Antwerp FC werkt zich diep in nesten met Keita-topdeal

1195
Antwerp FC werkt zich diep in nesten met Keita-topdeal

Gedurende de zomer werd Mandela Keita in de etalage gezet bij Antwerp FC. Eind augustus, vlak voor de Italiaanse transferdeadline, tekende de 22-jarige middenvelder uiteindelijk een vijfjarig contract bij Parma voor 12 miljoen euro plus bonussen. Antwerp bedong ook 15 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. De oorspronkelijke vraagprijs van 30 miljoen euro werd verlaagd naar 20 miljoen en uiteindelijk naar 15 miljoen euro.

Deze prijsverlaging weerspiegelt vooral de financiële noodzaak van de club, die eerder 7 à 8 miljoen euro had geïnvesteerd in Keita. De situatie herinnert aan de eerdere transfer van Arthur Vermeeren, waarbij Antwerp ook niet de gewenste prijs haalde.

LEES OOK: Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

De hele zomer lang in de etalage gezet door Antwerp FC

Mandela Keita begon de voorbereiding bij Antwerp met het ambitieuze doel deze zomer een toptransfer te realiseren. Jelle Bataille voorspelde al vorig seizoen dat Keita in een grote competitie kan spelen. “Daar is hij nu al klaar voor”, zei Bataille tegen Het Nieuwsblad.

Mark van Bommel, destijds coach van Antwerp, sloot zich hierbij aan: “Er is nu al belangstelling en die zal alleen maar toenemen. Ik dat je een complete voetballer hebt die interessant is voor bijna alle competities.”

De 22-jarige middenvelder werd de hele zomer in de etalage gezet door Antwerp FC. Het Engelse Southampton toonde interesse, maar wilde niet ver genoeg gaan voor de centrale middenvelder.

De Premier League-promovendus stelde voor om Keita te huren met een verplichte aankoopoptie van ruim tien miljoen euro, wat voor Antwerp onacceptabel was. De club maakte duidelijk dat een eventuele transfer meteen definitief moest zijn.

Uiteindelijk liet Southampton de interesse in Keita varen en koos ervoor om Lesley Ugochukwu te huren. Daarmee was die piste afgesloten. Ook clubs als Napoli, Fiorentina, Leicester City en Stade Rennes informeerden naar Keita, maar tot een concreet bod kwam het niet.

Geen jackpot, wel minimumbedrag

Eind augustus wachtte Mandela Keita nog steeds op zijn langverwachte transfer. Uit voorzichtigheid en om de jonge middenvelder te beschermen, koos coach Jonas De Roeck ervoor om hem bij de competitiestart op de bank te houden.

Maar in de laatste uren voor het sluiten van de Italiaanse transfermarkt kwam de verlossing: Keita tekende vrijdag op het nippertje een vijfjarig contract bij Parma. De Italiaanse club betaalde 12 miljoen euro plus bonussen voor de getalenteerde middenvelder. Daarnaast bedong Antwerp 15 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop.

“Mandy had van in het begin aangegeven dat hij deze stap wilde zetten. Het lange wachten maakte het niet altijd even gemakkelijk voor hem”, zei Antwerp-coach Jonas De Roeck vrijdag. “Hij is het volgende Antwerpse uithangbord in de rij. En voor de club is de financiële input belangrijk.”

Antwerp betaalde destijds 7,8 miljoen euro om Keita over te nemen van Oud-Heverlee Leuven en hoopte deze zomer op minstens 15 miljoen euro voor de Belgische middenvelder.

Net zoals bij de situatie met Arthur Vermeeren afgelopen winter, waarbij Antwerp hem niet voor de richtprijs van 30 miljoen euro aan Atlético Madrid verkocht, kiest RAFC uiteindelijk voor een minimumprijs.

Van 30 miljoen euro naar 20 miljoen en uiteindelijk 15 miljoen

Met een aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro hoopte Antwerp FC vorig jaar op een rendement in veelvoud voor Mandela Keita. De jonge middenvelder had met overtuiging aangetoond dat hij niet alleen het niveau van de Champions League aankan, maar zelfs langzaam boven het niveau van de Jupiler Pro League uitstijgt.

Keita beschikt over sterke fysieke kwaliteiten en uitstekend voetballend vermogen. Hij pikt de zaken ook een indrukwekkend snel op, wat getuigt van zijn grote voetbalintelligentie. Hij is vaak de belangrijkste man bij alles wat met de bal te maken heeft. Als een klassieke ‘zes’ breekt hij talloze aanvallen af, om dan steeds goed een ploegmaat te vinden.

Keita is bijna niet van de bal te zetten en hij bezit ook de gave om met een veins zijn tegenstander in de wind te zetten. Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Antwerp FC het geïnvesteerde recordbedrag in Keita dubbel en dik zou terugverdienen.

Ediz Unal, de makelaar van Keita, voorspelde dat de club hem ooit nog voor 20 à 30 miljoen euro zou kunnen verkopen. Antwerp streefde oorspronkelijk naar een bedrag rond de 20 miljoen euro voor Keita, maar verlaagde hun eisen naar 15 miljoen euro.

Een gemiste kans? Deze prijsverlaging lijkt meer een kwestie van financiële noodzaak dan een strategische misser voor de Great Old.

Keita is te goedkoop verkocht

Meest recent

KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

4
4
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

37
37
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

23
23
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

65
65
Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

65
65
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

222
222
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

333
333
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

110
110
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

203
203
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

195
195
Union onherkenbaar zwak: kranten pakken dissonant hard aan

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

81
81
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

40
40
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

219
219
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

104
104
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

16
16
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

79
79
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

104
104
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

129
129
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

186
186
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

83
83
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

71
71
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

125
125
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

497
497
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

44
44
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

217
217

Meer sportnieuws