Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

door
Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

De Belgische clubs hebben zich deze zomer in Europa goed van hun taak gekweten. Alle vijf wisten ze zich immers te plaatsen voor een Europese league phase. Club Brugge kreeg donderdag al zijn tegenstanders te horen in de Champions League, vrijdag zijn ook de vier andere Belgische clubs aan de beurt.

Om 13u houdt de UEFA immers de loting voor de Europa League met Union en Anderlecht, terwijl om 14u30 de Conference League volgt. Daarbij gaan met AA Gent en Cercle Brugge ook twee Belgische clubs de trommel in, nadat zij in de play-offs respectievelijk Partizan en Wisla Krakau wisten uit te schakelen.

LEES OOK: Code rood bij Anderlecht: club krijgt nieuwe mokerslag

Geen acht, maar zes matchen in Conference League

Net als de CL en EL wordt ook in de Conference League de klassieke groepsfase vervangen door een 'league phase'. Daarin worden de resultaten van de 36 deelnemers in één rangschikking gegooid. Op het einde van de rit mag de top acht rechtstreeks naar de achtste finales, terwijl de nummers negen tot en met 24 nog een tussenronde afwerken. Voor de laatste twaalf teams zit het Europese avontuur erop.

De loting van de Conference League zal er echter wel iets anders uitzien dan die van de twee andere competities. In tegenstelling tot in de CL en EL worden er immers geen acht, maar slechts zes wedstrijden afgewerkt in de league phase. Daarom worden de teams voor de loting onderverdeeld in zes potten in plaats van vier.

Chelsea en Fiorentina als meest klinkende namen

Elk team zal dus één tegenstander uit elke pot gaan treffen. AA Gent deed het de voorbije jaren goed in Europa en wordt daarom ondergebracht in pot 1, terwijl Cercle vertrekt vanuit pot 4. Al maakt dat geen wezenlijk verschil voor hun kansen aangezien ze dus sowieso uit elke pot een tegenstander treffen.

De meest tot de verbeelding sprekende mogelijke opponenten zitten uiteraard in pot 1, met onder meer Chelsea, FC Kopenhagen, Fiorentina - verliezend finalist in de laatste twee edities - en Real Betis. In de andere potten wisselt de kwaliteit, met telkens één of twee lastige kaarten maar ook de nodige kleinere clubs uit veelal minder grote voetballanden. Zo behoren tripjes naar Wales, Ierland, IJsland, Armenië, Finland of Bosnië tot de mogelijkheden.

Wie maakt de grootste kans om ver te raken?

Meest recent

'Wilmots verrast compleet: witte merel voor Standard'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met ...

0
0
Drama voor Rode Duivel: WK-selectie in gevaar?

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een nieuwe stap gezet richting het WK. Ze lieten zich ...

20
20
Na Kompany nog een Belg in eregalerij van Premier League?

In 2021 zetten ze in Engeland een Hall of Fame op, waarin de grootste namen uit de geschiedenis van ...

32
32
'Rashford na 3 matchen al uitgekotst bij Barcelona'

FC Barcelona pakte in de zomer alweer uit met een opmerkelijke transfer. Het zocht al langer naar ...

68
68
Keiharde eis Van Bommel onthuld: "Daar kan Twente niet aan voldoen"

Het is intussen al meer dan een jaar geleden dat Mark van Bommel afscheid nam van Antwerp. Sindsdien ...

74
74
Onheil boven Duivels: bezorgdheid om steeds zelfde speler

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een uitstekend tweeluik. Zowel tegen Liechtenstein als ...

114
114
Paniek bij Coucke: geldnood plots levensgroot probleem

De Raad van Bestuur stemde unaniem om Wouter Vandenhaute te lozen als voorzitter, maar vooralsnog ...

611
611
Celine Van Ouytsel met collega-Antwerpsupporter: zo reageert DIW

De geruchten deden al een tijdje de ronde en werden vorige week omgezet in spetterend relatienieuws: ...

45
45
Last-minute transfer? Raskin spreekt duidelijke taal

De Rode Duivels blikten zondagavond Kazachstan in met 6-0. Voor Nicolas Raskin werd het een extra ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Plots megabod voor Club, Anderlecht wil grote naam'

De zomermercato is in enkele landen, waaronder België, nog enkele dagen geopend. Verschillende ...

452
452
Oh slaat keihard terug na mislukte toptransfer

KRC Genk leek deze zomer ongelooflijk te cashen. Eerst werd Tolu Arokodare voor een recordbedrag ...

336
336
Thibaut Courtois pakt uit met grote plannen naast het veld

Thibaut Courtois kende net zoals alle Rode Duivels een heerlijk tweelijk uit in deze ...

118
118
Anderlecht-fans watertanden na boodschap Doku

Terwijl RSC Anderlecht op de sukkel is speelden de Rode Duivel de pannen van het dak in het Lotto ...

197
197
"Pray for Ruben"-Van Gucht in allerijl naar spoed gebracht

Ruben Van Gucht kreeg het de laatste jaren al meermaals hard te verduren. Eén van de ...

109
109
Garcia jubelt: nieuw wapen bij Rode Duivels ontdekt

De Rode Duivels hebben het tweeluik tegen Liechtenstein en Kazachstan tot een goed einde gebracht. ...

272
272
Vandenbempt: "Hij is de grote verliezer bij de Rode Duivels"

België scoorde twaalf keer in twee duels. Het WK 2026 mag deze ploeg niet ontglippen. Peter ...

182
182
'Standard heeft prijs en strikt oude JPL-bekende'

Standard is van plan zich vandaag nog te versterken. De Rouches zouden volgens transferinfluencer ...

210
210
Vandenbempt strooit met lof naar Duivel: "Is mijn favoriet"

België lijkt de fans weer te kunnen plezieren. Na de spektakelmatch tegen Wales, waren er nu ...

280
280
Anderlecht onder zware druk: transfergekte barst plots los

Olivier Renard gaat vandaag, samen met Tim Borguet, een drukke dag tegemoet. Paars-Wit moét ...

763
763
Solden bij Belgische topclubs: wie vertrekt vandaag nog?

Vandaag kunnen de Belgische clubs nog ingaande transfers afronden, maar ze willen uiteraard ook nog ...

602
602
'Anderlecht weigerde absolute stunttransfer bij Union SG'

RSC Anderlecht kende tot op heden geen geslaagde mercato. Een aantal cruciale posities werden niet ...

564
564
Club Brugge compleet vernederd in Skoras-dossier

AA Gent haalt Michal Skoras binnen voor een prikje en legt hem vast tot 2029. De Poolse ...

1055
1055
De Ketelaere verklapt: zo reageerde Garcia na Kazachstan

Charles De Ketelaere heeft zondagavond één van zijn betere wedstrijden in het shirt ...

355
355
Gekkenhuis: Anderlecht-supporters smeken om Batshuayi

Maandagavond verstrijkt de transferdeadline ook in België. Bij RSC Anderlecht hoopt men vlak ...

421
421
Albert snoeihard: "Hij is dé grote verliezer bij Duivels"

De eerste interland-periode van het seizoen zit er alweer op voor de Rode Duivels. De tegenstand was ...

618
618

Meer sportnieuws