Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

door
Loting UECL: Gent en Cercle kennen mogelijke tegenstanders

De Belgische clubs hebben zich deze zomer in Europa goed van hun taak gekweten. Alle vijf wisten ze zich immers te plaatsen voor een Europese league phase. Club Brugge kreeg donderdag al zijn tegenstanders te horen in de Champions League, vrijdag zijn ook de vier andere Belgische clubs aan de beurt.

Om 13u houdt de UEFA immers de loting voor de Europa League met Union en Anderlecht, terwijl om 14u30 de Conference League volgt. Daarbij gaan met AA Gent en Cercle Brugge ook twee Belgische clubs de trommel in, nadat zij in de play-offs respectievelijk Partizan en Wisla Krakau wisten uit te schakelen.

LEES OOK: UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Geen acht, maar zes matchen in Conference League

Net als de CL en EL wordt ook in de Conference League de klassieke groepsfase vervangen door een 'league phase'. Daarin worden de resultaten van de 36 deelnemers in één rangschikking gegooid. Op het einde van de rit mag de top acht rechtstreeks naar de achtste finales, terwijl de nummers negen tot en met 24 nog een tussenronde afwerken. Voor de laatste twaalf teams zit het Europese avontuur erop.

De loting van de Conference League zal er echter wel iets anders uitzien dan die van de twee andere competities. In tegenstelling tot in de CL en EL worden er immers geen acht, maar slechts zes wedstrijden afgewerkt in de league phase. Daarom worden de teams voor de loting onderverdeeld in zes potten in plaats van vier.

Chelsea en Fiorentina als meest klinkende namen

Elk team zal dus één tegenstander uit elke pot gaan treffen. AA Gent deed het de voorbije jaren goed in Europa en wordt daarom ondergebracht in pot 1, terwijl Cercle vertrekt vanuit pot 4. Al maakt dat geen wezenlijk verschil voor hun kansen aangezien ze dus sowieso uit elke pot een tegenstander treffen.

De meest tot de verbeelding sprekende mogelijke opponenten zitten uiteraard in pot 1, met onder meer Chelsea, FC Kopenhagen, Fiorentina - verliezend finalist in de laatste twee edities - en Real Betis. In de andere potten wisselt de kwaliteit, met telkens één of twee lastige kaarten maar ook de nodige kleinere clubs uit veelal minder grote voetballanden. Zo behoren tripjes naar Wales, Ierland, IJsland, Armenië, Finland of Bosnië tot de mogelijkheden.

Wie maakt de grootste kans om ver te raken?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

74
74
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

65
65
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

474
474
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

75
75
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

139
139
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

251
251
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

563
563
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

358
358
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

421
421
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

491
491
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

256
256
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1229
1229
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

358
358
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

374
374
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

142
142
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

191
191
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

848
848
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

526
526
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

125
125
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

581
581

Meer sportnieuws