'Union weet sterkhouder onverwacht aan boord te houden'

door
'Union weet sterkhouder onverwacht aan boord te houden'

De zomer is traditioneel een vervelende periode voor Union, waarin het heel wat sterkhouders verliest. Dat was de voorbije maanden niet anders: trainer Alexander Blessin trok naar Sankt Pauli en in zijn zog verlieten ook Mohamed Amoura (Wolfsburg), Gustaf Nilsson (Club Brugge) en Cameron Puertas (Al-Qadsiah) het Dudenpark.

Daarmee verloor Union zijn succescoach én zijn volledige offensieve compartiment. Bovendien moest het de voorbije weken het vertrek van nog enkele smaakmakers vrezen. Zo werd er hard getrokken aan Noah Sadiki en was de verwachting dat ook Koki Machida nog zou vertrekken.

LEES OOK: Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Machida blijft bij Union

Maar volgens Het Nieuwsblad ziet het er nu toch naar uit dat de Japanse verdediger zal blijven. In de grote voetballanden sluit de transfermarkt immers al vrijdagavond en op dit moment is er geen transfer in de maak. Er kwam geen voorstel dat zowel Union als Machida kon verleiden.

Beide partijen stelden immers hun eisen voor een vertrek. Union wou minstens 10 miljoen euro vangen, terwijl Machida dan weer droomde van een club uit de linkerkolom van de Premier League. Een transfer naar een degradatiekandidaat of naar het Midden-Oosten zag hij niet zitten.

Geen voorstel dat alle partijen zinde

Die eisen bleken niet compatibel met de interesse en dus blijft Machida normaliter gewoon bij Union. Dat is een opsteker voor de vice-kampioen, want door de blessures van Sykes en Burgess is de spoeling achterin momenteel zeer dun. Sebastien Pocognoli beschikt momenteel over slechts drie verdedigers voor drie posities.

Union zal dus nog minstens tot januari op Machida kunnen rekenen, behoudens een verrassende wending. De 27-jarige streek begin 2022 neer in Brussel. Aanvankelijk werd hij gehuurd van Kashima Antlers en vorige zomer nam Union hem voor 1 miljoen euro definitief over.

Is dat goed nieuws voor Union?

Meest recent

Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

5
5
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

29
29
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

24
24
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

103
103
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

230
230
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

160
160
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

164
164
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

132
132
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

277
277
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

249
249
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

116
116
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

328
328
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

81
81
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

290
290
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

111
111
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

80
80
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

188
188
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

222
222
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

509
509
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

118
118
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

86
86
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

212
212
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

774
774
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

399
399

Meer sportnieuws