Antwerp FC werkt zich diep in nesten met Keita-topdeal

1195
Antwerp FC werkt zich diep in nesten met Keita-topdeal

Gedurende de zomer werd Mandela Keita in de etalage gezet bij Antwerp FC. Eind augustus, vlak voor de Italiaanse transferdeadline, tekende de 22-jarige middenvelder uiteindelijk een vijfjarig contract bij Parma voor 12 miljoen euro plus bonussen. Antwerp bedong ook 15 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop. De oorspronkelijke vraagprijs van 30 miljoen euro werd verlaagd naar 20 miljoen en uiteindelijk naar 15 miljoen euro.

Deze prijsverlaging weerspiegelt vooral de financiële noodzaak van de club, die eerder 7 à 8 miljoen euro had geïnvesteerd in Keita. De situatie herinnert aan de eerdere transfer van Arthur Vermeeren, waarbij Antwerp ook niet de gewenste prijs haalde.

LEES OOK: ‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

De hele zomer lang in de etalage gezet door Antwerp FC

Mandela Keita begon de voorbereiding bij Antwerp met het ambitieuze doel deze zomer een toptransfer te realiseren. Jelle Bataille voorspelde al vorig seizoen dat Keita in een grote competitie kan spelen. “Daar is hij nu al klaar voor”, zei Bataille tegen Het Nieuwsblad.

Mark van Bommel, destijds coach van Antwerp, sloot zich hierbij aan: “Er is nu al belangstelling en die zal alleen maar toenemen. Ik dat je een complete voetballer hebt die interessant is voor bijna alle competities.”

De 22-jarige middenvelder werd de hele zomer in de etalage gezet door Antwerp FC. Het Engelse Southampton toonde interesse, maar wilde niet ver genoeg gaan voor de centrale middenvelder.

De Premier League-promovendus stelde voor om Keita te huren met een verplichte aankoopoptie van ruim tien miljoen euro, wat voor Antwerp onacceptabel was. De club maakte duidelijk dat een eventuele transfer meteen definitief moest zijn.

Uiteindelijk liet Southampton de interesse in Keita varen en koos ervoor om Lesley Ugochukwu te huren. Daarmee was die piste afgesloten. Ook clubs als Napoli, Fiorentina, Leicester City en Stade Rennes informeerden naar Keita, maar tot een concreet bod kwam het niet.

Geen jackpot, wel minimumbedrag

Eind augustus wachtte Mandela Keita nog steeds op zijn langverwachte transfer. Uit voorzichtigheid en om de jonge middenvelder te beschermen, koos coach Jonas De Roeck ervoor om hem bij de competitiestart op de bank te houden.

Maar in de laatste uren voor het sluiten van de Italiaanse transfermarkt kwam de verlossing: Keita tekende vrijdag op het nippertje een vijfjarig contract bij Parma. De Italiaanse club betaalde 12 miljoen euro plus bonussen voor de getalenteerde middenvelder. Daarnaast bedong Antwerp 15 procent van de meerwaarde bij een eventuele doorverkoop.

“Mandy had van in het begin aangegeven dat hij deze stap wilde zetten. Het lange wachten maakte het niet altijd even gemakkelijk voor hem”, zei Antwerp-coach Jonas De Roeck vrijdag. “Hij is het volgende Antwerpse uithangbord in de rij. En voor de club is de financiële input belangrijk.”

Antwerp betaalde destijds 7,8 miljoen euro om Keita over te nemen van Oud-Heverlee Leuven en hoopte deze zomer op minstens 15 miljoen euro voor de Belgische middenvelder.

Net zoals bij de situatie met Arthur Vermeeren afgelopen winter, waarbij Antwerp hem niet voor de richtprijs van 30 miljoen euro aan Atlético Madrid verkocht, kiest RAFC uiteindelijk voor een minimumprijs.

Van 30 miljoen euro naar 20 miljoen en uiteindelijk 15 miljoen

Met een aanzienlijke investering van 7 à 8 miljoen euro hoopte Antwerp FC vorig jaar op een rendement in veelvoud voor Mandela Keita. De jonge middenvelder had met overtuiging aangetoond dat hij niet alleen het niveau van de Champions League aankan, maar zelfs langzaam boven het niveau van de Jupiler Pro League uitstijgt.

Keita beschikt over sterke fysieke kwaliteiten en uitstekend voetballend vermogen. Hij pikt de zaken ook een indrukwekkend snel op, wat getuigt van zijn grote voetbalintelligentie. Hij is vaak de belangrijkste man bij alles wat met de bal te maken heeft. Als een klassieke ‘zes’ breekt hij talloze aanvallen af, om dan steeds goed een ploegmaat te vinden.

Keita is bijna niet van de bal te zetten en hij bezit ook de gave om met een veins zijn tegenstander in de wind te zetten. Patrick Goots stelde in Gazet van Antwerpen dat Antwerp FC het geïnvesteerde recordbedrag in Keita dubbel en dik zou terugverdienen.

Ediz Unal, de makelaar van Keita, voorspelde dat de club hem ooit nog voor 20 à 30 miljoen euro zou kunnen verkopen. Antwerp streefde oorspronkelijk naar een bedrag rond de 20 miljoen euro voor Keita, maar verlaagde hun eisen naar 15 miljoen euro.

Een gemiste kans? Deze prijsverlaging lijkt meer een kwestie van financiële noodzaak dan een strategische misser voor de Great Old.

Keita is te goedkoop verkocht

Meest recent

Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

3
3
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

22
22
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

70
70
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

43
43
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

23
23
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

41
41
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

92
92
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

36
36
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

61
61
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

127
127
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

96
96
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

34
34
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

60
60
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

53
53
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

125
125
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

93
93
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

54
54
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

32
32
Anderlecht deelt OH Leuven zware tik uit in titelrace

In de Lotto Super League stond er kraker op het programma. RSC Anderlech ontving OH Leuven. De ...

182
182
Enigma bij Zulte Waregem: topper, maar één groot gebrek

Zulte Waregem is goed begonnen aan het seizoen. Essevee draait vlot mee in de subtop en er zijn een ...

111
111
Maakt miljoenentransfer eindelijk debuut voor Club Brugge?

Club Brugge is goed bezig. De zomermercato ligt al even achter de rug, maar voorlopig konden een ...

498
498
Grote transferslag AA Gent: "Interesse uit Spanje en Frankrijk"

AA Gent doet het voortreffelijk in België en op het Europese podium. De Buffalo's kenden nog ...

180
180
Antwerp onder hoogspanning: nu al cruciaal weekend

Royal Antwerp FC boekte een 1 op 18 en moet vooral naar onderen kijken. Veel mooie woorden in de ...

46
46
Albert zet Anderlecht stevig onder druk

Het is voor Anderlecht een vervelende week geweest. Vorig weekend won het wel op Cercle Brugge, maar ...

69
69
AA Gent verzekert opvolging met nieuw contract

Voor AA Gent is het seizoen uitstekend begonnen. De Buffalo's boekten donderdag een zege in hun ...

56
56

Meer sportnieuws