‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

997
‘Anderlecht-topdeal: serial-scorer en powerdribbelaar'

RSC Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op Silas Mvumpa, de razendsnelle flankaanvaller van VfB Stuttgart, als laatste kans in de zomermercato. Hoewel de club aanvankelijk geen nieuwe flankaanvaller wilde aantrekken, blijkt er toch behoefte aan meer snelheid en diepgang. Mvumpa, bekend om zijn explosieve snelheid en doelgerichtheid, werd in 2020/21 verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga.

Ondanks interesse van clubs als RC Lens en Villarreal, bleef een transfer uit en hoopte hij op een doorbraak bij Stuttgart. Na een veelbelovende voorbereiding kreeg Mvumpa echter nauwelijks speeltijd, mede door zijn beperkte tactische aanpassing aan het systeem van coach Hoeneß.

LEES OOK: Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Silas Mvumpa: de laatste kans op de zomermercato

RSC Anderlecht had aanvankelijk geen prioriteit om een extra flankaanvaller aan te trekken, gezien de sterke bezetting op die positie met spelers als Francis Amuzu, Nilson Angulo, Thorgan Hazard en Anders Dreyer.

Deze overvloed aan talent kan echter leiden tot ontevredenheid en frustraties, omdat er veel concurrentie is voor een basisplaats. Toch mist Anderlecht spelers die zowel snelheid als diepgang combineren.

Daarom verschoof de club zijn focus naar Issiaka Kamate (20) van Internazionale, een veelzijdige flankspeler die ook centraal kan spelen. Helaas koos Kamate voor een overstap naar AVS in Portugal.

Jesper Fredberg hield ook de situatie van Tiago Gouveia (SL Benfica) nauwlettend in de gaten, maar ook de Portugees komt niet naar het Lotto Park. Daarnaast werd Ermir Rashica, een 20-jarige Kosovaarse Albanees van FK Skënderbeu, genoemd als mogelijke versterking.

De laatste kans deze zomermercato lijkt nu Silas Mvumpa (VfB Stuttgart) te zijn.

Moeilijke onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart

Volgens Sacha Tavolieri is het de bedoeling dat Silas Mvumpa op huurbasis neerstrijkt in het Lotto Park, waarbij Jesper Fredberg hoopt ook een aankoopoptie te bedingen.

De 25-jarige Congolees had aanvankelijk de intentie om bij Stuttgart te blijven, maar staat nu toch open voor een nieuwe uitdaging, aangezien zijn toekomstperspectief bij de club steeds somberder wordt. Een belangrijke reden hiervoor is zijn gebrek aan tactisch inzicht, waarover coach Sebastian Hoeneß zich intern heeft beklaagd.

Stuttgart legde in 2019 nog acht miljoen euro neer voor Mvumpa, maar dit seizoen lijkt zijn rol bij het team minimaal te zijn. Hoewel hij nog een half uur mocht invallen in de Duitse Supercup, zat hij tijdens de daaropvolgende wedstrijden voornamelijk op de bank en werd hij zelfs niet geselecteerd voor de wedstrijd tegen FSV Mainz.

Ondanks het feit dat Mvumpa niet op veel speelminuten kan rekenen, verlopen de onderhandelingen tussen Anderlecht en Stuttgart moeizaam. De Duitse club is terughoudend om mee te werken aan een transfer, aangezien ze, gezien hun drukke kalender en deelname aan de Champions League, alle beschikbare spelers nodig hebben.

Spurtbom en serial-scorer: Stuttgart vroeg 15 miljoen in mei

Silas Mvumpa is zeker geen doorsnee voetballer. In het seizoen 2020/21 werd hij verkozen tot Jonge Speler van het Jaar in de Bundesliga en wordt hij beschouwd als een van de snelste spelers in Duitsland.

Vorig seizoen noteerde hij een topsnelheid van 35,97 km/u, waarmee hij samen met Alphonso Davies (Bayern München) de snelste speler van de Bundesliga was. Hij liet daarmee andere spurtbommen zoals Jeremy Frimpong (Bayer Leverkusen), Leroy Sané en Kingsley Coman (beiden Bayern München) achter zich.

Maar snelheid is niet zijn enige wapen. Mvumpa heeft een instinct voor het doel, iets dat de officiële website van de Bundesliga treffend omschreef als “alsof een magneet hem naar het doel leidt.”

Met zijn technische kwaliteiten en speelstijl wordt hij vaak vergeleken met Timo Werner. Of hij nu vanaf de flank of centraal speelt, Mvumpa weet zich vaak in scoringspositie te manoeuvreren.

Zijn combinatie van snelheid, dribbelvaardigheid en doelgerichtheid maakt hem tot een geduchte aanvaller, een "serial-scorer" zoals hij in Duitsland wordt genoemd. Als flankaanvaller scoort hij gemiddeld bijna één doelpunt om de drie wedstrijden.

Niet voor niets vroeg Stuttgart eind mei nog 15 miljoen euro voor deze razendsnelle flankspeler.

Silas ontsteekt de turbo: “Powerdribbelaar”

Tijdens de zomermercato toonden clubs als RC Lens, AJ Auxerre, Villarreal en Fulham interesse in Silas Mvumpa, maar een transfer naar een van deze clubs kwam niet tot stand. Mvumpa hoopte op speelminuten bij VfB Stuttgart dit seizoen, zeker na zijn sterke voorbereiding waarin hij zichzelf opnieuw bewees.

De Congolese aanvaller werd beschouwd als de revelatie van de oefencampagne, waarbij hij indruk maakte in de vriendschappelijke wedstrijden, veel doelpunten scoorde en de rechterflank domineerde.

Fans zagen in hem de ‘oude’ Silas terug, de speler die in zijn eerste Bundesliga-seizoen onder coach Matarazzo de harten van de supporters veroverde. “Snelheidsdribbelaar Silas ontsteekt de turbo,” kopte de Südwest Presse in augustus.

Na deze indrukwekkende voorbereiding had Mvumpa terecht hoop op meer speeltijd of zelfs een vaste plek in het elftal. Helaas vervlogen deze hoopvolle verwachtingen snel na minder dan twee speeldagen in de Bundesliga.

Ondanks zijn talent en inzet lijkt hij niet te passen in het tactische concept van de huidige coach. Zoals de Stuttgarter Nachrichten schreef: “Als een soort soloartiest en powerdribbelaar die liever te veel schijnbewegingen of stepovers in zijn spel verwerkt dan te weinig, past hij niet echt in het concept van de coach.”

Anderlecht moet Silas halen

Meest recent

'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

6
6
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

24
24
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

64
64
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

270
270
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

165
165
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

80
80
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

109
109
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

142
142
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

384
384
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

409
409
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

177
177
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

565
565
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

160
160
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

773
773
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

192
192
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

154
154
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

89
89

Meer sportnieuws