Anderlecht houdt 'echte Ket en geboren leider' aan boord

door
Anderlecht houdt 'echte Ket en geboren leider' aan boord

Bij Anderlecht blijft er een zeer grote rol weggelegd voor Neerpede, waar nog steeds heel wat talenten op de deur kloppen. Zo maakten in de eerste weken van het nieuwe seizoen bijvoorbeeld al Nathan De Cat (16) en Devon De Corte (18) deel uit van de selectie van de A-kern.

Zij moeten dit seizoen echter vooral mee de peilers worden van RSCA Futures, waar er deze zomer stevig doorgeselecteerd werd. Meer 'ervaren' spelers als Alonzo Engwanda, Bouchouari, Vercauteren en Masscho werden al doorgestuurd en ook Colassin en Montegnies zullen wellicht snel vertrekken. In hun plaats komen piepjonge talenten uit de U18.

LEES OOK: De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Anderlecht legt Flies langer vast

Eén van de talenten die dit seizoen zijn kans krijgt, is Jarne Flies. De 17-jarige middenvelder zat op de openingsspeeldag tegen Deinze een eerste keer op de bank, al moet hij nog even wachten op zijn debuut in het profvoetbal. 

In afwachting daarvan heeft Anderlecht het talent wel al beloond met een nieuw contract. Flies tekende immers bij tot 2027. Anderlecht omschrijft hem als een echte Ket en een geboren leider.

Sterke persoonlijkheid

"Jarne is een centrale middenvelder Made in Neerpede", aldus Academy Director Mikkel Hemmersam. "Hij kan zowel aanvallend als verdedigend spelen, waardoor hij een natuurlijke box-to-box speler is. Tijdens zijn jeugdopleiding viel hij op als een creatieve speler met een sterke persoonlijkheid. We verheugd dat hij nog drie jaar langer bij de club blijft."

De voetbalgenen zitten bij Flies alvast in de familie. Hij is immers de zoon van gewezen profvoetballer Thierry Flies, die als spits in de jaren '90 in eerste klasse voor SK Beveren en KV Oostende speelde. 

Goede zet van Anderlecht?

Meest recent

'Renard op dreef: trio out, keeper in bij Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

10
10
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

136
136
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

294
294
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

65
65
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

87
87
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

248
248
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

108
108
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

45
45
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

177
177
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

196
196
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

356
356
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

351
351
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

238
238
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

176
176
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

70
70
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

69
69
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

621
621
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

320
320
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

256
256
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

375
375
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

47
47
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

299
299
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

324
324
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

179
179

Meer sportnieuws