Antwerp troeft concurrentie af: toptalent zet kribbel

door
Antwerp troeft concurrentie af: toptalent zet kribbel

Antwerp haalde deze zomer al een aantal ervaren rotten in huis, maar na de verkoop van Mandela Keita en George Ilenikhena wil de Great Old wel blijven inzetten op de jeugd. In dat opzicht sloeg het zopas een belangrijke slag.

De afgelopen jaren braken steeds meer producten van eigen kweek door op de Bosuil. Zo zou na Arthur Vermeeren ook Zeno Van den Bosch op korte termijn wel eens een stap hogerop kunnen zetten. Een voorbeeld dat heel wat jongeren uiteraard willen volgen.

LEES OOK: Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Antwerp strikt Renders

Een van hen is Semm Renders, die zopas zijn kribbel zette onder een eerste profcontract in Deurne-Noord. Dat maakt het stamnummer één bekend via de officiële kanalen, waar Jean Kindermans als CEO van de RAFC Academy ook een woordje uitleg verschaft.

"We zijn heel blij dat Semm, ondanks interesse van vooraanstaande clubs, de keuze heeft gemaakt om bij RAFC door te groeien naar de A-ploeg", klinkt het onder meer. Wie er dan nog naar de diensten van de 16-jarige rechtsachter hengelde is nog niet bekend.

Kans van De Roeck?

"Semm is een polyvalente en dynamische voetballer, met veel snelheid en intensiteit in zijn spel, die zowel kan aanvallen als verdedigen. De Young Reds zullen voor hem als een trampoline dienen om de stap naar de A-ploeg te kunnen zetten", aldus Kindermans.

Nadat hij vorig seizoen al zes keer in actie kwam in de Youth League moet Renders straks dus eerst een vaste waarde worden bij het tweede elftal in Eerste Nationale. Benieuwd of ook Jonas De Roeck de jeugdinternational al snel een kans gunt bij de hoofdmacht.

Antwerp moet nog meer inzetten op eigen jeugd

Meest recent

Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

10
10
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

27
27
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

12
12
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

100
100
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

66
66
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

217
217
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

48
48
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

165
165
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

89
89
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

248
248
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

93
93
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

232
232
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

44
44
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

364
364
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

414
414
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

280
280
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

400
400
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

223
223
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

65
65
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

555
555
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

506
506
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

196
196
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

391
391
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

115
115
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

769
769

Meer sportnieuws