TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

621 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Stevige dubbelslag Anderlecht, Keita versiert transfer'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Jupiler Pro League

Het zijn nog drukke dagen voor Anderlecht, dat nog op weg lijkt om een forse dubbelslag te slaan. Zo lijkt een terugkeer van Leander Dendoncker alsmaar dichterbij te komen. De Rode Duivel moet vertrekken bij Aston Villa en zou zelf al groen licht gegeven hebben voor een transfer naar Paars-Wit, dat hij zou verkiezen boven Las Palmas.

Daarnaast zou er ook alsnog een nieuwe doelman op komst zijn. Volgens Engelse bronnen staat Anderlecht dicht bij de komst van Odysseas Vlachodimos, die bij Newcastle United niet in de plannen voorkomt. De Magpies zouden met James Trafford (Burnley) nog een extra doelman willen aantrekken en daardoor kan Vlachodimos op huurbasis naar het Lotto Park.

Een andere speler die nog bij Anderlecht genoemd werd, was Ayanda Sishuba. De 19-jarige jeugdinternational lijkt echter niet te zullen komen. Union zou wel doorduwen om de offensieve middenvelder weg te plukken bij Lens, dat 4 miljoen euro verlangt. Er zou wel nog een andere jong talent neerstrijken bij Paars-Wit in de vorm van Hamidou Makalou, een 18-jarige Malinees.

Aan uitgaande zijde vangt Anderlecht nog een onverwacht mooie transfersom. Kristian Arnstad vervolgt zijn carrière uiteindelijk niet bij Rapid Wenen of Rangers, maar wel bij Aarhus. De Denen zouden 2,1 miljoen euro betalen voor de jonge Noor, die in zijn laatste contractjaar zat en niet bij wou tekenen.

Club Brugge hoopt op een rustig einde van de mercato, maar de landskampioen vreest wel nog een vertrek van Raphael Onyedika. Voor alle zekerheid hebben ze daarom toch maar een vervanger aangeduid. Moest de Nigeriaan alsnog vertrekken, willen ze Oussama Targhelline wegkapen bij Le Havre.

Bij Antwerp rinkelt de kassa op de valreep nog. Mandela Keita lijkt immers alsnog zijn verhoopte transfer te gaan versieren. De eenmalige Rode Duivel staat op het punt om naar Parma te verkassen. De Italiaanse promovendus heeft 15 miljoen euro veil voor de middenvelder. Zijn vervanger op de Bosuil moet Joseph Nonge worden. Anderlecht is afgehaakt voor de 19-jarige middenvelder, die op huurbasis met aankoopoptie zou overkomen van Juventus.

De Great Old zou ook nog af willen van Bjorn Engels. De verdediger heeft intussen al meer dan twee jaar geen wedstrijd meer gespeel door aanhoudend blessureleed en ligt ook nu weer in de lappenmand. De kans lijkt echter zeer klein dat er geïnteresseerde clubs zullen opduiken.

Bij KRC Genk is er ook nog heel wat beweging. De Limburgers staan zeer dicht bij de komst van Kayden Pierre en Yaimar Medina, die de concurrentie op de backs moeten vergroten. Zakaria El Ouahdi blijft wel gewoon, terwijl Andi Zeqiri nog op huurbasis kan vertrekken naar Frankrijk of Hongarije.

Daarnaast werd ook de verkoop van Bilal El Khannouss aan Leicester City nog afgerond tegen een clubrecord van 25 miljoen euro. Met Robin Mirisola houdt Genk wel een ander talent uit eigen kweek aan boord. De 17-jarige aanvaller stond in de belangstelling van Juventus en Marseille, maar verlengt tot 2027.

Buitenland

Voor Arne Engels wordt het een mooie vrijdag. De jonge middenvelder werd voor de eerste keer echt opgeroepen voor de Rode Duivels en zou ook een fraaie transfer afronden. Celtic zou van onze landgenoot de duurste aankoop in de clubgeschiedenis maken. Ze zouden maar liefst 13 miljoen euro plus bonussen neertellen om hem bij Augsburg weg te kapen.

Zal Anderlecht tevreden mogen zijn over zijn mercato?

Meest recent

'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

0
0
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

51
51
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

8
8
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

223
223
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

84
84
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

41
41
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

177
177
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

30
30
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

42
42
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

198
198
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

584
584
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

181
181
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

439
439
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

218
218
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

543
543
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

531
531
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

489
489
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

368
368
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

201
201
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

606
606
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

273
273
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1086
1086
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

332
332

Meer sportnieuws