Rode Duivels moeten twee Franse debutanten vrezen

door
Rode Duivels moeten twee Franse debutanten vrezen

De Rode Duivels moeten zich in september zien te herpakken na een tegenvallend EK. Evident zal dat niet worden, want ze krijgen in de Nations League meteen een topaffiche voorgeschoteld. Na de openingswedstrijd tegen Israël wacht immers een clash met Frankrijk.

Les Bleus waren ook op het EK al de boeman van de Duivels. Ze maakten in de achtste finales immers al een einde aan het Belgische toernooi door met 1-0 te winnen. Een own-goal van Jan Vertonghen vijf minuten voor tijd besliste toen de partij.

LEES OOK: Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Frankrijk met twee debutanten tegen België

Op 9 september kan er dus al meteen revanche genomen worden. Nu weet Domenico Tedesco ook op welke Franse ploeg hij zich zal moeten instellen. Zijn Franse tegenhanger Didier Deschamps heeft donderdagmiddag immers zijn selectie vrijgegeven voor de wedstrijden tegen Italië en België.

Hij zal daarin de kans geven aan twee debutanten. Manu Koné en Michael Olise krijgen immers voor de eerste keer hun kans na hun sterke prestaties op de Olympische Spelen. Koné is een 23-jarige middenvelder van Borussia Mönchengladbach, al zou hij in de komende dagen nog kunnen verkassen naar AC Milan. Olise maakte deze zomer de overstap naar het Bayern München van Vincent Kompany.

Drie afvallers ten opzichte van EK

Daarnaast maakt Wesley Fofana na meer dan een jaar afwezigheid ook zijn rentree in de selectie. De 23-jarige verdediger lag bij Chelsea een eeuwigheid in de lappenmand, maar is nu weer fit en begon het seizoen als titularis op Stamford Bridge.

De aanwezigheid van Fofana, Koné en Olise betekent ook dat er in vergelijking met het EK drie spelers afvallen bij de Fransen. Eduardo Camavinga is er door een blessure niet bij, terwijl routiniers Benjamin Pavard en Kingsley Coman door Deschamps gepasseerd worden.

Kunnen de Rode Duivels deze Franse ploeg kloppen?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

16
16
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

6
6
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

33
33
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

73
73
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

95
95
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

105
105
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

78
78
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

75
75
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

52
52
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

191
191
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

219
219
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

298
298
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

206
206
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

444
444
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

631
631
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

353
353
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws