Straffe verjongingskuur bij Jonge Duivels

110 stemmen
Straffe verjongingskuur bij Jonge Duivels

Domenico Tedesco maakte vrijdagvoormiddag de selectie bekend van de Rode Duivels voor de komende wedstrijden in de Nations League en de bondscoach koos daarbij voor een verdere verjonging met enkele opvallende nieuwkomers. Bij de Jonge Duivels valt een gelijkaardige trend te noteren.

De beloften zetten hun kwalificatiecampagne voor het EK U21 van volgende zomer verder met een trip naar Kazachstan, waar ze op 10 september aan de bak moeten. Bondscoach Gill Swerts maakte kort na de middag zijn selectie bekend en daarin zijn opvallend veel wijzigingen te noteren.

Waslijst aan slachtoffers bij Jonge Duivels

Heel wat spelers worden opzijgeschoven ten opzichte van de laatste kwalificatiematchen in maart en de oefeninterland in Marokko in juni, waarin al duchtig geëxperimenteerd werd. De voornaamste slachtoffers zijn 'oudgedienden' als Eliot Matazo, die in maart nog aanvoerder was, en Ignace Van der Brempt.

Julian Duranville, Koni De Winter en Arne Engels werden doorgeschoven naar de A-ploeg, terwijl daarnaast ook nog Lammens, Tobe Leysen, Lagae, Mbamba, Tsoungui, Van Helden, Lendfers, Ravych, Schingtienne, Nizet, Dwomoh, Idumbo, Lokesa en Baeten afvallen. Dat is toch een forse boterham.

Jonge keepers plus Godts, Mokio en Karetsas

In hun plaats trekt Swers voluit de kaart van de jeugd. Als doublures voor Maarten Vandevoordt kiest hij nu voor Mike Penders (19, Genk) en Mathieu Epolo (19, Standard). Daarnaast zitten er met Jorthy Mokio (Ajax) en Kos Karetsas (Genk) zelfs twee 16-jarigen in de selectie. Ook Mika Godts versierde na zijn sterke seizoensbegin bij Ajax een eerste selectie.

Vind je dit een sterke selectie?

Meest recent

'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

22
22
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

17
17
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

58
58
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

15
15
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

92
92
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

211
211
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

80
80
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

308
308
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

417
417
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

122
122
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

194
194
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

250
250
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

157
157
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

266
266
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

514
514
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

153
153
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

156
156
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

156
156
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

163
163
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

145
145
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

303
303
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

377
377
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

635
635
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

483
483
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

582
582

Meer sportnieuws