'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

736 stemmen
'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

Mads Kikkenborg werd begin dit jaar door Anderlecht binnengehaald als potentiële opvolger van Kasper Schmeichel, met de intentie om uiteindelijk de eerste doelman te worden. Ondanks zijn sterke profiel en indrukwekkende gestalte, was Kikkenborg vorig seizoen afgezakt naar de rol van derde doelman, achter Colin Coosemans. Ook dit seizoen heeft Coosemans de concurrentiestrijd van Kikkenborg gewonnen.

Eigenlijk is Anderlecht momenteel niet op zoek naar een nieuwe eerste doelman, maar wel een deftige back-up voor Coosemans. “Is hij (Kikkenborg, red) goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde oud-doelman Frank Boeckx in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

Kikkenborg nummer 2, Coosemans 3de doelman

In januari versterkte Anderlecht zich met de Deense doelman Mads Kikkenborg, die overkwam van Lyngby BK. De 24-jarige keeper tekende een contract van 4,5 jaar, waarvoor Anderlecht een transfersom van 10 miljoen Deense kronen (ongeveer 1,34 miljoen euro) betaalde. Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de transfer in de toekomst nog verder oplopen.

Kikkenborg, die ook de interesse had gewekt van FC Kopenhagen en Engelse clubs als Luton Town en Sheffield United, werd binnengehaald als tweede doelman om de concurrentie aan te gaan met zijn landgenoot en nummer één, Kasper Schmeichel.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen in de selectie te hebben met heel wat kilometers op de teller. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, werd niet gezien als zo’n profiel.

Met zijn imposante gestalte van 1 meter 97 heeft Kikkenborg een enorm bereik. Daarnaast is hij sterk in het uitvoetballen, wat hem een extra troef op het veld geeft. Vorig jaar werd hij door Tipsbladet uitgeroepen tot de vijfde beste doelman van Denemarken.

Kikkenborg speelt alleen bij bloedbad onder de doelmannen

Sporting Anderlecht gaf Mads Kikkenborg alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, maar dat betekende niet dat er op korte termijn geen verwachtingen waren. "Hij is geen nummer drie," benadrukte coach Brian Riemer vorig seizoen.

Volgens Gazet van Antwerpen was het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg uiteindelijk zou uitgroeien tot de nieuwe eerste doelman van de club. Eerst moest hij echter de kneepjes van het vak leren van Kasper Schmeichel voordat hij de nummer één positie kon overnemen.

Hoewel de ambities voor Kikkenborg duidelijk zijn, moet de 24-jarige doelman nog steeds zijn debuut in het Anderlecht-shirt maken. Hij moet zich nog verder aanpassen aan de cultuur en het niveau van een topclub voordat hij klaar is om de verantwoordelijkheid als eerste doelman op zich te nemen.

Vorig seizoen werd pijnlijk duidelijk dat Kikkenborg nog niet klaar was voor die stap. Toen Schmeichel geblesseerd raakte, koos de club voor Colin Coosemans als vervanger, wat tot grote verbazing leidde bij Kikkenborg zelf, aldus La Dernière Heure.

De Franstalige krant merkte op: "Tenzij er een bloedbad onder de doelmannen plaatsvindt, zal hij niet in de play-offs spelen." Dit was een harde klap voor Kikkenborg, die niet naar Anderlecht was gekomen om op de bank of zelfs in de tribune plaats te nemen.

“Kikkenborg zal nooit in het doel van Anderlecht staan"

Mads Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder leiding van Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. Ondanks het langetermijnproject en het vertrouwen dat Anderlecht in hem stelt, gelooft Alexandersson niet dat Kikkenborg ooit het doel van Anderlecht zal verdedigen.

Toch zou het hem niet verbazen als Kikkenborg binnen drie jaar in het doel van het Deense nationale team staat. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang voor,” vertelde Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

Alexandersson is onder de indruk van hoe Kikkenborg zijn zestienmetergebied beheerst en benadrukt dat hij niet te lang op de bank moet blijven zitten. “Hij moet snel aan de slag om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Ondertussen blijft Anderlecht zich oriënteren op de transfermarkt, met opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle United. Ook Jay Gorter werd benaderd, maar de 24-jarige Nederlander had geen interesse in een rol als reserve achter Colin Coosemans.

Is Kikkenborg wel genoeg als back-up van Coosemans?

Vorige zomer besloot Kasper Schmeichel zijn contract bij Anderlecht niet te verlengen, waarna de club direct op zoek ging naar een nieuwe doelman. Dit maakte meteen duidelijk dat Mads Kikkenborg nog niet klaar is voor het hoogste niveau.

“Het leerproces van de 24-jarige Deen zal nog wel even duren”, meldde Het Nieuwsblad. Tijdens de voorbereiding verloor Kikkenborg de concurrentiestrijd van Colin Coosemans, die zelf ook in het middelpunt van de discussie stond als mogelijke eerste doelman van Anderlecht.

Volgens voormalig doelman Frank Boeckx draait de ophef rondom Coosemans echter niet om hem, maar wel om Kikkenborg. “Is hij goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde Boeckx in Het Laatste Nieuws.

Verdient Kikkenborg meer krediet bij Anderlecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

68
68
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

11
11
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

28
28
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

75
75
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

92
92
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

136
136
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

459
459
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

245
245
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

123
123
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

142
142
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

107
107
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

143
143
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

127
127
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

52
52
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

359
359
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

214
214
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

234
234
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

374
374
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

519
519
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

109
109
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

306
306
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

180
180
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

296
296
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

185
185
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

501
501

Meer sportnieuws