Johan Bakayoko én Tessa Wullaert veroveren Nederland

door
Johan Bakayoko én Tessa Wullaert veroveren Nederland

Bij onze Noorderburen werden de Eredivisie-award uitgedeeld. Het gala is de Nederlandse tegenhanger van de Gouden Schoen en enkele bekende (Belgische) namen vielen in de prijzen. 

PSV werd afgelopen seizoen met de vingers in de neus kampioen en het is dan ook geen verrassing dat de meeste awards naar PSV-spelers gingen. Ook Rode Duivel Johan Bakayoko mocht een prijs ontvangen.

LEES OOK: Fellaini vol lof over Rode Duivel: "Kan heel goed worden"

België boven in Nederland

Bakayoko won 'Talent van het Jaar', zijn concurrenten Ruben van Bommel (AZ en zoon van ex-Antwerp-trainer Mark van Bommel), Jorrel Hato (Ajax), Yankuba Minteh (vorig seizoen Feyenoord, nu Brighton & Hove Albion) en Youri Regeer (FC Twente) waren ook genomineerd in die categorie.

Bij de vrouwen was Tessa Wullaert de grote winnaar. De voormalige aanvalster van RSC Anderlecht scoorde het ene doelpunt na het andere (topscorer met 26 stuks) bij Fortuna Sittard en werd uitgeroepen tot Beste Speelster van de Nederlandse vrouwencompetitie. De belangrijkste prijs ging wel naar een Nederlander.

Speler van het Jaar

De Speler van het Jaar is de belangrijkste award in Nederland en die eer ging naar Luuk de Jong. De ervaren aanvaller was dé sterkhouder bij PSV en stuwde de Eindhovenaren met doelpunten en leiderschap naar een titel. Toch is het knap dat twee Belgen awards weten te winnen in Nederland.

Alle Eredivisie-awards
Speler van het Jaar: Luuk de Jong
Talent van het Jaar: Johan Bakayoko
Willy van der Kuijlen-trofee: Luuk de Jong en Vangelis Pavlidis
Doelpunt van het Jaar: Igor Paixão
Eredivisie Oeuvre Award: Edwin van der Sar
Speelster van het Jaar: Tessa Wullaert
Talent van het Jaar Vrouwen: Lily Yohannes
Voetbal Geeft Prijs: Excelsior

Welke competitie vind jij beter?

Meest recent

Zeer zorgwekkende cijfers voor aanwinsten Anderlecht

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een korte onderbreking weer op gang. Anderlecht ...

13
13
PSV gelooft in jonge Belg en deelt nieuw contract uit

PSV liet afgelopen zomer met Johan Bakayoko en Kjell Peersman twee Belgen definitief vertrekken, ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw transferrecord Club, toptransfer Lewandowski'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
Anderlecht jubelt: talenten verbazen op WK U20

Gisterenavond werden de halve finales van het WK U20 afgerond. Marokko nam het op tegen Frankrijk en ...

134
134
Frank Raes keert terug op manier die niemand zag aankomen

Frank Raes is dezer dagen niet al teveel meer te zien op televisie. Het VRT-boegbeeld ging enkele ...

52
52
KRC Genk houdt hart vast: El Ouahdi komt met boodschap

Zakaria El Ouahdi was als een sneltrein aan het seizoen begonnen. De Marokkaanse rechtsback werd ...

164
164
Courtois gooit olie op het vuur: relletje escaleert

Thibaut Courtois speelt bij Real Madrid met heel wat sterren samen. De meeste spelers in de selectie ...

82
82
Geraerts doet boekje open over trainerswals bij Union

Bij Union dachten ze eindelijk verlost te zijn van hun trainersvloek toen Sébastien Pocognoli ...

93
93
'Transferblunder afgestraft: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Er is de laatste tijd al heel wat gezegd en geschreven over de transferzomer van Anderlecht. Daarbij ...

134
134
Volgende ex-jeugdinternational keert België de rug toe

De Rode Duivels zetten deze week een grote stap richting het WK door te gaan winnen in Wales. ...

69
69
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe Onyedika'

Club Brugge zal in de komende mercato's ongetwijfeld weer afscheid moeten nemen van enkele ...

270
270
Genk broedt op 'nieuwe Tolu': "Mijn moment zal komen"

Het is voor Genk tot dusver een zeer wisselvallig seizoen geweest. De Limburgers presteerden met ups ...

126
126
'Lukaku gaat hard en prikt precieze datum rentree'

De voorbije dagen was Romelu Lukaku uiteraard in diepe rouw na het overlijden van zijn vader Roger. ...

88
88
Euvard slijpt de messen: "Als we de beloftes willen waarmaken..."

Vincent Euvrard kon tot op heden niet echt betere resultaten neerleggen. De trainer kreeg al de ...

66
66
Broos over Rode Duivels: "Pfff, doe mij dat niet aan!"

Hugo Broos wist zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK 2026. De ervaren trainer heeft zo ...

122
122
Patrick Kluivert krijgt de bons na missen van het WK

De WK-kwalificaties zijn volop bezig en ondertussen zijn al heel wat landen zeker van het WK 2026. ...

100
100
Erik Van Looy schokt Vlaanderen met afscheid: "Anderlecht..."

Na 22 seizoenen gooit Erik Van Looy het roer om in ‘De Slimste Mens ter Wereld’ — ...

117
117
Verenigde Staten zet alles op alles voor RSCA-speler

De afgelopen dagen verloren de Belgen toch wel wat talenten aan andere landen. Komt daar een derde ...

179
179
'Nederland verstomt: Eredivisie-reus voor Vanaken lonkt'

Hans Vanaken (33) blijft België en omstreken verbazen: sterk bij de Rode Duivels, een goal ...

708
708
'JPL-clubs willen absolute parel naar België halen'

De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie pur sang. De Belgische eersteklassers speuren dan ...

97
97
Boeckx geeft Anderlecht raad: "Wie weet zelfs de titel"

Bij RSC Anderlecht was het tot dusver amper rustig. De Europese vernedering, het vertrek van Wouter ...

393
393
'AA Gent legt nieuwe bom onder het Belgische voetbal'

De voorbije maanden heeft het regelmatig gestormd binnen de Pro League. Er waren zeer moeizame ...

302
302
Stijnen oordeelt: "Hij moet meer spelen bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels gaan naar het WK van komende zomer. Dat lijkt vast te staan. De Belgen stonden er op ...

237
237
‘Anderlecht ruikt gouden kans op transfermarkt’

RSC Anderlecht is achter de schermen druk bezig met het scouten van spelers. De Brusselaars houden ...

197
197
Vijandige vete met Tzolis? Fossey doet boekje open

Standard kan vrijdagavond in het thuisduel tegen Antwerp FC opnieuw rekenen op Marlon Fossey. De ...

338
338

Meer sportnieuws