'Fredberg moet strijden voor laatste toptransfer Anderlecht'

767 stemmen
'Fredberg moet strijden voor laatste toptransfer Anderlecht'

De supporters van Anderlecht hebben deze zomer alweer heel wat geduld moeten oefenen, maar uiteindelijk krijgen ze toch weer enkele stevige aanwinsten voorgeschoteld. Na Jan-Carlo Simic, Thomas Foket, Ludwig Augustinsson en Zanka streek zaterdagavond met Leander Dendoncker een grote naam als vijfde aanwinst neer.

Mogelijk blijft het daar niet bij en haalt CEO Sports Jesper Fredberg in de laatste dagen van de zomermercato nog fors uit. Er doen nog verschillende geruchten de ronde over onder meer Odysseas Vlachodimos (Newcastle) en Christian Eriksen (Man Utd), terwijl enkele dagen geleden ook Silas Katompa Mvumpa plots aan Anderlecht gelinkt werd.

LEES OOK: Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

Anderlecht wil Katompa Mvumpa huren met aankoopoptie

De 25-jarige Congolees is een flankaanvaller en dat is één van de posities waarop Paars-Wit zich aanvankelijk leek te willen gaan versterken. Bij VfB Stuttgart heeft hij weinig uitzicht op speelminuten. Hij mocht nog een halfuur invallen in de Duitse Supercup, maar daarna bleef hij twee wedstrijden aan de bank gekluisterd. Zaterdag zat hij tegen Mainz zelfs niet in de selectie.

Met een geschatte marktwaarde van 10 miljoen euro is Mvumpa wel een zeer dure vogel. Sacha Tavolieri bevestigt dan ook dat het de bedoeling is dat de speler op huurbasis zal neerstrijken in het Lotto Park, al zou Fredberg wel proberen om ook een aankoopoptie te bedingen.

Stuttgart werkt niet mee

De onderhandelingen zouden echter niet al te best opschieten omdat Stuttgart niet echt meewerkt. De Duitsers zullen natuurlijk hun spelers nodig hebben gezien hun drukke kalender, want ze spelen dit seizoen ook voor het eerst in lange tijd nog eens Champions League.

Het valt dus af te wachten of Mvumpa effectief bij Anderlecht zal neerstrijken. Fredberg heeft nog tot vrijdag de tijd om de transfer over de streep te trekken, al zou het beter zijn om de deal al een dag of twee vroeger af te ronden voor de deadline voor het indienen van de spelerslijst bij de UEFA.

Zal Anderlecht de deal nog kunnen afronden?

Meest recent

'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

9
9
Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

13
13
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

38
38
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

644
644
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

40
40
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

122
122
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

231
231
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

20
20
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

40
40
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

252
252
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

133
133
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

334
334
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

254
254
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

426
426
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

434
434
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

246
246
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

76
76
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

104
104
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

187
187
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

63
63
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

70
70
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

536
536
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

129
129
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

187
187
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

191
191

Meer sportnieuws