TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil stunten, Barça tart Kompany'

Heel wat clubs zijn druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen voor de zomermercato en verschillende deals worden al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Twee verrassende Duivels bij meest waardevolle spelers

Jupiler Pro League

Anderlecht blijft druk speuren naar versterking. Voor het middenveld duikt nu een nieuwe straffe naam op, want Paars-Wit zou zijn zinnen zetten op een terugkeer van Leander Dendoncker. De Rode Duivel zit op een zijspoor bij Aston Villa, maar ook Las Palmas wil hem graag binnenhalen.

Andere namen lijken echter stilaan geschrapt te mogen worden. Anderlecht informeerde meermaals bij Dennis Praet, maar die blijft mikken op de Serie A. Ook een terugkeer van Joseph Nonge komt er niet omdat er met Juventus geen akkoord gevonden werd over een aankoopoptie. Davy Klaassen zou dan weer niet passen binnen het profiel dat Anderlecht voor ogen heeft.

Voor een aantal spelers wordt nog een oplossing gezocht. Er zou bijvoobeeld eindelijk een uitweg in de maak zijn voor Ishaq Abdulrazak, die helemaal op een zijspoor zit. De Noorse rode lantaarn Odd zou zijn komst wel zien zitten.

Bij AA Gent moesten ze donderdag definitief afscheid nemen van Hyun-seok Hong, die voor 6 miljoen euro naar Mainz verkaste. Ook een aantal andere smaakmakers zijn echter nog gegeerd. Zo blijft Matias Fernandez-Pardo in beeld bij AS Roma, dat denkt de jonge aanvaller voor 10 miljoen euro binnen te kunnen halen.

Daarnaast wordt er ook nog altijd getrokken aan de mouw van Archie Brown. De Buffalo's zouden een bod van 8 miljoen euro plus bonussen van Fenerbahçe afgewezen hebben. Ze zouden mikken op een transfersom van minstens 12 miljoen voor de Engelse linksachter.

KRC Genk hoopt dat er na El Khannouss geen smaakmakers meer vertrekken en in één dossier krijgt het alvast goed nieuws. Zakaria El Ouahdi lijkt immers te gaan blijven. De rechtsachter werd het hof gemaakt door Benfica, maar dat haalt nu met Issa Kaboré (ex-KV Mechelen) een andere back op huurbasis bij Manchester City.

Antwerp hoopt nog te kunnen cashen in het slot van de mercato, vooral voor Zeno Van Den Bosch. De 21-jarige verdediger geniet interesse uit Duitsland, Italië en Portugal. De Great Old wil echter minstens 10 miljoen euro vangen en op die prijs knapte Mainz al af. De speler wees dan weer zelf een lucratief voorstel uit Saudi-Arabië af.

Buitenland

Vincent Kompany hoopt in het slot van de mercato zijn defensie bij Bayern München alsnog te versterken met Jonathan Tah. Er komt wel stevige concurrentie op de proppen voor de ervaren verdediger, want ook FC Barcelona zou zich melden. Al zouden de Catalanen wel slechts 20 miljoen euro bieden, waarmee ze flink onder de vraagprijs van Bayer Leverkusen blijven.

Alexis Saelemaekers lijkt alsnog AC Milan te gaan verlaten. Onze landgenoot leek nochtans een nieuwe kans te krijgen, maar staat nu toch dicht bij een overgang naar AS Roma. Hij dient als pasmunt in de deal voor Tammy Abraham, voor wie Milan nog eens 10 miljoen euro op tafel zou leggen.

Er is nog heel wat beweging in Italië. Zo heeft Juventus eindelijk de komst van Teun Koopmeiners afgerond. De Nederlander komt voor een slordige 60 miljoen euro over van Atalanta, dat op zijn beurt Odilon Kossounou binnengehaald heeft. Ze betalen 5,5 miljoen om de verdediger te huren van Leverkusen, terwijl ze ook over een aankoopoptie van 25 miljoen beschikken.

Mogelijk is er een verrassende transfer in de maak voor Yannick Carrasco. De Rode Duivel kan na één jaar alweer vertrekken bij Al-Shabab en een stap hogerop zetten naar Al-Ittihad. De club van onder meer Benzema en Kanté zou de onderhandelingen over een transfer alvast opgestart hebben.

Denk je dat Dendoncker haalbaar is voor Anderlecht?

Meest recent

'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

3
3
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

17
17
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

88
88
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

39
39
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

63
63
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

840
840
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

46
46
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

58
58
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

338
338
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

186
186
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

106
106
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

121
121
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

118
118
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

30
30
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

934
934
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

115
115
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

55
55
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

345
345
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

799
799
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

122
122
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

408
408
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

620
620
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

271
271
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

730
730

Meer sportnieuws