Na selectie ook recordtransfer voor Arne Engels

door
Na selectie ook recordtransfer voor Arne Engels

Het is een droomweek voor Arne Engels. De middenvelder werd voor het eerst opgeroepen voor de Rode Duivels en op de slotdag van de transfermercato maakte de ex-Club Brugge-speler ook een toptransfer.

Augsburg plukte Engels in 2023 weg bij Club NXT voor amper 100.000 euro. In de Bundesliga groeide hij uit tot een vaste waarde en maakte hij wekelijks indruk. Bij de Belgische nationale ploeg bleef Engels vooralsnog onder de radar, tot het afgelopen EK. Daar was hij plots reserve om alsnog mee te gaan. Nu heeft Engels definitief een selectie te pakken. 

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

Recordtransfer

Bondscoach Domenico Tedesco nam Engels op in zijn 23-koppige selectie voor de interlands namens de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Nog voor het verstrijken van de transferdeadline wist Engels ook een absolute toptransfer te versieren.

De 20-jarige middenvelder gaat voor dertien miljoen euro naar Celtic Glasgow, een record voor de Schotse topclub. Coach Brendan Rogers is in de wolken. “Hij is een uitstekende jonge speler met echte kwaliteit die al zijn stempel heeft gedrukt op hoog niveau in de Bundesliga.”

Polyvalent

Rodgers vindt ook dat Engels polyvalent is. “Hij heeft een groot assortiment aan kwaliteiten waardoor hij op veel posities op het middenveld kan spelen. Arnes speelstijl, zijn energie en zijn technische kwaliteiten passen heel goed in ons spel.”

De T1 wist uiteraard ook dat Engels voor een eerste keer werd geselecteerd voor de Rode Duivels. “Celtic is altijd onze prioriteit, maar het is fantastisch dat Arne nu ook internationaal erkenning krijgt binnen een topelftal zoals de Rode Duivels, dat verdient hij.”

Een goede stap voor Arne Engels?

Meest recent

Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

6
6
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

14
14
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

81
81
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

58
58
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

544
544
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

318
318
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

250
250
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

99
99
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

150
150
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

366
366
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

322
322
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

80
80
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

311
311
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

232
232
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

160
160
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

363
363
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

335
335
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

261
261
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

766
766
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

317
317
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

648
648
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

626
626
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

630
630
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

586
586

Meer sportnieuws