Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

door
Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

De Belgische clubs hebben zich deze zomer in Europa goed van hun taak gekweten. Alle vijf wisten ze zich immers te plaatsen voor een Europese league phase. Club Brugge kreeg donderdag al zijn tegenstanders te horen in de Champions League, vrijdag zijn ook de vier andere Belgische clubs aan de beurt.

Om 13u houdt de UEFA immers de loting voor de Europa League met Union en Anderlecht, terwijl om 14u30 de Conference League volgt. Daarbij gaan met AA Gent en Cercle Brugge ook twee Belgische clubs de trommel in, nadat zij in de play-offs respectievelijk Partizan en Wisla Krakau wisten uit te schakelen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Geen acht, maar zes matchen in Conference League

Net als de CL en EL wordt ook in de Conference League de klassieke groepsfase vervangen door een 'league phase'. Daarin worden de resultaten van de 36 deelnemers in één rangschikking gegooid. Op het einde van de rit mag de top acht rechtstreeks naar de achtste finales, terwijl de nummers negen tot en met 24 nog een tussenronde afwerken. Voor de laatste twaalf teams zit het Europese avontuur erop.

De loting van de Conference League zal er echter wel iets anders uitzien dan die van de twee andere competities. In tegenstelling tot in de CL en EL worden er immers geen acht, maar slechts zes wedstrijden afgewerkt in de league phase. Daarom worden de teams voor de loting onderverdeeld in zes potten in plaats van vier.

Chelsea en Fiorentina als meest klinkende namen

Elk team zal dus één tegenstander uit elke pot gaan treffen. AA Gent deed het de voorbije jaren goed in Europa en wordt daarom ondergebracht in pot 1, terwijl Cercle vertrekt vanuit pot 4. Al maakt dat geen wezenlijk verschil voor hun kansen aangezien ze dus sowieso uit elke pot een tegenstander treffen.

De meest tot de verbeelding sprekende mogelijke opponenten zitten uiteraard in pot 1, met onder meer Chelsea, FC Kopenhagen, Fiorentina - verliezend finalist in de laatste twee edities - en Real Betis. In de andere potten wisselt de kwaliteit, met telkens één of twee lastige kaarten maar ook de nodige kleinere clubs uit veelal minder grote voetballanden. Zo behoren tripjes naar Wales, Ierland, IJsland, Armenië, Finland of Bosnië tot de mogelijkheden.

Wie maakt de grootste kans om ver te raken?

Meest recent

'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

22
22
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

202
202
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

5
5
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

17
17
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

31
31
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

82
82
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

59
59
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

49
49
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

285
285
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

139
139
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

258
258
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

117
117
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

425
425
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

241
241
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

185
185
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

150
150
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

228
228
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

679
679
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

57
57
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

79
79
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

118
118
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

437
437
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

65
65
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31

Meer sportnieuws