'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

865
'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

Vrijdagmiddag maakt Domenico Tedesco de eerste selectie van de Rode Duivels in het nieuwe seizoen bekend. Op 6 en 9 september speelt ons land in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Het lijkt erop dat we daarin enkele verrassingen mogen verwachten.

Volgens Het Laatste Nieuws wil de bondscoach de Nations League immers aangrijpen om te experimenteren. Die competitie is immers toch net iets minder belangrijk en Tedesco wil één en ander uitproberen met het oog op de kwalificatiecampagne voor het WK, die in maart volgend jaar van start gaat.

LEES OOK: Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

Trossard en Carrasco geslachtofferd

Dat zorgt ervoor dat wellicht enkele grote namen in de selectie zullen ontbreken. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zullen er wel bij zijn als ze dat zelf willen, maar Tedesco zou voor het komende tweeluik wel Leandro Trossard en Yannick Carrasco passeren. Vooral die eerste stelde teleur op het EK en zou zijn niet-selectie als een signaal mogen zien.

Daarnaast lijkt de kans ook klein dat Axel Witsel opgeroepen zal worden, nadat diens terugkeer op het EK eigenlijk een fiasco werd. Roméo Lavia moet sowieso alweer geblesseerd afhaken, terwijl Johan Bakayoko nog een groot vraagteken is. Jan Vertonghen zette na het EK dan weer een punt achter zijn interlandcarrière.

Smets, Duranville, Godts en/of Mbangula?

Dat alles maakt dat er vooral achterin en op de flanken dus vers bloed in de groep verwacht mag worden. Matte Smets werd al naar voor geschoven als mogelijke debutant en de 20-jarige verdediger van KRC Genk ontbreekt opvallend genoeg ook in de voorselectie van de Jonge Duivels.

Maar hij zal mogelijk niet het enige witte konijn van Tedesco zijn. Voor de flanken wordt ook gekeken naar jongens als Julien Duranville (18, Dortmund), Mika Godts (19, Ajax) en Samuel Mbangula (20, Juventus), die deze zomer allemaal indruk maakten bij toch grote buitenlandse clubs. Wie van hen de selectie al dan niet haalt, zullen we ontdekken om 10u30.

Welke jonge flankaanvaller verdient het meest een selectie?

Meest recent

Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

25
25
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

76
76
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

19
19
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

140
140
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

60
60
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

18
18
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

23
23
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

16
16
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

24
24
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

86
86
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

69
69
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

51
51
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

24
24
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

23
23
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

30
30
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

116
116
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

234
234
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

208
208
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

78
78
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

243
243
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

60
60

Meer sportnieuws