‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

door
‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

RSC Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Silas Mvumpa, de razendsnelle flankaanvaller van VfB Stuttgart, als laatste kans in de zomermercato. Hoewel de club aanvankelijk geen nieuwe flankaanvaller wilde aantrekken, blijkt er toch behoefte aan meer snelheid en diepgang. Mvumpa, bekend om zijn explosieve snelheid en doelgerichtheid, werd in 2020/21 verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga.

Ondanks interesse van clubs als RC Lens en Villarreal, bleef een transfer uit en hoopte hij op een doorbraak bij Stuttgart. Na een veelbelovende voorbereiding kreeg Mvumpa echter nauwelijks speeltijd, mede door zijn beperkte tactische aanpassing aan het systeem van coach Hoeneß.

LEES OOK: RSCA gaat vol gas: jacht op Duitse sprintbom

Silas Mvumpa: de laatste kans op de zomermercato

RSC Anderlecht had aanvankelijk geen prioriteit om een extra flankaanvaller aan te trekken, gezien de sterke bezetting op die positie met spelers als Francis Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard en Anders Dreyer.

Deze overvloed aan talent kan echter leiden tot ontevredenheid en frustraties, omdat er veel concurrentie is voor een basisplaats. Toch mist Anderlecht spelers die zowel snelheid als diepgang combineren.

Daarom verschoof de club zijn focus naar Issiaka Kamate (20) van Internazionale, een veelzijdige flankspeler die ook centraal kan spelen. Helaas koos Kamate voor een overstap naar AVS in Portugal.

Jesper Fredberg hield ook de situatie van Tiago Gouveia (SL Benfica) nauwlettend in de gaten, maar ook de Portugees komt niet naar het Lotto Park. Daarnaast werd Ermir Rashica, een 20-jarige Kosovaarse Albanees van FK Skënderbeu, genoemd als mogelijke versterking.

De laatste kans deze zomermercato lijkt nu Silas Mvumpa (VfB Stuttgart) te zijn.

Moeilijke onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart

Volgens Sacha Tavolieri is het de bedoeling dat Silas Mvumpa op huurbasis neerstrijkt in het Lotto Park, waarbij Jesper Fredberg hoopt ook een aankoopoptie te bedingen.

De 25-jarige Congolees had aanvankelijk de intentie om bij Stuttgart te blijven, maar staat nu toch open voor een nieuwe uitdaging, aangezien zijn toekomstperspectief bij de club steeds somberder wordt. Een belangrijke reden hiervoor is zijn gebrek aan tactisch inzicht, waarover coach Sebastian Hoeneß zich intern heeft beklaagd.

Stuttgart legde in 2019 nog acht miljoen euro neer voor Mvumpa, maar dit seizoen lijkt zijn rol bij het team minimaal te zijn. Hoewel hij nog een half uur mocht invallen in de Duitse Supercup, zat hij tijdens de daaropvolgende wedstrijden voornamelijk op de bank en werd hij zelfs niet geselecteerd voor de wedstrijd tegen FSV Mainz.

Ondanks het feit dat Mvumpa niet op veel speelminuten kan rekenen, verlopen de onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart moeizaam. De Duitse club is terughoudend om mee te werken aan een transfer, aangezien ze, gezien hun drukke kalender en deelname aan de Champions League, alle beschikbare spelers nodig hebben.

Spurtbom en serial-scorer: Stuttgart vroeg 15 miljoen in mei

Silas Mvumpa is zeker geen doorsnee voetballer. In het seizoen 2020/21 werd hij verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga en wordt hij beschouwd als een van de snelste spelers in Duitsland.

Vorig seizoen noteerde hij een topsnelheid van 35,97 km/u, waarmee hij samen met Alphonso Davies (Bayern München) de snelste speler van de Bundesliga was. Hij liet daarmee andere spurtbommen zoals Jeremy Frimpong (Bayer Leverkusen), Leroy Sané en Kingsley Coman (beiden Bayern München) achter zich.

Maar snelheid is niet zijn enige wapen. Mvumpa heeft een instinct voor het doel, iets dat de officiële website van de Bundesliga treffend omschreef als “alsof een magneet hem naar het doel leidt.”

Met zijn technische kwaliteiten en speelstijl wordt hij vaak vergeleken met Timo Werner. Of hij nu vanaf de flank of centraal speelt, Mvumpa weet zich vaak in scoringspositie te manoeuvreren.

Zijn combinatie van snelheid, dribbelvaardigheid en doelgerichtheid maakt hem tot een geduchte aanvaller, een "serial-scorer" zoals hij in Duitsland wordt genoemd. Als flankaanvaller scoort hij gemiddeld bijna één doelpunt om de drie wedstrijden.

Niet voor niets vroeg Stuttgart eind mei nog 15 miljoen euro voor deze razendsnelle flankspeler.

Silas ontsteekt de turbo: “Powerdribbelaar”

Tijdens de zomermercato toonden clubs als RC Lens, AJ Auxerre, Villarreal en Fulham interesse in Silas Mvumpa, maar een transfer naar een van deze clubs kwam niet tot stand. Mvumpa hoopte op speelminuten bij VfB Stuttgart dit seizoen, zeker na zijn sterke voorbereiding waarin hij zichzelf opnieuw bewees.

De Congolese aanvaller werd beschouwd als de revelatie van de oefencampagne, waarbij hij indruk maakte in de vriendschappelijke wedstrijden, veel doelpunten scoorde en de rechterflank domineerde.

Fans zagen in hem de ‘oude’ Silas terug, de speler die in zijn eerste Bundesliga-seizoen onder coach Matarazzo de harten van de supporters veroverde. “Snelheidsdribbelaar Silas ontsteekt de turbo,” kopte de Südwest Presse in augustus.

Na deze indrukwekkende voorbereiding had Mvumpa terecht hoop op meer speeltijd of zelfs een vaste plek in het elftal. Helaas vervlogen deze hoopvolle verwachtingen snel na minder dan twee speeldagen in de Bundesliga.

Ondanks zijn talent en inzet lijkt hij niet te passen in het tactische concept van de huidige coach. Zoals de Stuttgarter Nachrichten schreef: “Als een soort soloartiest en powerdribbelaar die liever te veel schijnbewegingen of stepovers in zijn spel verwerkt dan te weinig, past hij niet echt in het concept van de coach.”

Anderlecht moet Silas halen

Meest recent

STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

22
22
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

101
101
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

58
58
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

49
49
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

112
112
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

47
47
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

392
392
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

91
91
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

143
143
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

261
261
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

318
318
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

456
456
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

31
31
Supporters Anderlecht vervloeken arbitrage: "Schandalig!"

Sinds de grote terugkeer van Union SG op het hoogste niveau, kon RSC Anderlecht zijn Brusselse ...

439
439
Vanaken sakkert: "Waren tien keer beter dan Antwerp"

Club Brugge heeft één van zijn minste weken van het seizoen tot dusver achter de rug. ...

216
216
4 op 42 - bodem bereikt voor kwakkelend Club Nxt

Het gaat van kwaad naar erger met Club Nxt in de Challenger Pro League. De beloften van Club Brugge ...

153
153
Antwerp staat op uit doden: "Dán kan je Club pijn doen"

Van de hel naar de hemel ... in het voetbal kan dat erg snel gaan. Vraag dat maar aan Antwerp FC. ...

354
354
Anderlecht-Union: ontdek de basisploegen in Brusselse derby

In de Jupiler Pro League is het zondagavond reikhalzend uitkijken naar de Brusselse derby. Zowel RSC ...

96
96
Genk komt goed weg: Heymans zorgt voor broodnodige thuiszege

KRC Genk heeft eindelijk weer een competitiewedstrijd in eigen huis gewonnen. Tegen OH Leuven ...

161
161
Scorende De Cuyper held bij Brighton, Liverpool kan weer winnen

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC de crisis ietwat kunnen bezweren. Dankzij een goal ...

88
88
'City zet alle zeilen bij: winterdeal van 74 miljoen'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

105
105
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

91
91
Reden tot klagen bij Club? Van der Elst fileert penaltyfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een verrassende zege geboekt op Club Brugge na een laat doelpunt van ...

653
653
Fraaie comeback Lammens en United, PSV dendert voort

In de Premier League heeft Manchester United zich herpakt na de slipper tegen Everton FC. Tegen ...

34
34
Rotweek voor Club: Antwerp start nieuw hoofdstuk met stunt

Club Brugge moet terugblikken op een ware rotweek. Enkele dagen na de zware Champions ...

337
337

Meer sportnieuws