Rode Duivels moeten twee Franse debutanten vrezen

door
Rode Duivels moeten twee Franse debutanten vrezen

De Rode Duivels moeten zich in september zien te herpakken na een tegenvallend EK. Evident zal dat niet worden, want ze krijgen in de Nations League meteen een topaffiche voorgeschoteld. Na de openingswedstrijd tegen Israël wacht immers een clash met Frankrijk.

Les Bleus waren ook op het EK al de boeman van de Duivels. Ze maakten in de achtste finales immers al een einde aan het Belgische toernooi door met 1-0 te winnen. Een own-goal van Jan Vertonghen vijf minuten voor tijd besliste toen de partij.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Frankrijk met twee debutanten tegen België

Op 9 september kan er dus al meteen revanche genomen worden. Nu weet Domenico Tedesco ook op welke Franse ploeg hij zich zal moeten instellen. Zijn Franse tegenhanger Didier Deschamps heeft donderdagmiddag immers zijn selectie vrijgegeven voor de wedstrijden tegen Italië en België.

Hij zal daarin de kans geven aan twee debutanten. Manu Koné en Michael Olise krijgen immers voor de eerste keer hun kans na hun sterke prestaties op de Olympische Spelen. Koné is een 23-jarige middenvelder van Borussia Mönchengladbach, al zou hij in de komende dagen nog kunnen verkassen naar AC Milan. Olise maakte deze zomer de overstap naar het Bayern München van Vincent Kompany.

Drie afvallers ten opzichte van EK

Daarnaast maakt Wesley Fofana na meer dan een jaar afwezigheid ook zijn rentree in de selectie. De 23-jarige verdediger lag bij Chelsea een eeuwigheid in de lappenmand, maar is nu weer fit en begon het seizoen als titularis op Stamford Bridge.

De aanwezigheid van Fofana, Koné en Olise betekent ook dat er in vergelijking met het EK drie spelers afvallen bij de Fransen. Eduardo Camavinga is er door een blessure niet bij, terwijl routiniers Benjamin Pavard en Kingsley Coman door Deschamps gepasseerd worden.

Kunnen de Rode Duivels deze Franse ploeg kloppen?

Meest recent

Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

155
155
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

75
75
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

382
382
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

39
39
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

70
70
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

158
158
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

61
61
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

143
143
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

438
438
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

67
67
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

28
28
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

180
180
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

244
244
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

487
487
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

186
186
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

165
165
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

146
146
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

91
91
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

75
75
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

386
386
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

94
94
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179

Meer sportnieuws