TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Jupiler Pro League

Anderlecht blijft druk speuren naar versterking. Voor het middenveld duikt nu een nieuwe straffe naam op, want Paars-Wit zou zijn zinnen zetten op een terugkeer van Leander Dendoncker. De Rode Duivel zit op een zijspoor bij Aston Villa, maar ook Las Palmas wil hem graag binnenhalen.

Andere namen lijken echter stilaan geschrapt te mogen worden. Anderlecht informeerde meermaals bij Dennis Praet, maar die blijft mikken op de Serie A. Ook een terugkeer van Joseph Nonge komt er niet omdat er met Juventus geen akkoord gevonden werd over een aankoopoptie. Davy Klaassen zou dan weer niet passen binnen het profiel dat Anderlecht voor ogen heeft.

Voor een aantal spelers wordt nog een oplossing gezocht. Er zou bijvoobeeld eindelijk een uitweg in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak, die helemaal op een zijspoor zit. De Noorse rode lantaarn Odd zou zijn komst wel zien zitten.

Bij AA Gent moesten ze donderdag definitief afscheid nemen van Hyun-seok Hong, die voor 6 miljoen euro naar Mainz verkaste. Ook een aantal andere smaakmakers zijn echter nog gegeerd. Zo blijft Matias Fernandez-Pardo in beeld bij AS Roma, dat denkt de jonge aanvaller voor 10 miljoen euro binnen te kunnen halen.

Daarnaast wordt er ook nog altijd getrokken aan de mouw van Archie Brown. De Buffalo's zouden een bod van 8 miljoen euro plus bonussen van Fenerbahçe afgewezen hebben. Ze zouden mikken op een transfersom van minstens 12 miljoen voor de Engelse linksachter.

KRC Genk hoopt dat er na El Khannouss geen smaakmakers meer vertrekken en in één dossier krijgt het alvast goed nieuws. Zakaria El Ouahdi lijkt immers te gaan blijven. De rechtsachter werd het hof gemaakt door Benfica, maar dat haalt nu met Issa Kaboré (ex-KV Mechelen) een andere back op huurbasis bij Manchester City.

Antwerp hoopt nog te kunnen cashen in het slot van de mercato, vooral voor Zeno Van Den Bosch. De 21-jarige verdediger geniet interesse uit Duitsland, Italië en Portugal. De Great Old wil echter minstens 10 miljoen euro vangen en op die prijs knapte Mainz al af. De speler wees dan weer zelf een lucratief voorstel uit Saudi-Arabië af.

Buitenland

Vincent Kompany hoopt in het slot van de mercato zijn defensie bij Bayern München alsnog te versterken met Jonathan Tah. Er komt wel stevige concurrentie op de proppen voor de ervaren verdediger, want ook FC Barcelona zou zich melden. Al zouden de Catalanen wel slechts 20 miljoen euro bieden, waarmee ze flink onder de vraagprijs van Bayer Leverkusen blijven.

Alexis Saelemaekers lijkt alsnog AC Milan te gaan verlaten. Onze landgenoot leek nochtans een nieuwe kans te krijgen, maar staat nu toch dicht bij een overgang naar AS Roma. Hij dient als pasmunt in de deal voor Tammy Abraham, voor wie Milan nog eens 10 miljoen euro op tafel zou leggen.

Er is nog heel wat beweging in Italië. Zo heeft Juventus eindelijk de komst van Teun Koopmeiners afgerond. De Nederlander komt voor een slordige 60 miljoen euro over van Atalanta, dat op zijn beurt Odilon Kossounou binnengehaald heeft. Ze betalen 5,5 miljoen om de verdediger te huren van Leverkusen, terwijl ze ook over een aankoopoptie van 25 miljoen beschikken.

Mogelijk is er een verrassende transfer in de maak voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel kan na één jaar alweer vertrekken bij Al-Shabab en een stap hogerop zetten naar Al-Ittihad. De club van onder meer Benzema en Kanté zou de onderhandelingen over een transfer alvast opgestart hebben.

Denk je dat Dendoncker haalbaar is voor Anderlecht?

Meest recent

Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

2
2
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

21
21
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

94
94
Lammens beeft bij Man Utd: nieuwe coach grijpt drastisch in

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

74
74
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

286
286
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

249
249
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

209
209
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

404
404
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

15
15
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

56
56
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

478
478
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

363
363
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

250
250
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

298
298
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

90
90
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

689
689
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

254
254
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

483
483
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

732
732
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

217
217
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

430
430
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

192
192
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

188
188
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

178
178
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

82
82

Meer sportnieuws