Na selectie ook recordtransfer voor Arne Engels

82 stemmen
Na selectie ook recordtransfer voor Arne Engels

Het is een droomweek voor Arne Engels. De middenvelder werd voor het eerst opgeroepen voor de Rode Duivels en op de slotdag van de transfermercato maakte de ex-Club Brugge-speler ook een toptransfer.

Augsburg plukte Engels in 2023 weg bij Club NXT voor amper 100.000 euro. In de Bundesliga groeide hij uit tot een vaste waarde en maakte hij wekelijks indruk. Bij de Belgische nationale ploeg bleef Engels vooralsnog onder de radar, tot het afgelopen EK. Daar was hij plots reserve om alsnog mee te gaan. Nu heeft Engels definitief een selectie te pakken. 

LEES OOK: 'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Recordtransfer

Bondscoach Domenico Tedesco nam Engels op in zijn 23-koppige selectie voor de interlands namens de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Nog voor het verstrijken van de transferdeadline wist Engels ook een absolute toptransfer te versieren.

De 20-jarige middenvelder gaat voor dertien miljoen euro naar Celtic Glasgow, een record voor de Schotse topclub. Coach Brendan Rogers is in de wolken. “Hij is een uitstekende jonge speler met echte kwaliteit die al zijn stempel heeft gedrukt op hoog niveau in de Bundesliga.”

Polyvalent

Rodgers vindt ook dat Engels polyvalent is. “Hij heeft een groot assortiment aan kwaliteiten waardoor hij op veel posities op het middenveld kan spelen. Arnes speelstijl, zijn energie en zijn technische kwaliteiten passen heel goed in ons spel.”

De T1 wist uiteraard ook dat Engels voor een eerste keer werd geselecteerd voor de Rode Duivels. “Celtic is altijd onze prioriteit, maar het is fantastisch dat Arne nu ook internationaal erkenning krijgt binnen een topelftal zoals de Rode Duivels, dat verdient hij.”

Een goede stap voor Arne Engels?

Meest recent

Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

205
205
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

189
189
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

273
273
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

29
29
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

170
170
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

36
36
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

27
27
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

464
464
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

442
442
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

118
118
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

346
346
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

80
80
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

389
389
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

373
373
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

139
139
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

153
153
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

684
684
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

286
286
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

320
320
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

301
301
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

330
330

Meer sportnieuws