Vanhaezebrouck geeft ex-club stevige veeg uit de pan

400 stemmen
Vanhaezebrouck geeft ex-club stevige veeg uit de pan

Ondanks het feit dat hij geen coach meer is, houdt Hein Vanhaezebrouck het Belgisch voetbal nauwlettend in de gaten. Bij Het Nieuwsblad analyseerde hij de transferbewegingen van enkele grote Belgische clubs. 

Zo had Vanhaezebrouck alleen maar goeie dingen te vertellen over de afgelopen transferperiode van Club Brugge. "Kijk, Club Brugge heeft 28 miljoen gespendeerd aan spelers die volgens Transfermarkt een marktwaarde vertegenwoordigen van 51 miljoen. En voor 56 miljoen verkocht, aan spelers die 53 miljoen waard zijn. Goed gedaan."

Flater KAA Gent

Voor ex-club KAA Gent was de voormalige oefenmeester heel wat strenger. "AA Gent kocht in voor 15,5 miljoen, terwijl die spelers 13,6 miljoen waard zijn. En ze verkochten voor 22 miljoen, maar de marktwaarde van de vertrekkers was 33 miljoen."

Vanhaezebrouck weet perfect wat sommige spelers bij de Buffalo's waard zijn. "Hong voor vier miljoen? Sorry, dat is dik onder de prijs. Net als de 2,2 miljoen voor Tissoudali, zelfs al is hij 31 jaar. Tien miljoen voor Fernandez-Pardo is niet slecht voor iemand die een paar maanden in de eerste ploeg meedraaide."

"Maar hij wordt ook verkocht om ruimte te maken voor anderen. Laat hem een jaar extra schitteren en dan krijg je er misschien 20, 25 miljoen voor. Zoals Gift Orban en Malick Fofana onder hun marktwaarde werden verkocht.”

Antwerp

Ook Antwerp liet enkele steken vallen in de afgelopen transferperiode. "Ekkelenkamp voor 5 miljoen naar Udinese: ook te weinig voor iemand die altijd speelde en Antwerp mee kampioen maakte", ging Vanhaezebrouck verder.

"Twaalf miljoen voor Mandela Keita is mooi, maar ook hij had het potentieel om zeker 20 miljoen te krijgen. Of Arthur Vermeeren. Blijft hij langer, dan is hij ook tegen de 30 miljoen waard. En geen 18 miljoen, wat Atlético betaalde. Die jongens worden te vroeg verkocht.”

Ben jij het eens met Vanhaezebrouck?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

27
27
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

22
22
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

22
22
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

65
65
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

63
63
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

76
76
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

57
57
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

91
91
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

31
31
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

84
84
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

148
148
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

220
220
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

499
499
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

447
447
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

853
853
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

362
362
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

696
696
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

597
597
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

180
180
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws