Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

door
Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

De Belgische clubs hebben zich deze zomer in Europa goed van hun taak gekweten. Alle vijf wisten ze zich immers te plaatsen voor een Europese league phase. Club Brugge kreeg donderdag al zijn tegenstanders te horen in de Champions League, vrijdag zijn ook de vier andere Belgische clubs aan de beurt.

Om 13u houdt de UEFA immers de loting voor de Europa League met Union en Anderlecht, terwijl om 14u30 de Conference League volgt. Daarbij gaan met AA Gent en Cercle Brugge ook twee Belgische clubs de trommel in, nadat zij in de play-offs respectievelijk Partizan en Wisla Krakau wisten uit te schakelen.

LEES OOK: Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Geen acht, maar zes matchen in Conference League

Net als de CL en EL wordt ook in de Conference League de klassieke groepsfase vervangen door een 'league phase'. Daarin worden de resultaten van de 36 deelnemers in één rangschikking gegooid. Op het einde van de rit mag de top acht rechtstreeks naar de achtste finales, terwijl de nummers negen tot en met 24 nog een tussenronde afwerken. Voor de laatste twaalf teams zit het Europese avontuur erop.

De loting van de Conference League zal er echter wel iets anders uitzien dan die van de twee andere competities. In tegenstelling tot in de CL en EL worden er immers geen acht, maar slechts zes wedstrijden afgewerkt in de league phase. Daarom worden de teams voor de loting onderverdeeld in zes potten in plaats van vier.

Chelsea en Fiorentina als meest klinkende namen

Elk team zal dus één tegenstander uit elke pot gaan treffen. AA Gent deed het de voorbije jaren goed in Europa en wordt daarom ondergebracht in pot 1, terwijl Cercle vertrekt vanuit pot 4. Al maakt dat geen wezenlijk verschil voor hun kansen aangezien ze dus sowieso uit elke pot een tegenstander treffen.

De meest tot de verbeelding sprekende mogelijke opponenten zitten uiteraard in pot 1, met onder meer Chelsea, FC Kopenhagen, Fiorentina - verliezend finalist in de laatste twee edities - en Real Betis. In de andere potten wisselt de kwaliteit, met telkens één of twee lastige kaarten maar ook de nodige kleinere clubs uit veelal minder grote voetballanden. Zo behoren tripjes naar Wales, Ierland, IJsland, Armenië, Finland of Bosnië tot de mogelijkheden.

Wie maakt de grootste kans om ver te raken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

26
26
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

14
14
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

39
39
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

99
99
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

67
67
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

25
25
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

75
75
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

129
129
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

99
99
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

137
137
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

205
205
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

728
728
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

160
160
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

139
139
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

180
180
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

58
58
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

326
326
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

443
443
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

330
330
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

229
229
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

587
587

Meer sportnieuws