. En geen 18 miljoen, wat Atlético betaalde. Die jongens worden te vroeg verkocht.”

Ben jij het eens met Vanhaezebrouck?

Meest recent

‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

24
24
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

18
18
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

23
23
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

154
154
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

96
96
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

169
169
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

243
243
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

30
30
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

109
109
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

45
45
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

507
507
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

139
139
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

235
235
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

287
287
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

244
244
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

176
176
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

95
95
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

68
68
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

106
106
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

461
461
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

237
237
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

353
353
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

172
172
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

244
244
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

287
287

Meer sportnieuws