Dender blijft verbazen en is leider na zege op Kiel

door
Dender blijft verbazen en is leider na zege op Kiel

FCV Dender heeft zaterdagnamiddag het duel de promovendi naar zich toegetrokken. Het ging op het Kiel met 1-2 winnen van Beerschot en blijft daarmee zijn sterke start verderzetten. Het wipt voorlopig zelfs naar de koppositie. Beerschot blijft na een vijfde nederlaag op rij dan weer de rode lantaarn.

Het was een blitzstart die Dender de zege bezorgde tegen de kampioen van de Challenger Pro League. Na elf minuten gaf het scorebord immers al 0-2 aan.

LEES OOK: Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Dender na elf minuten al op 0-2

Al in de tweede minuute waren de bezoekers op voorsprong gekomen. Beerschot verdedigde niet al te best in de zestien en Hrncar kon uiteindelijk in de rebound profiteren. Nog geen tien minuten later slikten de Mannekes ook nog eens een ongelukkige penalty nadat Konstantopoulos de bal tegen de hand gekregen had.

Nsimba twijfelde niet en knalde de strafschop rechtdoor voorbij Matijas. Beerschot zat dus meteen in grote problemen, maar gaandeweg knokte het zich toch beter in de wedstrijd. Al mocht het ook van geluk spreken dat Hrncar kort voor rust de 0-3 liet liggen.

Beerschot maakt het nog even spannend

Na rust bleef Beerschot proberen om de bakens te verzetten. Twintig minuten voor tijd lukte het ook de aansluitingstreffer. De bal ging op de stip na een overtreding van Pupe op Colassin en Matthys zette de penalty netjes om.

Beerschot probeerde daarna nog een slotoffensief op te zetten, maar het bleef toch opletten voor de counters van Dender. Uiteindelijk kwam eerder dan de gelijkmaker de 1-3 nog dichterbij, want Nsimba trof nog de paal. Dender trok de drie punten dus over de streep en is met elf punten voorlopig leider, terwijl Beerschot achterblijft met één op achttien.

Zal Dender nog lang bovenaan blijven meedraaien?

Meest recent

'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

6
6
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

20
20
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

11
11
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

41
41
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

159
159
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

106
106
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

27
27
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

119
119
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

75
75
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

54
54
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

324
324
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

56
56
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

106
106
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

47
47
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

130
130
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

135
135
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

83
83
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

214
214
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

221
221
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

635
635
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

114
114
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

179
179
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

44
44
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

416
416

Meer sportnieuws