‘Belgische clubs op de loer na bizarre ontknoping De Smet'

398 stemmen
‘Belgische clubs op de loer na bizarre ontknoping De Smet'

Op de slotdag van de zomertransferperiode springt het verhaal van Thibault De Smet in het oog. De Belgische ex-KAA Gent-speler leek op weg naar het Spaanse Real Valladolid, maar de deal ketste af om een wel erg opmerkelijke reden.

De Smet kan bij het Franse Stade Reims niet meer op speeltijd rekenen en het jeugdproduct van Club Brugge keek uit naar een uitleenbeurt. Er werd een akkoord gevonden met Real Valladolid, maar La Liga heeft de transactie afgewezen.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Belgische terugkeer?

Journalist Sacha Tavolieri laat weten dat De Smet niet kon worden geregistreerd voor de Spaanse competitie en Valladolid liet dan ook weten dat de transferdeal niet meer kon doorgaan. Dit kan wel goed nieuws betekenen voor de Belgische clubs.

De transfermarkt is in België nog even geopend en eerder werden al onder meer KV Mechelen en KV Kortrijk genoemd om de linksback over te nemen. De Smet speelde ook voor Beerschot en STVV vooraleer hij de overstap maakte naar Stade Reims.

Gewilde De Smet

De Smet is een Belgische jeugdinternational, maar is na zijn transfer naar Frankrijk naar de achtergrond verdwenen. Bij Stade Reims heeft hij nog een contract tot 2026 met een marktwaarde van vier miljoen euro. Bij de Fransen kwam aan 61 wedstrijden.

Buiten Real Valladolid en Belgische clubs KV Kortrijk en KV Mechelen was ook het Cypriotische Pafos FC geïnteresseerd. Aanvankelijk leek een avontuur in Cyprus de voorkeur te genieten van De Smet. Nu lijken de opties compleet anders voor de linkervleugelverdediger.

Zou jij De Smet graag zien terugkeren naar de JPL?

Meest recent

‘Beerschot bindt trio: nieuwe toptransfer onderweg’

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

4
4
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

6
6
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

44
44
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

32
32
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

232
232
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

446
446
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

264
264
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

271
271
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

253
253
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

214
214
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

226
226
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

36
36
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

82
82
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

133
133
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

189
189
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

863
863
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

184
184
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

232
232
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

223
223
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

213
213
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

305
305
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55

Meer sportnieuws