TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

435 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Jupiler Pro League

Anderlecht blijft druk speuren naar versterking. Voor het middenveld duikt nu een nieuwe straffe naam op, want Paars-Wit zou zijn zinnen zetten op een terugkeer van Leander Dendoncker. De Rode Duivel zit op een zijspoor bij Aston Villa, maar ook Las Palmas wil hem graag binnenhalen.

Andere namen lijken echter stilaan geschrapt te mogen worden. Anderlecht informeerde meermaals bij Dennis Praet, maar die blijft mikken op de Serie A. Ook een terugkeer van Joseph Nonge komt er niet omdat er met Juventus geen akkoord gevonden werd over een aankoopoptie. Davy Klaassen zou dan weer niet passen binnen het profiel dat Anderlecht voor ogen heeft.

Voor een aantal spelers wordt nog een oplossing gezocht. Er zou bijvoobeeld eindelijk een uitweg in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak, die helemaal op een zijspoor zit. De Noorse rode lantaarn Odd zou zijn komst wel zien zitten.

Bij AA Gent moesten ze donderdag definitief afscheid nemen van Hyun-seok Hong, die voor 6 miljoen euro naar Mainz verkaste. Ook een aantal andere smaakmakers zijn echter nog gegeerd. Zo blijft Matias Fernandez-Pardo in beeld bij AS Roma, dat denkt de jonge aanvaller voor 10 miljoen euro binnen te kunnen halen.

Daarnaast wordt er ook nog altijd getrokken aan de mouw van Archie Brown. De Buffalo's zouden een bod van 8 miljoen euro plus bonussen van Fenerbahçe afgewezen hebben. Ze zouden mikken op een transfersom van minstens 12 miljoen voor de Engelse linksachter.

KRC Genk hoopt dat er na El Khannouss geen smaakmakers meer vertrekken en in één dossier krijgt het alvast goed nieuws. Zakaria El Ouahdi lijkt immers te gaan blijven. De rechtsachter werd het hof gemaakt door Benfica, maar dat haalt nu met Issa Kaboré (ex-KV Mechelen) een andere back op huurbasis bij Manchester City.

Antwerp hoopt nog te kunnen cashen in het slot van de mercato, vooral voor Zeno Van Den Bosch. De 21-jarige verdediger geniet interesse uit Duitsland, Italië en Portugal. De Great Old wil echter minstens 10 miljoen euro vangen en op die prijs knapte Mainz al af. De speler wees dan weer zelf een lucratief voorstel uit Saudi-Arabië af.

Buitenland

Vincent Kompany hoopt in het slot van de mercato zijn defensie bij Bayern München alsnog te versterken met Jonathan Tah. Er komt wel stevige concurrentie op de proppen voor de ervaren verdediger, want ook FC Barcelona zou zich melden. Al zouden de Catalanen wel slechts 20 miljoen euro bieden, waarmee ze flink onder de vraagprijs van Bayer Leverkusen blijven.

Alexis Saelemaekers lijkt alsnog AC Milan te gaan verlaten. Onze landgenoot leek nochtans een nieuwe kans te krijgen, maar staat nu toch dicht bij een overgang naar AS Roma. Hij dient als pasmunt in de deal voor Tammy Abraham, voor wie Milan nog eens 10 miljoen euro op tafel zou leggen.

Er is nog heel wat beweging in Italië. Zo heeft Juventus eindelijk de komst van Teun Koopmeiners afgerond. De Nederlander komt voor een slordige 60 miljoen euro over van Atalanta, dat op zijn beurt Odilon Kossounou binnengehaald heeft. Ze betalen 5,5 miljoen om de verdediger te huren van Leverkusen, terwijl ze ook over een aankoopoptie van 25 miljoen beschikken.

Mogelijk is er een verrassende transfer in de maak voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel kan na één jaar alweer vertrekken bij Al-Shabab en een stap hogerop zetten naar Al-Ittihad. De club van onder meer Benzema en Kanté zou de onderhandelingen over een transfer alvast opgestart hebben.

Denk je dat Dendoncker haalbaar is voor Anderlecht?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

39
39
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

5
5
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

27
27
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

21
21
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

69
69
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

68
68
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

150
150
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

179
179
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

120
120
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

212
212
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

54
54
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

203
203
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

157
157
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

201
201
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

115
115
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

152
152
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

79
79
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

366
366
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

166
166
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

70
70
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

439
439
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

380
380
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

586
586
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

601
601
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

72
72

Meer sportnieuws