Saintfiet vindt alweer fraaie Afrikaanse uitdaging

door
Saintfiet vindt alweer fraaie Afrikaanse uitdaging

Tom Saintfiet legde de voorbije jaren een zeer opmerkelijk parcours af. De Belgische coach werd een begrip in Afrika, waar hij al bondscoach was van heel wat verschillende landen. Nu heeft hij een nieuwe uitdaging beet.

Sinds februari was Saintfiet aan de slag als bondscoach van de Filippijnen, maar dat avontuur heeft niet lang geduurd. Na amper zes maanden vertrekt hij alweer om terug te keren naar Afrika.

LEES OOK: Saintfiet hakt knoop door: weldra in JPL?

Saintfiet wordt bondscoach van Mali

Daar werd de 51-jarige donderdag aangesteld als bondscoach van Mali. Hij maakt volgende week al zijn debuut in de interlands tegen Mozambique en Eswatini. Zijn eerste taak wordt om het land naar de Africa Cup van 2025 in Marokko te leiden. Daarvoor moet Mali naast de twee eerder genoemde landen ook voorbij Guinee-Bissau.

Daarna wacht de kwalificatiecampagne voor het WK 2026, waarin Mali er niet al te best voor staat. Na vier van de tien wedstrijden staat het pas vierde in zijn groep met vier punten achterstand op leiders Ghana en de Comoren. Enkel de groepswinnaar gaat rechtstreeks naar het WK, de nummer twee speelt mogelijk nog barrages.

Al zevende land in Afrika

Met echte vedetten zal Saintfiet bij Mali niet werken. De bekendste naam in de selectie is wellicht middenvelder Yves Bissouma, die bij Tottenham speelt.

Voor Saintfiet, die ook in beeld was bij Nigeria, wordt Mali al het zevende Afrikaanse land waar hij bondscoach wordt. Eerder was hij ook al selectieheer van Namibië, Zimbabwe, Ethiopië, Malawi, Togo en Gambia.

Mooie uitdaging voor Saintfiet?

Meest recent

De Bruyne schittert plots in opmerkelijk filmpje: "King Kev"

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

1
1
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

78
78
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

59
59
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

88
88
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

18
18
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

113
113
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

37
37
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

32
32
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

64
64
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

91
91
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

72
72
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

64
64
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

537
537
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

52
52
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

69
69
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

259
259
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

148
148
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

53
53
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

187
187
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

204
204
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

209
209
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1393
1393
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

99
99

Meer sportnieuws