KV Kortrijk en STVV blijven na draw in de kelder hangen

door
KV Kortrijk en STVV blijven na draw in de kelder hangen

De slotwedstrijd van de zesde speeldag in de Jupiler Pro League heeft geen winnaar opgeleverd. KV Kortrijk en STVV hielden elkaar in het Guldensporenstadion in evenwicht en daar schiet geen van beide teams iets mee op. Ze blijven allebei hangen in de kelder van het klassement.

Beide teams hadden de drie punten broodnodig, maar STVV nog net iets meer. De Kanaries hebben dit seizoen immers nog geen wedstrijd gewonnen. Ze namen in Kortrijk wel een droomstart, want al na tien minuten kwamen ze op voorsprong.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Vroege voorsprong voor STVV

Een afgeslagen vrije trap kwam terug in de zestien en daar kon Bertaccini binnenduwen. De VAR boog zich nog lange tijd over de fase, maar liet de goal uiteindelijk wel staan. Daarna was er echter niet veel meer te beleven tot de teams de kleedkamer opzochten voor de rust.

De tweede helft begon echter zoals de eerste: met een vroege goal. Na zes minuten wist Kadri een hoekschop op het hoofd van João Silva te schilderen en de Kortrijkse aanvoerder kopte zijn ploeg langszij. 

KV Kortrijk het dichtst bij een zege

Die gelijkmaker had KVK vertrouwen moeten geven, maar het duwde daarna eigenlijk niet echt door. Toch kwam het nog het dichtst bij de overwinning. Het claimde tevergeefs een penalty nadat een bal tegen de arm van Fujima belandde en in blessuretijd knalde Ambrose nog tegen de paal.

Het bleef dus echter bij 1-1 en daarmee doet geen van beide teams een goede zaak. Kortrijk blijft met zeven punten op de dertiende plaats hangen, terwijl STVV een schamele drie op achttien laat noteren. De Kanaries blijven zo voorlaatste.

Zal STVV na de interlandbreak snel zijn eerste zege pakken?

Meest recent

'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

66
66
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

9
9
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

39
39
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

52
52
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

18
18
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

42
42
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

131
131
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

121
121
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

103
103
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

181
181
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

46
46
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

95
95
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

44
44
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

201
201
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

152
152
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

183
183
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

64
64
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

86
86
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

626
626
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

434
434
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

625
625
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

438
438
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

325
325
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

133
133
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

124
124

Meer sportnieuws