Na selectie ook recordtransfer voor Arne Engels

82 stemmen
Na selectie ook recordtransfer voor Arne Engels

Het is een droomweek voor Arne Engels. De middenvelder werd voor het eerst opgeroepen voor de Rode Duivels en op de slotdag van de transfermercato maakte de ex-Club Brugge-speler ook een toptransfer.

Augsburg plukte Engels in 2023 weg bij Club NXT voor amper 100.000 euro. In de Bundesliga groeide hij uit tot een vaste waarde en maakte hij wekelijks indruk. Bij de Belgische nationale ploeg bleef Engels vooralsnog onder de radar, tot het afgelopen EK. Daar was hij plots reserve om alsnog mee te gaan. Nu heeft Engels definitief een selectie te pakken. 

LEES OOK: Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Recordtransfer

Bondscoach Domenico Tedesco nam Engels op in zijn 23-koppige selectie voor de interlands namens de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Nog voor het verstrijken van de transferdeadline wist Engels ook een absolute toptransfer te versieren.

De 20-jarige middenvelder gaat voor dertien miljoen euro naar Celtic Glasgow, een record voor de Schotse topclub. Coach Brendan Rogers is in de wolken. “Hij is een uitstekende jonge speler met echte kwaliteit die al zijn stempel heeft gedrukt op hoog niveau in de Bundesliga.”

Polyvalent

Rodgers vindt ook dat Engels polyvalent is. “Hij heeft een groot assortiment aan kwaliteiten waardoor hij op veel posities op het middenveld kan spelen. Arnes speelstijl, zijn energie en zijn technische kwaliteiten passen heel goed in ons spel.”

De T1 wist uiteraard ook dat Engels voor een eerste keer werd geselecteerd voor de Rode Duivels. “Celtic is altijd onze prioriteit, maar het is fantastisch dat Arne nu ook internationaal erkenning krijgt binnen een topelftal zoals de Rode Duivels, dat verdient hij.”

Een goede stap voor Arne Engels?

Meest recent

'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

12
12
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

20
20
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

23
23
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

41
41
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

583
583
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

34
34
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

34
34
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

542
542
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

274
274
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

141
141
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

488
488
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

567
567
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

517
517
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

165
165
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

55
55
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

148
148
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

755
755
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

85
85
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

253
253
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

339
339
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

245
245
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

557
557
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

149
149
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

118
118
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

80
80

Meer sportnieuws