TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

621
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Jupiler Pro League

Het zijn nog drukke dagen voor Anderlecht, dat nog op weg lijkt om een forse dubbelslag te slaan. Zo lijkt een terugkeer van Leander Dendoncker alsmaar dichterbij te komen. De Rode Duivel moet vertrekken bij Aston Villa en zou zelf al groen licht gegeven hebben voor een transfer naar Paars-Wit, dat hij zou verkiezen boven Las Palmas.

Daarnaast zou er ook alsnog een nieuwe doelman op komst zijn. Volgens Engelse bronnen staat Anderlecht dicht bij de komst van Odysseas Vlachodimos, die bij Newcastle United niet in de plannen voorkomt. De Magpies zouden met James Trafford (Burnley) nog een extra doelman willen aantrekken en daardoor kan Vlachodimos op huurbasis naar het Lotto Park.

Een andere speler die nog bij Anderlecht genoemd werd, was Ayanda Sishuba. De 19-jarige jeugdinternational lijkt echter niet te zullen komen. Union zou wel doorduwen om de offensieve middenvelder weg te plukken bij Lens, dat 4 miljoen euro verlangt. Er zou wel nog een andere jong talent neerstrijken bij Paars-Wit in de vorm van Hamidou Makalou, een 18-jarige Malinees.

Aan uitgaande zijde vangt Anderlecht nog een onverwacht mooie transfersom. Kristian Arnstad vervolgt zijn carrière uiteindelijk niet bij Rapid Wenen of Rangers, maar wel bij Aarhus. De Denen zouden 2,1 miljoen euro betalen voor de jonge Noor, die in zijn laatste contractjaar zat en niet bij wou tekenen.

Club Brugge hoopt op een rustig einde van de mercato, maar de landskampioen vreest wel nog een vertrek van Raphael Onyedika. Voor alle zekerheid hebben ze daarom toch maar een vervanger aangeduid. Moest de Nigeriaan alsnog vertrekken, willen ze Oussama Targhelline wegkapen bij Le Havre.

Bij Antwerp rinkelt de kassa op de valreep nog. Mandela Keita lijkt immers alsnog zijn verhoopte transfer te gaan versieren. De eenmalige Rode Duivel staat op het punt om naar Parma te verkassen. De Italiaanse promovendus heeft 15 miljoen euro veil voor de middenvelder. Zijn vervanger op de Bosuil moet Joseph Nonge worden. Anderlecht is afgehaakt voor de 19-jarige middenvelder, die op huurbasis met aankoopoptie zou overkomen van Juventus.

De Great Old zou ook nog af willen van Bjorn Engels. De verdediger heeft intussen al meer dan twee jaar geen wedstrijd meer gespeel door aanhoudend blessureleed en ligt ook nu weer in de lappenmand. De kans lijkt echter zeer klein dat er geïnteresseerde clubs zullen opduiken.

Bij KRC Genk is er ook nog heel wat beweging. De Limburgers staan zeer dicht bij de komst van Kayden Pierre en Yaimar Medina, die de concurrentie op de backs moeten vergroten. Zakaria El Ouahdi blijft wel gewoon, terwijl Andi Zeqiri nog op huurbasis kan vertrekken naar Frankrijk of Hongarije.

Daarnaast werd ook de verkoop van Bilal El Khannouss aan Leicester City nog afgerond tegen een clubrecord van 25 miljoen euro. Met Robin Mirisola houdt Genk wel een ander talent uit eigen kweek aan boord. De 17-jarige aanvaller stond in de belangstelling van Juventus en Marseille, maar verlengt tot 2027.

Buitenland

Voor Arne Engels wordt het een mooie vrijdag. De jonge middenvelder werd voor de eerste keer echt opgeroepen voor de Rode Duivels en zou ook een fraaie transfer afronden. Celtic zou van onze landgenoot de duurste aankoop in de clubgeschiedenis maken. Ze zouden maar liefst 13 miljoen euro plus bonussen neertellen om hem bij Augsburg weg te kapen.

Zal Anderlecht tevreden mogen zijn over zijn mercato?

Meest recent

Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

8
8
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

22
22
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

18
18
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

36
36
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

94
94
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

78
78
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

159
159
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

146
146
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

124
124
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

134
134
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

104
104
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

193
193
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

241
241
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

86
86
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

119
119
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

93
93
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

21
21
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

85
85
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

232
232
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

129
129
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

113
113
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1072
1072
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75

Meer sportnieuws