Saintfiet vindt alweer fraaie Afrikaanse uitdaging

37 stemmen
Saintfiet vindt alweer fraaie Afrikaanse uitdaging

Tom Saintfiet legde de voorbije jaren een zeer opmerkelijk parcours af. De Belgische coach werd een begrip in Afrika, waar hij al bondscoach was van heel wat verschillende landen. Nu heeft hij een nieuwe uitdaging beet.

Sinds februari was Saintfiet aan de slag als bondscoach van de Filippijnen, maar dat avontuur heeft niet lang geduurd. Na amper zes maanden vertrekt hij alweer om terug te keren naar Afrika.

Saintfiet wordt bondscoach van Mali

Daar werd de 51-jarige donderdag aangesteld als bondscoach van Mali. Hij maakt volgende week al zijn debuut in de interlands tegen Mozambique en Eswatini. Zijn eerste taak wordt om het land naar de Africa Cup van 2025 in Marokko te leiden. Daarvoor moet Mali naast de twee eerder genoemde landen ook voorbij Guinee-Bissau.

Daarna wacht de kwalificatiecampagne voor het WK 2026, waarin Mali er niet al te best voor staat. Na vier van de tien wedstrijden staat het pas vierde in zijn groep met vier punten achterstand op leiders Ghana en de Comoren. Enkel de groepswinnaar gaat rechtstreeks naar het WK, de nummer twee speelt mogelijk nog barrages.

Al zevende land in Afrika

Met echte vedetten zal Saintfiet bij Mali niet werken. De bekendste naam in de selectie is wellicht middenvelder Yves Bissouma, die bij Tottenham speelt.

Voor Saintfiet, die ook in beeld was bij Nigeria, wordt Mali al het zevende Afrikaanse land waar hij bondscoach wordt. Eerder was hij ook al selectieheer van Namibië, Zimbabwe, Ethiopië, Malawi, Togo en Gambia.

Mooie uitdaging voor Saintfiet?

Meest recent

AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

6
6
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

108
108
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

69
69
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

48
48
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

102
102
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

45
45
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

709
709
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

141
141
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

88
88
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

54
54
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

30
30
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

240
240
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

84
84
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

59
59
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

206
206
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

303
303
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

95
95
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

177
177
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

40
40
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

266
266
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

44
44
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

624
624
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

633
633
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

75
75

Meer sportnieuws