TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Jupiler Pro League

Het zijn nog drukke dagen voor Anderlecht, dat nog op weg lijkt om een forse dubbelslag te slaan. Zo lijkt een terugkeer van Leander Dendoncker alsmaar dichterbij te komen. De Rode Duivel moet vertrekken bij Aston Villa en zou zelf al groen licht gegeven hebben voor een transfer naar Paars-Wit, dat hij zou verkiezen boven Las Palmas.

Daarnaast zou er ook alsnog een nieuwe doelman op komst zijn. Volgens Engelse bronnen staat Anderlecht dicht bij de komst van Odysseas Vlachodimos, die bij Newcastle United niet in de plannen voorkomt. De Magpies zouden met James Trafford (Burnley) nog een extra doelman willen aantrekken en daardoor kan Vlachodimos op huurbasis naar het Lotto Park.

Een andere speler die nog bij Anderlecht genoemd werd, was Ayanda Sishuba. De 19-jarige jeugdinternational lijkt echter niet te zullen komen. Union zou wel doorduwen om de offensieve middenvelder weg te plukken bij Lens, dat 4 miljoen euro verlangt. Er zou wel nog een andere jong talent neerstrijken bij Paars-Wit in de vorm van Hamidou Makalou, een 18-jarige Malinees.

Aan uitgaande zijde vangt Anderlecht nog een onverwacht mooie transfersom. Kristian Arnstad vervolgt zijn carrière uiteindelijk niet bij Rapid Wenen of Rangers, maar wel bij Aarhus. De Denen zouden 2,1 miljoen euro betalen voor de jonge Noor, die in zijn laatste contractjaar zat en niet bij wou tekenen.

Club Brugge hoopt op een rustig einde van de mercato, maar de landskampioen vreest wel nog een vertrek van Raphael Onyedika. Voor alle zekerheid hebben ze daarom toch maar een vervanger aangeduid. Moest de Nigeriaan alsnog vertrekken, willen ze Oussama Targhelline wegkapen bij Le Havre.

Bij Antwerp rinkelt de kassa op de valreep nog. Mandela Keita lijkt immers alsnog zijn verhoopte transfer te gaan versieren. De eenmalige Rode Duivel staat op het punt om naar Parma te verkassen. De Italiaanse promovendus heeft 15 miljoen euro veil voor de middenvelder. Zijn vervanger op de Bosuil moet Joseph Nonge worden. Anderlecht is afgehaakt voor de 19-jarige middenvelder, die op huurbasis met aankoopoptie zou overkomen van Juventus.

De Great Old zou ook nog af willen van Bjorn Engels. De verdediger heeft intussen al meer dan twee jaar geen wedstrijd meer gespeel door aanhoudend blessureleed en ligt ook nu weer in de lappenmand. De kans lijkt echter zeer klein dat er geïnteresseerde clubs zullen opduiken.

Bij KRC Genk is er ook nog heel wat beweging. De Limburgers staan zeer dicht bij de komst van Kayden Pierre en Yaimar Medina, die de concurrentie op de backs moeten vergroten. Zakaria El Ouahdi blijft wel gewoon, terwijl Andi Zeqiri nog op huurbasis kan vertrekken naar Frankrijk of Hongarije.

Daarnaast werd ook de verkoop van Bilal El Khannouss aan Leicester City nog afgerond tegen een clubrecord van 25 miljoen euro. Met Robin Mirisola houdt Genk wel een ander talent uit eigen kweek aan boord. De 17-jarige aanvaller stond in de belangstelling van Juventus en Marseille, maar verlengt tot 2027.

Buitenland

Voor Arne Engels wordt het een mooie vrijdag. De jonge middenvelder werd voor de eerste keer echt opgeroepen voor de Rode Duivels en zou ook een fraaie transfer afronden. Celtic zou van onze landgenoot de duurste aankoop in de clubgeschiedenis maken. Ze zouden maar liefst 13 miljoen euro plus bonussen neertellen om hem bij Augsburg weg te kapen.

Zal Anderlecht tevreden mogen zijn over zijn mercato?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

78
78
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

216
216
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

39
39
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

194
194
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

305
305
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

560
560
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

217
217
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

56
56
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

168
168
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

19
19
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

121
121
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1305
1305
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

98
98
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

589
589
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

55
55
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

122
122
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

161
161
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

159
159
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

280
280
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

116
116
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

344
344
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

41
41

Meer sportnieuws