'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

door
'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

Vrijdagmiddag maakt Domenico Tedesco de eerste selectie van de Rode Duivels in het nieuwe seizoen bekend. Op 6 en 9 september speelt ons land in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Het lijkt erop dat we daarin enkele verrassingen mogen verwachten.

Volgens Het Laatste Nieuws wil de bondscoach de Nations League immers aangrijpen om te experimenteren. Die competitie is immers toch net iets minder belangrijk en Tedesco wil één en ander uitproberen met het oog op de kwalificatiecampagne voor het WK, die in maart volgend jaar van start gaat.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Trossard en Carrasco geslachtofferd

Dat zorgt ervoor dat wellicht enkele grote namen in de selectie zullen ontbreken. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zullen er wel bij zijn als ze dat zelf willen, maar Tedesco zou voor het komende tweeluik wel Leandro Trossard en Yannick Carrasco passeren. Vooral die eerste stelde teleur op het EK en zou zijn niet-selectie als een signaal mogen zien.

Daarnaast lijkt de kans ook klein dat Axel Witsel opgeroepen zal worden, nadat diens terugkeer op het EK eigenlijk een fiasco werd. Roméo Lavia moet sowieso alweer geblesseerd afhaken, terwijl Johan Bakayoko nog een groot vraagteken is. Jan Vertonghen zette na het EK dan weer een punt achter zijn interlandcarrière.

Smets, Duranville, Godts en/of Mbangula?

Dat alles maakt dat er vooral achterin en op de flanken dus vers bloed in de groep verwacht mag worden. Matte Smets werd al naar voor geschoven als mogelijke debutant en de 20-jarige verdediger van KRC Genk ontbreekt opvallend genoeg ook in de voorselectie van de Jonge Duivels.

Maar hij zal mogelijk niet het enige witte konijn van Tedesco zijn. Voor de flanken wordt ook gekeken naar jongens als Julien Duranville (18, Dortmund), Mika Godts (19, Ajax) en Samuel Mbangula (20, Juventus), die deze zomer allemaal indruk maakten bij toch grote buitenlandse clubs. Wie van hen de selectie al dan niet haalt, zullen we ontdekken om 10u30.

Welke jonge flankaanvaller verdient het meest een selectie?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

71
71
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

81
81
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

42
42
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

244
244
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

380
380
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

295
295
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

180
180
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

143
143
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

89
89
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

547
547
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

329
329
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

332
332
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

385
385
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

214
214
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

348
348
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

808
808
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

276
276
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

218
218
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

299
299
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws