'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

736 stemmen
'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

Mads Kikkenborg werd begin dit jaar door Anderlecht binnengehaald als potentiële opvolger van Kasper Schmeichel, met de intentie om uiteindelijk de eerste doelman te worden. Ondanks zijn sterke profiel en indrukwekkende gestalte, was Kikkenborg vorig seizoen afgezakt naar de rol van derde doelman, achter Colin Coosemans. Ook dit seizoen heeft Coosemans de concurrentiestrijd van Kikkenborg gewonnen.

Eigenlijk is Anderlecht momenteel niet op zoek naar een nieuwe eerste doelman, maar wel een deftige back-up voor Coosemans. “Is hij (Kikkenborg, red) goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde oud-doelman Frank Boeckx in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

Kikkenborg nummer 2, Coosemans 3de doelman

In januari versterkte Anderlecht zich met de Deense doelman Mads Kikkenborg, die overkwam van Lyngby BK. De 24-jarige keeper tekende een contract van 4,5 jaar, waarvoor Anderlecht een transfersom van 10 miljoen Deense kronen (ongeveer 1,34 miljoen euro) betaalde. Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de transfer in de toekomst nog verder oplopen.

Kikkenborg, die ook de interesse had gewekt van FC Kopenhagen en Engelse clubs als Luton Town en Sheffield United, werd binnengehaald als tweede doelman om de concurrentie aan te gaan met zijn landgenoot en nummer één, Kasper Schmeichel.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen in de selectie te hebben met heel wat kilometers op de teller. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, werd niet gezien als zo’n profiel.

Met zijn imposante gestalte van 1 meter 97 heeft Kikkenborg een enorm bereik. Daarnaast is hij sterk in het uitvoetballen, wat hem een extra troef op het veld geeft. Vorig jaar werd hij door Tipsbladet uitgeroepen tot de vijfde beste doelman van Denemarken.

Kikkenborg speelt alleen bij bloedbad onder de doelmannen

Sporting Anderlecht gaf Mads Kikkenborg alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, maar dat betekende niet dat er op korte termijn geen verwachtingen waren. "Hij is geen nummer drie," benadrukte coach Brian Riemer vorig seizoen.

Volgens Gazet van Antwerpen was het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg uiteindelijk zou uitgroeien tot de nieuwe eerste doelman van de club. Eerst moest hij echter de kneepjes van het vak leren van Kasper Schmeichel voordat hij de nummer één positie kon overnemen.

Hoewel de ambities voor Kikkenborg duidelijk zijn, moet de 24-jarige doelman nog steeds zijn debuut in het Anderlecht-shirt maken. Hij moet zich nog verder aanpassen aan de cultuur en het niveau van een topclub voordat hij klaar is om de verantwoordelijkheid als eerste doelman op zich te nemen.

Vorig seizoen werd pijnlijk duidelijk dat Kikkenborg nog niet klaar was voor die stap. Toen Schmeichel geblesseerd raakte, koos de club voor Colin Coosemans als vervanger, wat tot grote verbazing leidde bij Kikkenborg zelf, aldus La Dernière Heure.

De Franstalige krant merkte op: "Tenzij er een bloedbad onder de doelmannen plaatsvindt, zal hij niet in de play-offs spelen." Dit was een harde klap voor Kikkenborg, die niet naar Anderlecht was gekomen om op de bank of zelfs in de tribune plaats te nemen.

“Kikkenborg zal nooit in het doel van Anderlecht staan"

Mads Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder leiding van Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. Ondanks het langetermijnproject en het vertrouwen dat Anderlecht in hem stelt, gelooft Alexandersson niet dat Kikkenborg ooit het doel van Anderlecht zal verdedigen.

Toch zou het hem niet verbazen als Kikkenborg binnen drie jaar in het doel van het Deense nationale team staat. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang voor,” vertelde Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

Alexandersson is onder de indruk van hoe Kikkenborg zijn zestienmetergebied beheerst en benadrukt dat hij niet te lang op de bank moet blijven zitten. “Hij moet snel aan de slag om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Ondertussen blijft Anderlecht zich oriënteren op de transfermarkt, met opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle United. Ook Jay Gorter werd benaderd, maar de 24-jarige Nederlander had geen interesse in een rol als reserve achter Colin Coosemans.

Is Kikkenborg wel genoeg als back-up van Coosemans?

Vorige zomer besloot Kasper Schmeichel zijn contract bij Anderlecht niet te verlengen, waarna de club direct op zoek ging naar een nieuwe doelman. Dit maakte meteen duidelijk dat Mads Kikkenborg nog niet klaar is voor het hoogste niveau.

“Het leerproces van de 24-jarige Deen zal nog wel even duren”, meldde Het Nieuwsblad. Tijdens de voorbereiding verloor Kikkenborg de concurrentiestrijd van Colin Coosemans, die zelf ook in het middelpunt van de discussie stond als mogelijke eerste doelman van Anderlecht.

Volgens voormalig doelman Frank Boeckx draait de ophef rondom Coosemans echter niet om hem, maar wel om Kikkenborg. “Is hij goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde Boeckx in Het Laatste Nieuws.

Verdient Kikkenborg meer krediet bij Anderlecht?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

16
16
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

16
16
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

22
22
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

114
114
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

43
43
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

207
207
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

79
79
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

89
89
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

590
590
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

28
28
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

57
57
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

69
69
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

253
253
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

118
118
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

149
149
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

244
244
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

82
82
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

136
136
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

142
142
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

160
160
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

107
107
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

458
458
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

142
142

Meer sportnieuws