Antwerp FC werkt zich diep in nesten met Keita-topdeal

door
Antwerp FC werkt zich diep in nesten met Keita-topdeal

Gedurende de zomer werd Mandela Keita in de etalage gezet bij Antwerp FC. Eind augustus, vlak voor de Italiaanse transferdeadline, tekende de 22-jarige middenvelder uiteindelijk een vijfjarig contract bij Parma voor 12 miljoen euro plus bonussen. Antwerp bedong ook 15 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. De oorspronkelijke vraagprijs van 30 miljoen euro werd verlaagd naar 20 miljoen en uiteindelijk naar 15 miljoen euro.

Deze prijsverlaging weerspiegelt vooral de financiële noodzaak van de club, die eerder 7 à 8 miljoen euro had geïnvesteerd in Keita. De situatie herinnert aan de eerdere transfer van Arthur Vermeeren, waarbij Antwerp ook niet de gewenste prijs haalde.

LEES OOK: 'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

De hele zomer lang in de etalage gezet door Antwerp FC

Mandela Keita begon de voorbereiding bij Antwerp met het ambitieuze doel deze zomer een toptransfer te realiseren. Jelle Bataille voorspelde al vorig seizoen dat Keita in een grote competitie kan spelen. “Daar is hij nu al klaar voor”, zei Bataille tegen Het Nieuwsblad.

Mark van Bommel, destijds coach van Antwerp, sloot zich hierbij aan: “Er is nu al belangstelling en die zal alleen maar toenemen. Ik dat je een complete voetballer hebt die interessant is voor bijna alle competities.”

De 22-jarige middenvelder werd de hele zomer in de etalage gezet door Antwerp FC. Het Engelse Southampton toonde interesse, maar wilde niet ver genoeg gaan voor de centrale middenvelder.

De Premier League-promovendus stelde voor om Keita te huren met een verplichte aankoopoptie van ruim tien miljoen euro, wat voor Antwerp onacceptabel was. De club maakte duidelijk dat een eventuele transfer meteen definitief moest zijn.

Uiteindelijk liet Southampton de interesse in Keita varen en koos ervoor om Lesley Ugochukwu te huren. Daarmee was die piste afgesloten. Ook clubs als Napoli, Fiorentina, Leicester City en Stade Rennes informeerden naar Keita, maar tot een concreet bod kwam het niet.

Geen jackpot, wel minimumbedrag

Eind augustus wachtte Mandela Keita nog steeds op zijn langverwachte transfer. Uit voorzichtigheid en om de jonge middenvelder te beschermen, koos coach Jonas De Roeck ervoor om hem bij de competitiestart op de bank te houden.

Maar in de laatste uren voor het sluiten van de Italiaanse transfermarkt kwam de verlossing: Keita tekende vrijdag op het nippertje een vijfjarig contract bij Parma. De Italiaanse club betaalde 12 miljoen euro plus bonussen voor de getalenteerde middenvelder. Daarnaast bedong Antwerp 15 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop.

“Mandy had van in het begin aangegeven dat hij deze stap wilde zetten. Het lange wachten maakte het niet altijd even gemakkelijk voor hem”, zei Antwerp-coach Jonas De Roeck vrijdag. “Hij is het volgende Antwerpse uithangbord in de rij. En voor de club is de financiële input belangrijk.”

Antwerp betaalde destijds 7,8 miljoen euro om Keita over te nemen van Oud-Heverlee Leuven en hoopte deze zomer op minstens 15 miljoen euro voor de Belgische middenvelder.

Net zoals bij de situatie met Arthur Vermeeren afgelopen winter, waarbij Antwerp hem niet voor de richtprijs van 30 miljoen euro aan Atlético Madrid verkocht, kiest RAFC uiteindelijk voor een minimumprijs.

Van 30 miljoen euro naar 20 miljoen en uiteindelijk 15 miljoen

Met een aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro hoopte Antwerp FC vorig jaar op een rendement in veelvoud voor Mandela Keita. De jonge middenvelder had met overtuiging aangetoond dat hij niet alleen het niveau van de Champions League aankan, maar zelfs langzaam boven het niveau van de Jupiler Pro League uitstijgt.

Keita beschikt over sterke fysieke kwaliteiten en uitstekend voetballend vermogen. Hij pikt de zaken ook een indrukwekkend snel op, wat getuigt van zijn grote voetbalintelligentie. Hij is vaak de belangrijkste man bij alles wat met de bal te maken heeft. Als een klassieke ‘zes’ breekt hij talloze aanvallen af, om dan steeds goed een ploegmaat te vinden.

Keita is bijna niet van de bal te zetten en hij bezit ook de gave om met een veins zijn tegenstander in de wind te zetten. Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Antwerp FC het geïnvesteerde recordbedrag in Keita dubbel en dik zou terugverdienen.

Ediz Unal, de makelaar van Keita, voorspelde dat de club hem ooit nog voor 20 à 30 miljoen euro zou kunnen verkopen. Antwerp streefde oorspronkelijk naar een bedrag rond de 20 miljoen euro voor Keita, maar verlaagde hun eisen naar 15 miljoen euro.

Een gemiste kans? Deze prijsverlaging lijkt meer een kwestie van financiële noodzaak dan een strategische misser voor de Great Old.

Keita is te goedkoop verkocht

Meest recent

'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

67
67
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

61
61
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

74
74
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

154
154
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

203
203
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

88
88
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

42
42
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

167
167
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

112
112
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

67
67
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

90
90
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

42
42
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

235
235
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

260
260
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

239
239
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

209
209
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

306
306
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

365
365
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

446
446
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

747
747
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

503
503
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

122
122
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

76
76
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

208
208
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

387
387

Meer sportnieuws