‘Last minute topdeal Club Brugge: nieuwe box-to-box’

door
‘Last minute topdeal Club Brugge: nieuwe box-to-box’

Raphael Onyedika leek deze zomer op weg naar een transfer, maar door een matige competitiestart overweegt Club Brugge hem toch te behouden. Een bod van minstens 20 miljoen euro zou echter moeilijk te weigeren zijn, en met interesse vanuit Saoedi-Arabië blijft een vertrek mogelijk. Mocht Onyedika vertrekken, kijkt Club Brugge naar Oussama Targhalline van Le Havre als vervanger.

De 22-jarige Marokkaanse middenvelder, technisch sterk en met een goed spelinzicht, kan als box-to-box speler een belangrijke rol spelen. Club Brugge heeft nog tijd om de deal rond te krijgen, terwijl Targhalline zijn opties openhoudt nu hij zijn laatste contractjaar ingaat.

LEES OOK: ‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Onyedika kan nog steeds vertrekken naar Saoedi-Arabië

Raphael Onyedika leek deze zomer met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid Club Brugge te zullen verlaten. Samen met Andreas Skov Olsen werd hij gezien als de man die deze mercato een transfer zou maken. "Die kans is reëel," verklaarde Nicky Hayen na de wedstrijd tegen Standard.

Na een stroeve competitiestart voor blauw-zwart is het idee ontstaan dat Club Brugge er misschien beter aan doet om Onyedika nog een seizoen te behouden. Zowel de spelers, technische staf als het bestuur zien hem dan ook liever niet vertrekken.

Maar, een bod van minstens 20 miljoen euro blijft moeilijk te weigeren. Hoewel er interesse was vanuit de Premier League, sloot de transferdeadline daar afgelopen vrijdag. Er is echter nog belangstelling vanuit Saoedi-Arabië, waar de transfermarkt nog enkele dagen open is.

Een vertrek van Onyedika behoort dus nog steeds tot de mogelijkheden

Club Brugge kan profiteren van Belgische transferdeadline

Als Raphael Onyedika toch nog vertrekt, zal Club Brugge snel op zoek moeten naar een extra middenvelder. De eerder aangetrokken Ardon Jashari, die als vervanger van Onyedika werd binnengehaald, weet namelijk niet te overtuigen.

Daarom heeft de Belgische landskampioen zijn zinnen gezet op Oussama Targhalline van Le Havre FC. De eerste gesprekken tussen Club Brugge en de entourage van Targhalline zijn al gevoerd.

Hoewel Stade Brest vrijdag nog in de race was voor zijn handtekening, kwam er geen transfer tot stand voordat de Franse transferdeadline verstreek.

Hierdoor blijft de 22-jarige middenvelder voorlopig bij Le Havre, maar Club Brugge heeft nog iets meer tijd om de deal rond te krijgen, aangezien de Belgische transfermarkt nog iets langer open is.

Cruciale Targhalline gaat bovendien laatste contractjaar in

Mathieu Bodmer, sportief directeur van Le Havre, wilde Oussama Targhalline deze zomer graag een nieuw contract laten ondertekenen bij de club. De 22-jarige Marokkaanse middenvelder begint aan zijn laatste contractjaar en trok de aandacht van verschillende clubs uit Frankrijk en Italië, terwijl ook Rangers FC interesse toonde.

Targhalline hield deze zomer bewust al zijn opties open, maar begin september is er nog altijd geen transfer gerealiseerd en heeft hij zijn contract bij Le Havre nog steeds niet verlengd.

Hoewel Targhalline bekendstaat als een blessuregevoelige speler, is zijn invloed op het spel van Le Havre onmiskenbaar wanneer hij op 100% van zijn fysieke vermogen is. Zijn balvastheid en sterke passing maken hem cruciaal om Le Havre dominant te laten spelen.

Knap profiel als box-to-box-middenvelder

Oussama Targhalline blinkt uit door zijn technisch vermogen, spelinzicht en intercepties. Als nummer zes combineert hij spelintelligentie, loopvermogen, balvastheid en nauwkeurige passing, waardoor hij ook gemakkelijk een rij hoger kan spelen.

In een rol als box-to-box speler komt hij optimaal tot zijn recht doordat hij zowel voor de verdediging als in een meer aanvallende positie het verschil kan maken. Hij is vrij groot (1m86), maar blijft toch een vrij elegante speler met de bal aan zijn voeten.

Hij is dynamisch en technisch verfijnd, en wordt door sommigen gezien als een creatieve speler, terwijl anderen vooral zijn hoog voetbal-IQ bewonderen. Zijn veelzijdigheid maakt hem een unieke speler op het veld.

Walid Regragui, de bondscoach van Marokko, sprak lovend over hem: “Technisch gezien is hij een hele goede speler. Hij heeft veel speelvolume, het is een box-to-box-profiel dat we niet hadden.”

Club Brugge heeft een speler zoals Targhalline nodig

Meest recent

Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

0
0
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

68
68
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

45
45
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

30
30
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

49
49
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

232
232
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

115
115
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

229
229
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

446
446
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

268
268
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

105
105
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

130
130
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

172
172
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

255
255
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

282
282
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

263
263
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

131
131
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

850
850
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

434
434
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

235
235
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

104
104
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

164
164
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

209
209
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

225
225
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

257
257

Meer sportnieuws