Anderlecht houdt 'echte Ket en geboren leider' aan boord

249
Anderlecht houdt 'echte Ket en geboren leider' aan boord

Bij Anderlecht blijft er een zeer grote rol weggelegd voor Neerpede, waar nog steeds heel wat talenten op de deur kloppen. Zo maakten in de eerste weken van het nieuwe seizoen bijvoorbeeld al Nathan De Cat (16) en Devon De Corte (18) deel uit van de selectie van de A-kern.

Zij moeten dit seizoen echter vooral mee de peilers worden van RSCA Futures, waar er deze zomer stevig doorgeselecteerd werd. Meer 'ervaren' spelers als Alonzo Engwanda, Bouchouari, Vercauteren en Masscho werden al doorgestuurd en ook Colassin en Montegnies zullen wellicht snel vertrekken. In hun plaats komen piepjonge talenten uit de U18.

LEES OOK: 'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Anderlecht legt Flies langer vast

Eén van de talenten die dit seizoen zijn kans krijgt, is Jarne Flies. De 17-jarige middenvelder zat op de openingsspeeldag tegen Deinze een eerste keer op de bank, al moet hij nog even wachten op zijn debuut in het profvoetbal. 

In afwachting daarvan heeft Anderlecht het talent wel al beloond met een nieuw contract. Flies tekende immers bij tot 2027. Anderlecht omschrijft hem als een echte Ket en een geboren leider.

Sterke persoonlijkheid

"Jarne is een centrale middenvelder Made in Neerpede", aldus Academy Director Mikkel Hemmersam. "Hij kan zowel aanvallend als verdedigend spelen, waardoor hij een natuurlijke box-to-box speler is. Tijdens zijn jeugdopleiding viel hij op als een creatieve speler met een sterke persoonlijkheid. We verheugd dat hij nog drie jaar langer bij de club blijft."

De voetbalgenen zitten bij Flies alvast in de familie. Hij is immers de zoon van gewezen profvoetballer Thierry Flies, die als spits in de jaren '90 in eerste klasse voor SK Beveren en KV Oostende speelde. 

Goede zet van Anderlecht?

Meest recent

'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

6
6
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

64
64
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht eindelijk bekend?

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

38
38
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

48
48
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

42
42
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

20
20
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

53
53
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

193
193
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

30
30
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

45
45
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

21
21
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

105
105
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

56
56
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

196
196
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

68
68
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

185
185
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

29
29
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

84
84
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

959
959
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

53
53
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

170
170
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

964
964
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

50
50
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

24
24
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

156
156

Meer sportnieuws