'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

865 stemmen
'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

Vrijdagmiddag maakt Domenico Tedesco de eerste selectie van de Rode Duivels in het nieuwe seizoen bekend. Op 6 en 9 september speelt ons land in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Het lijkt erop dat we daarin enkele verrassingen mogen verwachten.

Volgens Het Laatste Nieuws wil de bondscoach de Nations League immers aangrijpen om te experimenteren. Die competitie is immers toch net iets minder belangrijk en Tedesco wil één en ander uitproberen met het oog op de kwalificatiecampagne voor het WK, die in maart volgend jaar van start gaat.

LEES OOK: Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Trossard en Carrasco geslachtofferd

Dat zorgt ervoor dat wellicht enkele grote namen in de selectie zullen ontbreken. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zullen er wel bij zijn als ze dat zelf willen, maar Tedesco zou voor het komende tweeluik wel Leandro Trossard en Yannick Carrasco passeren. Vooral die eerste stelde teleur op het EK en zou zijn niet-selectie als een signaal mogen zien.

Daarnaast lijkt de kans ook klein dat Axel Witsel opgeroepen zal worden, nadat diens terugkeer op het EK eigenlijk een fiasco werd. Roméo Lavia moet sowieso alweer geblesseerd afhaken, terwijl Johan Bakayoko nog een groot vraagteken is. Jan Vertonghen zette na het EK dan weer een punt achter zijn interlandcarrière.

Smets, Duranville, Godts en/of Mbangula?

Dat alles maakt dat er vooral achterin en op de flanken dus vers bloed in de groep verwacht mag worden. Matte Smets werd al naar voor geschoven als mogelijke debutant en de 20-jarige verdediger van KRC Genk ontbreekt opvallend genoeg ook in de voorselectie van de Jonge Duivels.

Maar hij zal mogelijk niet het enige witte konijn van Tedesco zijn. Voor de flanken wordt ook gekeken naar jongens als Julien Duranville (18, Dortmund), Mika Godts (19, Ajax) en Samuel Mbangula (20, Juventus), die deze zomer allemaal indruk maakten bij toch grote buitenlandse clubs. Wie van hen de selectie al dan niet haalt, zullen we ontdekken om 10u30.

Welke jonge flankaanvaller verdient het meest een selectie?

Meest recent

'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

43
43
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

30
30
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

26
26
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

77
77
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

539
539
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

50
50
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

353
353
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

34
34
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

19
19
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

32
32
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

270
270
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

269
269
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

195
195
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

735
735
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

532
532
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

394
394
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

260
260
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

256
256
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

99
99
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

65
65
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

249
249
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

107
107
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

79
79
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

457
457
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

216
216

Meer sportnieuws