Vandenbempt snoeihard voor Tedesco: "Het is van moeten"

239 stemmen
Vandenbempt snoeihard voor Tedesco:

Bondscoach Domenico Tedesco maakt later vandaag zijn selectie voor de opkomende Nations League-wedstrijden tegen Israël en Frankrijk bekend. De Belgische keuzeheer staat onder heel wat druk na het teleurstellende EK in Duitsland. 

De Belgische voetbalbond heeft besloten om het vertrouwen in Tedesco te behouden. Een ietwat opvallende beslissing na het EK in Duitsland waar de Rode Duivels niet verder geraakten dan de achtste finales. “Of hij er zonder die roekeloze contractverlenging nog zou zijn, blijft voor eeuwig een vraag”, begint Peter Vandenbempt bij Het Nieuwsblad. 

LEES OOK: Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Propere lei

"Opmerkelijk overigens hoe nagenoeg alle partijen binnen de Bond vandaag niet langer gezegd willen hebben dat ze die aan het begin van het jaar wél nog een goed idee vonden. Soit. Tedesco krijgt de kans om met een redelijk propere lei te herbeginnen."

Al zal er dringend iets moeten veranderen. "Een jonge, ambitieuze coach die open en duidelijk communiceert, met zijn elftal naar energiek en aanvallend voetbal streeft en achteraf de zaken benoemt. Dat was de frisse bries die de Duitser doorheen de nationale ploeg had gejaagd en die iedereen deed geloven in een succesvolle opvolging van de (zogenaamde) Gouden Generatie.”

Vertrouwen herstellen

Tedesco's eerste wedstrijden met de Rode Duivels werden enthousiast onthaald, maar dat enthousiasme is helemaal verdwenen na het EK. "De coach moet dringend weer krediet opbouwen, de (te) fel bejubelde talenten moeten presteren en met goeie resultaten het geschonden vertrouwen van de teleurgestelde fans herstellen. Het is van moeten.”

Ben jij het eens met Vandenbempt?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

26
26
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

60
60
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

115
115
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

113
113
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

22
22
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

109
109
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

198
198
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

178
178
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

185
185
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

263
263
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

409
409
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

568
568
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

305
305
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

576
576
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws