‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

380
‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

Hoewel Davy Klaassen op papier een bijzonder interessant profiel lijkt voor RSC Anderlecht, voldoet hij niet aan de technische eisen van de club. De Belgische recordkampioen zoekt een creatieve middenvelder en een opbouwer vanuit de defensie, maar Klaassen, ondanks zijn indrukwekkende doelpuntenstatistieken en leiderschap, past niet helemaal in dit plaatje.

Bij Internazionale speelde Klaassen vorig seizoen een bescheiden bijrolletje en ondanks lof voor zijn karakter en professionaliteit, kon hij niet doorbreken. Zijn carrière lijkt de laatste jaren in verval te zijn geraakt. Anderlecht richt zich daarom op andere profielen voor de broodnodige versterking.

LEES OOK: Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Interessant profiel, maar niet wat Anderlecht zoekt

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Daarnaast heeft de club ook dringend nood aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In de zoektocht naar versterkingen heeft Anderlecht verschillende namen overwogen, maar aan het einde van de zomermercato is er nog altijd geen offensieve versterking vastgelegd.

Eerder deze week kwam Davy Klaassen in beeld bij de Belgische recordkampioen. De 31-jarige Nederlander is sinds zijn vertrek bij Internazionale transfervrij, waar hij één seizoen actief was.

Daarvoor verdedigde hij jarenlang de kleuren van Ajax (2011-2017 en 2020-2023) en speelde hij bij Everton en Werder Bremen. Klaassen heeft 41 interlands voor Oranje op zijn naam staan, waarin hij tien keer scoorde.

Op papier past hij in het profiel dat Anderlecht zoekt. Klaassen kan op verschillende posities op het middenveld uit de voeten: zowel als controlerende, dynamische, als aanvallende middenvelder.

Op technisch vlak voldoet Klaassen niet helemaal aan de specifieke eisen die Anderlecht voor ogen heeft.

Schaduwrol in kampioenenploeg van Internazionale

Davy Klaassen verliet Ajax vorige zomer in de laatste uren van de mercato, en zijn vertrek liet veel Amsterdamse fans teleurgesteld achter. Bij Internazionale stelde hij zijn ervaring, kwaliteit en leiderschap ter beschikking van coach Simone Inzaghi.

Het afgelopen seizoen speelde Klaassen echter een bescheiden bijrolletje bij de Italiaanse kampioen; hij startte slechts één keer in de basis en had te maken met stevige concurrentie van onder andere Henrikh Mkhitaryan en de dure aanwinst Davide Frattasi, die zelf ook beperkt in actie kwam.

Ondanks zijn beperkte speeltijd, werd Klaassen bij Inter gewaardeerd om zijn positieve houding. Hij werd geroemd als iemand met een ‘goed karakter’ en iemand die ‘nooit klaagde’. Inzaghi gaf aan dat de oud-Ajacied ‘het eigenlijk verdiende om vaker te spelen’.

Klaassen kampte met een moeilijke integratieperiode door de gemiste voorbereiding, waarbij tactische afstemming, automatismen en de taalbarrière uitdagingen vormden. Toch lag hij bijzonder goed in de groep en had hij een positieve relatie met de clubleiding.

De Nederlander was een belangrijke figuur in de kleedkamer, een speler die altijd het goede voorbeeld gaf, zowel op training als in zijn professionele houding. Na een jaar met beperkte speeltijd besloot Internazionale om de optie tot contractverlenging niet te lichten.

Klaassen heeft een uitzonderlijke neus voor doelpunten

Davy Klaassen is geen bijzonder atletische middenvelder, noch een typische spelmaker of geniale nummer tien. Hij is zelden de winnaar in fysieke duels, maar zijn spelinzicht zorgt ervoor dat hij vrijwel nooit een verkeerde keuze maakt op het veld.

Wat Klaassen echt onderscheidt, is zijn uitzonderlijke neus voor doelpunten. Met 120 treffers in 459 wedstrijden heeft hij een indrukwekkend gemiddelde voor een middenvelder. In Nederland staat hij bekend als ‘Mister 1-0’, vanwege zijn kwaliteit om regelmatig de openingstreffer te scoren.

Een ander van zijn grootste troeven is zijn vermogen om vanuit de tweede lijn te infiltreren, met een bijna feilloze timing om voor het doel op te duiken. Zijn sterke kopbalkwaliteiten hebben bijgedragen aan vele van zijn doelpunten.

Naast zijn scorend vermogen en infiltratie is Klaassen ook een leider op het veld, met grote technische en tactische kwaliteiten. Hij beschikt over een indrukwekkende tactische flexibiliteit en weet precies hoe hij de ruimtes moet benutten, wat hem van grote waarde maakt voor elk team.

Cruijff: “Een van de perfecte middenvelders ter wereld”

Opgeleid in de befaamde Ajax-school beschikt Davy Klaassen over een uitstekende technische bagage en een scherp inzicht in het spel.

In de beginjaren van zijn carrière kreeg hij zelfs lof van niemand minder dan Johan Cruijff, die hem bestempelde als "een van de perfecte middenvelders ter wereld", in één adem genoemd met grootheden als Xavi en Kroos—een compliment dat weliswaar gekleurd was door enige overdrijving.

Klaassen heeft ongetwijfeld de kwaliteiten die Anderlecht van dienst zouden kunnen zijn, zoals in de bovenstaande alinea beschreven. Zijn transfersommen spreken boekdelen: Everton betaalde destijds 27 miljoen euro voor zijn diensten, Werder Bremen 13,5 miljoen, en Ajax 11,7 miljoen bij zijn terugkeer.

Toch valt niet te ontkennen dat zijn carrière de laatste jaren in verval is geraakt, beginnend met zijn ongelukkige periode bij Everton zeven jaar geleden. Anderlecht is momenteel op zoek naar andere types spelers voor het centrale middenveld: een opbouwende kracht vanuit de defensie en een creatieve aanvallende middenvelder.

In dat licht is het begrijpelijk dat Klaassen, ondanks zijn kwaliteiten, niet volledig aansluit bij het profiel dat de club voor ogen heeft.

Anderlecht zou Klaassen wel kunnen gebruiken

Meest recent

'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

3
3
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

49
49
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

234
234
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

68
68
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

174
174
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

94
94
Onverwachte uitblinker bij Club: "Sinds Leko er is"

Het middenveld van Club Brugge is minder goed dan vorig jaar, dat is simpelweg een feit. Dat wil ...

318
318
Vandenbempt over JPL-topclub: "Zou een nachtmerrie zijn"

Union SG, AA Gent en Club Brugge zijn inzake punten uitstekend gestart aan het seizoen. USG en Club ...

237
237
Heynen met vaststelling: "Dat heeft AA Gent getoond"

KRC Genk speelde 1-1 tegen AA Gent. De Limburgers speelden een matige en een goede tweede helft. ...

160
160
Vandenbempt geeft gouden raad aan Sommer

Yann Sommer is pover begonnen bij Club Brugge. De ervaren Zwitser staat onder stevige druk en zal de ...

375
375
Albert ziet nieuwe uitblinker opstaan bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten een aantal aanwinsten zich nog doorzetten. Paars-Wit won vrijdag met 0-1 ...

493
493
Karel Geraerts weldra weer aan de slag?

Het is al een tijdje stil rondom Karel Geraerts. De Belgische trainer werd, ten onrechte, gelinkt ...

199
199
Degryse tipt Thorup: gloednieuwe aanvalslinie bij Genk?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

160
160
Crisis bij Kortrijk compleet: Jonckheere stapt zelf op

KV Kortrijk is bezig aan een dramatische start van het seizoen. Na zes speeldagen staan de Kerels ...

432
432
Vanaken op tribunes bij Club: Leko speelt open kaart

Club Brugge hield zondagmiddag de drie punten thuis tegen Antwerp FC: 3-1. Nochtans verscheen de ...

489
489
4 op 12 voor United: optreden Tielemans verdeelt Engelse pers

Manchester United heeft een tegenvallende start van de Premier League genomen. De grootmacht telt ...

140
140
Gent blijft ongeslagen: "Dát is het verschil met vorig seizoen"

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

98
98
‘Van Bommel schokt België met harde Lukaku-ingreep’

Romelu Lukaku begon donderdag tegen AS Roma voor de zesde keer op rij op de bank bij ...

519
519
Antwerp pakt 0 op 9: Compper uit grootste frustratie

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

482
482
'Alarm bij Club: oorzaak gevonden voor Sommer-debacle'

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC. Achteraf ging het echter vooral over Yann ...

916
916
Anderlecht krijgt uitsluitsel over blessure Biancone

In aanloop naar het Europese duel tegen Olympique Lyon, heeft RSC Anderlecht nog wat extra ...

308
308
Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

559
559
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

400
400
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

352
352

Meer sportnieuws