‘Anderlecht te kijk gezet, Westerlo sluit deal van 10 miljoen’

door
‘Anderlecht te kijk gezet, Westerlo sluit deal van 10 miljoen’

Westerlo haalde in het verleden al verschillende verrassende miljoenentransfers binnen. Denk maar aan de 5,5 miljoen euro voor Matija Frigan, maar deze keer ontvangt het een enorme som voor een uitgaande transfer. Een deal waar Anderlecht te kijk wordt gezet.

Anderlecht-jeugdproduct Lucas Stassin staat namelijk voor een transfer naar Saint-Etienne. De aanvaller zal zich wel moeten haasten en is volgens Sacha Tavolieri meteen afgereisd naar Frankrijk om de deal af te ronden. Westerlo weigerde eerst nog een bod, maar ging toch overstag na een verhoogde poging.

LEES OOK: 'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

Miljoenentransfer

Westerlo doet ongelooflijke zaken met Stassin. Het voormalige talent van Anderlecht heeft nog een contract tot 2027 bij Westerlo met een marktwaarde van drie miljoen euro, maar de Kemphanen ontvangen maar liefst een kleine tien miljoen euro inclusief bonussen.

Een knap staaltje onderhandelingswerk want eerder weigerde het aanbieding van zeven miljoen euro van Saint-Etienne. Anderlecht slaat zich voor het hoofd. De aanvaller trok in de zomer van 2023 voor 1,5 miljoen euro omdat hij geen speelkansen kreeg bij paars-wit.

Stap hogerop

De Belgische jeugdinternational kreeg die kansen wél bij Westerlo. In totaal kwam de aanvaller 32 keer in actie voor de Kemphanen en vond hij elf keer de weg naar doel. Stassin wist ook zes assists te geven. Voor RSCA Futures speelde Stassin 29 matchen met vijftien doelpunten en drie assists.

Na nog geen volledig seizoen op het hoogste niveau maakt Stassin aldus een stap hogerop naar de Franse velden. Traditieclub Saint-Etienne legt aldus een slordige tien miljoen euro op tafel waardoor de kassa van de club ook flink gespekt zal woden. Gaan de Kemphanen nog de mercato op?

Had Anderlecht meer kansen moet geven aan Stassin?

Meest recent

'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

3
3
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

72
72
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

70
70
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

73
73
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

182
182
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

86
86
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

59
59
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

132
132
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

111
111
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

393
393
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

511
511
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

267
267
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

283
283
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

301
301
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1219
1219
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

347
347
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

190
190
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

178
178
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

180
180
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

152
152
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

296
296
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

166
166
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

126
126
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

453
453

Meer sportnieuws