'Problemen voor Rode Duivels na beslissing FIFA'

door
'Problemen voor Rode Duivels na beslissing FIFA'

Vrijdag geeft Domenico Tedesco de selectie van de Rode Duivels vrij voor het komende interlandluik. Daarin wordt een nieuwe campagne in de Nations League afgetrapt. België neemt het in zijn eerste twee wedstrijden op tegen Israël en Frankrijk, maar achter die eerste partij komt nu plots een groot vraagteken geplaatst.

Het organiseren van de thuismatch tegen de Israëli's bleek al een hele opgave, omdat geen enkele Belgische stad zich aan de partij wou wagen omwille van de veiligheidsrisico's die daaraan verbonden zijn. Uiteindelijk werd dan maar besloten om de wedstrijd af te werken in het Hongaarse Debrecen.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

FIFA kan Israël uitsluiten van internationale competities

Maar mogelijk zal ook dat niet gebeuren. Het Nieuwsblad weet dat de FIFA zich zaterdag immers moet buigen over een klacht van de Palestijnse voetbalbond tegen Israël. Die klacht dateert al van maart, maar de wereldvoetbalbond stelde het dossier de voorbije maanden telkens uit. Nu kunnen ze er echter niet meer onderuit.

Palestina wil dat Israël uitgesloten wordt van internationale competities omwille van de oorlog in Gaza. Ze voeren aan dat Israël zowel het internationale recht als het mensenrechtenbeleid van de FIFA schendt met zijn acties in dat conflict.

Kans eerder klein

Omwille van die redenen werd twee jaar geleden ook Rusland al uitgesloten van internationaal voetbal na de inval in Oekraïne. Mocht de FIFA ingaan op de Palestijnse eis, dan geldt de uitsluiting met onmiddellijke ingang en gaat de match van de Rode Duivels dus niet door.

Toch wordt de kans eerder klein geacht dat de FIFA effectief Israël zal uitsluiten. Daar waar immers het volledige Westen zich meteen achter Oekraïne schaarde en tegen Rusland keerde na het uitbreken van de oorlog, zijn de meningen over het conflict in Gaza nog steeds zeer verdeeld. De FIFA zal zijn vingers daar wellicht niet aan willen verbranden.

Zou Israël uitgesloten moeten worden van internationaal voetbal?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

42
42
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

118
118
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

252
252
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

87
87
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

360
360
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

87
87
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

596
596
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

219
219
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

184
184
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

67
67
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

247
247
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

70
70
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

73
73
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

478
478
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

277
277
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

364
364
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

841
841
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

668
668
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

381
381

Meer sportnieuws