'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

736
'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

Mads Kikkenborg werd begin dit jaar door Anderlecht binnengehaald als potentiële opvolger van Kasper Schmeichel, met de intentie om uiteindelijk de eerste doelman te worden. Ondanks zijn sterke profiel en indrukwekkende gestalte, was Kikkenborg vorig seizoen afgezakt naar de rol van derde doelman, achter Colin Coosemans. Ook dit seizoen heeft Coosemans de concurrentiestrijd van Kikkenborg gewonnen.

Eigenlijk is Anderlecht momenteel niet op zoek naar een nieuwe eerste doelman, maar wel een deftige back-up voor Coosemans. “Is hij (Kikkenborg, red) goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde oud-doelman Frank Boeckx in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

Kikkenborg nummer 2, Coosemans 3de doelman

In januari versterkte Anderlecht zich met de Deense doelman Mads Kikkenborg, die overkwam van Lyngby BK. De 24-jarige keeper tekende een contract van 4,5 jaar, waarvoor Anderlecht een transfersom van 10 miljoen Deense kronen (ongeveer 1,34 miljoen euro) betaalde. Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de transfer in de toekomst nog verder oplopen.

Kikkenborg, die ook de interesse had gewekt van FC Kopenhagen en Engelse clubs als Luton Town en Sheffield United, werd binnengehaald als tweede doelman om de concurrentie aan te gaan met zijn landgenoot en nummer één, Kasper Schmeichel.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen in de selectie te hebben met heel wat kilometers op de teller. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, werd niet gezien als zo’n profiel.

Met zijn imposante gestalte van 1 meter 97 heeft Kikkenborg een enorm bereik. Daarnaast is hij sterk in het uitvoetballen, wat hem een extra troef op het veld geeft. Vorig jaar werd hij door Tipsbladet uitgeroepen tot de vijfde beste doelman van Denemarken.

Kikkenborg speelt alleen bij bloedbad onder de doelmannen

Sporting Anderlecht gaf Mads Kikkenborg alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, maar dat betekende niet dat er op korte termijn geen verwachtingen waren. "Hij is geen nummer drie," benadrukte coach Brian Riemer vorig seizoen.

Volgens Gazet van Antwerpen was het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg uiteindelijk zou uitgroeien tot de nieuwe eerste doelman van de club. Eerst moest hij echter de kneepjes van het vak leren van Kasper Schmeichel voordat hij de nummer één positie kon overnemen.

Hoewel de ambities voor Kikkenborg duidelijk zijn, moet de 24-jarige doelman nog steeds zijn debuut in het Anderlecht-shirt maken. Hij moet zich nog verder aanpassen aan de cultuur en het niveau van een topclub voordat hij klaar is om de verantwoordelijkheid als eerste doelman op zich te nemen.

Vorig seizoen werd pijnlijk duidelijk dat Kikkenborg nog niet klaar was voor die stap. Toen Schmeichel geblesseerd raakte, koos de club voor Colin Coosemans als vervanger, wat tot grote verbazing leidde bij Kikkenborg zelf, aldus La Dernière Heure.

De Franstalige krant merkte op: "Tenzij er een bloedbad onder de doelmannen plaatsvindt, zal hij niet in de play-offs spelen." Dit was een harde klap voor Kikkenborg, die niet naar Anderlecht was gekomen om op de bank of zelfs in de tribune plaats te nemen.

“Kikkenborg zal nooit in het doel van Anderlecht staan"

Mads Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder leiding van Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. Ondanks het langetermijnproject en het vertrouwen dat Anderlecht in hem stelt, gelooft Alexandersson niet dat Kikkenborg ooit het doel van Anderlecht zal verdedigen.

Toch zou het hem niet verbazen als Kikkenborg binnen drie jaar in het doel van het Deense nationale team staat. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang voor,” vertelde Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

Alexandersson is onder de indruk van hoe Kikkenborg zijn zestienmetergebied beheerst en benadrukt dat hij niet te lang op de bank moet blijven zitten. “Hij moet snel aan de slag om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Ondertussen blijft Anderlecht zich oriënteren op de transfermarkt, met opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle United. Ook Jay Gorter werd benaderd, maar de 24-jarige Nederlander had geen interesse in een rol als reserve achter Colin Coosemans.

Is Kikkenborg wel genoeg als back-up van Coosemans?

Vorige zomer besloot Kasper Schmeichel zijn contract bij Anderlecht niet te verlengen, waarna de club direct op zoek ging naar een nieuwe doelman. Dit maakte meteen duidelijk dat Mads Kikkenborg nog niet klaar is voor het hoogste niveau.

“Het leerproces van de 24-jarige Deen zal nog wel even duren”, meldde Het Nieuwsblad. Tijdens de voorbereiding verloor Kikkenborg de concurrentiestrijd van Colin Coosemans, die zelf ook in het middelpunt van de discussie stond als mogelijke eerste doelman van Anderlecht.

Volgens voormalig doelman Frank Boeckx draait de ophef rondom Coosemans echter niet om hem, maar wel om Kikkenborg. “Is hij goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde Boeckx in Het Laatste Nieuws.

Verdient Kikkenborg meer krediet bij Anderlecht?

Meest recent

RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

33
33
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

39
39
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

63
63
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

76
76
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

255
255
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

109
109
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

37
37
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

247
247
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

203
203
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

61
61
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

55
55
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

113
113
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

19
19
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

820
820
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

44
44
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

250
250
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

572
572
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

486
486
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

572
572
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

266
266
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

486
486
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

792
792
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

93
93
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

197
197
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

964
964

Meer sportnieuws