TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

621 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Jupiler Pro League

Het zijn nog drukke dagen voor Anderlecht, dat nog op weg lijkt om een forse dubbelslag te slaan. Zo lijkt een terugkeer van Leander Dendoncker alsmaar dichterbij te komen. De Rode Duivel moet vertrekken bij Aston Villa en zou zelf al groen licht gegeven hebben voor een transfer naar Paars-Wit, dat hij zou verkiezen boven Las Palmas.

Daarnaast zou er ook alsnog een nieuwe doelman op komst zijn. Volgens Engelse bronnen staat Anderlecht dicht bij de komst van Odysseas Vlachodimos, die bij Newcastle United niet in de plannen voorkomt. De Magpies zouden met James Trafford (Burnley) nog een extra doelman willen aantrekken en daardoor kan Vlachodimos op huurbasis naar het Lotto Park.

Een andere speler die nog bij Anderlecht genoemd werd, was Ayanda Sishuba. De 19-jarige jeugdinternational lijkt echter niet te zullen komen. Union zou wel doorduwen om de offensieve middenvelder weg te plukken bij Lens, dat 4 miljoen euro verlangt. Er zou wel nog een andere jong talent neerstrijken bij Paars-Wit in de vorm van Hamidou Makalou, een 18-jarige Malinees.

Aan uitgaande zijde vangt Anderlecht nog een onverwacht mooie transfersom. Kristian Arnstad vervolgt zijn carrière uiteindelijk niet bij Rapid Wenen of Rangers, maar wel bij Aarhus. De Denen zouden 2,1 miljoen euro betalen voor de jonge Noor, die in zijn laatste contractjaar zat en niet bij wou tekenen.

Club Brugge hoopt op een rustig einde van de mercato, maar de landskampioen vreest wel nog een vertrek van Raphael Onyedika. Voor alle zekerheid hebben ze daarom toch maar een vervanger aangeduid. Moest de Nigeriaan alsnog vertrekken, willen ze Oussama Targhelline wegkapen bij Le Havre.

Bij Antwerp rinkelt de kassa op de valreep nog. Mandela Keita lijkt immers alsnog zijn verhoopte transfer te gaan versieren. De eenmalige Rode Duivel staat op het punt om naar Parma te verkassen. De Italiaanse promovendus heeft 15 miljoen euro veil voor de middenvelder. Zijn vervanger op de Bosuil moet Joseph Nonge worden. Anderlecht is afgehaakt voor de 19-jarige middenvelder, die op huurbasis met aankoopoptie zou overkomen van Juventus.

De Great Old zou ook nog af willen van Bjorn Engels. De verdediger heeft intussen al meer dan twee jaar geen wedstrijd meer gespeel door aanhoudend blessureleed en ligt ook nu weer in de lappenmand. De kans lijkt echter zeer klein dat er geïnteresseerde clubs zullen opduiken.

Bij KRC Genk is er ook nog heel wat beweging. De Limburgers staan zeer dicht bij de komst van Kayden Pierre en Yaimar Medina, die de concurrentie op de backs moeten vergroten. Zakaria El Ouahdi blijft wel gewoon, terwijl Andi Zeqiri nog op huurbasis kan vertrekken naar Frankrijk of Hongarije.

Daarnaast werd ook de verkoop van Bilal El Khannouss aan Leicester City nog afgerond tegen een clubrecord van 25 miljoen euro. Met Robin Mirisola houdt Genk wel een ander talent uit eigen kweek aan boord. De 17-jarige aanvaller stond in de belangstelling van Juventus en Marseille, maar verlengt tot 2027.

Buitenland

Voor Arne Engels wordt het een mooie vrijdag. De jonge middenvelder werd voor de eerste keer echt opgeroepen voor de Rode Duivels en zou ook een fraaie transfer afronden. Celtic zou van onze landgenoot de duurste aankoop in de clubgeschiedenis maken. Ze zouden maar liefst 13 miljoen euro plus bonussen neertellen om hem bij Augsburg weg te kapen.

Zal Anderlecht tevreden mogen zijn over zijn mercato?

Meest recent

Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

15
15
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

91
91
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

180
180
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

44
44
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

110
110
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

46
46
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

278
278
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

321
321
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

756
756
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

90
90
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

177
177
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

115
115
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

183
183
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

355
355
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

256
256
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

243
243
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

147
147
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

255
255
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

50
50
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

219
219
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

716
716
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

749
749
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

135
135
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

245
245

Meer sportnieuws