'Mazzu maakt opmerkelijke rentree in Jupiler Pro League'

532 stemmen
'Mazzu maakt opmerkelijke rentree in Jupiler Pro League'

Felice Mazzu heeft enkele woelige jaren gekend. Twee jaar geleden loodste de 58-jarige trainer nog ei zo na Union naar de titel in het eerste jaar van de club in eerste klasse. Sindsdien verging het hem echter een pak minder.

Zijn straffe prestaties met Union leverden Mazzu een prestigieuze overgang naar Anderlecht op, waar hem de weinig benijdenswaardige taak wachtte om Vincent Kompany op te volgen. Die druk bleek te groot om dragen en de kern matchte niet met de ambities van de club. Het leidde ertoe dat Mazzu al in oktober na drie maanden ontslagen werd.

LEES OOK: STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

Mazzu vijf maanden na ontslag terug in JPL

Amper een maand later keerde de Italo-Belg terug bij Charleroi, waar hij eerder al successen gekend had. Daar liep het aanvankelijk nog goed, maar vorig seizoen belandden de Carolo's in de kelder van het klassement. Hij werd na het einde van de reguliere competitie ontslagen nadat hij de Relegation Play-Off niet had kunnen ontlopen.

Sindsdien was Mazzu werkloos, maar daar zou snel verandering in kunnen komen. Vijf jaar nadat hij Mambourg door een achterpoortje verliet, zou hij volgens Sudpresse weer aan de slag kunnen in de Jupiler Pro League.

STVV denkt aan trainerswissel

Mazzu zou namelijk al onderhandelen met STVV, dat nochtans pas deze zomer met Christian Lattanzio een nieuwe trainer aanstelde. De onbekende Italiaan kreeg echter een zeer moeilijke taak na het boerenjaar onder Thorsten Fink en het vertrek van een buslading sterkhouders.

Met twee op vijftien werd de start volledig gemist en STVV staat momenteel pas voorlaatste. Als er zondag niet gewonnen wordt in Kortrijk, zou Lattanzio alweer mogen beschikken en zou Mazzu zijn intrede maken. Het zou meteen de eerste trainerswissel van het seizoen in de Jupiler Pro League worden.

🚀

Zou Mazzu dit STVV uit het slop kunnen trekken?

Meest recent

'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

6
6
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

68
68
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

85
85
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

100
100
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

240
240
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

61
61
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

165
165
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

340
340
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

152
152
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

148
148
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

69
69
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

237
237
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

282
282
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

91
91
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

328
328
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

953
953
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

500
500
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

399
399
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

593
593
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

180
180
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

185
185
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

235
235
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

511
511
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

574
574

Meer sportnieuws