Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

door
Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

Jean Kindermans is sinds een zestal maanden de CEO Youth bij Royal Antwerp FC. Hij tekende er voor vijf seizoenen. Hij moet daar een academie neerzetten die kan wedijveren met degene die hij bij RSC Anderlecht neerzette.

Kindermans is een pionier geweest in het Belgische voetbal en hij maakte van Neerpede een van de meest straffe opleidingscentra in Europa. De namen die doorstroomden zijn indrukwekkend. Antwerp staat nog bijlange niet op dat niveau, maar ze zetten stappen voorwaarts.

LEES OOK: Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Antwerp is groeiende

"We zagen bij de concurrenten Antwerp de afgelopen jaren toch wat meer opkomen bij de jeugd. De jeugdopleiding van Antwerp is groeiende en we gaan proberen daar nog wat zaken aan toe te voegen”, zei Kindermans via de clubkanalen.

Hij zet de academie mee op punt. “Het is belangrijk dat er een goede talentdetectie is door scouting en Talent Days. Dan moet je ze ook overtuigen om naar Antwerp te komen. Dan moet je met een visionair opleidingsplan komen met tal van goede trainers en medewerkers om spelers na vijf à acht jaar proberen te laten doorstromen."

Infrastructuur top bij Antwerp

Antwerpen is uiteraard een héél interessant gebied. "We zijn nu bezig met het uitbreiden van het scoutingbeleid. Dat wil zeggen scouts opleiden en hun kennis nog wat verfijnen om zo op zoek te gaan naar de talenten. Onze grootste troef? Antwerpen heeft een groot potentieel. Er zijn meer dan 500.000 inwoners en als we dat uitbreiden naar de Kempen kom je aan 800.000. Dat is een serieuze vijver. Daarnaast heb je natuurlijk ook een visie nodig en ondersteuning van de club. Dat is hier wel aanwezig."

Financieel is er nu veel minder mogelijk, maar voordien werd er door Paul Gheysens wel flink geïnvesteerd. "Daarnaast is er ook een fantastische infrastructuur aanwezig. Ik was best onder de indruk. Ik werkte 20 jaar bij Anderlecht, waar de infrastructuur gegroeid was en ik dacht dat ik misschien verrast zou zijn door de nieuwe omgeving. Ik was ook verrast, maar in positieve zin. Antwerp moet voor geen enkele topclub in België onderdoen op vlak van infrastructuur."

Gaat Kindermans van Antwerp een topclub maken inzake jeugdopleiding?

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

65
65
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

82
82
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

95
95
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

40
40
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

255
255
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

138
138
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

446
446
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

168
168
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

224
224
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

458
458
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

698
698
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

319
319
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

692
692
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

382
382
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

597
597
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

544
544
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

64
64
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

261
261
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

438
438
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

583
583
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

155
155
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

332
332
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws