'Fredberg moet strijden voor laatste toptransfer Anderlecht'

door
'Fredberg moet strijden voor laatste toptransfer Anderlecht'

De supporters van Anderlecht hebben deze zomer alweer heel wat geduld moeten oefenen, maar uiteindelijk krijgen ze toch weer enkele stevige aanwinsten voorgeschoteld. Na Jan-Carlo Simic, Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Zanka streek zaterdagavond met Leander Dendoncker een grote naam als vijfde aanwinst neer.

Mogelijk blijft het daar niet bij en haalt CEO Sports Jesper Fredberg in de laatste dagen van de zomermercato nog fors uit. Er doen nog verschillende geruchten de ronde over onder meer Odysseas Vlachodimos (Newcastle) en Christian Eriksen (Man Utd), terwijl enkele dagen geleden ook Silas Katompa Mvumpa plots aan Anderlecht gelinkt werd.

LEES OOK: Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Anderlecht wil Katompa Mvumpa huren met aankoopoptie

De 25-jarige Congolees is een flankaanvaller en dat is één van de posities waarop Paars-Wit zich aanvankelijk leek te willen gaan versterken. Bij VfB Stuttgart heeft hij weinig uitzicht op speelminuten. Hij mocht nog een halfuur invallen in de Duitse Supercup, maar daarna bleef hij twee wedstrijden aan de bank gekluisterd. Zaterdag zat hij tegen Mainz zelfs niet in de selectie.

Met een geschatte marktwaarde van 10 miljoen euro is Mvumpa wel een zeer dure vogel. Sacha Tavolieri bevestigt dan ook dat het de bedoeling is dat de speler op huurbasis zal neerstrijken in het Lotto Park, al zou Fredberg wel proberen om ook een aankoopoptie te bedingen.

Stuttgart werkt niet mee

De onderhandelingen zouden echter niet al te best opschieten omdat Stuttgart niet echt meewerkt. De Duitsers zullen natuurlijk hun spelers nodig hebben gezien hun drukke kalender, want ze spelen dit seizoen ook voor het eerst in lange tijd nog eens Champions League.

Het valt dus af te wachten of Mvumpa effectief bij Anderlecht zal neerstrijken. Fredberg heeft nog tot vrijdag de tijd om de transfer over de streep te trekken, al zou het beter zijn om de deal al een dag of twee vroeger af te ronden voor de deadline voor het indienen van de spelerslijst bij de UEFA.

Zal Anderlecht de deal nog kunnen afronden?

Meest recent

Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

5
5
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

48
48
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

12
12
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

22
22
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

135
135
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

36
36
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

41
41
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

13
13
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

300
300
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

107
107
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

146
146
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

281
281
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

60
60
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

23
23
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

48
48
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

91
91
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

164
164
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

91
91
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

123
123
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

212
212
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

236
236
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

234
234
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

256
256
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

72
72

Meer sportnieuws