Anderlecht houdt 'echte Ket en geboren leider' aan boord

249 stemmen
Anderlecht houdt 'echte Ket en geboren leider' aan boord

Bij Anderlecht blijft er een zeer grote rol weggelegd voor Neerpede, waar nog steeds heel wat talenten op de deur kloppen. Zo maakten in de eerste weken van het nieuwe seizoen bijvoorbeeld al Nathan De Cat (16) en Devon De Corte (18) deel uit van de selectie van de A-kern.

Zij moeten dit seizoen echter vooral mee de peilers worden van RSCA Futures, waar er deze zomer stevig doorgeselecteerd werd. Meer 'ervaren' spelers als Alonzo Engwanda, Bouchouari, Vercauteren en Masscho werden al doorgestuurd en ook Colassin en Montegnies zullen wellicht snel vertrekken. In hun plaats komen piepjonge talenten uit de U18.

LEES OOK: Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Anderlecht legt Flies langer vast

Eén van de talenten die dit seizoen zijn kans krijgt, is Jarne Flies. De 17-jarige middenvelder zat op de openingsspeeldag tegen Deinze een eerste keer op de bank, al moet hij nog even wachten op zijn debuut in het profvoetbal. 

In afwachting daarvan heeft Anderlecht het talent wel al beloond met een nieuw contract. Flies tekende immers bij tot 2027. Anderlecht omschrijft hem als een echte Ket en een geboren leider.

Sterke persoonlijkheid

"Jarne is een centrale middenvelder Made in Neerpede", aldus Academy Director Mikkel Hemmersam. "Hij kan zowel aanvallend als verdedigend spelen, waardoor hij een natuurlijke box-to-box speler is. Tijdens zijn jeugdopleiding viel hij op als een creatieve speler met een sterke persoonlijkheid. We verheugd dat hij nog drie jaar langer bij de club blijft."

De voetbalgenen zitten bij Flies alvast in de familie. Hij is immers de zoon van gewezen profvoetballer Thierry Flies, die als spits in de jaren '90 in eerste klasse voor SK Beveren en KV Oostende speelde. 

Goede zet van Anderlecht?

Meest recent

Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

1
1
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

12
12
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

64
64
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

46
46
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

227
227
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

487
487
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

297
297
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

174
174
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

148
148
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

575
575
'Club siddert: Tresoldi geeft jawoord aan topclub'

Club Brugge ging zaterdag in zijn tweede oefenwedstrijd onderuit tegen Feyenoord. Daarbij kon het ...

606
606
Wending Broos? Zuid-Afrika brengt verrassend statement

Hugo Broos beleefde op zijn 74ste nog een hoogtepunt in zijn carrière door Zuid-Afrika naar ...

90
90
'KV Mechelen wil shoppen bij JPL-degradant'

Bij KV Mechelen moeten ze deze zomer vrezen voor het vertrek van meerdere smaakmakers na een sterk ...

186
186
Mechele krijgt heuglijk nieuws vlak na WK-uitschakeling

De Rode Duivels verteren zaterdag nog steeds de ontgoocheling van vrijdagavond, want de late ...

195
195
Stadion is niet genoeg: Verhaeghe plant nóg grotere stunt

Club Brugge heeft eindelijk zijn nieuwe stadion beet, maar voor Bart Verhaeghe is dat geen eindpunt. ...

1798
1798
WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

719
719
'Publiekslieveling Club twijfelt: vertrekken of bijtekenen'

Gaat Club Brugge na de contractverlenging van Hugo Vetlesen nog een speler langer aan zich binden? ...

403
403
Afscheid van Rode Duivel: "Mijn laatste WK-match"

Het mooie WK-avontuur van de Rode Duivels is voorbij. Ze lieten een land weer dromen van een stunt ...

321
321
Blunderde Garcia met Courtois? Ex-doelman verklaart

De Rode Duivels verloren na een goede prestatie met 2-1 van Spanje. De Belgen leken op weg naar ...

137
137
Lof voor Garcia: "Zijn tactische plan was perfect"

Rudi Garcia heeft België eindelijk weer eens een goed toernooi laten beleven. Na twee enorme ...

107
107
Garcia houden of niet? Vanhaezebrouck velt oordeel

Rudi Garcia leverde tot op heden voortreffelijk werk. Bij een nationale ploeg telt het om resultaten ...

449
449
AA Gent wint vlot, Union SG ook met overwinning

Op deze mooie zomerdag stonden er heel wat oefenduels op het programma. Zo kwamen AA Gent, SK ...

185
185
'Club Brugge vindt akkoord: wéér toptalent vroegtijdig weg'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

421
421
'Van der Brempt versiert weer mooie transfer'

Ignace Van der Brempt mag Como verlaten. De voormalige speler van Club Brugge lokt wel de nodige ...

70
70
Burnley-voorzitter verklaart keuze voor Hayen

Nicky Hayen heeft KRC Genk verlaten en tekende bij Burnley. De Belgische coach werd voorgesteld bij ...

148
148

Meer sportnieuws