Johan Bakayoko én Tessa Wullaert veroveren Nederland

66 stemmen
Johan Bakayoko én Tessa Wullaert veroveren Nederland

Bij onze Noorderburen werden de Eredivisie-award uitgedeeld. Het gala is de Nederlandse tegenhanger van de Gouden Schoen en enkele bekende (Belgische) namen vielen in de prijzen. 

PSV werd afgelopen seizoen met de vingers in de neus kampioen en het is dan ook geen verrassing dat de meeste awards naar PSV-spelers gingen. Ook Rode Duivel Johan Bakayoko mocht een prijs ontvangen.

LEES OOK: PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

België boven in Nederland

Bakayoko won 'Talent van het Jaar', zijn concurrenten Ruben van Bommel (AZ en zoon van ex-Antwerp-trainer Mark van Bommel), Jorrel Hato (Ajax), Yankuba Minteh (vorig seizoen Feyenoord, nu Brighton & Hove Albion) en Youri Regeer (FC Twente) waren ook genomineerd in die categorie.

Bij de vrouwen was Tessa Wullaert de grote winnaar. De voormalige aanvalster van RSC Anderlecht scoorde het ene doelpunt na het andere (topscorer met 26 stuks) bij Fortuna Sittard en werd uitgeroepen tot Beste Speelster van de Nederlandse vrouwencompetitie. De belangrijkste prijs ging wel naar een Nederlander.

Speler van het Jaar

De Speler van het Jaar is de belangrijkste award in Nederland en die eer ging naar Luuk de Jong. De ervaren aanvaller was dé sterkhouder bij PSV en stuwde de Eindhovenaren met doelpunten en leiderschap naar een titel. Toch is het knap dat twee Belgen awards weten te winnen in Nederland.

Alle Eredivisie-awards
Speler van het Jaar: Luuk de Jong
Talent van het Jaar: Johan Bakayoko
Willy van der Kuijlen-trofee: Luuk de Jong en Vangelis Pavlidis
Doelpunt van het Jaar: Igor Paixão
Eredivisie Oeuvre Award: Edwin van der Sar
Speelster van het Jaar: Tessa Wullaert
Talent van het Jaar Vrouwen: Lily Yohannes
Voetbal Geeft Prijs: Excelsior

Welke competitie vind jij beter?

Meest recent

'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

10
10
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

49
49
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

107
107
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

47
47
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

76
76
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

70
70
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

48
48
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

204
204
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

87
87
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

301
301
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

327
327
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

88
88
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

340
340
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

43
43
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

488
488
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

341
341
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

433
433
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

157
157
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

78
78
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

136
136
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

120
120
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

57
57
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

234
234
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

303
303
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

140
140

Meer sportnieuws