TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

621 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Jupiler Pro League

Het zijn nog drukke dagen voor Anderlecht, dat nog op weg lijkt om een forse dubbelslag te slaan. Zo lijkt een terugkeer van Leander Dendoncker alsmaar dichterbij te komen. De Rode Duivel moet vertrekken bij Aston Villa en zou zelf al groen licht gegeven hebben voor een transfer naar Paars-Wit, dat hij zou verkiezen boven Las Palmas.

Daarnaast zou er ook alsnog een nieuwe doelman op komst zijn. Volgens Engelse bronnen staat Anderlecht dicht bij de komst van Odysseas Vlachodimos, die bij Newcastle United niet in de plannen voorkomt. De Magpies zouden met James Trafford (Burnley) nog een extra doelman willen aantrekken en daardoor kan Vlachodimos op huurbasis naar het Lotto Park.

Een andere speler die nog bij Anderlecht genoemd werd, was Ayanda Sishuba. De 19-jarige jeugdinternational lijkt echter niet te zullen komen. Union zou wel doorduwen om de offensieve middenvelder weg te plukken bij Lens, dat 4 miljoen euro verlangt. Er zou wel nog een andere jong talent neerstrijken bij Paars-Wit in de vorm van Hamidou Makalou, een 18-jarige Malinees.

Aan uitgaande zijde vangt Anderlecht nog een onverwacht mooie transfersom. Kristian Arnstad vervolgt zijn carrière uiteindelijk niet bij Rapid Wenen of Rangers, maar wel bij Aarhus. De Denen zouden 2,1 miljoen euro betalen voor de jonge Noor, die in zijn laatste contractjaar zat en niet bij wou tekenen.

Club Brugge hoopt op een rustig einde van de mercato, maar de landskampioen vreest wel nog een vertrek van Raphael Onyedika. Voor alle zekerheid hebben ze daarom toch maar een vervanger aangeduid. Moest de Nigeriaan alsnog vertrekken, willen ze Oussama Targhelline wegkapen bij Le Havre.

Bij Antwerp rinkelt de kassa op de valreep nog. Mandela Keita lijkt immers alsnog zijn verhoopte transfer te gaan versieren. De eenmalige Rode Duivel staat op het punt om naar Parma te verkassen. De Italiaanse promovendus heeft 15 miljoen euro veil voor de middenvelder. Zijn vervanger op de Bosuil moet Joseph Nonge worden. Anderlecht is afgehaakt voor de 19-jarige middenvelder, die op huurbasis met aankoopoptie zou overkomen van Juventus.

De Great Old zou ook nog af willen van Bjorn Engels. De verdediger heeft intussen al meer dan twee jaar geen wedstrijd meer gespeel door aanhoudend blessureleed en ligt ook nu weer in de lappenmand. De kans lijkt echter zeer klein dat er geïnteresseerde clubs zullen opduiken.

Bij KRC Genk is er ook nog heel wat beweging. De Limburgers staan zeer dicht bij de komst van Kayden Pierre en Yaimar Medina, die de concurrentie op de backs moeten vergroten. Zakaria El Ouahdi blijft wel gewoon, terwijl Andi Zeqiri nog op huurbasis kan vertrekken naar Frankrijk of Hongarije.

Daarnaast werd ook de verkoop van Bilal El Khannouss aan Leicester City nog afgerond tegen een clubrecord van 25 miljoen euro. Met Robin Mirisola houdt Genk wel een ander talent uit eigen kweek aan boord. De 17-jarige aanvaller stond in de belangstelling van Juventus en Marseille, maar verlengt tot 2027.

Buitenland

Voor Arne Engels wordt het een mooie vrijdag. De jonge middenvelder werd voor de eerste keer echt opgeroepen voor de Rode Duivels en zou ook een fraaie transfer afronden. Celtic zou van onze landgenoot de duurste aankoop in de clubgeschiedenis maken. Ze zouden maar liefst 13 miljoen euro plus bonussen neertellen om hem bij Augsburg weg te kapen.

Zal Anderlecht tevreden mogen zijn over zijn mercato?

Meest recent

El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

13
13
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

35
35
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

162
162
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

31
31
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

211
211
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

121
121
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

137
137
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

322
322
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

230
230
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

572
572
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

407
407
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

440
440
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

330
330
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

143
143
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

130
130
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

59
59
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

173
173
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

392
392
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

572
572
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

100
100
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

349
349
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

476
476
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

464
464
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

383
383
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

345
345

Meer sportnieuws