Rode Duivels moeten twee Franse debutanten vrezen

47 stemmen
Rode Duivels moeten twee Franse debutanten vrezen

De Rode Duivels moeten zich in september zien te herpakken na een tegenvallend EK. Evident zal dat niet worden, want ze krijgen in de Nations League meteen een topaffiche voorgeschoteld. Na de openingswedstrijd tegen Israël wacht immers een clash met Frankrijk.

Les Bleus waren ook op het EK al de boeman van de Duivels. Ze maakten in de achtste finales immers al een einde aan het Belgische toernooi door met 1-0 te winnen. Een own-goal van Jan Vertonghen vijf minuten voor tijd besliste toen de partij.

LEES OOK: Degryse voorspelt eindstation van België op WK

Frankrijk met twee debutanten tegen België

Op 9 september kan er dus al meteen revanche genomen worden. Nu weet Domenico Tedesco ook op welke Franse ploeg hij zich zal moeten instellen. Zijn Franse tegenhanger Didier Deschamps heeft donderdagmiddag immers zijn selectie vrijgegeven voor de wedstrijden tegen Italië en België.

Hij zal daarin de kans geven aan twee debutanten. Manu Koné en Michael Olise krijgen immers voor de eerste keer hun kans na hun sterke prestaties op de Olympische Spelen. Koné is een 23-jarige middenvelder van Borussia Mönchengladbach, al zou hij in de komende dagen nog kunnen verkassen naar AC Milan. Olise maakte deze zomer de overstap naar het Bayern München van Vincent Kompany.

Drie afvallers ten opzichte van EK

Daarnaast maakt Wesley Fofana na meer dan een jaar afwezigheid ook zijn rentree in de selectie. De 23-jarige verdediger lag bij Chelsea een eeuwigheid in de lappenmand, maar is nu weer fit en begon het seizoen als titularis op Stamford Bridge.

De aanwezigheid van Fofana, Koné en Olise betekent ook dat er in vergelijking met het EK drie spelers afvallen bij de Fransen. Eduardo Camavinga is er door een blessure niet bij, terwijl routiniers Benjamin Pavard en Kingsley Coman door Deschamps gepasseerd worden.

Kunnen de Rode Duivels deze Franse ploeg kloppen?

Meest recent

Vanaken definitief basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

170
170
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

138
138
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

44
44
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

208
208
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

123
123
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

75
75
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

429
429
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

63
63
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

524
524
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

754
754
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

160
160
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

307
307
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

908
908
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

562
562
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

146
146
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

964
964
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

239
239
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

346
346
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

205
205
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

72
72
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

89
89
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

171
171

Meer sportnieuws