‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

997
‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

RSC Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Silas Mvumpa, de razendsnelle flankaanvaller van VfB Stuttgart, als laatste kans in de zomermercato. Hoewel de club aanvankelijk geen nieuwe flankaanvaller wilde aantrekken, blijkt er toch behoefte aan meer snelheid en diepgang. Mvumpa, bekend om zijn explosieve snelheid en doelgerichtheid, werd in 2020/21 verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga.

Ondanks interesse van clubs als RC Lens en Villarreal, bleef een transfer uit en hoopte hij op een doorbraak bij Stuttgart. Na een veelbelovende voorbereiding kreeg Mvumpa echter nauwelijks speeltijd, mede door zijn beperkte tactische aanpassing aan het systeem van coach Hoeneß.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

Silas Mvumpa: de laatste kans op de zomermercato

RSC Anderlecht had aanvankelijk geen prioriteit om een extra flankaanvaller aan te trekken, gezien de sterke bezetting op die positie met spelers als Francis Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard en Anders Dreyer.

Deze overvloed aan talent kan echter leiden tot ontevredenheid en frustraties, omdat er veel concurrentie is voor een basisplaats. Toch mist Anderlecht spelers die zowel snelheid als diepgang combineren.

Daarom verschoof de club zijn focus naar Issiaka Kamate (20) van Internazionale, een veelzijdige flankspeler die ook centraal kan spelen. Helaas koos Kamate voor een overstap naar AVS in Portugal.

Jesper Fredberg hield ook de situatie van Tiago Gouveia (SL Benfica) nauwlettend in de gaten, maar ook de Portugees komt niet naar het Lotto Park. Daarnaast werd Ermir Rashica, een 20-jarige Kosovaarse Albanees van FK Skënderbeu, genoemd als mogelijke versterking.

De laatste kans deze zomermercato lijkt nu Silas Mvumpa (VfB Stuttgart) te zijn.

Moeilijke onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart

Volgens Sacha Tavolieri is het de bedoeling dat Silas Mvumpa op huurbasis neerstrijkt in het Lotto Park, waarbij Jesper Fredberg hoopt ook een aankoopoptie te bedingen.

De 25-jarige Congolees had aanvankelijk de intentie om bij Stuttgart te blijven, maar staat nu toch open voor een nieuwe uitdaging, aangezien zijn toekomstperspectief bij de club steeds somberder wordt. Een belangrijke reden hiervoor is zijn gebrek aan tactisch inzicht, waarover coach Sebastian Hoeneß zich intern heeft beklaagd.

Stuttgart legde in 2019 nog acht miljoen euro neer voor Mvumpa, maar dit seizoen lijkt zijn rol bij het team minimaal te zijn. Hoewel hij nog een half uur mocht invallen in de Duitse Supercup, zat hij tijdens de daaropvolgende wedstrijden voornamelijk op de bank en werd hij zelfs niet geselecteerd voor de wedstrijd tegen FSV Mainz.

Ondanks het feit dat Mvumpa niet op veel speelminuten kan rekenen, verlopen de onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart moeizaam. De Duitse club is terughoudend om mee te werken aan een transfer, aangezien ze, gezien hun drukke kalender en deelname aan de Champions League, alle beschikbare spelers nodig hebben.

Spurtbom en serial-scorer: Stuttgart vroeg 15 miljoen in mei

Silas Mvumpa is zeker geen doorsnee voetballer. In het seizoen 2020/21 werd hij verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga en wordt hij beschouwd als een van de snelste spelers in Duitsland.

Vorig seizoen noteerde hij een topsnelheid van 35,97 km/u, waarmee hij samen met Alphonso Davies (Bayern München) de snelste speler van de Bundesliga was. Hij liet daarmee andere spurtbommen zoals Jeremy Frimpong (Bayer Leverkusen), Leroy Sané en Kingsley Coman (beiden Bayern München) achter zich.

Maar snelheid is niet zijn enige wapen. Mvumpa heeft een instinct voor het doel, iets dat de officiële website van de Bundesliga treffend omschreef als “alsof een magneet hem naar het doel leidt.”

Met zijn technische kwaliteiten en speelstijl wordt hij vaak vergeleken met Timo Werner. Of hij nu vanaf de flank of centraal speelt, Mvumpa weet zich vaak in scoringspositie te manoeuvreren.

Zijn combinatie van snelheid, dribbelvaardigheid en doelgerichtheid maakt hem tot een geduchte aanvaller, een "serial-scorer" zoals hij in Duitsland wordt genoemd. Als flankaanvaller scoort hij gemiddeld bijna één doelpunt om de drie wedstrijden.

Niet voor niets vroeg Stuttgart eind mei nog 15 miljoen euro voor deze razendsnelle flankspeler.

Silas ontsteekt de turbo: “Powerdribbelaar”

Tijdens de zomermercato toonden clubs als RC Lens, AJ Auxerre, Villarreal en Fulham interesse in Silas Mvumpa, maar een transfer naar een van deze clubs kwam niet tot stand. Mvumpa hoopte op speelminuten bij VfB Stuttgart dit seizoen, zeker na zijn sterke voorbereiding waarin hij zichzelf opnieuw bewees.

De Congolese aanvaller werd beschouwd als de revelatie van de oefencampagne, waarbij hij indruk maakte in de vriendschappelijke wedstrijden, veel doelpunten scoorde en de rechterflank domineerde.

Fans zagen in hem de ‘oude’ Silas terug, de speler die in zijn eerste Bundesliga-seizoen onder coach Matarazzo de harten van de supporters veroverde. “Snelheidsdribbelaar Silas ontsteekt de turbo,” kopte de Südwest Presse in augustus.

Na deze indrukwekkende voorbereiding had Mvumpa terecht hoop op meer speeltijd of zelfs een vaste plek in het elftal. Helaas vervlogen deze hoopvolle verwachtingen snel na minder dan twee speeldagen in de Bundesliga.

Ondanks zijn talent en inzet lijkt hij niet te passen in het tactische concept van de huidige coach. Zoals de Stuttgarter Nachrichten schreef: “Als een soort soloartiest en powerdribbelaar die liever te veel schijnbewegingen of stepovers in zijn spel verwerkt dan te weinig, past hij niet echt in het concept van de coach.”

Anderlecht moet Silas halen

Meest recent

Kompany reageert voor eerst op veroordeling Man CIty

De voetbalwereld staat al weken in rep en roer nadat Manchester City door de Premier League schuldig ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht droomt van record, actie rond Olise'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

77
77
Rampscenario Duranville: wat is er aan de hand?

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

43
43
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

38
38
Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

53
53
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

35
35
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

36
36
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

107
107
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

69
69
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

94
94
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

23
23
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

158
158
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

192
192
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

42
42
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

176
176
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

35
35
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

115
115
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

335
335
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

305
305
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

184
184
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

76
76
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

247
247
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

739
739
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

193
193
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

231
231

Meer sportnieuws