'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

door
'Tedesco verrast: grote namen geslachtofferd bij Duivels'

Vrijdagmiddag maakt Domenico Tedesco de eerste selectie van de Rode Duivels in het nieuwe seizoen bekend. Op 6 en 9 september speelt ons land in de Nations League tegen Israël en Frankrijk. Het lijkt erop dat we daarin enkele verrassingen mogen verwachten.

Volgens Het Laatste Nieuws wil de bondscoach de Nations League immers aangrijpen om te experimenteren. Die competitie is immers toch net iets minder belangrijk en Tedesco wil één en ander uitproberen met het oog op de kwalificatiecampagne voor het WK, die in maart volgend jaar van start gaat.

LEES OOK: Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Trossard en Carrasco geslachtofferd

Dat zorgt ervoor dat wellicht enkele grote namen in de selectie zullen ontbreken. Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zullen er wel bij zijn als ze dat zelf willen, maar Tedesco zou voor het komende tweeluik wel Leandro Trossard en Yannick Carrasco passeren. Vooral die eerste stelde teleur op het EK en zou zijn niet-selectie als een signaal mogen zien.

Daarnaast lijkt de kans ook klein dat Axel Witsel opgeroepen zal worden, nadat diens terugkeer op het EK eigenlijk een fiasco werd. Roméo Lavia moet sowieso alweer geblesseerd afhaken, terwijl Johan Bakayoko nog een groot vraagteken is. Jan Vertonghen zette na het EK dan weer een punt achter zijn interlandcarrière.

Smets, Duranville, Godts en/of Mbangula?

Dat alles maakt dat er vooral achterin en op de flanken dus vers bloed in de groep verwacht mag worden. Matte Smets werd al naar voor geschoven als mogelijke debutant en de 20-jarige verdediger van KRC Genk ontbreekt opvallend genoeg ook in de voorselectie van de Jonge Duivels.

Maar hij zal mogelijk niet het enige witte konijn van Tedesco zijn. Voor de flanken wordt ook gekeken naar jongens als Julien Duranville (18, Dortmund), Mika Godts (19, Ajax) en Samuel Mbangula (20, Juventus), die deze zomer allemaal indruk maakten bij toch grote buitenlandse clubs. Wie van hen de selectie al dan niet haalt, zullen we ontdekken om 10u30.

Welke jonge flankaanvaller verdient het meest een selectie?

Meest recent

KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

13
13
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

156
156
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

39
39
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

49
49
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

331
331
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

63
63
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

179
179
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

221
221
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

120
120
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

383
383
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

295
295
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

282
282
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

77
77
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

115
115
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

52
52
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

346
346
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

252
252
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

313
313
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

273
273
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

40
40
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

208
208
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

347
347
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

302
302
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

77
77

Meer sportnieuws