Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

door
Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

Jean Kindermans is sinds een zestal maanden de CEO Youth bij Royal Antwerp FC. Hij tekende er voor vijf seizoenen. Hij moet daar een academie neerzetten die kan wedijveren met degene die hij bij RSC Anderlecht neerzette.

Kindermans is een pionier geweest in het Belgische voetbal en hij maakte van Neerpede een van de meest straffe opleidingscentra in Europa. De namen die doorstroomden zijn indrukwekkend. Antwerp staat nog bijlange niet op dat niveau, maar ze zetten stappen voorwaarts.

LEES OOK: Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Antwerp is groeiende

"We zagen bij de concurrenten Antwerp de afgelopen jaren toch wat meer opkomen bij de jeugd. De jeugdopleiding van Antwerp is groeiende en we gaan proberen daar nog wat zaken aan toe te voegen”, zei Kindermans via de clubkanalen.

Hij zet de academie mee op punt. “Het is belangrijk dat er een goede talentdetectie is door scouting en Talent Days. Dan moet je ze ook overtuigen om naar Antwerp te komen. Dan moet je met een visionair opleidingsplan komen met tal van goede trainers en medewerkers om spelers na vijf à acht jaar proberen te laten doorstromen."

Infrastructuur top bij Antwerp

Antwerpen is uiteraard een héél interessant gebied. "We zijn nu bezig met het uitbreiden van het scoutingbeleid. Dat wil zeggen scouts opleiden en hun kennis nog wat verfijnen om zo op zoek te gaan naar de talenten. Onze grootste troef? Antwerpen heeft een groot potentieel. Er zijn meer dan 500.000 inwoners en als we dat uitbreiden naar de Kempen kom je aan 800.000. Dat is een serieuze vijver. Daarnaast heb je natuurlijk ook een visie nodig en ondersteuning van de club. Dat is hier wel aanwezig."

Financieel is er nu veel minder mogelijk, maar voordien werd er door Paul Gheysens wel flink geïnvesteerd. "Daarnaast is er ook een fantastische infrastructuur aanwezig. Ik was best onder de indruk. Ik werkte 20 jaar bij Anderlecht, waar de infrastructuur gegroeid was en ik dacht dat ik misschien verrast zou zijn door de nieuwe omgeving. Ik was ook verrast, maar in positieve zin. Antwerp moet voor geen enkele topclub in België onderdoen op vlak van infrastructuur."

Gaat Kindermans van Antwerp een topclub maken inzake jeugdopleiding?

Meest recent

Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

13
13
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

132
132
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

58
58
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

48
48
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

80
80
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

146
146
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

245
245
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

339
339
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

144
144
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

531
531
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

295
295
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

178
178
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

299
299
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

258
258
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

954
954
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

426
426
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

298
298
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

141
141
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

258
258
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

241
241
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

212
212
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

167
167
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

479
479
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

459
459
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

740
740

Meer sportnieuws