'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

door
'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

Vrijdagmiddag maakt Domenico Tedesco de eerste selectie van de Rode Duivels in het nieuwe seizoen bekend. Op 6 en 9 september speelt ons land in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Het lijkt erop dat we daarin enkele verrassingen mogen verwachten.

Volgens Het Laatste Nieuws wil de bondscoach de Nations League immers aangrijpen om te experimenteren. Die competitie is immers toch net iets minder belangrijk en Tedesco wil één en ander uitproberen met het oog op de kwalificatiecampagne voor het WK, die in maart volgend jaar van start gaat.

LEES OOK: "Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Trossard en Carrasco geslachtofferd

Dat zorgt ervoor dat wellicht enkele grote namen in de selectie zullen ontbreken. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zullen er wel bij zijn als ze dat zelf willen, maar Tedesco zou voor het komende tweeluik wel Leandro Trossard en Yannick Carrasco passeren. Vooral die eerste stelde teleur op het EK en zou zijn niet-selectie als een signaal mogen zien.

Daarnaast lijkt de kans ook klein dat Axel Witsel opgeroepen zal worden, nadat diens terugkeer op het EK eigenlijk een fiasco werd. Roméo Lavia moet sowieso alweer geblesseerd afhaken, terwijl Johan Bakayoko nog een groot vraagteken is. Jan Vertonghen zette na het EK dan weer een punt achter zijn interlandcarrière.

Smets, Duranville, Godts en/of Mbangula?

Dat alles maakt dat er vooral achterin en op de flanken dus vers bloed in de groep verwacht mag worden. Matte Smets werd al naar voor geschoven als mogelijke debutant en de 20-jarige verdediger van KRC Genk ontbreekt opvallend genoeg ook in de voorselectie van de Jonge Duivels.

Maar hij zal mogelijk niet het enige witte konijn van Tedesco zijn. Voor de flanken wordt ook gekeken naar jongens als Julien Duranville (18, Dortmund), Mika Godts (19, Ajax) en Samuel Mbangula (20, Juventus), die deze zomer allemaal indruk maakten bij toch grote buitenlandse clubs. Wie van hen de selectie al dan niet haalt, zullen we ontdekken om 10u30.

Welke jonge flankaanvaller verdient het meest een selectie?

Meest recent

Renard doorbreekt stilte over toekomst in Anderlecht

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

25
25
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

55
55
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

43
43
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

61
61
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

169
169
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

107
107
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

91
91
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

94
94
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

317
317
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

219
219
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

335
335
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

315
315
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

103
103
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

133
133
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

244
244
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

89
89
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

95
95
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

86
86
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

108
108
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

256
256
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

215
215
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

222
222
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

95
95
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

75
75
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

158
158

Meer sportnieuws