‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

380
‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

Hoewel Davy Klaassen op papier een bijzonder interessant profiel lijkt voor RSC Anderlecht, voldoet hij niet aan de technische eisen van de club. De Belgische recordkampioen zoekt een creatieve middenvelder en een opbouwer vanuit de defensie, maar Klaassen, ondanks zijn indrukwekkende doelpuntenstatistieken en leiderschap, past niet helemaal in dit plaatje.

Bij Internazionale speelde Klaassen vorig seizoen een bescheiden bijrolletje en ondanks lof voor zijn karakter en professionaliteit, kon hij niet doorbreken. Zijn carrière lijkt de laatste jaren in verval te zijn geraakt. Anderlecht richt zich daarom op andere profielen voor de broodnodige versterking.

LEES OOK: Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

Interessant profiel, maar niet wat Anderlecht zoekt

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Daarnaast heeft de club ook dringend nood aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In de zoektocht naar versterkingen heeft Anderlecht verschillende namen overwogen, maar aan het einde van de zomermercato is er nog altijd geen offensieve versterking vastgelegd.

Eerder deze week kwam Davy Klaassen in beeld bij de Belgische recordkampioen. De 31-jarige Nederlander is sinds zijn vertrek bij Internazionale transfervrij, waar hij één seizoen actief was.

Daarvoor verdedigde hij jarenlang de kleuren van Ajax (2011-2017 en 2020-2023) en speelde hij bij Everton en Werder Bremen. Klaassen heeft 41 interlands voor Oranje op zijn naam staan, waarin hij tien keer scoorde.

Op papier past hij in het profiel dat Anderlecht zoekt. Klaassen kan op verschillende posities op het middenveld uit de voeten: zowel als controlerende, dynamische, als aanvallende middenvelder.

Op technisch vlak voldoet Klaassen niet helemaal aan de specifieke eisen die Anderlecht voor ogen heeft.

Schaduwrol in kampioenenploeg van Internazionale

Davy Klaassen verliet Ajax vorige zomer in de laatste uren van de mercato, en zijn vertrek liet veel Amsterdamse fans teleurgesteld achter. Bij Internazionale stelde hij zijn ervaring, kwaliteit en leiderschap ter beschikking van coach Simone Inzaghi.

Het afgelopen seizoen speelde Klaassen echter een bescheiden bijrolletje bij de Italiaanse kampioen; hij startte slechts één keer in de basis en had te maken met stevige concurrentie van onder andere Henrikh Mkhitaryan en de dure aanwinst Davide Frattasi, die zelf ook beperkt in actie kwam.

Ondanks zijn beperkte speeltijd, werd Klaassen bij Inter gewaardeerd om zijn positieve houding. Hij werd geroemd als iemand met een ‘goed karakter’ en iemand die ‘nooit klaagde’. Inzaghi gaf aan dat de oud-Ajacied ‘het eigenlijk verdiende om vaker te spelen’.

Klaassen kampte met een moeilijke integratieperiode door de gemiste voorbereiding, waarbij tactische afstemming, automatismen en de taalbarrière uitdagingen vormden. Toch lag hij bijzonder goed in de groep en had hij een positieve relatie met de clubleiding.

De Nederlander was een belangrijke figuur in de kleedkamer, een speler die altijd het goede voorbeeld gaf, zowel op training als in zijn professionele houding. Na een jaar met beperkte speeltijd besloot Internazionale om de optie tot contractverlenging niet te lichten.

Klaassen heeft een uitzonderlijke neus voor doelpunten

Davy Klaassen is geen bijzonder atletische middenvelder, noch een typische spelmaker of geniale nummer tien. Hij is zelden de winnaar in fysieke duels, maar zijn spelinzicht zorgt ervoor dat hij vrijwel nooit een verkeerde keuze maakt op het veld.

Wat Klaassen echt onderscheidt, is zijn uitzonderlijke neus voor doelpunten. Met 120 treffers in 459 wedstrijden heeft hij een indrukwekkend gemiddelde voor een middenvelder. In Nederland staat hij bekend als ‘Mister 1-0’, vanwege zijn kwaliteit om regelmatig de openingstreffer te scoren.

Een ander van zijn grootste troeven is zijn vermogen om vanuit de tweede lijn te infiltreren, met een bijna feilloze timing om voor het doel op te duiken. Zijn sterke kopbalkwaliteiten hebben bijgedragen aan vele van zijn doelpunten.

Naast zijn scorend vermogen en infiltratie is Klaassen ook een leider op het veld, met grote technische en tactische kwaliteiten. Hij beschikt over een indrukwekkende tactische flexibiliteit en weet precies hoe hij de ruimtes moet benutten, wat hem van grote waarde maakt voor elk team.

Cruijff: “Een van de perfecte middenvelders ter wereld”

Opgeleid in de befaamde Ajax-school beschikt Davy Klaassen over een uitstekende technische bagage en een scherp inzicht in het spel.

In de beginjaren van zijn carrière kreeg hij zelfs lof van niemand minder dan Johan Cruijff, die hem bestempelde als "een van de perfecte middenvelders ter wereld", in één adem genoemd met grootheden als Xavi en Kroos—een compliment dat weliswaar gekleurd was door enige overdrijving.

Klaassen heeft ongetwijfeld de kwaliteiten die Anderlecht van dienst zouden kunnen zijn, zoals in de bovenstaande alinea beschreven. Zijn transfersommen spreken boekdelen: Everton betaalde destijds 27 miljoen euro voor zijn diensten, Werder Bremen 13,5 miljoen, en Ajax 11,7 miljoen bij zijn terugkeer.

Toch valt niet te ontkennen dat zijn carrière de laatste jaren in verval is geraakt, beginnend met zijn ongelukkige periode bij Everton zeven jaar geleden. Anderlecht is momenteel op zoek naar andere types spelers voor het centrale middenveld: een opbouwende kracht vanuit de defensie en een creatieve aanvallende middenvelder.

In dat licht is het begrijpelijk dat Klaassen, ondanks zijn kwaliteiten, niet volledig aansluit bij het profiel dat de club voor ogen heeft.

Anderlecht zou Klaassen wel kunnen gebruiken

Meest recent

Sensationele comeback: twee trainers ruiken bloed in CPL

Ook in de Challenger Pro League is de eerste fase van de competitie achter de rug. En daarbij vallen ...

27
27
TRANSFERUURTJE: ‘JPL-ontslag nakend, comeback bij STVV’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

163
163
‘Uniek fenomeen’ in JPL: “De rest kijkt machteloos toe”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en helemaal bovenaan prijkt alweer Union SG. Sinds de ...

67
67
Italië gaat los op Diego Moreira: boodschap voor AC Milan

Diego Moreira is bij AC Milan nog geen onbetwistbare basispion, maar de buitenspeler heeft zich de ...

52
52
Ruben Van Gucht gaat diep door het stof: Verbijsterende exit

Ruben Van Gucht beleefde een weekend van uitersten. Terwijl zijn vriendin Valentine Besard de titel ...

45
45
Vandenbempt over RSCA: "Als ze dit kunnen bevestigen..."

Bij RSC Anderlecht wisten ze een overetuigende 3-0-zege te boeken tegen Zulte Waregem. De start van ...

233
233
Tresoldi vol lof: "Speciale vermelding voor hen"

Club Brugge kon eindelijk een topper winnen. De Bruggelingen waren in de topmatchen dit seizoen nog ...

129
129
Vandenbempt over JPL-topper: "Verdiende Duivels-selectie"

De Rode Duivels maken zich klaar voor een lange interlandperiode met maar liefst vier wedstrijden. ...

94
94
Leko is trots én geeft boodschap aan KRC Genk

Club Brugge won verdiend van KRC Genk. De 3-0 was overdreven, de Limburgers kregen immers ook genoeg ...

170
170
Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

367
367
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

240
240
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

329
329
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

224
224
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

321
321
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

344
344
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

358
358
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

213
213
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

394
394
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

649
649
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

763
763
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

723
723
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

131
131
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

516
516
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

77
77
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

52
52

Meer sportnieuws