Rode Duivels moeten twee Franse debutanten vrezen

47 stemmen
Rode Duivels moeten twee Franse debutanten vrezen

De Rode Duivels moeten zich in september zien te herpakken na een tegenvallend EK. Evident zal dat niet worden, want ze krijgen in de Nations League meteen een topaffiche voorgeschoteld. Na de openingswedstrijd tegen Israël wacht immers een clash met Frankrijk.

Les Bleus waren ook op het EK al de boeman van de Duivels. Ze maakten in de achtste finales immers al een einde aan het Belgische toernooi door met 1-0 te winnen. Een own-goal van Jan Vertonghen vijf minuten voor tijd besliste toen de partij.

LEES OOK: Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Frankrijk met twee debutanten tegen België

Op 9 september kan er dus al meteen revanche genomen worden. Nu weet Domenico Tedesco ook op welke Franse ploeg hij zich zal moeten instellen. Zijn Franse tegenhanger Didier Deschamps heeft donderdagmiddag immers zijn selectie vrijgegeven voor de wedstrijden tegen Italië en België.

Hij zal daarin de kans geven aan twee debutanten. Manu Koné en Michael Olise krijgen immers voor de eerste keer hun kans na hun sterke prestaties op de Olympische Spelen. Koné is een 23-jarige middenvelder van Borussia Mönchengladbach, al zou hij in de komende dagen nog kunnen verkassen naar AC Milan. Olise maakte deze zomer de overstap naar het Bayern München van Vincent Kompany.

Drie afvallers ten opzichte van EK

Daarnaast maakt Wesley Fofana na meer dan een jaar afwezigheid ook zijn rentree in de selectie. De 23-jarige verdediger lag bij Chelsea een eeuwigheid in de lappenmand, maar is nu weer fit en begon het seizoen als titularis op Stamford Bridge.

De aanwezigheid van Fofana, Koné en Olise betekent ook dat er in vergelijking met het EK drie spelers afvallen bij de Fransen. Eduardo Camavinga is er door een blessure niet bij, terwijl routiniers Benjamin Pavard en Kingsley Coman door Deschamps gepasseerd worden.

Kunnen de Rode Duivels deze Franse ploeg kloppen?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

164
164
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

127
127
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

135
135
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

34
34
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

54
54
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

203
203
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

48
48
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

207
207
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

84
84
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

382
382
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

363
363
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

156
156
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

204
204
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

391
391
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

50
50
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

200
200
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

116
116
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

426
426
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

422
422
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

663
663
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

790
790
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

298
298
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

473
473
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

260
260
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

310
310

Meer sportnieuws