Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

door
Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

Jean Kindermans is sinds een zestal maanden de CEO Youth bij Royal Antwerp FC. Hij tekende er voor vijf seizoenen. Hij moet daar een academie neerzetten die kan wedijveren met degene die hij bij RSC Anderlecht neerzette.

Kindermans is een pionier geweest in het Belgische voetbal en hij maakte van Neerpede een van de meest straffe opleidingscentra in Europa. De namen die doorstroomden zijn indrukwekkend. Antwerp staat nog bijlange niet op dat niveau, maar ze zetten stappen voorwaarts.

LEES OOK: Na turbulent jaar staat Antwerp-fan Tom Waes voor zware test

Antwerp is groeiende

"We zagen bij de concurrenten Antwerp de afgelopen jaren toch wat meer opkomen bij de jeugd. De jeugdopleiding van Antwerp is groeiende en we gaan proberen daar nog wat zaken aan toe te voegen”, zei Kindermans via de clubkanalen.

Hij zet de academie mee op punt. “Het is belangrijk dat er een goede talentdetectie is door scouting en Talent Days. Dan moet je ze ook overtuigen om naar Antwerp te komen. Dan moet je met een visionair opleidingsplan komen met tal van goede trainers en medewerkers om spelers na vijf à acht jaar proberen te laten doorstromen."

Infrastructuur top bij Antwerp

Antwerpen is uiteraard een héél interessant gebied. "We zijn nu bezig met het uitbreiden van het scoutingbeleid. Dat wil zeggen scouts opleiden en hun kennis nog wat verfijnen om zo op zoek te gaan naar de talenten. Onze grootste troef? Antwerpen heeft een groot potentieel. Er zijn meer dan 500.000 inwoners en als we dat uitbreiden naar de Kempen kom je aan 800.000. Dat is een serieuze vijver. Daarnaast heb je natuurlijk ook een visie nodig en ondersteuning van de club. Dat is hier wel aanwezig."

Financieel is er nu veel minder mogelijk, maar voordien werd er door Paul Gheysens wel flink geïnvesteerd. "Daarnaast is er ook een fantastische infrastructuur aanwezig. Ik was best onder de indruk. Ik werkte 20 jaar bij Anderlecht, waar de infrastructuur gegroeid was en ik dacht dat ik misschien verrast zou zijn door de nieuwe omgeving. Ik was ook verrast, maar in positieve zin. Antwerp moet voor geen enkele topclub in België onderdoen op vlak van infrastructuur."

Gaat Kindermans van Antwerp een topclub maken inzake jeugdopleiding?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

143
143
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

38
38
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

89
89
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

22
22
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

92
92
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

185
185
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

164
164
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

66
66
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

138
138
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

51
51
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

106
106
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

300
300
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

257
257
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

512
512
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

397
397
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1359
1359
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

711
711
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

255
255
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

393
393
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

178
178
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

351
351

Meer sportnieuws