Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

door
Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

De Belgische clubs hebben zich deze zomer in Europa goed van hun taak gekweten. Alle vijf wisten ze zich immers te plaatsen voor een Europese league phase. Club Brugge kreeg donderdag al zijn tegenstanders te horen in de Champions League, vrijdag zijn ook de vier andere Belgische clubs aan de beurt.

Om 13u houdt de UEFA immers de loting voor de Europa League met Union en Anderlecht, terwijl om 14u30 de Conference League volgt. Daarbij gaan met AA Gent en Cercle Brugge ook twee Belgische clubs de trommel in, nadat zij in de play-offs respectievelijk Partizan en Wisla Krakau wisten uit te schakelen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Geen acht, maar zes matchen in Conference League

Net als de CL en EL wordt ook in de Conference League de klassieke groepsfase vervangen door een 'league phase'. Daarin worden de resultaten van de 36 deelnemers in één rangschikking gegooid. Op het einde van de rit mag de top acht rechtstreeks naar de achtste finales, terwijl de nummers negen tot en met 24 nog een tussenronde afwerken. Voor de laatste twaalf teams zit het Europese avontuur erop.

De loting van de Conference League zal er echter wel iets anders uitzien dan die van de twee andere competities. In tegenstelling tot in de CL en EL worden er immers geen acht, maar slechts zes wedstrijden afgewerkt in de league phase. Daarom worden de teams voor de loting onderverdeeld in zes potten in plaats van vier.

Chelsea en Fiorentina als meest klinkende namen

Elk team zal dus één tegenstander uit elke pot gaan treffen. AA Gent deed het de voorbije jaren goed in Europa en wordt daarom ondergebracht in pot 1, terwijl Cercle vertrekt vanuit pot 4. Al maakt dat geen wezenlijk verschil voor hun kansen aangezien ze dus sowieso uit elke pot een tegenstander treffen.

De meest tot de verbeelding sprekende mogelijke opponenten zitten uiteraard in pot 1, met onder meer Chelsea, FC Kopenhagen, Fiorentina - verliezend finalist in de laatste twee edities - en Real Betis. In de andere potten wisselt de kwaliteit, met telkens één of twee lastige kaarten maar ook de nodige kleinere clubs uit veelal minder grote voetballanden. Zo behoren tripjes naar Wales, Ierland, IJsland, Armenië, Finland of Bosnië tot de mogelijkheden.

Wie maakt de grootste kans om ver te raken?

Meest recent

Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

12
12
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

185
185
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt nieuwe wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

14
14
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

238
238
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

241
241
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

60
60
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

93
93
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

436
436
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

578
578
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

156
156
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

82
82
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

72
72
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

47
47
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

778
778
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

299
299
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

113
113
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

473
473
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

149
149
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

214
214
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

209
209
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

177
177
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

107
107
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

117
117
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

125
125
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

73
73

Meer sportnieuws