'Problemen voor Rode Duivels na beslissing FIFA'

574 stemmen
'Problemen voor Rode Duivels na beslissing FIFA'

Vrijdag geeft Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels vrij voor het komende interlandluik. Daarin wordt een nieuwe campagne in de Nations League afgetrapt. België neemt het in zijn eerste twee wedstrijden op tegen Israël en Frankrijk, maar achter die eerste partij komt nu plots een groot vraagteken geplaatst.

Het organiseren van de thuismatch tegen de Israëli's bleek al een hele opgave, omdat geen enkele Belgische stad zich aan de partij wou wagen omwille van de veiligheidsrisico's die daaraan verbonden zijn. Uiteindelijk werd dan maar besloten om de wedstrijd af te werken in het Hongaarse Debrecen.

LEES OOK: Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

FIFA kan Israël uitsluiten van internationale competities

Maar mogelijk zal ook dat niet gebeuren. Het Nieuwsblad weet dat de FIFA zich zaterdag immers moet buigen over een klacht van de Palestijnse voetbalbond tegen Israël. Die klacht dateert al van maart, maar de wereldvoetbalbond stelde het dossier de voorbije maanden telkens uit. Nu kunnen ze er echter niet meer onderuit.

Palestina wil dat Israël uitgesloten wordt van internationale competities omwille van de oorlog in Gaza. Ze voeren aan dat Israël zowel het internationale recht als het mensenrechtenbeleid van de FIFA schendt met zijn acties in dat conflict.

Kans eerder klein

Omwille van die redenen werd twee jaar geleden ook Rusland al uitgesloten van internationaal voetbal na de inval in Oekraïne. Mocht de FIFA ingaan op de Palestijnse eis, dan geldt de uitsluiting met onmiddellijke ingang en gaat de match van de Rode Duivels dus niet door.

Toch wordt de kans eerder klein geacht dat de FIFA effectief Israël zal uitsluiten. Daar waar immers het volledige Westen zich meteen achter Oekraïne schaarde en tegen Rusland keerde na het uitbreken van de oorlog, zijn de meningen over het conflict in Gaza nog steeds zeer verdeeld. De FIFA zal zijn vingers daar wellicht niet aan willen verbranden.

Zou Israël uitgesloten moeten worden van internationaal voetbal?

Meest recent

Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

69
69
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandenvoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

76
76
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

63
63
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

82
82
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

117
117
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

142
142
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

125
125
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

111
111
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

410
410
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

474
474
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

719
719
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

221
221
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

190
190
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

498
498
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

172
172
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

291
291
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

950
950
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

248
248
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

167
167
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

595
595
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

310
310
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

441
441
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

422
422
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

307
307

Meer sportnieuws