‘Belgische clubs op de loer na bizarre ontknoping De Smet'

door
‘Belgische clubs op de loer na bizarre ontknoping De Smet'

Op de slotdag van de zomertransferperiode springt het verhaal van Thibault De Smet in het oog. De Belgische ex-KAA Gent-speler leek op weg naar het Spaanse Real Valladolid, maar de deal ketste af om een wel erg opmerkelijke reden.

De Smet kan bij het Franse Stade Reims niet meer op speeltijd rekenen en het jeugdproduct van Club Brugge keek uit naar een uitleenbeurt. Er werd een akkoord gevonden met Real Valladolid, maar La Liga heeft de transactie afgewezen.

LEES OOK: Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

Belgische terugkeer?

Journalist Sacha Tavolieri laat weten dat De Smet niet kon worden geregistreerd voor de Spaanse competitie en Valladolid liet dan ook weten dat de transferdeal niet meer kon doorgaan. Dit kan wel goed nieuws betekenen voor de Belgische clubs.

De transfermarkt is in België nog even geopend en eerder werden al onder meer KV Mechelen en KV Kortrijk genoemd om de linksback over te nemen. De Smet speelde ook voor Beerschot en STVV vooraleer hij de overstap maakte naar Stade Reims.

Gewilde De Smet

De Smet is een Belgische jeugdinternational, maar is na zijn transfer naar Frankrijk naar de achtergrond verdwenen. Bij Stade Reims heeft hij nog een contract tot 2026 met een marktwaarde van vier miljoen euro. Bij de Fransen kwam aan 61 wedstrijden.

Buiten Real Valladolid en Belgische clubs KV Kortrijk en KV Mechelen was ook het Cypriotische Pafos FC geïnteresseerd. Aanvankelijk leek een avontuur in Cyprus de voorkeur te genieten van De Smet. Nu lijken de opties compleet anders voor de linkervleugelverdediger.

Zou jij De Smet graag zien terugkeren naar de JPL?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

0
0
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

13
13
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

176
176
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

203
203
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

119
119
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

159
159
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

46
46
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

452
452
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

170
170
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

342
342
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

497
497
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

199
199
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

356
356
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

177
177
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

142
142
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

143
143
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

71
71
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

241
241
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

65
65
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

314
314
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

221
221
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

222
222
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

436
436
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

518
518
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

79
79

Meer sportnieuws