‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

door
‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

RSC Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Silas Mvumpa, de razendsnelle flankaanvaller van VfB Stuttgart, als laatste kans in de zomermercato. Hoewel de club aanvankelijk geen nieuwe flankaanvaller wilde aantrekken, blijkt er toch behoefte aan meer snelheid en diepgang. Mvumpa, bekend om zijn explosieve snelheid en doelgerichtheid, werd in 2020/21 verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga.

Ondanks interesse van clubs als RC Lens en Villarreal, bleef een transfer uit en hoopte hij op een doorbraak bij Stuttgart. Na een veelbelovende voorbereiding kreeg Mvumpa echter nauwelijks speeltijd, mede door zijn beperkte tactische aanpassing aan het systeem van coach Hoeneß.

LEES OOK: Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Silas Mvumpa: de laatste kans op de zomermercato

RSC Anderlecht had aanvankelijk geen prioriteit om een extra flankaanvaller aan te trekken, gezien de sterke bezetting op die positie met spelers als Francis Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard en Anders Dreyer.

Deze overvloed aan talent kan echter leiden tot ontevredenheid en frustraties, omdat er veel concurrentie is voor een basisplaats. Toch mist Anderlecht spelers die zowel snelheid als diepgang combineren.

Daarom verschoof de club zijn focus naar Issiaka Kamate (20) van Internazionale, een veelzijdige flankspeler die ook centraal kan spelen. Helaas koos Kamate voor een overstap naar AVS in Portugal.

Jesper Fredberg hield ook de situatie van Tiago Gouveia (SL Benfica) nauwlettend in de gaten, maar ook de Portugees komt niet naar het Lotto Park. Daarnaast werd Ermir Rashica, een 20-jarige Kosovaarse Albanees van FK Skënderbeu, genoemd als mogelijke versterking.

De laatste kans deze zomermercato lijkt nu Silas Mvumpa (VfB Stuttgart) te zijn.

Moeilijke onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart

Volgens Sacha Tavolieri is het de bedoeling dat Silas Mvumpa op huurbasis neerstrijkt in het Lotto Park, waarbij Jesper Fredberg hoopt ook een aankoopoptie te bedingen.

De 25-jarige Congolees had aanvankelijk de intentie om bij Stuttgart te blijven, maar staat nu toch open voor een nieuwe uitdaging, aangezien zijn toekomstperspectief bij de club steeds somberder wordt. Een belangrijke reden hiervoor is zijn gebrek aan tactisch inzicht, waarover coach Sebastian Hoeneß zich intern heeft beklaagd.

Stuttgart legde in 2019 nog acht miljoen euro neer voor Mvumpa, maar dit seizoen lijkt zijn rol bij het team minimaal te zijn. Hoewel hij nog een half uur mocht invallen in de Duitse Supercup, zat hij tijdens de daaropvolgende wedstrijden voornamelijk op de bank en werd hij zelfs niet geselecteerd voor de wedstrijd tegen FSV Mainz.

Ondanks het feit dat Mvumpa niet op veel speelminuten kan rekenen, verlopen de onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart moeizaam. De Duitse club is terughoudend om mee te werken aan een transfer, aangezien ze, gezien hun drukke kalender en deelname aan de Champions League, alle beschikbare spelers nodig hebben.

Spurtbom en serial-scorer: Stuttgart vroeg 15 miljoen in mei

Silas Mvumpa is zeker geen doorsnee voetballer. In het seizoen 2020/21 werd hij verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga en wordt hij beschouwd als een van de snelste spelers in Duitsland.

Vorig seizoen noteerde hij een topsnelheid van 35,97 km/u, waarmee hij samen met Alphonso Davies (Bayern München) de snelste speler van de Bundesliga was. Hij liet daarmee andere spurtbommen zoals Jeremy Frimpong (Bayer Leverkusen), Leroy Sané en Kingsley Coman (beiden Bayern München) achter zich.

Maar snelheid is niet zijn enige wapen. Mvumpa heeft een instinct voor het doel, iets dat de officiële website van de Bundesliga treffend omschreef als “alsof een magneet hem naar het doel leidt.”

Met zijn technische kwaliteiten en speelstijl wordt hij vaak vergeleken met Timo Werner. Of hij nu vanaf de flank of centraal speelt, Mvumpa weet zich vaak in scoringspositie te manoeuvreren.

Zijn combinatie van snelheid, dribbelvaardigheid en doelgerichtheid maakt hem tot een geduchte aanvaller, een "serial-scorer" zoals hij in Duitsland wordt genoemd. Als flankaanvaller scoort hij gemiddeld bijna één doelpunt om de drie wedstrijden.

Niet voor niets vroeg Stuttgart eind mei nog 15 miljoen euro voor deze razendsnelle flankspeler.

Silas ontsteekt de turbo: “Powerdribbelaar”

Tijdens de zomermercato toonden clubs als RC Lens, AJ Auxerre, Villarreal en Fulham interesse in Silas Mvumpa, maar een transfer naar een van deze clubs kwam niet tot stand. Mvumpa hoopte op speelminuten bij VfB Stuttgart dit seizoen, zeker na zijn sterke voorbereiding waarin hij zichzelf opnieuw bewees.

De Congolese aanvaller werd beschouwd als de revelatie van de oefencampagne, waarbij hij indruk maakte in de vriendschappelijke wedstrijden, veel doelpunten scoorde en de rechterflank domineerde.

Fans zagen in hem de ‘oude’ Silas terug, de speler die in zijn eerste Bundesliga-seizoen onder coach Matarazzo de harten van de supporters veroverde. “Snelheidsdribbelaar Silas ontsteekt de turbo,” kopte de Südwest Presse in augustus.

Na deze indrukwekkende voorbereiding had Mvumpa terecht hoop op meer speeltijd of zelfs een vaste plek in het elftal. Helaas vervlogen deze hoopvolle verwachtingen snel na minder dan twee speeldagen in de Bundesliga.

Ondanks zijn talent en inzet lijkt hij niet te passen in het tactische concept van de huidige coach. Zoals de Stuttgarter Nachrichten schreef: “Als een soort soloartiest en powerdribbelaar die liever te veel schijnbewegingen of stepovers in zijn spel verwerkt dan te weinig, past hij niet echt in het concept van de coach.”

Anderlecht moet Silas halen

Meest recent

Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

17
17
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

29
29
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

48
48
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

13
13
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

202
202
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

154
154
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

195
195
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

40
40
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

199
199
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

131
131
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

43
43
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

70
70
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

792
792
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

495
495
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

178
178
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

94
94
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

179
179
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

366
366
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

89
89
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

304
304
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

146
146
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

289
289
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

281
281
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

231
231

Meer sportnieuws