Na selectie ook recordtransfer voor Arne Engels

82 stemmen
Na selectie ook recordtransfer voor Arne Engels

Het is een droomweek voor Arne Engels. De middenvelder werd voor het eerst opgeroepen voor de Rode Duivels en op de slotdag van de transfermercato maakte de ex-Club Brugge-speler ook een toptransfer.

Augsburg plukte Engels in 2023 weg bij Club NXT voor amper 100.000 euro. In de Bundesliga groeide hij uit tot een vaste waarde en maakte hij wekelijks indruk. Bij de Belgische nationale ploeg bleef Engels vooralsnog onder de radar, tot het afgelopen EK. Daar was hij plots reserve om alsnog mee te gaan. Nu heeft Engels definitief een selectie te pakken. 

LEES OOK: Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Recordtransfer

Bondscoach Domenico Tedesco nam Engels op in zijn 23-koppige selectie voor de interlands namens de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Nog voor het verstrijken van de transferdeadline wist Engels ook een absolute toptransfer te versieren.

De 20-jarige middenvelder gaat voor dertien miljoen euro naar Celtic Glasgow, een record voor de Schotse topclub. Coach Brendan Rogers is in de wolken. “Hij is een uitstekende jonge speler met echte kwaliteit die al zijn stempel heeft gedrukt op hoog niveau in de Bundesliga.”

Polyvalent

Rodgers vindt ook dat Engels polyvalent is. “Hij heeft een groot assortiment aan kwaliteiten waardoor hij op veel posities op het middenveld kan spelen. Arnes speelstijl, zijn energie en zijn technische kwaliteiten passen heel goed in ons spel.”

De T1 wist uiteraard ook dat Engels voor een eerste keer werd geselecteerd voor de Rode Duivels. “Celtic is altijd onze prioriteit, maar het is fantastisch dat Arne nu ook internationaal erkenning krijgt binnen een topelftal zoals de Rode Duivels, dat verdient hij.”

Een goede stap voor Arne Engels?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

6
6
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

162
162
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

202
202
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

71
71
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

164
164
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

282
282
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

173
173
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

300
300
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

115
115
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

64
64
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

423
423
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

235
235
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1364
1364
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

67
67
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

121
121
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

55
55
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

457
457
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

408
408
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

316
316
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

363
363
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

65
65
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

244
244
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

117
117
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

508
508
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

173
173

Meer sportnieuws