'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

736 stemmen
'Bloedbad bij Anderlecht: enorme ravage veroorzaakt'

Mads Kikkenborg werd begin dit jaar door Anderlecht binnengehaald als potentiële opvolger van Kasper Schmeichel, met de intentie om uiteindelijk de eerste doelman te worden. Ondanks zijn sterke profiel en indrukwekkende gestalte, was Kikkenborg vorig seizoen afgezakt naar de rol van derde doelman, achter Colin Coosemans. Ook dit seizoen heeft Coosemans de concurrentiestrijd van Kikkenborg gewonnen.

Eigenlijk is Anderlecht momenteel niet op zoek naar een nieuwe eerste doelman, maar wel een deftige back-up voor Coosemans. “Is hij (Kikkenborg, red) goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde oud-doelman Frank Boeckx in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Kikkenborg nummer 2, Coosemans 3de doelman

In januari versterkte Anderlecht zich met de Deense doelman Mads Kikkenborg, die overkwam van Lyngby BK. De 24-jarige keeper tekende een contract van 4,5 jaar, waarvoor Anderlecht een transfersom van 10 miljoen Deense kronen (ongeveer 1,34 miljoen euro) betaalde. Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de transfer in de toekomst nog verder oplopen.

Kikkenborg, die ook de interesse had gewekt van FC Kopenhagen en Engelse clubs als Luton Town en Sheffield United, werd binnengehaald als tweede doelman om de concurrentie aan te gaan met zijn landgenoot en nummer één, Kasper Schmeichel.

Anderlecht streefde ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen in de selectie te hebben met heel wat kilometers op de teller. Colin Coosemans, toen beschouwd als derde doelman, werd niet gezien als zo’n profiel.

Met zijn imposante gestalte van 1 meter 97 heeft Kikkenborg een enorm bereik. Daarnaast is hij sterk in het uitvoetballen, wat hem een extra troef op het veld geeft. Vorig jaar werd hij door Tipsbladet uitgeroepen tot de vijfde beste doelman van Denemarken.

Kikkenborg speelt alleen bij bloedbad onder de doelmannen

Sporting Anderlecht gaf Mads Kikkenborg alle tijd om zich aan te passen en te ontwikkelen, maar dat betekende niet dat er op korte termijn geen verwachtingen waren. "Hij is geen nummer drie," benadrukte coach Brian Riemer vorig seizoen.

Volgens Gazet van Antwerpen was het zelfs de bedoeling dat Kikkenborg uiteindelijk zou uitgroeien tot de nieuwe eerste doelman van de club. Eerst moest hij echter de kneepjes van het vak leren van Kasper Schmeichel voordat hij de nummer één positie kon overnemen.

Hoewel de ambities voor Kikkenborg duidelijk zijn, moet de 24-jarige doelman nog steeds zijn debuut in het Anderlecht-shirt maken. Hij moet zich nog verder aanpassen aan de cultuur en het niveau van een topclub voordat hij klaar is om de verantwoordelijkheid als eerste doelman op zich te nemen.

Vorig seizoen werd pijnlijk duidelijk dat Kikkenborg nog niet klaar was voor die stap. Toen Schmeichel geblesseerd raakte, koos de club voor Colin Coosemans als vervanger, wat tot grote verbazing leidde bij Kikkenborg zelf, aldus La Dernière Heure.

De Franstalige krant merkte op: "Tenzij er een bloedbad onder de doelmannen plaatsvindt, zal hij niet in de play-offs spelen." Dit was een harde klap voor Kikkenborg, die niet naar Anderlecht was gekomen om op de bank of zelfs in de tribune plaats te nemen.

“Kikkenborg zal nooit in het doel van Anderlecht staan"

Mads Kikkenborg speelde bij Lyngby BK onder leiding van Freyr Alexandersson, de huidige coach van KV Kortrijk. Ondanks het langetermijnproject en het vertrouwen dat Anderlecht in hem stelt, gelooft Alexandersson niet dat Kikkenborg ooit het doel van Anderlecht zal verdedigen.

Toch zou het hem niet verbazen als Kikkenborg binnen drie jaar in het doel van het Deense nationale team staat. “Schrijf maar op, het is een echte klasbak. Hij heeft de mindset van een winnaar, wil elke dag beter worden en is nergens bang voor,” vertelde Alexandersson aan Het Nieuwsblad.

Alexandersson is onder de indruk van hoe Kikkenborg zijn zestienmetergebied beheerst en benadrukt dat hij niet te lang op de bank moet blijven zitten. “Hij moet snel aan de slag om waar te maken wat er van hem verwacht wordt.”

Ondertussen blijft Anderlecht zich oriënteren op de transfermarkt, met opties zoals Odysseas Vlachodimos van Newcastle United. Ook Jay Gorter werd benaderd, maar de 24-jarige Nederlander had geen interesse in een rol als reserve achter Colin Coosemans.

Is Kikkenborg wel genoeg als back-up van Coosemans?

Vorige zomer besloot Kasper Schmeichel zijn contract bij Anderlecht niet te verlengen, waarna de club direct op zoek ging naar een nieuwe doelman. Dit maakte meteen duidelijk dat Mads Kikkenborg nog niet klaar is voor het hoogste niveau.

“Het leerproces van de 24-jarige Deen zal nog wel even duren”, meldde Het Nieuwsblad. Tijdens de voorbereiding verloor Kikkenborg de concurrentiestrijd van Colin Coosemans, die zelf ook in het middelpunt van de discussie stond als mogelijke eerste doelman van Anderlecht.

Volgens voormalig doelman Frank Boeckx draait de ophef rondom Coosemans echter niet om hem, maar wel om Kikkenborg. “Is hij goed genoeg om Coosemans te vervangen als hij uitvalt? Het antwoord op die vraag zal bepalen of Anderlecht nog een nieuwe doelman haalt of niet”, verklaarde Boeckx in Het Laatste Nieuws.

Verdient Kikkenborg meer krediet bij Anderlecht?

Meest recent

Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

0
0
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

6
6
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

26
26
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

65
65
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

55
55
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

248
248
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

178
178
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

42
42
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

406
406
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

160
160
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

484
484
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

64
64
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

114
114
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

47
47
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

366
366
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

704
704
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

539
539
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

157
157
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1149
1149
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

177
177
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

81
81
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

679
679
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

260
260
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

533
533
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

260
260

Meer sportnieuws