Straffe verjongingskuur bij Jonge Duivels

door
Straffe verjongingskuur bij Jonge Duivels

Domenico Tedesco maakte vrijdagvoormiddag de selectie bekend van de Rode Duivels voor de komende wedstrijden in de Nations League en de bondscoach koos daarbij voor een verdere verjonging met enkele opvallende nieuwkomers. Bij de Jonge Duivels valt een gelijkaardige trend te noteren.

De beloften zetten hun kwalificatiecampagne voor het EK U21 van volgende zomer verder met een trip naar Kazachstan, waar ze op 10 september aan de bak moeten. Bondscoach Gill Swerts maakte kort na de middag zijn selectie bekend en daarin zijn opvallend veel wijzigingen te noteren.

Waslijst aan slachtoffers bij Jonge Duivels

Heel wat spelers worden opzijgeschoven ten opzichte van de laatste kwalificatiematchen in maart en de oefeninterland in Marokko in juni, waarin al duchtig geëxperimenteerd werd. De voornaamste slachtoffers zijn 'oudgedienden' als Eliot Matazo, die in maart nog aanvoerder was, en Ignace Van der Brempt.

Julian Duranville, Koni De Winter en Arne Engels werden doorgeschoven naar de A-ploeg, terwijl daarnaast ook nog Lammens, Tobe Leysen, Lagae, Mbamba, Tsoungui, Van Helden, Lendfers, Ravych, Schingtienne, Nizet, Dwomoh, Idumbo, Lokesa en Baeten afvallen. Dat is toch een forse boterham.

Jonge keepers plus Godts, Mokio en Karetsas

In hun plaats trekt Swers voluit de kaart van de jeugd. Als doublures voor Maarten Vandevoordt kiest hij nu voor Mike Penders (19, Genk) en Mathieu Epolo (19, Standard). Daarnaast zitten er met Jorthy Mokio (Ajax) en Kos Karetsas (Genk) zelfs twee 16-jarigen in de selectie. Ook Mika Godts versierde na zijn sterke seizoensbegin bij Ajax een eerste selectie.

Vind je dit een sterke selectie?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

30
30
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

102
102
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

131
131
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

20
20
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

56
56
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

19
19
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

20
20
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

55
55
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

17
17
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

20
20
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

30
30
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

29
29
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

33
33
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

327
327
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

134
134
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

305
305
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

31
31
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

346
346
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

64
64
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws