'Anderlecht slaat stiekem toe met piepjonge aanwinst'

door
'Anderlecht slaat stiekem toe met piepjonge aanwinst'

In de late uurtjes van de mercato hoopt Jesper Fredberg zowel langs inkomende als uitgaande zijde nog enkele deals af te ronden bij Anderlecht. In de jacht op vers bloed richt de CEO Sports zijn pijlen vooral op enkele ronkende namen. Al blijven andere targets dan weer onder de radar.

Zo verraste Paars-Wit eerder deze zomer reeds vriend en vijand met de komst van Jan-Carlo Simic, Thomas Foket en Mathias Zanka Jorgensen, deals die telkens in mum van tijd werden afgerond. Ondertussen zou er ook al een volgende nieuwkomer zijn neergestreken in het Lotto Park.

LEES OOK: Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Makalou naar RSCA

Volgens het Afrikaanse medium Africa Foot staat Hamidou Makalou namelijk op het punt om zijn kribbel te zetten bij de Brusselaars. De 18-jarige Malinees nam een paar weken geleden zelfs al eens met de RSCA Futures deel aan een toernooi in Nederland, waar hij zichzelf mocht bewijzen.

Met succes blijkbaar, want Makalou zou weldra zijn kribbel zetten onder een langdurig contract in Neerpede. Nog volgens dezelfde bron is de deal bijna in kannen en kruiken. De recordkampioen zou zo het pleit winnen van pakweg RB Salzburg en Chelsea, die hem eveneens wilden inlijven.

Rijpen bij Futures?

Anderlecht zou echter vooral dankzij de financiële voorwaarden die het de jeugdinternational aanbiedt het verschil hebben gemaakt. Wellicht zal Makalou, in eigen land opgeleid aan de befaamde jeugdacademie van oude bekende Jean-Marc Guillou, eerst nog aansluiten bij het tweede elftal.

In de Challenger Pro League, waar de troepen van Jelle Coen met een nul op zes hun start dreigen te missen, mag de middenvelder tonen wat hij in zijn mars heeft. Benieuwd of Makalou vervolgens op korte termijn de stap naar de hoofdmacht kan zetten. Brian Ruimer kruist alvast de vingers.

RSCA moet meer inzetten op dit soort talenten

Meest recent

Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

29
29
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

85
85
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

24
24
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

72
72
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

291
291
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

106
106
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

79
79
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

166
166
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

80
80
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

158
158
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

132
132
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

40
40
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

84
84
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

329
329
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

87
87
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

363
363
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

38
38
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

87
87
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

109
109
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

322
322
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

252
252
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

601
601
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

578
578
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

123
123

Meer sportnieuws