Anderlecht houdt 'echte Ket en geboren leider' aan boord

door
Anderlecht houdt 'echte Ket en geboren leider' aan boord

Bij Anderlecht blijft er een zeer grote rol weggelegd voor Neerpede, waar nog steeds heel wat talenten op de deur kloppen. Zo maakten in de eerste weken van het nieuwe seizoen bijvoorbeeld al Nathan De Cat (16) en Devon De Corte (18) deel uit van de selectie van de A-kern.

Zij moeten dit seizoen echter vooral mee de peilers worden van RSCA Futures, waar er deze zomer stevig doorgeselecteerd werd. Meer 'ervaren' spelers als Alonzo Engwanda, Bouchouari, Vercauteren en Masscho werden al doorgestuurd en ook Colassin en Montegnies zullen wellicht snel vertrekken. In hun plaats komen piepjonge talenten uit de U18.

LEES OOK: Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Anderlecht legt Flies langer vast

Eén van de talenten die dit seizoen zijn kans krijgt, is Jarne Flies. De 17-jarige middenvelder zat op de openingsspeeldag tegen Deinze een eerste keer op de bank, al moet hij nog even wachten op zijn debuut in het profvoetbal. 

In afwachting daarvan heeft Anderlecht het talent wel al beloond met een nieuw contract. Flies tekende immers bij tot 2027. Anderlecht omschrijft hem als een echte Ket en een geboren leider.

Sterke persoonlijkheid

"Jarne is een centrale middenvelder Made in Neerpede", aldus Academy Director Mikkel Hemmersam. "Hij kan zowel aanvallend als verdedigend spelen, waardoor hij een natuurlijke box-to-box speler is. Tijdens zijn jeugdopleiding viel hij op als een creatieve speler met een sterke persoonlijkheid. We verheugd dat hij nog drie jaar langer bij de club blijft."

De voetbalgenen zitten bij Flies alvast in de familie. Hij is immers de zoon van gewezen profvoetballer Thierry Flies, die als spits in de jaren '90 in eerste klasse voor SK Beveren en KV Oostende speelde. 

Goede zet van Anderlecht?

Meest recent

Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

3
3
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

16
16
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

98
98
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

15
15
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

43
43
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

39
39
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

230
230
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

19
19
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

236
236
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

53
53
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

113
113
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

28
28
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

59
59
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

88
88
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

61
61
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

41
41
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

18
18
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

83
83
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

38
38
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

742
742
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

243
243
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

305
305
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

101
101
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

597
597

Meer sportnieuws