‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

380
‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

Hoewel Davy Klaassen op papier een bijzonder interessant profiel lijkt voor RSC Anderlecht, voldoet hij niet aan de technische eisen van de club. De Belgische recordkampioen zoekt een creatieve middenvelder en een opbouwer vanuit de defensie, maar Klaassen, ondanks zijn indrukwekkende doelpuntenstatistieken en leiderschap, past niet helemaal in dit plaatje.

Bij Internazionale speelde Klaassen vorig seizoen een bescheiden bijrolletje en ondanks lof voor zijn karakter en professionaliteit, kon hij niet doorbreken. Zijn carrière lijkt de laatste jaren in verval te zijn geraakt. Anderlecht richt zich daarom op andere profielen voor de broodnodige versterking.

LEES OOK: 'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

Interessant profiel, maar niet wat Anderlecht zoekt

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Daarnaast heeft de club ook dringend nood aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In de zoektocht naar versterkingen heeft Anderlecht verschillende namen overwogen, maar aan het einde van de zomermercato is er nog altijd geen offensieve versterking vastgelegd.

Eerder deze week kwam Davy Klaassen in beeld bij de Belgische recordkampioen. De 31-jarige Nederlander is sinds zijn vertrek bij Internazionale transfervrij, waar hij één seizoen actief was.

Daarvoor verdedigde hij jarenlang de kleuren van Ajax (2011-2017 en 2020-2023) en speelde hij bij Everton en Werder Bremen. Klaassen heeft 41 interlands voor Oranje op zijn naam staan, waarin hij tien keer scoorde.

Op papier past hij in het profiel dat Anderlecht zoekt. Klaassen kan op verschillende posities op het middenveld uit de voeten: zowel als controlerende, dynamische, als aanvallende middenvelder.

Op technisch vlak voldoet Klaassen niet helemaal aan de specifieke eisen die Anderlecht voor ogen heeft.

Schaduwrol in kampioenenploeg van Internazionale

Davy Klaassen verliet Ajax vorige zomer in de laatste uren van de mercato, en zijn vertrek liet veel Amsterdamse fans teleurgesteld achter. Bij Internazionale stelde hij zijn ervaring, kwaliteit en leiderschap ter beschikking van coach Simone Inzaghi.

Het afgelopen seizoen speelde Klaassen echter een bescheiden bijrolletje bij de Italiaanse kampioen; hij startte slechts één keer in de basis en had te maken met stevige concurrentie van onder andere Henrikh Mkhitaryan en de dure aanwinst Davide Frattasi, die zelf ook beperkt in actie kwam.

Ondanks zijn beperkte speeltijd, werd Klaassen bij Inter gewaardeerd om zijn positieve houding. Hij werd geroemd als iemand met een ‘goed karakter’ en iemand die ‘nooit klaagde’. Inzaghi gaf aan dat de oud-Ajacied ‘het eigenlijk verdiende om vaker te spelen’.

Klaassen kampte met een moeilijke integratieperiode door de gemiste voorbereiding, waarbij tactische afstemming, automatismen en de taalbarrière uitdagingen vormden. Toch lag hij bijzonder goed in de groep en had hij een positieve relatie met de clubleiding.

De Nederlander was een belangrijke figuur in de kleedkamer, een speler die altijd het goede voorbeeld gaf, zowel op training als in zijn professionele houding. Na een jaar met beperkte speeltijd besloot Internazionale om de optie tot contractverlenging niet te lichten.

Klaassen heeft een uitzonderlijke neus voor doelpunten

Davy Klaassen is geen bijzonder atletische middenvelder, noch een typische spelmaker of geniale nummer tien. Hij is zelden de winnaar in fysieke duels, maar zijn spelinzicht zorgt ervoor dat hij vrijwel nooit een verkeerde keuze maakt op het veld.

Wat Klaassen echt onderscheidt, is zijn uitzonderlijke neus voor doelpunten. Met 120 treffers in 459 wedstrijden heeft hij een indrukwekkend gemiddelde voor een middenvelder. In Nederland staat hij bekend als ‘Mister 1-0’, vanwege zijn kwaliteit om regelmatig de openingstreffer te scoren.

Een ander van zijn grootste troeven is zijn vermogen om vanuit de tweede lijn te infiltreren, met een bijna feilloze timing om voor het doel op te duiken. Zijn sterke kopbalkwaliteiten hebben bijgedragen aan vele van zijn doelpunten.

Naast zijn scorend vermogen en infiltratie is Klaassen ook een leider op het veld, met grote technische en tactische kwaliteiten. Hij beschikt over een indrukwekkende tactische flexibiliteit en weet precies hoe hij de ruimtes moet benutten, wat hem van grote waarde maakt voor elk team.

Cruijff: “Een van de perfecte middenvelders ter wereld”

Opgeleid in de befaamde Ajax-school beschikt Davy Klaassen over een uitstekende technische bagage en een scherp inzicht in het spel.

In de beginjaren van zijn carrière kreeg hij zelfs lof van niemand minder dan Johan Cruijff, die hem bestempelde als "een van de perfecte middenvelders ter wereld", in één adem genoemd met grootheden als Xavi en Kroos—een compliment dat weliswaar gekleurd was door enige overdrijving.

Klaassen heeft ongetwijfeld de kwaliteiten die Anderlecht van dienst zouden kunnen zijn, zoals in de bovenstaande alinea beschreven. Zijn transfersommen spreken boekdelen: Everton betaalde destijds 27 miljoen euro voor zijn diensten, Werder Bremen 13,5 miljoen, en Ajax 11,7 miljoen bij zijn terugkeer.

Toch valt niet te ontkennen dat zijn carrière de laatste jaren in verval is geraakt, beginnend met zijn ongelukkige periode bij Everton zeven jaar geleden. Anderlecht is momenteel op zoek naar andere types spelers voor het centrale middenveld: een opbouwende kracht vanuit de defensie en een creatieve aanvallende middenvelder.

In dat licht is het begrijpelijk dat Klaassen, ondanks zijn kwaliteiten, niet volledig aansluit bij het profiel dat de club voor ogen heeft.

Anderlecht zou Klaassen wel kunnen gebruiken

Meest recent

'Anderlecht wijzigt koers: Bruno dumpt Neerpede-boys'

De afgelopen jaren teerde RSC Anderlecht vooral op de doorstroming van onderaf, in die mate zelfs ...

145
145
'Plottwist bij Club Brugge: sterkhouder maanden out'

Met een 15 op 18 begon Club Brugge niet onaardig aan het seizoen, maar toch barst het van de ...

278
278
Scheidsrechters onder vuur: Lardot dreigt met sancties

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer de zesde speeldag op het programma. Naar ...

65
65
Club Brugge vloekt: volgend slachtoffer blessuregolf

Zondag komt KRC Genk nog over de vloer, maar ondanks de al bij al geslaagde competitiestart kijkt ...

123
123
Coucke ziet nieuwe storm losbarsten aan Belgische kust

Het zomerse plaatje aan de Belgische kust krijgt een opvallend staartje. Wat voor heel wat ...

131
131
'Bayern doet Kompany watertanden: droomtransfer in 2027'

Bayern München heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Maar de club van coach ...

196
196
Selectie Van Bommel: deze acht 'nieuwe' namen staan klaar

Eind deze week is het zover, dan maakt kersvers bondscoach Mark van Bommel zijn eerste selectie ...

1357
1357
Opvolger Vanaken: Club-leiding krijgt immense transferjob

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl aanvoerder Hans Vanaken geblesseerd in ...

451
451
Nieuw Anderlecht-duo zakt door ijs: "Dan beter de jongeren"

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije zomermercato een elftal verse krachten in huis. Een aantal ...

257
257
Courtois bloost: Real maakt keepersstatement op mercato

Thibaut Courtois is ook dit seizoen weer van cruciaal belang van Real Madrid. De Spaanse grootmacht ...

301
301
‘Leko stunt met onmogelijke comeback bij Club Brugge’

Bij Club Brugge ligt plots een comeback op tafel die vijf weken geleden nog compleet ondenkbaar ...

653
653
'Bruno hakt knopen door: drie wissels bij Anderlecht'

Na de zuinige zege tegen KV Mechelen richt RSC Anderlecht de blik op Europa League, waar het ...

388
388
Leko moet puzzelen: debutant aan aftrap bij Club Brugge?

Club Brugge won zondag met 3-1 van Antwerp, maar net zoals enkele dagen eerder tegen Aston Villa ...

298
298
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

212
212
AA Gent deelt heuglijk nieuws: goudhaantje tekent bij

Na het 1-1 gelijkspel in Genk is AA Gent zijn perfect rapport kwijt, maar met een 16 op 18 zijn de ...

125
125
'Club Brugge dumpt Sommer: vervanger al in wachtkamer'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

725
725
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

103
103
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

559
559
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

228
228
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

1139
1139
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

110
110
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

95
95
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

1269
1269
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

77
77
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

79
79

Meer sportnieuws