'Union weet sterkhouder onverwacht aan boord te houden'

102 stemmen
'Union weet sterkhouder onverwacht aan boord te houden'

De zomer is traditioneel een vervelende periode voor Union, waarin het heel wat sterkhouders verliest. Dat was de voorbije maanden niet anders: trainer Alexander Blessin trok naar Sankt Pauli en in zijn zog verlieten ook Mohamed Amoura (Wolfsburg), Gustaf Nilsson (Club Brugge) en Cameron Puertas (Al-Qadsiah) het Dudenpark.

Daarmee verloor Union zijn succescoach én zijn volledige offensieve compartiment. Bovendien moest het de voorbije weken het vertrek van nog enkele smaakmakers vrezen. Zo werd er hard getrokken aan Noah Sadiki en was de verwachting dat ook Koki Machida nog zou vertrekken.

LEES OOK: Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Machida blijft bij Union

Maar volgens Het Nieuwsblad ziet het er nu toch naar uit dat de Japanse verdediger zal blijven. In de grote voetballanden sluit de transfermarkt immers al vrijdagavond en op dit moment is er geen transfer in de maak. Er kwam geen voorstel dat zowel Union als Machida kon verleiden.

Beide partijen stelden immers hun eisen voor een vertrek. Union wou minstens 10 miljoen euro vangen, terwijl Machida dan weer droomde van een club uit de linkerkolom van de Premier League. Een transfer naar een degradatiekandidaat of naar het Midden-Oosten zag hij niet zitten.

Geen voorstel dat alle partijen zinde

Die eisen bleken niet compatibel met de interesse en dus blijft Machida normaliter gewoon bij Union. Dat is een opsteker voor de vice-kampioen, want door de blessures van Sykes en Burgess is de spoeling achterin momenteel zeer dun. Sebastien Pocognoli beschikt momenteel over slechts drie verdedigers voor drie posities.

Union zal dus nog minstens tot januari op Machida kunnen rekenen, behoudens een verrassende wending. De 27-jarige streek begin 2022 neer in Brussel. Aanvankelijk werd hij gehuurd van Kashima Antlers en vorige zomer nam Union hem voor 1 miljoen euro definitief over.

Is dat goed nieuws voor Union?

Meest recent

'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

14
14
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

66
66
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

443
443
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

269
269
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

315
315
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

33
33
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

205
205
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

41
41
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

29
29
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

540
540
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

484
484
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

122
122
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

352
352
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

85
85
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

410
410
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

376
376
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

148
148
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

154
154
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

697
697
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

291
291
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

325
325
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

304
304
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90

Meer sportnieuws