TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Jupiler Pro League

Anderlecht blijft druk speuren naar versterking. Voor het middenveld duikt nu een nieuwe straffe naam op, want Paars-Wit zou zijn zinnen zetten op een terugkeer van Leander Dendoncker. De Rode Duivel zit op een zijspoor bij Aston Villa, maar ook Las Palmas wil hem graag binnenhalen.

Andere namen lijken echter stilaan geschrapt te mogen worden. Anderlecht informeerde meermaals bij Dennis Praet, maar die blijft mikken op de Serie A. Ook een terugkeer van Joseph Nonge komt er niet omdat er met Juventus geen akkoord gevonden werd over een aankoopoptie. Davy Klaassen zou dan weer niet passen binnen het profiel dat Anderlecht voor ogen heeft.

Voor een aantal spelers wordt nog een oplossing gezocht. Er zou bijvoobeeld eindelijk een uitweg in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak, die helemaal op een zijspoor zit. De Noorse rode lantaarn Odd zou zijn komst wel zien zitten.

Bij AA Gent moesten ze donderdag definitief afscheid nemen van Hyun-seok Hong, die voor 6 miljoen euro naar Mainz verkaste. Ook een aantal andere smaakmakers zijn echter nog gegeerd. Zo blijft Matias Fernandez-Pardo in beeld bij AS Roma, dat denkt de jonge aanvaller voor 10 miljoen euro binnen te kunnen halen.

Daarnaast wordt er ook nog altijd getrokken aan de mouw van Archie Brown. De Buffalo's zouden een bod van 8 miljoen euro plus bonussen van Fenerbahçe afgewezen hebben. Ze zouden mikken op een transfersom van minstens 12 miljoen voor de Engelse linksachter.

KRC Genk hoopt dat er na El Khannouss geen smaakmakers meer vertrekken en in één dossier krijgt het alvast goed nieuws. Zakaria El Ouahdi lijkt immers te gaan blijven. De rechtsachter werd het hof gemaakt door Benfica, maar dat haalt nu met Issa Kaboré (ex-KV Mechelen) een andere back op huurbasis bij Manchester City.

Antwerp hoopt nog te kunnen cashen in het slot van de mercato, vooral voor Zeno Van Den Bosch. De 21-jarige verdediger geniet interesse uit Duitsland, Italië en Portugal. De Great Old wil echter minstens 10 miljoen euro vangen en op die prijs knapte Mainz al af. De speler wees dan weer zelf een lucratief voorstel uit Saudi-Arabië af.

Buitenland

Vincent Kompany hoopt in het slot van de mercato zijn defensie bij Bayern München alsnog te versterken met Jonathan Tah. Er komt wel stevige concurrentie op de proppen voor de ervaren verdediger, want ook FC Barcelona zou zich melden. Al zouden de Catalanen wel slechts 20 miljoen euro bieden, waarmee ze flink onder de vraagprijs van Bayer Leverkusen blijven.

Alexis Saelemaekers lijkt alsnog AC Milan te gaan verlaten. Onze landgenoot leek nochtans een nieuwe kans te krijgen, maar staat nu toch dicht bij een overgang naar AS Roma. Hij dient als pasmunt in de deal voor Tammy Abraham, voor wie Milan nog eens 10 miljoen euro op tafel zou leggen.

Er is nog heel wat beweging in Italië. Zo heeft Juventus eindelijk de komst van Teun Koopmeiners afgerond. De Nederlander komt voor een slordige 60 miljoen euro over van Atalanta, dat op zijn beurt Odilon Kossounou binnengehaald heeft. Ze betalen 5,5 miljoen om de verdediger te huren van Leverkusen, terwijl ze ook over een aankoopoptie van 25 miljoen beschikken.

Mogelijk is er een verrassende transfer in de maak voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel kan na één jaar alweer vertrekken bij Al-Shabab en een stap hogerop zetten naar Al-Ittihad. De club van onder meer Benzema en Kanté zou de onderhandelingen over een transfer alvast opgestart hebben.

Denk je dat Dendoncker haalbaar is voor Anderlecht?

Meest recent

TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

69
69
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

17
17
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

65
65
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

27
27
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

101
101
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

108
108
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

134
134
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

146
146
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

290
290
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

142
142
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

150
150
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

198
198
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

285
285
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

156
156
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

106
106
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

366
366
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

230
230
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

473
473
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

82
82
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

90
90
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

57
57
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

244
244
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

69
69
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

124
124
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

298
298

Meer sportnieuws