‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

380
‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

Hoewel Davy Klaassen op papier een bijzonder interessant profiel lijkt voor RSC Anderlecht, voldoet hij niet aan de technische eisen van de club. De Belgische recordkampioen zoekt een creatieve middenvelder en een opbouwer vanuit de defensie, maar Klaassen, ondanks zijn indrukwekkende doelpuntenstatistieken en leiderschap, past niet helemaal in dit plaatje.

Bij Internazionale speelde Klaassen vorig seizoen een bescheiden bijrolletje en ondanks lof voor zijn karakter en professionaliteit, kon hij niet doorbreken. Zijn carrière lijkt de laatste jaren in verval te zijn geraakt. Anderlecht richt zich daarom op andere profielen voor de broodnodige versterking.

LEES OOK: Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Interessant profiel, maar niet wat Anderlecht zoekt

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Daarnaast heeft de club ook dringend nood aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In de zoektocht naar versterkingen heeft Anderlecht verschillende namen overwogen, maar aan het einde van de zomermercato is er nog altijd geen offensieve versterking vastgelegd.

Eerder deze week kwam Davy Klaassen in beeld bij de Belgische recordkampioen. De 31-jarige Nederlander is sinds zijn vertrek bij Internazionale transfervrij, waar hij één seizoen actief was.

Daarvoor verdedigde hij jarenlang de kleuren van Ajax (2011-2017 en 2020-2023) en speelde hij bij Everton en Werder Bremen. Klaassen heeft 41 interlands voor Oranje op zijn naam staan, waarin hij tien keer scoorde.

Op papier past hij in het profiel dat Anderlecht zoekt. Klaassen kan op verschillende posities op het middenveld uit de voeten: zowel als controlerende, dynamische, als aanvallende middenvelder.

Op technisch vlak voldoet Klaassen niet helemaal aan de specifieke eisen die Anderlecht voor ogen heeft.

Schaduwrol in kampioenenploeg van Internazionale

Davy Klaassen verliet Ajax vorige zomer in de laatste uren van de mercato, en zijn vertrek liet veel Amsterdamse fans teleurgesteld achter. Bij Internazionale stelde hij zijn ervaring, kwaliteit en leiderschap ter beschikking van coach Simone Inzaghi.

Het afgelopen seizoen speelde Klaassen echter een bescheiden bijrolletje bij de Italiaanse kampioen; hij startte slechts één keer in de basis en had te maken met stevige concurrentie van onder andere Henrikh Mkhitaryan en de dure aanwinst Davide Frattasi, die zelf ook beperkt in actie kwam.

Ondanks zijn beperkte speeltijd, werd Klaassen bij Inter gewaardeerd om zijn positieve houding. Hij werd geroemd als iemand met een ‘goed karakter’ en iemand die ‘nooit klaagde’. Inzaghi gaf aan dat de oud-Ajacied ‘het eigenlijk verdiende om vaker te spelen’.

Klaassen kampte met een moeilijke integratieperiode door de gemiste voorbereiding, waarbij tactische afstemming, automatismen en de taalbarrière uitdagingen vormden. Toch lag hij bijzonder goed in de groep en had hij een positieve relatie met de clubleiding.

De Nederlander was een belangrijke figuur in de kleedkamer, een speler die altijd het goede voorbeeld gaf, zowel op training als in zijn professionele houding. Na een jaar met beperkte speeltijd besloot Internazionale om de optie tot contractverlenging niet te lichten.

Klaassen heeft een uitzonderlijke neus voor doelpunten

Davy Klaassen is geen bijzonder atletische middenvelder, noch een typische spelmaker of geniale nummer tien. Hij is zelden de winnaar in fysieke duels, maar zijn spelinzicht zorgt ervoor dat hij vrijwel nooit een verkeerde keuze maakt op het veld.

Wat Klaassen echt onderscheidt, is zijn uitzonderlijke neus voor doelpunten. Met 120 treffers in 459 wedstrijden heeft hij een indrukwekkend gemiddelde voor een middenvelder. In Nederland staat hij bekend als ‘Mister 1-0’, vanwege zijn kwaliteit om regelmatig de openingstreffer te scoren.

Een ander van zijn grootste troeven is zijn vermogen om vanuit de tweede lijn te infiltreren, met een bijna feilloze timing om voor het doel op te duiken. Zijn sterke kopbalkwaliteiten hebben bijgedragen aan vele van zijn doelpunten.

Naast zijn scorend vermogen en infiltratie is Klaassen ook een leider op het veld, met grote technische en tactische kwaliteiten. Hij beschikt over een indrukwekkende tactische flexibiliteit en weet precies hoe hij de ruimtes moet benutten, wat hem van grote waarde maakt voor elk team.

Cruijff: “Een van de perfecte middenvelders ter wereld”

Opgeleid in de befaamde Ajax-school beschikt Davy Klaassen over een uitstekende technische bagage en een scherp inzicht in het spel.

In de beginjaren van zijn carrière kreeg hij zelfs lof van niemand minder dan Johan Cruijff, die hem bestempelde als "een van de perfecte middenvelders ter wereld", in één adem genoemd met grootheden als Xavi en Kroos—een compliment dat weliswaar gekleurd was door enige overdrijving.

Klaassen heeft ongetwijfeld de kwaliteiten die Anderlecht van dienst zouden kunnen zijn, zoals in de bovenstaande alinea beschreven. Zijn transfersommen spreken boekdelen: Everton betaalde destijds 27 miljoen euro voor zijn diensten, Werder Bremen 13,5 miljoen, en Ajax 11,7 miljoen bij zijn terugkeer.

Toch valt niet te ontkennen dat zijn carrière de laatste jaren in verval is geraakt, beginnend met zijn ongelukkige periode bij Everton zeven jaar geleden. Anderlecht is momenteel op zoek naar andere types spelers voor het centrale middenveld: een opbouwende kracht vanuit de defensie en een creatieve aanvallende middenvelder.

In dat licht is het begrijpelijk dat Klaassen, ondanks zijn kwaliteiten, niet volledig aansluit bij het profiel dat de club voor ogen heeft.

Anderlecht zou Klaassen wel kunnen gebruiken

Meest recent

Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

131
131
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

11
11
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

87
87
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

87
87
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

48
48
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

119
119
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

189
189
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

211
211
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

156
156
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

57
57
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

331
331
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

143
143
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

351
351
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

79
79
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

266
266
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

294
294
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

321
321
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

136
136
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

317
317
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

553
553
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

579
579
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

195
195
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

138
138
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

394
394

Meer sportnieuws