'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

door
'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

Mads Kikkenborg werd begin dit jaar door Anderlecht binnengehaald als potentiële opvolger van Kasper Schmeichel, met de intentie om uiteindelijk de eerste doelman te worden. Ondanks zijn sterke profiel en indrukwekkende gestalte, was Kikkenborg vorig seizoen afgezakt naar de rol van derde doelman, achter Colin Coosemans. Ook dit seizoen heeft Coosemans de concurrentiestrijd van Kikkenborg gewonnen.

Eigenlijk is Anderlecht momenteel niet op zoek naar een nieuwe eerste doelman, maar wel een deftige back-up voor Coosemans. “Is hij (Kikkenborg, red) goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde oud-doelman Frank Boeckx in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

Kikkenborg nummer 2, Coosemans 3de doelman

In januari versterkte Anderlecht zich met de Deense doelman Mads Kikkenborg, die overkwam van Lyngby BK. De 24-jarige keeper tekende een contract van 4,5 jaar, waarvoor Anderlecht een transfersom van 10 miljoen Deense kronen (ongeveer 1,34 miljoen euro) betaalde. Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de transfer in de toekomst nog verder oplopen.

Kikkenborg, die ook de interesse had gewekt van FC Kopenhagen en Engelse clubs als Luton Town en Sheffield United, werd binnengehaald als tweede doelman om de concurrentie aan te gaan met zijn landgenoot en nummer één, Kasper Schmeichel.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen in de selectie te hebben met heel wat kilometers op de teller. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, werd niet gezien als zo’n profiel.

Met zijn imposante gestalte van 1 meter 97 heeft Kikkenborg een enorm bereik. Daarnaast is hij sterk in het uitvoetballen, wat hem een extra troef op het veld geeft. Vorig jaar werd hij door Tipsbladet uitgeroepen tot de vijfde beste doelman van Denemarken.

Kikkenborg speelt alleen bij bloedbad onder de doelmannen

Sporting Anderlecht gaf Mads Kikkenborg alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, maar dat betekende niet dat er op korte termijn geen verwachtingen waren. "Hij is geen nummer drie," benadrukte coach Brian Riemer vorig seizoen.

Volgens Gazet van Antwerpen was het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg uiteindelijk zou uitgroeien tot de nieuwe eerste doelman van de club. Eerst moest hij echter de kneepjes van het vak leren van Kasper Schmeichel voordat hij de nummer één positie kon overnemen.

Hoewel de ambities voor Kikkenborg duidelijk zijn, moet de 24-jarige doelman nog steeds zijn debuut in het Anderlecht-shirt maken. Hij moet zich nog verder aanpassen aan de cultuur en het niveau van een topclub voordat hij klaar is om de verantwoordelijkheid als eerste doelman op zich te nemen.

Vorig seizoen werd pijnlijk duidelijk dat Kikkenborg nog niet klaar was voor die stap. Toen Schmeichel geblesseerd raakte, koos de club voor Colin Coosemans als vervanger, wat tot grote verbazing leidde bij Kikkenborg zelf, aldus La Dernière Heure.

De Franstalige krant merkte op: "Tenzij er een bloedbad onder de doelmannen plaatsvindt, zal hij niet in de play-offs spelen." Dit was een harde klap voor Kikkenborg, die niet naar Anderlecht was gekomen om op de bank of zelfs in de tribune plaats te nemen.

“Kikkenborg zal nooit in het doel van Anderlecht staan"

Mads Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder leiding van Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. Ondanks het langetermijnproject en het vertrouwen dat Anderlecht in hem stelt, gelooft Alexandersson niet dat Kikkenborg ooit het doel van Anderlecht zal verdedigen.

Toch zou het hem niet verbazen als Kikkenborg binnen drie jaar in het doel van het Deense nationale team staat. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang voor,” vertelde Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

Alexandersson is onder de indruk van hoe Kikkenborg zijn zestienmetergebied beheerst en benadrukt dat hij niet te lang op de bank moet blijven zitten. “Hij moet snel aan de slag om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Ondertussen blijft Anderlecht zich oriënteren op de transfermarkt, met opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle United. Ook Jay Gorter werd benaderd, maar de 24-jarige Nederlander had geen interesse in een rol als reserve achter Colin Coosemans.

Is Kikkenborg wel genoeg als back-up van Coosemans?

Vorige zomer besloot Kasper Schmeichel zijn contract bij Anderlecht niet te verlengen, waarna de club direct op zoek ging naar een nieuwe doelman. Dit maakte meteen duidelijk dat Mads Kikkenborg nog niet klaar is voor het hoogste niveau.

“Het leerproces van de 24-jarige Deen zal nog wel even duren”, meldde Het Nieuwsblad. Tijdens de voorbereiding verloor Kikkenborg de concurrentiestrijd van Colin Coosemans, die zelf ook in het middelpunt van de discussie stond als mogelijke eerste doelman van Anderlecht.

Volgens voormalig doelman Frank Boeckx draait de ophef rondom Coosemans echter niet om hem, maar wel om Kikkenborg. “Is hij goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde Boeckx in Het Laatste Nieuws.

Verdient Kikkenborg meer krediet bij Anderlecht?

Meest recent

'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

0
0
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

62
62
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

18
18
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

82
82
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

148
148
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

63
63
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

54
54
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

392
392
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

40
40
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

29
29
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

130
130
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

131
131
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

8
8
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

119
119
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

81
81
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

137
137
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

112
112
Gouden zet van Hasi: "Hij is zeer belangrijk voor Anderlecht"

Besnik Hasi maakt tot op heden weinig indruk als coach van RSC Anderlecht. Maar de trainer heeft wel ...

259
259
Club Brugge slaat toe: eerste wintertransfer is een feit

Dat Club Brugge versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Het bestuur weet dit ook en heeft vandaag ...

331
331
Lukaku naar Anderlecht: icoon stelt zich grote vragen

Bij RSC Anderlecht haalden ze ondertussen al bijna zeven jaar geleden Vincent Kompany terug naar het ...

321
321
Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

216
216
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

331
331
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

645
645
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

727
727
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

99
99

Meer sportnieuws