‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

997
‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

RSC Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Silas Mvumpa, de razendsnelle flankaanvaller van VfB Stuttgart, als laatste kans in de zomermercato. Hoewel de club aanvankelijk geen nieuwe flankaanvaller wilde aantrekken, blijkt er toch behoefte aan meer snelheid en diepgang. Mvumpa, bekend om zijn explosieve snelheid en doelgerichtheid, werd in 2020/21 verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga.

Ondanks interesse van clubs als RC Lens en Villarreal, bleef een transfer uit en hoopte hij op een doorbraak bij Stuttgart. Na een veelbelovende voorbereiding kreeg Mvumpa echter nauwelijks speeltijd, mede door zijn beperkte tactische aanpassing aan het systeem van coach Hoeneß.

LEES OOK: Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Silas Mvumpa: de laatste kans op de zomermercato

RSC Anderlecht had aanvankelijk geen prioriteit om een extra flankaanvaller aan te trekken, gezien de sterke bezetting op die positie met spelers als Francis Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard en Anders Dreyer.

Deze overvloed aan talent kan echter leiden tot ontevredenheid en frustraties, omdat er veel concurrentie is voor een basisplaats. Toch mist Anderlecht spelers die zowel snelheid als diepgang combineren.

Daarom verschoof de club zijn focus naar Issiaka Kamate (20) van Internazionale, een veelzijdige flankspeler die ook centraal kan spelen. Helaas koos Kamate voor een overstap naar AVS in Portugal.

Jesper Fredberg hield ook de situatie van Tiago Gouveia (SL Benfica) nauwlettend in de gaten, maar ook de Portugees komt niet naar het Lotto Park. Daarnaast werd Ermir Rashica, een 20-jarige Kosovaarse Albanees van FK Skënderbeu, genoemd als mogelijke versterking.

De laatste kans deze zomermercato lijkt nu Silas Mvumpa (VfB Stuttgart) te zijn.

Moeilijke onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart

Volgens Sacha Tavolieri is het de bedoeling dat Silas Mvumpa op huurbasis neerstrijkt in het Lotto Park, waarbij Jesper Fredberg hoopt ook een aankoopoptie te bedingen.

De 25-jarige Congolees had aanvankelijk de intentie om bij Stuttgart te blijven, maar staat nu toch open voor een nieuwe uitdaging, aangezien zijn toekomstperspectief bij de club steeds somberder wordt. Een belangrijke reden hiervoor is zijn gebrek aan tactisch inzicht, waarover coach Sebastian Hoeneß zich intern heeft beklaagd.

Stuttgart legde in 2019 nog acht miljoen euro neer voor Mvumpa, maar dit seizoen lijkt zijn rol bij het team minimaal te zijn. Hoewel hij nog een half uur mocht invallen in de Duitse Supercup, zat hij tijdens de daaropvolgende wedstrijden voornamelijk op de bank en werd hij zelfs niet geselecteerd voor de wedstrijd tegen FSV Mainz.

Ondanks het feit dat Mvumpa niet op veel speelminuten kan rekenen, verlopen de onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart moeizaam. De Duitse club is terughoudend om mee te werken aan een transfer, aangezien ze, gezien hun drukke kalender en deelname aan de Champions League, alle beschikbare spelers nodig hebben.

Spurtbom en serial-scorer: Stuttgart vroeg 15 miljoen in mei

Silas Mvumpa is zeker geen doorsnee voetballer. In het seizoen 2020/21 werd hij verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga en wordt hij beschouwd als een van de snelste spelers in Duitsland.

Vorig seizoen noteerde hij een topsnelheid van 35,97 km/u, waarmee hij samen met Alphonso Davies (Bayern München) de snelste speler van de Bundesliga was. Hij liet daarmee andere spurtbommen zoals Jeremy Frimpong (Bayer Leverkusen), Leroy Sané en Kingsley Coman (beiden Bayern München) achter zich.

Maar snelheid is niet zijn enige wapen. Mvumpa heeft een instinct voor het doel, iets dat de officiële website van de Bundesliga treffend omschreef als “alsof een magneet hem naar het doel leidt.”

Met zijn technische kwaliteiten en speelstijl wordt hij vaak vergeleken met Timo Werner. Of hij nu vanaf de flank of centraal speelt, Mvumpa weet zich vaak in scoringspositie te manoeuvreren.

Zijn combinatie van snelheid, dribbelvaardigheid en doelgerichtheid maakt hem tot een geduchte aanvaller, een "serial-scorer" zoals hij in Duitsland wordt genoemd. Als flankaanvaller scoort hij gemiddeld bijna één doelpunt om de drie wedstrijden.

Niet voor niets vroeg Stuttgart eind mei nog 15 miljoen euro voor deze razendsnelle flankspeler.

Silas ontsteekt de turbo: “Powerdribbelaar”

Tijdens de zomermercato toonden clubs als RC Lens, AJ Auxerre, Villarreal en Fulham interesse in Silas Mvumpa, maar een transfer naar een van deze clubs kwam niet tot stand. Mvumpa hoopte op speelminuten bij VfB Stuttgart dit seizoen, zeker na zijn sterke voorbereiding waarin hij zichzelf opnieuw bewees.

De Congolese aanvaller werd beschouwd als de revelatie van de oefencampagne, waarbij hij indruk maakte in de vriendschappelijke wedstrijden, veel doelpunten scoorde en de rechterflank domineerde.

Fans zagen in hem de ‘oude’ Silas terug, de speler die in zijn eerste Bundesliga-seizoen onder coach Matarazzo de harten van de supporters veroverde. “Snelheidsdribbelaar Silas ontsteekt de turbo,” kopte de Südwest Presse in augustus.

Na deze indrukwekkende voorbereiding had Mvumpa terecht hoop op meer speeltijd of zelfs een vaste plek in het elftal. Helaas vervlogen deze hoopvolle verwachtingen snel na minder dan twee speeldagen in de Bundesliga.

Ondanks zijn talent en inzet lijkt hij niet te passen in het tactische concept van de huidige coach. Zoals de Stuttgarter Nachrichten schreef: “Als een soort soloartiest en powerdribbelaar die liever te veel schijnbewegingen of stepovers in zijn spel verwerkt dan te weinig, past hij niet echt in het concept van de coach.”

Anderlecht moet Silas halen

Meest recent

Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

6
6
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

12
12
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

20
20
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

28
28
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

60
60
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

63
63
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

153
153
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

127
127
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

32
32
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

98
98
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

235
235
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

30
30
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

476
476
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

131
131
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

95
95
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

62
62
'Anderlecht heeft beslist: twee Renard-aanwinsten weg'

Bij RSC Anderlecht gaat er in januari wel wat gebeuren. Een aantal spelers zullen de club mogen ...

295
295
Miljoenen over de balk? Dure transfers bij Club en Union

Er is de nodige kritiek op de transfers van Antoine Sibierski. Dat vinden we toch wel wat ...

112
112
Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

92
92
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

74
74
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

51
51
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

100
100
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

165
165
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

55
55
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

27
27

Meer sportnieuws