'Problemen voor Rode Duivels na beslissing FIFA'

door stemmen
'Problemen voor Rode Duivels na beslissing FIFA'

Vrijdag geeft Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels vrij voor het komende interlandluik. Daarin wordt een nieuwe campagne in de Nations League afgetrapt. België neemt het in zijn eerste twee wedstrijden op tegen Israël en Frankrijk, maar achter die eerste partij komt nu plots een groot vraagteken geplaatst.

Het organiseren van de thuismatch tegen de Israëli's bleek al een hele opgave, omdat geen enkele Belgische stad zich aan de partij wou wagen omwille van de veiligheidsrisico's die daaraan verbonden zijn. Uiteindelijk werd dan maar besloten om de wedstrijd af te werken in het Hongaarse Debrecen.

LEES OOK: Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

FIFA kan Israël uitsluiten van internationale competities

Maar mogelijk zal ook dat niet gebeuren. Het Nieuwsblad weet dat de FIFA zich zaterdag immers moet buigen over een klacht van de Palestijnse voetbalbond tegen Israël. Die klacht dateert al van maart, maar de wereldvoetbalbond stelde het dossier de voorbije maanden telkens uit. Nu kunnen ze er echter niet meer onderuit.

Palestina wil dat Israël uitgesloten wordt van internationale competities omwille van de oorlog in Gaza. Ze voeren aan dat Israël zowel het internationale recht als het mensenrechtenbeleid van de FIFA schendt met zijn acties in dat conflict.

Kans eerder klein

Omwille van die redenen werd twee jaar geleden ook Rusland al uitgesloten van internationaal voetbal na de inval in Oekraïne. Mocht de FIFA ingaan op de Palestijnse eis, dan geldt de uitsluiting met onmiddellijke ingang en gaat de match van de Rode Duivels dus niet door.

Toch wordt de kans eerder klein geacht dat de FIFA effectief Israël zal uitsluiten. Daar waar immers het volledige Westen zich meteen achter Oekraïne schaarde en tegen Rusland keerde na het uitbreken van de oorlog, zijn de meningen over het conflict in Gaza nog steeds zeer verdeeld. De FIFA zal zijn vingers daar wellicht niet aan willen verbranden.

Zou Israël uitgesloten moeten worden van internationaal voetbal?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

18
18
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

35
35
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

69
69
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

56
56
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

151
151
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

170
170
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

136
136
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

121
121
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

468
468
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

681
681
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

405
405
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

208
208
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

122
122
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

415
415
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

298
298
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

430
430
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

437
437
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws