'Mazzu maakt opmerkelijke rentree in Jupiler Pro League'

532 stemmen
'Mazzu maakt opmerkelijke rentree in Jupiler Pro League'

Felice Mazzu heeft enkele woelige jaren gekend. Twee jaar geleden loodste de 58-jarige trainer nog ei zo na Union naar de titel in het eerste jaar van de club in eerste klasse. Sindsdien verging het hem echter een pak minder.

Zijn straffe prestaties met Union leverden Mazzu een prestigieuze overgang naar Anderlecht op, waar hem de weinig benijdenswaardige taak wachtte om Vincent Kompany op te volgen. Die druk bleek te groot om dragen en de kern matchte niet met de ambities van de club. Het leidde ertoe dat Mazzu al in oktober na drie maanden ontslagen werd.

LEES OOK: 'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

Mazzu vijf maanden na ontslag terug in JPL

Amper een maand later keerde de Italo-Belg terug bij Charleroi, waar hij eerder al successen gekend had. Daar liep het aanvankelijk nog goed, maar vorig seizoen belandden de Carolo's in de kelder van het klassement. Hij werd na het einde van de reguliere competitie ontslagen nadat hij de Relegation Play-Off niet had kunnen ontlopen.

Sindsdien was Mazzu werkloos, maar daar zou snel verandering in kunnen komen. Vijf jaar nadat hij Mambourg door een achterpoortje verliet, zou hij volgens Sudpresse weer aan de slag kunnen in de Jupiler Pro League.

STVV denkt aan trainerswissel

Mazzu zou namelijk al onderhandelen met STVV, dat nochtans pas deze zomer met Christian Lattanzio een nieuwe trainer aanstelde. De onbekende Italiaan kreeg echter een zeer moeilijke taak na het boerenjaar onder Thorsten Fink en het vertrek van een buslading sterkhouders.

Met twee op vijftien werd de start volledig gemist en STVV staat momenteel pas voorlaatste. Als er zondag niet gewonnen wordt in Kortrijk, zou Lattanzio alweer mogen beschikken en zou Mazzu zijn intrede maken. Het zou meteen de eerste trainerswissel van het seizoen in de Jupiler Pro League worden.

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'
115

Zou Mazzu dit STVV uit het slop kunnen trekken?

Meest recent

Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

10
10
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

362
362
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

105
105
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

55
55
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

74
74
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

70
70
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

68
68
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

199
199
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

86
86
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

312
312
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

88
88
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

122
122
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

498
498
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

162
162
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

59
59
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

312
312
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

240
240
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

126
126
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

179
179
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

462
462
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

84
84
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

557
557
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

128
128

Meer sportnieuws