Straffe verjongingskuur bij Jonge Duivels

door
Straffe verjongingskuur bij Jonge Duivels

Domenico Tedesco maakte vrijdagvoormiddag de selectie bekend van de Rode Duivels voor de komende wedstrijden in de Nations League en de bondscoach koos daarbij voor een verdere verjonging met enkele opvallende nieuwkomers. Bij de Jonge Duivels valt een gelijkaardige trend te noteren.

De beloften zetten hun kwalificatiecampagne voor het EK U21 van volgende zomer verder met een trip naar Kazachstan, waar ze op 10 september aan de bak moeten. Bondscoach Gill Swerts maakte kort na de middag zijn selectie bekend en daarin zijn opvallend veel wijzigingen te noteren.

Waslijst aan slachtoffers bij Jonge Duivels

Heel wat spelers worden opzijgeschoven ten opzichte van de laatste kwalificatiematchen in maart en de oefeninterland in Marokko in juni, waarin al duchtig geëxperimenteerd werd. De voornaamste slachtoffers zijn 'oudgedienden' als Eliot Matazo, die in maart nog aanvoerder was, en Ignace Van der Brempt.

Julian Duranville, Koni De Winter en Arne Engels werden doorgeschoven naar de A-ploeg, terwijl daarnaast ook nog Lammens, Tobe Leysen, Lagae, Mbamba, Tsoungui, Van Helden, Lendfers, Ravych, Schingtienne, Nizet, Dwomoh, Idumbo, Lokesa en Baeten afvallen. Dat is toch een forse boterham.

Jonge keepers plus Godts, Mokio en Karetsas

In hun plaats trekt Swers voluit de kaart van de jeugd. Als doublures voor Maarten Vandevoordt kiest hij nu voor Mike Penders (19, Genk) en Mathieu Epolo (19, Standard). Daarnaast zitten er met Jorthy Mokio (Ajax) en Kos Karetsas (Genk) zelfs twee 16-jarigen in de selectie. Ook Mika Godts versierde na zijn sterke seizoensbegin bij Ajax een eerste selectie.

Vind je dit een sterke selectie?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

2
2
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

6
6
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

141
141
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

172
172
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

217
217
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

96
96
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

273
273
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

186
186
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

719
719
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

97
97
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

140
140
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

224
224
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

88
88
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

162
162
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

92
92
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

168
168
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

66
66
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

40
40
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

306
306
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

105
105
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

394
394
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

365
365
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

105
105
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

213
213
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

409
409

Meer sportnieuws