Dender blijft verbazen en is leider na zege op Kiel

door
Dender blijft verbazen en is leider na zege op Kiel

FCV Dender heeft zaterdagnamiddag het duel de promovendi naar zich toegetrokken. Het ging op het Kiel met 1-2 winnen van Beerschot en blijft daarmee zijn sterke start verderzetten. Het wipt voorlopig zelfs naar de koppositie. Beerschot blijft na een vijfde nederlaag op rij dan weer de rode lantaarn.

Het was een blitzstart die Dender de zege bezorgde tegen de kampioen van de Challenger Pro League. Na elf minuten gaf het scorebord immers al 0-2 aan.

LEES OOK: Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Dender na elf minuten al op 0-2

Al in de tweede minuute waren de bezoekers op voorsprong gekomen. Beerschot verdedigde niet al te best in de zestien en Hrncar kon uiteindelijk in de rebound profiteren. Nog geen tien minuten later slikten de Mannekes ook nog eens een ongelukkige penalty nadat Konstantopoulos de bal tegen de hand gekregen had.

Nsimba twijfelde niet en knalde de strafschop rechtdoor voorbij Matijas. Beerschot zat dus meteen in grote problemen, maar gaandeweg knokte het zich toch beter in de wedstrijd. Al mocht het ook van geluk spreken dat Hrncar kort voor rust de 0-3 liet liggen.

Beerschot maakt het nog even spannend

Na rust bleef Beerschot proberen om de bakens te verzetten. Twintig minuten voor tijd lukte het ook de aansluitingstreffer. De bal ging op de stip na een overtreding van Pupe op Colassin en Matthys zette de penalty netjes om.

Beerschot probeerde daarna nog een slotoffensief op te zetten, maar het bleef toch opletten voor de counters van Dender. Uiteindelijk kwam eerder dan de gelijkmaker de 1-3 nog dichterbij, want Nsimba trof nog de paal. Dender trok de drie punten dus over de streep en is met elf punten voorlopig leider, terwijl Beerschot achterblijft met één op achttien.

Zal Dender nog lang bovenaan blijven meedraaien?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

74
74
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

90
90
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

25
25
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

129
129
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

196
196
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

226
226
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

478
478
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

461
461
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

533
533
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

169
169
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

173
173
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

242
242
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

681
681
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

302
302
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

151
151
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

44
44
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws