‘Bizarre transfersoap Orel Mangala kent onverwacht einde’

door
‘Bizarre transfersoap Orel Mangala kent onverwacht einde’

Olympique Lyon lichtte de aankoopoptie van Orel Mangala onlangs nog, maar de middenvelder mag alweer opkrassen. De Rode Duivel zit verwikkeld in een bizarre transfersoap. Het einde komt wel in zicht.

Mangala leek eerst op weg naar het Engelse Everton, maar het Italiaanse Fiorentina kwam plots op het toneel. De Italianen kregen de bovenhand, maar nu zou het jeugdproduct van Anderlecht alsnog naar Everton trekken. Lyon sluit een onverwachte deal met de Engelsen.

LEES OOK: Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Géén optie

Het leek namelijk zo dat Lyon vooral miljoenen wilde vangen voor de Rode Duivel, maar verschillende media spreken van een simpele uitleenbeurt zonder aankoopoptie. Onder T1 Pierre Sage zou Mangala niet op veel speelkansen kunnen rekenen. Lyon is ook met een nul op zes weer desastreus in de Ligue 1 begonnen.

Lyon legde deze zomer nog 24 miljoen euro op tafel om Mangala definitief over te nemen van Nottingham Forest. Nu mag de Rode Duivel echter alweer vertrekken. Hij heeft bij Les Gones nog een contract tot 2028 met een marktwaarde van twintig miljoen euro. Een uitleenbeurt naar Everton is op komst.

Bizarre soap

De gang van zaken omtrent Mangala is op zijn minst bizar te noemen. Europese clubs beginnen meer en meer op een handelshuis te lijken. Vooral de 'speeltjes' van Amerikaanse eigenaar John Textor doen constant zaken met elkaar (RWMD, Crystal Palace, Botafogo, Lyon, red.). Het is dan ook geen verrassing dat de Amerikaan eigenaar is van Lyon en op het punt staat Everton over te nemen.

Is Everton een goede club voor Mangala?

Meest recent

Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

18
18
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

511
511
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

70
70
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

112
112
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

380
380
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

54
54
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

105
105
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

66
66
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

64
64
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

59
59
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

123
123
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

137
137
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

195
195
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

103
103
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

278
278
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

96
96
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

192
192
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

138
138
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

80
80
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

253
253
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

227
227
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

204
204
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

592
592

Meer sportnieuws