TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

435 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

Jupiler Pro League

Anderlecht blijft druk speuren naar versterking. Voor het middenveld duikt nu een nieuwe straffe naam op, want Paars-Wit zou zijn zinnen zetten op een terugkeer van Leander Dendoncker. De Rode Duivel zit op een zijspoor bij Aston Villa, maar ook Las Palmas wil hem graag binnenhalen.

Andere namen lijken echter stilaan geschrapt te mogen worden. Anderlecht informeerde meermaals bij Dennis Praet, maar die blijft mikken op de Serie A. Ook een terugkeer van Joseph Nonge komt er niet omdat er met Juventus geen akkoord gevonden werd over een aankoopoptie. Davy Klaassen zou dan weer niet passen binnen het profiel dat Anderlecht voor ogen heeft.

Voor een aantal spelers wordt nog een oplossing gezocht. Er zou bijvoobeeld eindelijk een uitweg in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak, die helemaal op een zijspoor zit. De Noorse rode lantaarn Odd zou zijn komst wel zien zitten.

Bij AA Gent moesten ze donderdag definitief afscheid nemen van Hyun-seok Hong, die voor 6 miljoen euro naar Mainz verkaste. Ook een aantal andere smaakmakers zijn echter nog gegeerd. Zo blijft Matias Fernandez-Pardo in beeld bij AS Roma, dat denkt de jonge aanvaller voor 10 miljoen euro binnen te kunnen halen.

Daarnaast wordt er ook nog altijd getrokken aan de mouw van Archie Brown. De Buffalo's zouden een bod van 8 miljoen euro plus bonussen van Fenerbahçe afgewezen hebben. Ze zouden mikken op een transfersom van minstens 12 miljoen voor de Engelse linksachter.

KRC Genk hoopt dat er na El Khannouss geen smaakmakers meer vertrekken en in één dossier krijgt het alvast goed nieuws. Zakaria El Ouahdi lijkt immers te gaan blijven. De rechtsachter werd het hof gemaakt door Benfica, maar dat haalt nu met Issa Kaboré (ex-KV Mechelen) een andere back op huurbasis bij Manchester City.

Antwerp hoopt nog te kunnen cashen in het slot van de mercato, vooral voor Zeno Van Den Bosch. De 21-jarige verdediger geniet interesse uit Duitsland, Italië en Portugal. De Great Old wil echter minstens 10 miljoen euro vangen en op die prijs knapte Mainz al af. De speler wees dan weer zelf een lucratief voorstel uit Saudi-Arabië af.

Buitenland

Vincent Kompany hoopt in het slot van de mercato zijn defensie bij Bayern München alsnog te versterken met Jonathan Tah. Er komt wel stevige concurrentie op de proppen voor de ervaren verdediger, want ook FC Barcelona zou zich melden. Al zouden de Catalanen wel slechts 20 miljoen euro bieden, waarmee ze flink onder de vraagprijs van Bayer Leverkusen blijven.

Alexis Saelemaekers lijkt alsnog AC Milan te gaan verlaten. Onze landgenoot leek nochtans een nieuwe kans te krijgen, maar staat nu toch dicht bij een overgang naar AS Roma. Hij dient als pasmunt in de deal voor Tammy Abraham, voor wie Milan nog eens 10 miljoen euro op tafel zou leggen.

Er is nog heel wat beweging in Italië. Zo heeft Juventus eindelijk de komst van Teun Koopmeiners afgerond. De Nederlander komt voor een slordige 60 miljoen euro over van Atalanta, dat op zijn beurt Odilon Kossounou binnengehaald heeft. Ze betalen 5,5 miljoen om de verdediger te huren van Leverkusen, terwijl ze ook over een aankoopoptie van 25 miljoen beschikken.

Mogelijk is er een verrassende transfer in de maak voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel kan na één jaar alweer vertrekken bij Al-Shabab en een stap hogerop zetten naar Al-Ittihad. De club van onder meer Benzema en Kanté zou de onderhandelingen over een transfer alvast opgestart hebben.

Denk je dat Dendoncker haalbaar is voor Anderlecht?

Meest recent

Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

25
25
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

5
5
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

165
165
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

34
34
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

116
116
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

241
241
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

35
35
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

148
148
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

75
75
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

287
287
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

424
424
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

375
375
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

142
142
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

80
80
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

387
387
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

203
203
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

486
486
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

134
134
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

332
332
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

570
570
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

318
318
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

1008
1008
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

470
470
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

358
358

Meer sportnieuws