‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

door
‘Romance Anderlecht & Klaassen draait uit op enorme farce’

Hoewel Davy Klaassen op papier een bijzonder interessant profiel lijkt voor RSC Anderlecht, voldoet hij niet aan de technische eisen van de club. De Belgische recordkampioen zoekt een creatieve middenvelder en een opbouwer vanuit de defensie, maar Klaassen, ondanks zijn indrukwekkende doelpuntenstatistieken en leiderschap, past niet helemaal in dit plaatje.

Bij Internazionale speelde Klaassen vorig seizoen een bescheiden bijrolletje en ondanks lof voor zijn karakter en professionaliteit, kon hij niet doorbreken. Zijn carrière lijkt de laatste jaren in verval te zijn geraakt. Anderlecht richt zich daarom op andere profielen voor de broodnodige versterking.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

Interessant profiel, maar niet wat Anderlecht zoekt

RSC Anderlecht is vastberaden om de selectie te versterken met een creatieve middenvelder die aanvallende punch kan brengen. Daarnaast heeft de club ook dringend nood aan meer autoriteit in het hart van het team, met name een sterke opbouwer vanuit de defensie.

In de zoektocht naar versterkingen heeft Anderlecht verschillende namen overwogen, maar aan het einde van de zomermercato is er nog altijd geen offensieve versterking vastgelegd.

Eerder deze week kwam Davy Klaassen in beeld bij de Belgische recordkampioen. De 31-jarige Nederlander is sinds zijn vertrek bij Internazionale transfervrij, waar hij één seizoen actief was.

Daarvoor verdedigde hij jarenlang de kleuren van Ajax (2011-2017 en 2020-2023) en speelde hij bij Everton en Werder Bremen. Klaassen heeft 41 interlands voor Oranje op zijn naam staan, waarin hij tien keer scoorde.

Op papier past hij in het profiel dat Anderlecht zoekt. Klaassen kan op verschillende posities op het middenveld uit de voeten: zowel als controlerende, dynamische, als aanvallende middenvelder.

Op technisch vlak voldoet Klaassen niet helemaal aan de specifieke eisen die Anderlecht voor ogen heeft.

Schaduwrol in kampioenenploeg van Internazionale

Davy Klaassen verliet Ajax vorige zomer in de laatste uren van de mercato, en zijn vertrek liet veel Amsterdamse fans teleurgesteld achter. Bij Internazionale stelde hij zijn ervaring, kwaliteit en leiderschap ter beschikking van coach Simone Inzaghi.

Het afgelopen seizoen speelde Klaassen echter een bescheiden bijrolletje bij de Italiaanse kampioen; hij startte slechts één keer in de basis en had te maken met stevige concurrentie van onder andere Henrikh Mkhitaryan en de dure aanwinst Davide Frattasi, die zelf ook beperkt in actie kwam.

Ondanks zijn beperkte speeltijd, werd Klaassen bij Inter gewaardeerd om zijn positieve houding. Hij werd geroemd als iemand met een ‘goed karakter’ en iemand die ‘nooit klaagde’. Inzaghi gaf aan dat de oud-Ajacied ‘het eigenlijk verdiende om vaker te spelen’.

Klaassen kampte met een moeilijke integratieperiode door de gemiste voorbereiding, waarbij tactische afstemming, automatismen en de taalbarrière uitdagingen vormden. Toch lag hij bijzonder goed in de groep en had hij een positieve relatie met de clubleiding.

De Nederlander was een belangrijke figuur in de kleedkamer, een speler die altijd het goede voorbeeld gaf, zowel op training als in zijn professionele houding. Na een jaar met beperkte speeltijd besloot Internazionale om de optie tot contractverlenging niet te lichten.

Klaassen heeft een uitzonderlijke neus voor doelpunten

Davy Klaassen is geen bijzonder atletische middenvelder, noch een typische spelmaker of geniale nummer tien. Hij is zelden de winnaar in fysieke duels, maar zijn spelinzicht zorgt ervoor dat hij vrijwel nooit een verkeerde keuze maakt op het veld.

Wat Klaassen echt onderscheidt, is zijn uitzonderlijke neus voor doelpunten. Met 120 treffers in 459 wedstrijden heeft hij een indrukwekkend gemiddelde voor een middenvelder. In Nederland staat hij bekend als ‘Mister 1-0’, vanwege zijn kwaliteit om regelmatig de openingstreffer te scoren.

Een ander van zijn grootste troeven is zijn vermogen om vanuit de tweede lijn te infiltreren, met een bijna feilloze timing om voor het doel op te duiken. Zijn sterke kopbalkwaliteiten hebben bijgedragen aan vele van zijn doelpunten.

Naast zijn scorend vermogen en infiltratie is Klaassen ook een leider op het veld, met grote technische en tactische kwaliteiten. Hij beschikt over een indrukwekkende tactische flexibiliteit en weet precies hoe hij de ruimtes moet benutten, wat hem van grote waarde maakt voor elk team.

Cruijff: “Een van de perfecte middenvelders ter wereld”

Opgeleid in de befaamde Ajax-school beschikt Davy Klaassen over een uitstekende technische bagage en een scherp inzicht in het spel.

In de beginjaren van zijn carrière kreeg hij zelfs lof van niemand minder dan Johan Cruijff, die hem bestempelde als "een van de perfecte middenvelders ter wereld", in één adem genoemd met grootheden als Xavi en Kroos—een compliment dat weliswaar gekleurd was door enige overdrijving.

Klaassen heeft ongetwijfeld de kwaliteiten die Anderlecht van dienst zouden kunnen zijn, zoals in de bovenstaande alinea beschreven. Zijn transfersommen spreken boekdelen: Everton betaalde destijds 27 miljoen euro voor zijn diensten, Werder Bremen 13,5 miljoen, en Ajax 11,7 miljoen bij zijn terugkeer.

Toch valt niet te ontkennen dat zijn carrière de laatste jaren in verval is geraakt, beginnend met zijn ongelukkige periode bij Everton zeven jaar geleden. Anderlecht is momenteel op zoek naar andere types spelers voor het centrale middenveld: een opbouwende kracht vanuit de defensie en een creatieve aanvallende middenvelder.

In dat licht is het begrijpelijk dat Klaassen, ondanks zijn kwaliteiten, niet volledig aansluit bij het profiel dat de club voor ogen heeft.

Anderlecht zou Klaassen wel kunnen gebruiken

Meest recent

Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

126
126
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

113
113
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

31
31
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

203
203
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

25
25
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

113
113
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

192
192
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

66
66
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

75
75
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

13
13
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

415
415
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

452
452
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

236
236
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

103
103
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

290
290
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

553
553
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

179
179
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

471
471
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

244
244
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

225
225
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

162
162
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

280
280
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

241
241
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

398
398

Meer sportnieuws