'Union weet sterkhouder onverwacht aan boord te houden'

door
'Union weet sterkhouder onverwacht aan boord te houden'

De zomer is traditioneel een vervelende periode voor Union, waarin het heel wat sterkhouders verliest. Dat was de voorbije maanden niet anders: trainer Alexander Blessin trok naar Sankt Pauli en in zijn zog verlieten ook Mohamed Amoura (Wolfsburg), Gustaf Nilsson (Club Brugge) en Cameron Puertas (Al-Qadsiah) het Dudenpark.

Daarmee verloor Union zijn succescoach én zijn volledige offensieve compartiment. Bovendien moest het de voorbije weken het vertrek van nog enkele smaakmakers vrezen. Zo werd er hard getrokken aan Noah Sadiki en was de verwachting dat ook Koki Machida nog zou vertrekken.

LEES OOK: Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Machida blijft bij Union

Maar volgens Het Nieuwsblad ziet het er nu toch naar uit dat de Japanse verdediger zal blijven. In de grote voetballanden sluit de transfermarkt immers al vrijdagavond en op dit moment is er geen transfer in de maak. Er kwam geen voorstel dat zowel Union als Machida kon verleiden.

Beide partijen stelden immers hun eisen voor een vertrek. Union wou minstens 10 miljoen euro vangen, terwijl Machida dan weer droomde van een club uit de linkerkolom van de Premier League. Een transfer naar een degradatiekandidaat of naar het Midden-Oosten zag hij niet zitten.

Geen voorstel dat alle partijen zinde

Die eisen bleken niet compatibel met de interesse en dus blijft Machida normaliter gewoon bij Union. Dat is een opsteker voor de vice-kampioen, want door de blessures van Sykes en Burgess is de spoeling achterin momenteel zeer dun. Sebastien Pocognoli beschikt momenteel over slechts drie verdedigers voor drie posities.

Union zal dus nog minstens tot januari op Machida kunnen rekenen, behoudens een verrassende wending. De 27-jarige streek begin 2022 neer in Brussel. Aanvankelijk werd hij gehuurd van Kashima Antlers en vorige zomer nam Union hem voor 1 miljoen euro definitief over.

Is dat goed nieuws voor Union?

Meest recent

Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

11
11
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

5
5
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

130
130
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

73
73
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

64
64
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

160
160
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

98
98
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

119
119
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

286
286
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

261
261
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

322
322
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

512
512
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

85
85
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

151
151
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

404
404
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

82
82
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

129
129
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

357
357
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

326
326
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

1009
1009
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

141
141
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

380
380
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

546
546
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

624
624

Meer sportnieuws