‘Belgische clubs op de loer na bizarre ontknoping De Smet'

stemmen
‘Belgische clubs op de loer na bizarre ontknoping De Smet'

Op de slotdag van de zomertransferperiode springt het verhaal van Thibault De Smet in het oog. De Belgische ex-KAA Gent-speler leek op weg naar het Spaanse Real Valladolid, maar de deal ketste af om een wel erg opmerkelijke reden.

De Smet kan bij het Franse Stade Reims niet meer op speeltijd rekenen en het jeugdproduct van Club Brugge keek uit naar een uitleenbeurt. Er werd een akkoord gevonden met Real Valladolid, maar La Liga heeft de transactie afgewezen.

LEES OOK: Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

Belgische terugkeer?

Journalist Sacha Tavolieri laat weten dat De Smet niet kon worden geregistreerd voor de Spaanse competitie en Valladolid liet dan ook weten dat de transferdeal niet meer kon doorgaan. Dit kan wel goed nieuws betekenen voor de Belgische clubs.

De transfermarkt is in België nog even geopend en eerder werden al onder meer KV Mechelen en KV Kortrijk genoemd om de linksback over te nemen. De Smet speelde ook voor Beerschot en STVV vooraleer hij de overstap maakte naar Stade Reims.

Gewilde De Smet

De Smet is een Belgische jeugdinternational, maar is na zijn transfer naar Frankrijk naar de achtergrond verdwenen. Bij Stade Reims heeft hij nog een contract tot 2026 met een marktwaarde van vier miljoen euro. Bij de Fransen kwam aan 61 wedstrijden.

Buiten Real Valladolid en Belgische clubs KV Kortrijk en KV Mechelen was ook het Cypriotische Pafos FC geïnteresseerd. Aanvankelijk leek een avontuur in Cyprus de voorkeur te genieten van De Smet. Nu lijken de opties compleet anders voor de linkervleugelverdediger.

Zou jij De Smet graag zien terugkeren naar de JPL?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

82
82
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

104
104
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

480
480
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

383
383
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

435
435
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

237
237
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

232
232
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

130
130
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1228
1228
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

54
54
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

315
315
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

192
192
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

246
246
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

502
502
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

898
898
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

703
703
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

271
271
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

239
239

Meer sportnieuws