'Union weet sterkhouder onverwacht aan boord te houden'

door
'Union weet sterkhouder onverwacht aan boord te houden'

De zomer is traditioneel een vervelende periode voor Union, waarin het heel wat sterkhouders verliest. Dat was de voorbije maanden niet anders: trainer Alexander Blessin trok naar Sankt Pauli en in zijn zog verlieten ook Mohamed Amoura (Wolfsburg), Gustaf Nilsson (Club Brugge) en Cameron Puertas (Al-Qadsiah) het Dudenpark.

Daarmee verloor Union zijn succescoach én zijn volledige offensieve compartiment. Bovendien moest het de voorbije weken het vertrek van nog enkele smaakmakers vrezen. Zo werd er hard getrokken aan Noah Sadiki en was de verwachting dat ook Koki Machida nog zou vertrekken.

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Machida blijft bij Union

Maar volgens Het Nieuwsblad ziet het er nu toch naar uit dat de Japanse verdediger zal blijven. In de grote voetballanden sluit de transfermarkt immers al vrijdagavond en op dit moment is er geen transfer in de maak. Er kwam geen voorstel dat zowel Union als Machida kon verleiden.

Beide partijen stelden immers hun eisen voor een vertrek. Union wou minstens 10 miljoen euro vangen, terwijl Machida dan weer droomde van een club uit de linkerkolom van de Premier League. Een transfer naar een degradatiekandidaat of naar het Midden-Oosten zag hij niet zitten.

Geen voorstel dat alle partijen zinde

Die eisen bleken niet compatibel met de interesse en dus blijft Machida normaliter gewoon bij Union. Dat is een opsteker voor de vice-kampioen, want door de blessures van Sykes en Burgess is de spoeling achterin momenteel zeer dun. Sebastien Pocognoli beschikt momenteel over slechts drie verdedigers voor drie posities.

Union zal dus nog minstens tot januari op Machida kunnen rekenen, behoudens een verrassende wending. De 27-jarige streek begin 2022 neer in Brussel. Aanvankelijk werd hij gehuurd van Kashima Antlers en vorige zomer nam Union hem voor 1 miljoen euro definitief over.

Is dat goed nieuws voor Union?

Meest recent

'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

34
34
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

55
55
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

106
106
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

70
70
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

116
116
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

148
148
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

277
277
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

73
73
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

303
303
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

37
37
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

271
271
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

42
42
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

542
542
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

185
185
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

186
186
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

60
60
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

75
75
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

196
196
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

180
180
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

88
88
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

240
240
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

341
341
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

49
49
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

263
263
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

252
252

Meer sportnieuws