Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

657 stemmen
Na Neerpede-jaren: Kindermans trekt conclusie over Antwerp

Jean Kindermans is sinds een zestal maanden de CEO Youth bij Royal Antwerp FC. Hij tekende er voor vijf seizoenen. Hij moet daar een academie neerzetten die kan wedijveren met degene die hij bij RSC Anderlecht neerzette.

Kindermans is een pionier geweest in het Belgische voetbal en hij maakte van Neerpede een van de meest straffe opleidingscentra in Europa. De namen die doorstroomden zijn indrukwekkend. Antwerp staat nog bijlange niet op dat niveau, maar ze zetten stappen voorwaarts.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Antwerp is groeiende

"We zagen bij de concurrenten Antwerp de afgelopen jaren toch wat meer opkomen bij de jeugd. De jeugdopleiding van Antwerp is groeiende en we gaan proberen daar nog wat zaken aan toe te voegen”, zei Kindermans via de clubkanalen.

Hij zet de academie mee op punt. “Het is belangrijk dat er een goede talentdetectie is door scouting en Talent Days. Dan moet je ze ook overtuigen om naar Antwerp te komen. Dan moet je met een visionair opleidingsplan komen met tal van goede trainers en medewerkers om spelers na vijf à acht jaar proberen te laten doorstromen."

Infrastructuur top bij Antwerp

Antwerpen is uiteraard een héél interessant gebied. "We zijn nu bezig met het uitbreiden van het scoutingbeleid. Dat wil zeggen scouts opleiden en hun kennis nog wat verfijnen om zo op zoek te gaan naar de talenten. Onze grootste troef? Antwerpen heeft een groot potentieel. Er zijn meer dan 500.000 inwoners en als we dat uitbreiden naar de Kempen kom je aan 800.000. Dat is een serieuze vijver. Daarnaast heb je natuurlijk ook een visie nodig en ondersteuning van de club. Dat is hier wel aanwezig."

Financieel is er nu veel minder mogelijk, maar voordien werd er door Paul Gheysens wel flink geïnvesteerd. "Daarnaast is er ook een fantastische infrastructuur aanwezig. Ik was best onder de indruk. Ik werkte 20 jaar bij Anderlecht, waar de infrastructuur gegroeid was en ik dacht dat ik misschien verrast zou zijn door de nieuwe omgeving. Ik was ook verrast, maar in positieve zin. Antwerp moet voor geen enkele topclub in België onderdoen op vlak van infrastructuur."

Gaat Kindermans van Antwerp een topclub maken inzake jeugdopleiding?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

45
45
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

45
45
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

287
287
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

131
131
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

280
280
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

294
294
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

137
137
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

602
602
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

189
189
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

525
525
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

147
147
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

742
742
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

248
248
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

814
814
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

530
530
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

384
384
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1322
1322
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

488
488
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

336
336
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

499
499
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

287
287
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws