Antwerp FC werkt zich diep in nesten met Keita-topdeal

1195
Antwerp FC werkt zich diep in nesten met Keita-topdeal

Gedurende de zomer werd Mandela Keita in de etalage gezet bij Antwerp FC. Eind augustus, vlak voor de Italiaanse transferdeadline, tekende de 22-jarige middenvelder uiteindelijk een vijfjarig contract bij Parma voor 12 miljoen euro plus bonussen. Antwerp bedong ook 15 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. De oorspronkelijke vraagprijs van 30 miljoen euro werd verlaagd naar 20 miljoen en uiteindelijk naar 15 miljoen euro.

Deze prijsverlaging weerspiegelt vooral de financiële noodzaak van de club, die eerder 7 à 8 miljoen euro had geïnvesteerd in Keita. De situatie herinnert aan de eerdere transfer van Arthur Vermeeren, waarbij Antwerp ook niet de gewenste prijs haalde.

LEES OOK: 'Westerlo slaat toe met transfer in de Serie A'

De hele zomer lang in de etalage gezet door Antwerp FC

Mandela Keita begon de voorbereiding bij Antwerp met het ambitieuze doel deze zomer een toptransfer te realiseren. Jelle Bataille voorspelde al vorig seizoen dat Keita in een grote competitie kan spelen. “Daar is hij nu al klaar voor”, zei Bataille tegen Het Nieuwsblad.

Mark van Bommel, destijds coach van Antwerp, sloot zich hierbij aan: “Er is nu al belangstelling en die zal alleen maar toenemen. Ik dat je een complete voetballer hebt die interessant is voor bijna alle competities.”

De 22-jarige middenvelder werd de hele zomer in de etalage gezet door Antwerp FC. Het Engelse Southampton toonde interesse, maar wilde niet ver genoeg gaan voor de centrale middenvelder.

De Premier League-promovendus stelde voor om Keita te huren met een verplichte aankoopoptie van ruim tien miljoen euro, wat voor Antwerp onacceptabel was. De club maakte duidelijk dat een eventuele transfer meteen definitief moest zijn.

Uiteindelijk liet Southampton de interesse in Keita varen en koos ervoor om Lesley Ugochukwu te huren. Daarmee was die piste afgesloten. Ook clubs als Napoli, Fiorentina, Leicester City en Stade Rennes informeerden naar Keita, maar tot een concreet bod kwam het niet.

Geen jackpot, wel minimumbedrag

Eind augustus wachtte Mandela Keita nog steeds op zijn langverwachte transfer. Uit voorzichtigheid en om de jonge middenvelder te beschermen, koos coach Jonas De Roeck ervoor om hem bij de competitiestart op de bank te houden.

Maar in de laatste uren voor het sluiten van de Italiaanse transfermarkt kwam de verlossing: Keita tekende vrijdag op het nippertje een vijfjarig contract bij Parma. De Italiaanse club betaalde 12 miljoen euro plus bonussen voor de getalenteerde middenvelder. Daarnaast bedong Antwerp 15 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop.

“Mandy had van in het begin aangegeven dat hij deze stap wilde zetten. Het lange wachten maakte het niet altijd even gemakkelijk voor hem”, zei Antwerp-coach Jonas De Roeck vrijdag. “Hij is het volgende Antwerpse uithangbord in de rij. En voor de club is de financiële input belangrijk.”

Antwerp betaalde destijds 7,8 miljoen euro om Keita over te nemen van Oud-Heverlee Leuven en hoopte deze zomer op minstens 15 miljoen euro voor de Belgische middenvelder.

Net zoals bij de situatie met Arthur Vermeeren afgelopen winter, waarbij Antwerp hem niet voor de richtprijs van 30 miljoen euro aan Atlético Madrid verkocht, kiest RAFC uiteindelijk voor een minimumprijs.

Van 30 miljoen euro naar 20 miljoen en uiteindelijk 15 miljoen

Met een aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro hoopte Antwerp FC vorig jaar op een rendement in veelvoud voor Mandela Keita. De jonge middenvelder had met overtuiging aangetoond dat hij niet alleen het niveau van de Champions League aankan, maar zelfs langzaam boven het niveau van de Jupiler Pro League uitstijgt.

Keita beschikt over sterke fysieke kwaliteiten en uitstekend voetballend vermogen. Hij pikt de zaken ook een indrukwekkend snel op, wat getuigt van zijn grote voetbalintelligentie. Hij is vaak de belangrijkste man bij alles wat met de bal te maken heeft. Als een klassieke ‘zes’ breekt hij talloze aanvallen af, om dan steeds goed een ploegmaat te vinden.

Keita is bijna niet van de bal te zetten en hij bezit ook de gave om met een veins zijn tegenstander in de wind te zetten. Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Antwerp FC het geïnvesteerde recordbedrag in Keita dubbel en dik zou terugverdienen.

Ediz Unal, de makelaar van Keita, voorspelde dat de club hem ooit nog voor 20 à 30 miljoen euro zou kunnen verkopen. Antwerp streefde oorspronkelijk naar een bedrag rond de 20 miljoen euro voor Keita, maar verlaagde hun eisen naar 15 miljoen euro.

Een gemiste kans? Deze prijsverlaging lijkt meer een kwestie van financiële noodzaak dan een strategische misser voor de Great Old.

Keita is te goedkoop verkocht

Meest recent

KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

7
7
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

9
9
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

48
48
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

51
51
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

172
172
‘Faes verbaast iedereen met plotse toptransfer’

Wout Faes kende al heel wat ups en downs in zijn carrière. Bij Anderlecht kreeg hij geen ...

72
72
Extra sanctie Forbs? Joos en co pakken rode kaart onder de loep

Club Brugge heeft zijn eerste competitienederlaag beet en ging zondagmiddag met 2-1 onderuit op AA ...

427
427
'Club weigert wéér transfer: onvrede in kleedkamer stijgt'

Club Brugge stond er financieel al erg goed voor en haalde tijdens de huidige mercato nog eens een ...

609
609
'Extra vertrekker Anderlecht; toptransfer krijgt doodsteek'

De clubs uit de Jupiler Pro League hebben nog tot donderdagavond om hun transferdossiers te ...

496
496
Deadline Day Deals: 'Nieuwe stunt Ajax; PL-transfer Grealish'

In de grootste Europese voetballanden gaat de transfermarkt dinsdagavond onverbiddelijk achter slot ...

140
140
Foto-bevestiging: KRC Genk heeft miljoenendeal beet

KRC Genk gaat in het slot van de zomermercato nog flink cashen. Zo is Lucca Brughmans voor een ...

237
237
Hein luidt alarmbel: tóch last-minute versterking Club?

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

527
527
Proto: "Zou één speler van Union naar Anderlecht halen"

RSC Anderlecht moest zondagavond andermaal zijn duidelijke meerdere erkennen in Union SG. RSCA kreeg ...

484
484
'Ultieme vernedering: Club-speler tot op het bot aangepakt'

Club Brugge maakte al lang duidelijk dat er voor één speler geen toekomst meer is. ...

539
539
'Dubbele Deadline Day-bom: City legt 170 mil klaar'

De Engelse ploegen waren ook deze transferzomer weer toonaangevend. Maar vlak voor het verstrijken ...

170
170
JPL-trainers bekennen kleur: topfavoriet(en) Gouden Schoen bekend

Het seizoen in de Jupiler Pro League draait inmiddels op volle toeren en dus kunnen de spelers al ...

396
396
'Absolute droomtransfer Malick Fofana: prijskaartje bekend'

Enkele Rode Duivels komen vlak voor het sluiten van de zomermercato nog in aanmerking voor een mooie ...

208
208
'Anderlecht laat zich gaan: transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht heeft al een drukke transferperiode achter de rug tot dusver, maar wil vlak voor het ...

923
923
'Vuurwerk bij Antwerp: drie extra aanwinsten op til'

Antwerp schoot verrassend goed uit de startblokken, maar na de 1-4 nederlaag tegen STVV staan Marvin ...

838
838
'Anderlecht schakelt door: JPL-transfer(s) in aantocht?'

Op inkomend vlak staan er nog een aantal transfers op til, maar in de late uurtjes van de ...

486
486
'Vermant klopt op tafel: code rood voor Club Brugge'

Club Brugge mocht de afgelopen maanden al maar liefst zo'n 94 miljoen bijschrijven op de sowieso ...

677
677
'Plottwist in Anderlecht: recordaankoop van de baan'

Tot dusver gaf RSC Anderlecht al bijna 20 miljoen uit aan zes nieuwkomers, maar daarmee blijkt de ...

610
610
Jan Mulder trekt alle registers open over nieuwe bondscoach

Jan Mulder is tegenwoordig nog maar zelden op de Vlaamse televisie te zien, maar wie dacht dat de ...

336
336
Nieuwe transferonthulling Tresoldi: Club de waanzin voorbij

Club Brugge verdiende deze transferperiode al bijna 100 miljoen euro met de verkoop van spelers. Die ...

615
615
Puur ongeloof na Brughmans-deal: "Voetbal is gek geworden"

KRC Genk staat op punt om voor de tweede keer deze zomer zijn transferrecord te verbreken. Zo is ...

772
772

Meer sportnieuws