Dender blijft verbazen en is leider na zege op Kiel

door
Dender blijft verbazen en is leider na zege op Kiel

FCV Dender heeft zaterdagnamiddag het duel de promovendi naar zich toegetrokken. Het ging op het Kiel met 1-2 winnen van Beerschot en blijft daarmee zijn sterke start verderzetten. Het wipt voorlopig zelfs naar de koppositie. Beerschot blijft na een vijfde nederlaag op rij dan weer de rode lantaarn.

Het was een blitzstart die Dender de zege bezorgde tegen de kampioen van de Challenger Pro League. Na elf minuten gaf het scorebord immers al 0-2 aan.

LEES OOK: Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Dender na elf minuten al op 0-2

Al in de tweede minuute waren de bezoekers op voorsprong gekomen. Beerschot verdedigde niet al te best in de zestien en Hrncar kon uiteindelijk in de rebound profiteren. Nog geen tien minuten later slikten de Mannekes ook nog eens een ongelukkige penalty nadat Konstantopoulos de bal tegen de hand gekregen had.

Nsimba twijfelde niet en knalde de strafschop rechtdoor voorbij Matijas. Beerschot zat dus meteen in grote problemen, maar gaandeweg knokte het zich toch beter in de wedstrijd. Al mocht het ook van geluk spreken dat Hrncar kort voor rust de 0-3 liet liggen.

Beerschot maakt het nog even spannend

Na rust bleef Beerschot proberen om de bakens te verzetten. Twintig minuten voor tijd lukte het ook de aansluitingstreffer. De bal ging op de stip na een overtreding van Pupe op Colassin en Matthys zette de penalty netjes om.

Beerschot probeerde daarna nog een slotoffensief op te zetten, maar het bleef toch opletten voor de counters van Dender. Uiteindelijk kwam eerder dan de gelijkmaker de 1-3 nog dichterbij, want Nsimba trof nog de paal. Dender trok de drie punten dus over de streep en is met elf punten voorlopig leider, terwijl Beerschot achterblijft met één op achttien.

Zal Dender nog lang bovenaan blijven meedraaien?

Meest recent

'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

66
66
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

9
9
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

39
39
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

52
52
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

18
18
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

42
42
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

131
131
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

121
121
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

103
103
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

181
181
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

46
46
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

95
95
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

44
44
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

201
201
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

152
152
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

183
183
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

64
64
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

86
86
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

626
626
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

434
434
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

625
625
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

438
438
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

325
325
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

133
133
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

124
124

Meer sportnieuws